Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta w cukrzycy  (Przeczytany 36827 razy)
Mewa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.07.2013
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #20 : 24-07-2013, 22:39 »

Dobre pytanie... Wychodzi na to, że wymyśliłam sobie swój własny indeks. Najprawdopodobniej chodzi o insulinowy. Nie ma cukrzycowego, jest glikemiczny i insulinowy.

Ja to wyczytałam na jednej ze stron z indeksem glikemicznym. Nie mam jej niestety zapisanej. Być może nawet było tam sformułowanie o cukrzycowym i dlatego tak zapamiętałam. Niemniej, chodzić musiało o insulinowy. Było jednak wyraźnie napisane o mleku. I ja się bardziej skupiłam na tym działaniu nabiału niż na samym indeksie. Musiałam w krótkim czasie dowiedzieć się jak najwięcej o cukrzycy, więc nie wnikałam tak bardzo w szczegóły, a bardziej patrzyłam na wszystko pod względem praktycznym. Wychodzi więc na to, że wprowadziłam Was w błąd, ale tylko w kwestii samego nazewnictwa, bo jeśli chodzi o to, że mleko pite rano potrafi mocno podnieść poziom cukru, to jest to prawda. I tak jest pomimo tego, że ma niski indeks glikemiczny. O tym, że tak jest, dowiedziałam się z forów internetowych. Sporo przeczytałam, i przewijał się także ten wątek. W praktyce to się także potwierdziło.
Więc zapomnijmy o indeksie cukrzycowym smile. Przewinęło się przez to forum trochę osób z cukrzycą, więc chciałam podzielić się swoim „odkryciem”.
« Ostatnia zmiana: 24-07-2013, 22:41 wysłane przez Mewa » Zapisane

Z całą pilnością strzeż swego serca, bo życie ma tam swoje źródło. Prz 4.23
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!