Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 06:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pycha i pokora  (Przeczytany 116263 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #180 : 12-12-2013, 19:18 »

Ktoś kiedyś powiedział (żeby nie było, że to ja, ale dalibóg nie pamiętam kto), że argumenty w dyskusji bynajmniej nie służą do przekonania adwersarza, a jedynie do przekonania przytaczających owe argumenty.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2013, 13:46 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.252

« Odpowiedz #181 : 12-12-2013, 20:34 »

Chyba masz bardzo ciekawe informacje, których ja nie posiadam. Wyjaśnij proszę w jaki sposób kościół doświadczał niepokalanego poczęcia Maryji albo nieomylności papieża.

Nie jestem specjalistką od dogmatów...jedyne co mam i na czym się znam to swoje osobiste doświadczenie Pana Boga.
Ale pisząc to miałam na myśli, że dogmaty wynikały z różnych doświadczeń, faktów, które się działy w historii kościoła.  

Na przestrzeni wieków widać było, że potrzebne jest np. powrócić do prymatu Piotra, by strzec depozytu nauki wiary gdyż powstawały różne odłamy,schizmy. Ojcowie soborowi dostrzegli taką konieczność i widzieli w tym dobro dla kościoła. Już wcześniej było wiele dokumentów wskazujących na nieomylność papieża w kwestii wiary, ale dopiero na soborze watykańskim I to ustalono ostatecznie.

Z Maryją było podobnie, że badano Jej historię, zapowiedzi narodzenia Pana Jezusa u proroków, opisy Jej życia, i widziano, że w Niej spełnia się słowo o nowej Ewie, która sama będąc bez grzechu pokona grzech, wszystkie zapowiedzi Emmanuela były w Niej.
Maryja potwierdziła ten dogmat poprzez swoje objawienia, sama nazwała się Niepokalane Poczęcie...ale sceptyk w objawienia, to już na pewno nie uwierzy...

A na ten temat dyskutować trudno.

Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #182 : 12-12-2013, 22:42 »

Może zapytaj tych co wykreślają trajektorię lotu dla rakiet kosmicznych z jakich korzystają założeń.
A jaki to związek jeżeli przyjąć, że cały układ jest w ruchu?
O ile dobrze zrozumiałem to twoim zdaniem te parabole i prędkości kosmiczne byłyby jednakowe w przypadku obracania się Ziemi wobec Słońca i na odwrót?

Ktoś kiedyś powiedział (żeby nie było, że to ja, ale dalibóg nie pamiętam kto), że argumenty w dyskusji bynajmniej nie służą do przekonania adwersarza, a jedynie do przekonania przytaczających owe argumentów.
To do któregoś postu konkretnie czy ogólnie do całej dyskusji?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #183 : 13-12-2013, 03:35 »

Do wszystkich argumentów używanych w tej klasycznej dyskusji o wszystkim i o niczym.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #184 : 13-12-2013, 05:15 »

O ile dobrze zrozumiałem to twoim zdaniem te parabole i prędkości kosmiczne byłyby jednakowe w przypadku obracania się Ziemi wobec Słońca i na odwrót?
Wg teorii (znowu to słowo) względności pewnie tak ale wiadomo ona też już jest przestarzała. Ja nie jestem zwolennikiem ani jednej ani innej teorii. Jakiś tam link do prof. podałem więc myślę, że do niego to pytanie Byś musiał zadać. Są też ludzie i fora zajmujące się fizyką tam bym szukał odpowiedzi - ciekawe czy ją znajdziesz smile.
Pamiętam jak studiowałem lubiłem bardzo fizykę nawet na uczelni miałem paru doktorów (w odróżnieniu od prof.), którzy oprócz oficjalnych teorii mieli otwarte umysły i zajmowali się też światem antymaterii itp., jak się czasem zapędzili to potrafili wzorami udowodnić istnienie Boga... Bardzo ciekawe zajęcia ale mało już z nich pamiętam.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #185 : 13-12-2013, 06:56 »

Tak naprawdę to czy Ziemia jest kulą, czy krążkiem, nie ma znaczenie. Jeśli nie spadamy, wszystko jest w porządku.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.358

« Odpowiedz #186 : 13-12-2013, 08:34 »

Na przestrzeni wieków widać było, że potrzebne jest np. powrócić do prymatu Piotra, by strzec depozytu nauki wiary gdyż powstawały różne odłamy,schizmy. Ojcowie soborowi dostrzegli taką konieczność i widzieli w tym dobro dla kościoła. Już wcześniej było wiele dokumentów wskazujących na nieomylność papieża w kwestii wiary, ale dopiero na soborze watykańskim I to ustalono ostatecznie.

Odłamy były, bo kościół rzymskokatolicki łamał prawa natury jak na przykład wprowadzając celibat lub łamał prawa wyłożone w Biblii.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #187 : 13-12-2013, 09:16 »

Tak naprawdę to czy Ziemia jest kulą, czy krążkiem, nie ma znaczenie. Jeśli nie spadamy, wszystko jest w porządku.
Aż do momentu kiedy chcemy wysłać rakietę w kosmos jak najbardziej w jak największym porządku.

Do wszystkich argumentów używanych w tej klasycznej dyskusji o wszystkim i o niczym.

