Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 21:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sprawdzeni dostawcy produktów żywieniowych  (Przeczytany 25045 razy)
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #20 : 04-01-2010, 10:07 »

Może źle szukałem, ale uważam, że nie tak prosto jest znaleźć informacje na temat jednego dostawcy wszystkich składników, ich jakości i dobrej cenie.

Myślę, że nie jest tak prosto znaleźć takiego dostawcy, bo taki chyba nie istnieje. Szkoda, że nie przeczytałeś wcześniej moich informacji, przynajmniej nie dałeś o tym znać, gdyż napisałam o pewnych pestkach  kupionych w Auchan, jeśli polegasz tylko na hipermarketach. Ale aby zdobyć zdrowie musiałbyś chyba zrezygnować z tak dużych sklepów, a przenieść się do malutkich, lokalnych. Na pewno masz samochód, więc dla Ciebie to nie problem poszukać takiego małego targowiska w okolicy, gdzie np. "baby" przynoszą swoje własne jajka lub śmietanę. Pisałeś, że masz dziewczynę. Może ona by Ci pomogła. Kobiety są szybkie w robieniu zakupów, ale łatwiej je oszukać. Mężczyzna bardziej rozpozna, czy ten rolnik sprzedaje swoje własne produkty.
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #21 : 04-01-2010, 10:50 »

Cytat
Szukać takich osób, które mają mniejszy asortyment to jest szansa, że będą mieć faktycznie swoje zbiory

Rolnik nie będzie miał też w sprzedaży cytrusów, bananów, kapusty pekińskiej, bakłażanów itp które pochodzą z giełdy bo wtedy będzie musiał płacić podatek handlowy a w momencie kiedy oferuje swoje produkty dotyczy go tylko podatek rolniczy.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #22 : 04-01-2010, 11:07 »

Cytat
Kobiety są szybkie w robieniu zakupów, ale łatwiej je oszukać
. Każdy sądzi według siebie.
Lysy - nie masz wyjścia. Masz tak dogodną sytuację zawodową, że możesz sobie wygospodarować czas, aby zrobić rekonesans w swojej miejscowości i poszukać targu. Tam popytaj o ziarna i o dostawców np. jajek, śmietany (popytaj o dni tzw. targowe - czyli kiedy przyjeżdżają lokalni rolnicy). Poszukaj małych sklepów z mięsem. W hipermarkecie możesz kupić ewentualnie olej do mikstury ;-). Potraktuj to jak "współczesne polowanie" wszak przechodzisz na dietę myśliwego - zbieracza :-).
Zapisane
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #23 : 04-01-2010, 11:57 »

Oczerniać???  eek
I nie zastosowałeś się do słów Ryśka, bo nie widzę nigdzie Twojego resume na temat: gdzie kupić dobre i tanie produkty żywieniowe. Analizy dokonałeś wyłącznie na własne potrzeby.
Co kilka/ kilkanaście dni ktoś dopisuje aktualne informacje na temat zakupu kiełkujących ziaren w jednym poście (http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=4932.120). Wystarczy przeczytać.


Usunęłam fragment nie na temat.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2010, 20:18 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Lysybolek
« Odpowiedz #24 : 04-01-2010, 12:47 »

Cytat od: Lenka
Szkoda, że nie przeczytałeś wcześniej moich informacji, przynajmniej nie dałeś o tym znać, gdyż napisałam o pewnych pestkach  kupionych w Auchan, jeśli polegasz tylko na hipermarketach.

Oczywiście przeczytałem, dzięki!

Cytat od: Lenka
Pisałeś, że masz dziewczynę. Może ona by Ci pomogła.

No właśnie jeśli chodzi o sprawy zakupów żywieniowych i gotowania to zdaje się na nią. Wstyd się przyznać, ale ja w sklepie kupuje tylko alkohol, chipsy, pizze i inne niezdrowe rzeczy, które niestety mi smakują.

Cytat od: Iza38K
Lysy - nie masz wyjścia. Masz tak dogodną sytuację zawodową, że możesz sobie wygospodarować czas, aby zrobić rekonesans w swojej miejscowości i poszukać targu.

Już zamówiłem przez internet wszystko co potrzebowałem, nie bardzo mam czas na chodzenie po targach, ale jeśli z targu można dostać zdrowsze składniki to będę musiał następnym razem zrobić tak jak piszesz.
Szczerze mówiąc nie bardzo wiem czym różni się zakup pestek w sklepie od zakupu od rolnika? Na chłopski rozum sklep ma towar od hurtowni a hurt od rolnika. Chodzi o to, że te ziarna ze sklepu są stare/źle przechowywane?

Cytat od: Iyana
I nie zastosowałeś się do słów Ryśka, bo nie widzę nigdzie Twojego resume na temat: gdzie kupić dobre i tanie produkty żywieniowe.

Rysiek napisał żebym sam kupił, sprawdził i napisał. Dopiero kupiłem i czekam na przesyłkę. Poza tym nie uważam, że kupiłem tanio, kupiłem żeby było szybko, niestety aktualnie nie mam czasu na poszukanie czegoś co z czystym sumieniem będę mógł polecić. Poza tym wolałem oprzeć się na źródłach starych użytkowników żeby nie być posądzonym o promocje jakiś sklepów.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2010, 20:19 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #25 : 04-01-2010, 12:48 »

Proszę moderatorów o skasowanie lub zablokowanie tematu ponieważ rozmowa zeszła na inny temat.
A co z pozostałymi użytkownikami i ich wartościowymi postami? Takie wypowiedzi też są na forum potrzebne, skoro pojawiają się oczekiwania podobne do Twoich. Właściwie po postach Iyany, Lenki, Klary, Agny, Mmagmmy, Izy, Antonia, Riddicka - osób niezwiązanych z kadrą, a także wyjaśnieniach Ryśka, Szpilki i moich nikt nie powinien mieć wątpliwości, jak działa forum. Ale dodam parę uwag.

Forum Biosłone działa społecznie. Serwer jest opłacany ze środków Wydawnictwa, jest to forma prezentacji książek, co do których większość z nas nie ma wątpliwości, że to więcej, niż książki - to przewrót w myśleniu, potrzeba naszych czasów. Dar od Człowieka dla Ludzi. Przynajmniej nie migają i nie wyskakują okienka z reklamami wszystkiego, co się da reklamować. Kadra pracuje społecznie. Sprawy informatyczne związane z Portalem wiedzy o zdrowiu oraz Niemedycznym forum są nadzorowane przez Adminów - stale 2-3 osoby. Mamy 5 Moderatorów i Elfa, jednak praktycznie na co dzień, stale 1 z nich czuwa nad wszystkim, włączając się też w sprawy techniczne; reszta - z doskoku. W związku z tym na 4 Ekspertów - 2 stale uczestniczy w pracach moderatorskich, z konieczności. Samo się nic nie robi.

A dzieje się sporo dla popularyzowania Idei Biosłone: Nowe kadry na Biosłone i Propagowanie idei Biosłone. Zarówno nasz VIP, jak i ostatnio pozyskana Moderatorka, po uzyskaniu uprawnień i dostępu do zaplecza, dosłownie złapali się za głowę, ile tu jest pracy, jak wiele się dzieje, ile wkładu pracy i konsultacji wymaga prowadzenie Portalu i Forum. Na szczęście jest liczna grupa Bywalców, na których pomoc i odpowiedzialność zawsze można liczyć. Jest też całkiem spora gromadka Początkujących, którzy w lot pojęli czym jest profilaktyka, jak wielkie ma znaczenie jej upowszechnianie - dają temu wyraz w postach. Dlatego Mistrz nie musi już tak mocno bić głową w mur (ignorancji i obojętności), a odpowiedzi na pytania Nowych pojawiają się w tempie nieznanym na innych forach.

Wniosek z tego taki, że:

Tak jak pisałem chciałem zebrać wszystkie "świeże" informacje i zamieścić je w pierwszym poście tego tematu. Nie wiedziałem, że to stanowi taki problem.
nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to Ty, dla innych, choćby dla tych, którzy przyjdą po Tobie, wykonał to zadanie - społecznie  smile.

Usunęłam fragment nie na temat.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2010, 20:28 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Lysybolek
« Odpowiedz #26 : 04-01-2010, 17:25 »

Cytat od: Grażyna
A co z pozostałymi użytkownikami i ich wartościowymi postami?