O religii i jedynej prawdzie tak, ale kiedy dochodzimy do spraw technicznych, eksperymentów i zastosowań to już nie.


Osci wygląda to tak: są wzory na obliczanie prędkości kosmicznych potrzebnych do pokonania grawitacji ciała niebieskiego, korzystając z tych wzorów oraz z ruchu obrotowego Ziemi umieszczamy satelity na orbicie, z których mniemam korzystasz ty i twój profesor z YouTube.
Korzystając również  z owych wzorów i z ruchu obrotowego Ziemi wokół Słońca wystrzeliliśmy około trzydziestu lat temu sondę Pioneer 10, która jako pierwsza w historii ludzkości opuściła Układ Słoneczny. Czyli założenie, że Ziemia krąży wokół Słońca działa i nie bardzo jestem w stanie wyobrazić sobie jakby to możliwe gdyby Słońce krążyło wokół Ziemi.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #188 : 13-12-2013, 09:45 »

Tak naprawdę to czy Ziemia jest kulą, czy krążkiem, nie ma znaczenie. Jeśli nie spadamy, wszystko jest w porządku.
Aż do momentu kiedy chcemy wysłać rakietę w kosmos jak najbardziej w jak największym porządku.
Ludzie raczej na co dzień nie wysyłają rakiet w kosmos, przynajmniej nie wszyscy. Dla tych, którzy tego nie robią, kształt Ziemi nie ma żadnego znaczenia. Tak więc mamy tutaj do czynienia tylko i wyłącznie z wyjątkiem reguły. Nie od reguły, tylko właśnie reguły, skądinąd zaś wiadomo, że wyjątki bynajmniej nie podważają reguły, tylko ją potwierdzają, bowiem gdyby nie reguła, nie byłby wyjątku od niej. To proste jak płaska Ziemia.
« Ostatnia zmiana: 13-12-2013, 09:55 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #189 : 13-12-2013, 10:05 »

Osci wygląda to tak: są wzory na obliczanie prędkości kosmicznych potrzebnych do pokonania grawitacji ciała niebieskiego, korzystając z tych wzorów oraz z ruchu obrotowego Ziemi umieszczamy satelity na orbicie, z których mniemam korzystasz ty i twój profesor z YouTube.
Korzystając również  z owych wzorów i z ruchu obrotowego Ziemi wokół Słońca wystrzeliliśmy około trzydziestu lat temu sondę Pioneer 10, która jako pierwsza w historii ludzkości opuściła Układ Słoneczny. Czyli założenie, że Ziemia krąży wokół Słońca działa i nie bardzo jestem w stanie wyobrazić sobie jakby to możliwe gdyby Słońce krążyło wokół Ziemi.
Dzięki za wytłumaczenie tylko, że nie widzę żadnych przeciwwskazań żeby zmienić układ odniesienia. To tak jak zadanie z fizyki w podstawówce gdzie 2 pociągi się mijają i dodatkowo 3 obserwator jeszcze sobie stoi na dworcu. Każdy ma inne wrażenie prędkości itd. Ale z każdego punktu da się wyliczyć o której dany pociąg przyjedzie. Co prawda z punktu każdego obserwatora prędkości odległości będą inne, godzina przyjazdu powinna wyjść ta sama. Myślę, że ci wielcy 'nałukowcy' poradzili by sobie nawet jakby punktem odniesienia była Wenus.
W każdym razie i tak polecam prowadzić polemikę z ludźmi zajmującymi się tymi tematami. Ja po prostu widzę, że jest dużo teorii i ciężko, do którejś przyczepić słowo 'prawda' jak to napisał p. Tomasz dogmat stał się prawdą...
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #190 : 13-12-2013, 10:25 »

Cytat
Ludzie raczej na co dzień nie wysyłają rakiet w kosmos, przynajmniej nie wszyscy
Korzystają z wystrzeliwanych rakiet na co dzień i powszechnie.

Cytat
Ja po prostu widzę, że jest dużo teorii i ciężko, do którejś przyczepić słowo 'prawda' jak to napisał p. Tomasz dogmat stał się prawdą...
A po co cokolwiek przyczepiać, doświadczenie, eksperyment i zastosowanie decyduje.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #191 : 13-12-2013, 13:58 »

Cytat
Ludzie raczej na co dzień nie wysyłają rakiet w kosmos, przynajmniej nie wszyscy
Korzystają z wystrzeliwanych rakiet na co dzień i powszechnie.
Także ci, dla których Ziemia jest płaska
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #192 : 13-12-2013, 14:10 »

Widać to lepsze cwaniaki, ale straciłem orientację, do czego zmierzamy?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #193 : 13-12-2013, 14:41 »

No, że argumenty przekonują jedynie tego, który je prezentuje.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #194 : 13-12-2013, 15:16 »

No tak, dobre hehehe, coś na kształt powiedzenia, że każdy jest zadowolony ze stanu swojego umysłu, ale już ze stanu portfela nie.
Istnieje tu jednak znowu wyjątek, do wielu adwersarzy przemawiają argumenty siłowe.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #195 : 13-12-2013, 15:34 »

To tak - argumenty siłowe przemawiają skuteczniej od werbalnych.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #196 : 20-12-2013, 09:15 »

"No tak" - to samo co tak, tylko z nutką "chyba"?
Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!