Ehhh, przecież wartościowe posty można przenieść w przypadku usunięcia tematu lub można go zostawić i zamknąć. Nie chce mi się już uczestniczyć w tej dyskusji z tymi licznymi zarzutami do mojej osoby tak jakbym wam zniszczył forum Smutny

Cytat od: Grażyna
Takie wypowiedzi też są na forum potrzebne, skoro pojawiają się oczekiwania podobne do Twoich.

No to jeszcze raz przepraszam, że oczekiwałem iż z Waszą pomocą zbiorę wszystkie informacje do kupy i w pierwszym poście wszystko zamieszczę tak żeby inni nie musieli tracić na to czasu.

Cytat od: Grażyna
nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to Ty, dla innych, choćby dla tych, którzy przyjdą po Tobie, wykonał to zadanie - społecznie

Ale ja chciałem to zrobić o czym pisałem w swoim 2 poście w tym temacie, tylko tak jak też napisałem w kolejnych postach jestem tu nowy i nie chce sam grzebać w starych postach bo po pierwsze mogą być nie aktualne a po drugie nie chce być posądzony o podanie linków np. do swojego znajomego, który prowadzi sklep internetowy. Dlatego wolałem skonsultować to wszystko ze starszymi użytkownikami forum i przede wszystkim dowiedzieć się czy istnieje sklep, w którym można zamówić wszystkie składniki tak aby nie przepłacać za przesyłkę. Jak już bym zebrał odpowiednie dane to z kalkulatorem w ręku obliczyłbym gdzie opłaca się najbardziej robić zakupy a potem jeszcze po konsultacji z doświadczonymi użytkownikami zamieścił w pierwszym poście tego tematu.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2010, 20:23 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #27 : 04-01-2010, 17:35 »

Cytat od: Lysybolek
nie chce być posądzony o podanie linków np. do swojego znajomego, który prowadzi sklep internetowy.
W tym nie byłoby nic złego, a nawet dobrze by było, gdyby ktoś zajął się taką działalnością - sprowadzania i odsprzedawania z zyskiem komponentów potrzebnych do wykonania zarówno Mikstury oczyszczającej, Koktajlów błonnikowych, a także innych produktów poszukiwanych u nas. To by była lepsza inicjatywa, niż lista sprawdzonych dostawców, gdyż taki dostawca, siłą rzeczy, byłby sprawdzony, wręcz - prześwietlony.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Grazyna
« Odpowiedz #28 : 04-01-2010, 20:03 »

W tym nie byłoby nic złego, a nawet dobrze by było, gdyby ktoś zajął się taką działalnością - sprowadzania i odsprzedawania z zyskiem komponentów potrzebnych do wykonania zarówno Mikstury oczyszczającej, Koktajlów błonnikowych, a także innych produktów poszukiwanych u nas. To by była lepsza inicjatywa, niż lista sprawdzonych dostawców, gdyż taki dostawca, siłą rzeczy, byłby sprawdzony, wręcz - prześwietlony.
Mamy na forum producentów rolnych, mamy biznesmenów. To jest wielki potencjał, ponad 500 osób, z czego może nawet jedna piąta ma własną działalność. Wciąż narzekamy na brak w handlu potrzebnych nam produktów. Nie kupujemy w sklepach ze zdrową żywnością, bo tam drogo i mało wiarygodnie. Nie kupujemy w marketach, bo wiemy, że tam dostaniemy przeważnie badziewie. To co znajdujemy na targu to także loteria. Gubimy się, czy to dobre, czy tamto lepsze. Mistrz dał propozycję. Pomysł padł!

Jestem pewna, że znajdą się osoby czujące się na siłach, aby rozszerzyć swoją działalność o handel produktami potrzebnymi do działań prozdrowotnych. Byłoby to szalenie pożyteczne zadanie, a przy tym dochodowe - zbyt gwarantowany. Ocena takiej działalności należałaby do użytkowników forum, stanowiąc jednocześnie skuteczną reklamę.

Lysybolku, masz trochę racji, więc postaram się oczyścić wątek przynajmniej z tych najbardziej rażących off topic'ów, ale wątku nie skasuję, bo okazał się bardzo pożyteczny!
Zapisane
Lysybolek
« Odpowiedz #29 : 05-01-2010, 06:27 »

Cytat od: Mistrz
W tym nie byłoby nic złego

Racja, ja już jestem chyba przewrażliwiony na tym punkcie. Na innym forum o łysieniu co jakiś czas rejestruje się ktoś nowy i pisze jaki to zna świetny lek na porost włosów i podaje link do swojego sklepu. Niestety tonący brzytwy się chwyta. Tym sposobem wydałem całkiem spore pieniądze na specyfiki, które nic nie pomogły. Zauważyłem też, że im droższy i mniej znany środek tym bardziej wątpliwe jest jakiekolwiek jego pozytywne działanie.
To forum przekonało mnie właśnie tym, że tu nie ma komercji i nikt mnie nie zachęca, żebym kupił cudowny wywar Pana Słoneckiego za jedyne 299zł.

Cytat od: Mistrz
dobrze by było, gdyby ktoś zajął się taką działalnością - sprowadzania i odsprzedawania z zyskiem komponentów potrzebnych do wykonania zarówno Mikstury oczyszczającej, Koktajlów błonnikowych, a także innych produktów poszukiwanych u nas.

To dobry pomysł, ale gdyby nie udało się nikogo takiego znaleźć to na pewno uda się dogadać z jakimś już działającym sklepem aby uzupełnił towar pod naszym kątem. Dodatkowo myślę, że nie będzie problemu z wytargowaniem jakiegoś korzystnego rabatu dla użytkowników bioslone.

Cytat od: Grażyna
Jestem pewna, że znajdą się osoby czujące się na siłach, aby rozszerzyć swoją działalność o handel produktami potrzebnymi do działań prozdrowotnych.

Mogę założyć sklep internetowy ze zdrową żywnością w tydzień. Problem natomiast bym miał z pozyskaniem dobrej jakości tanich komponentów. Ale jeśli zainteresowani się znajdą i nikt by nie miał nic przeciwko, że ja bym się tym zajął to mogę z Waszą pomocą poszukać dostawców.

"im, ... tym", porównaj http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=10867.msg90136#msg90136
« Ostatnia zmiana: 05-01-2010, 09:39 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #30 : 05-01-2010, 07:42 »

Cytat od: Lysybolek
Ale jeśli zainteresowani się znajdą i nikt by nie miał nic przeciwko, że ja bym się tym zajął to mogę z Waszą pomocą poszukać dostawców.
Będę pierwszym klientem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #31 : 05-01-2010, 08:02 »

Cytat
Cytat
Cytat od: Mistrz
dobrze by było, gdyby ktoś zajął się taką działalnością - sprowadzania i odsprzedawania z zyskiem komponentów potrzebnych do wykonania zarówno Mikstury oczyszczającej, Koktajlów błonnikowych, a także innych produktów poszukiwanych u nas.

Cytat
To dobry pomysł, ale gdyby nie udało się nikogo takiego znaleźć to na pewno uda się dogadać z jakimś już działającym sklepem aby uzupełnił towar pod naszym kątem. Dodatkowo myślę, że nie będzie problemu z wytargowaniem jakiegoś korzystnego rabatu dla użytkowników bioslone.


To niechby ktoś spróbował przekonać właściciela www.bogutynmlyn.pl do wprowadzenia do oferty ziaren dyni, słonecznika i ostropestu. Ten sklep jest o tyle dobry, że już ma szeroki asortyment zdrowej żywności, m.in. kaszę jaglaną i kaszę gryczaną niepaloną na wagę w dobrej cenie. Ma umowę z kurierem, więc koszty przesyłki nie są straszne i system rabatowy dla stałych klientów. Czasem tam kupuję i mogę stwierdzić, że to solidny sklep.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #32 : 05-01-2010, 08:25 »

Cytat
kaszę gryczaną niepaloną na wagę w dobrej cenie

Po 7 PLN, u mnie na bazarze jest po 4 czy 5 PLN.
Zapisane

Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #33 : 05-01-2010, 08:39 »

Cytat
kaszę gryczaną niepaloną na wagę w dobrej cenie

Po 7 PLN, u mnie na bazarze jest po 4 czy 5 PLN.

Rysiu, rozumiem, że na bazarach może być taniej. Ale u mnie na wsi kasza gryczana niepalona to tylko w cenie 5 pln za 300 gr. w sklepie zielarskim. Na bazarze to nie ma żadnych kasz i ziaren. A na Kleparz (90 km) po kasze nie pojadę. Kasza jaglana tylko droga firmy Sante. Sklepy internetowe oferują głównie kasze biofuturo lub sante w chorych cenach. Dla mnie kasze u nich są naprawdę tanie. Może jakiś dobry handlowiec przekona ich do dobrych cen na wybrane produkty dla nas?
Zresztą ja się wcale przy nich nie upieram. Jest jeszcze sporo innych sklepów z podobną ofertą. To był tylko przykład sklepu, w którym czasem kupuję i mogę polecić.
« Ostatnia zmiana: 05-01-2010, 08:42 wysłane przez Iyana » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #34 : 05-01-2010, 08:47 »

Jasne, ja tylko pokazałem, że nie zawsze opłaca się kupować w internecie. Można znaleźć taniej w realu msn-wink Również w dużym mieście.
Zapisane

Lysybolek
« Odpowiedz #35 : 05-01-2010, 08:50 »

Cytat od: Rysiek
Po 7 PLN, u mnie na bazarze jest po 4 czy 5 PLN.

Nasiona słonecznika też mają ale po 14zł/400g
Może zróbmy tak, że dacie mi tydzień ja rozejrzę się, poszukam i dam znać czy się tego podejmę. Oczywiście będę wdzięczny za wszelka pomoc w znalezieniu dobrych producentów.

Rozumiem, że towar z Chin odpada i optymalnym rozwiązaniem byłoby dogadać się z jakimś rolnikiem?
Na opakowaniach od nasion powinno pisać kto jest producentem, ewentualnie dystrybutorem. Jeśli ktoś z czystym sumieniem może polecić ziarna, które kupił to proszę w tym temacie podać nazwę producenta/dystrybutora.

Ewentualnie możemy tak jak proponowałem wcześniej dogadać się z już istniejącym sklepem, wybór pozostawiam Wam.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #36 : 05-01-2010, 09:03 »

BogutynMłyn ma głównie mąkę. Nawet gdy rozszerzą ofertę o ziarna, to w procesie przechowywania, ważenia i pakowania będą zanieczyszczone glutenem. Lepiej byłoby znaleźć producenta, który sam by towar pakował i odbierać bezpośrednio od niego do sprzedaży.
Co do kaszy gryczanej, najlepszą - niepaloną - jak dotąd kupiłam na targu w Brzeziu, gdy na zlocie w Rochnie kupowaliśmy surowce do kociołkowania. Może Rysiek pamięta cenę, chyba nie było to drożej, niż 4 zł.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #37 : 05-01-2010, 09:16 »

Cytat
Co do kaszy gryczanej, najlepszą - niepaloną - jak dotąd kupiłam na targu w Brzeziu

W Brzezinach.

Cytat
Może Rysiek pamięta cenę, chyba nie było to drożej, niż 4 zł.

Za niecałe pięć kilogramów zapłaciłem około 20 PLN
« Ostatnia zmiana: 05-01-2010, 09:35 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #38 : 02-03-2010, 22:49 »

Cytat od: Lysybolek
nie chce być posądzony o podanie linków np. do swojego znajomego, który prowadzi sklep internetowy.
W tym nie byłoby nic złego, a nawet dobrze by było, gdyby ktoś zajął się taką działalnością - sprowadzania i odsprzedawania z zyskiem komponentów potrzebnych do wykonania zarówno Mikstury oczyszczającej, Koktajlów błonnikowych, a także innych produktów poszukiwanych u nas. To by była lepsza inicjatywa, niż lista sprawdzonych dostawców, gdyż taki dostawca, siłą rzeczy, byłby sprawdzony, wręcz - prześwietlony.

Zastanawiam się nad otwarciem takiego sklepu ale potrzebuję na początek pomocy od Was. Czy moglibyście podać średnią ilości pestek/ ziaren zużywanych w skali miesiąca? No i oczywiście jakiego asortymentu oczekiwalibyście. 
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!