Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 01:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Drożdże piwne.  (Przeczytany 21638 razy)
cyber
« : 04-01-2010, 21:49 »

Witam.
Pytanie dotyczy spożycia drożdży piwnych i piekarniczych. Czy trzeba te drożdże przed spożyciem jakoś zneutralizować - jak tak to w jaki sposób ? a po wtóre ile można teakich i takich zjeść dziennie i o jakich porach? Gdzieś na necie przeczytałem że jedząc drożdże zwykłe -do pieczenia- narażamy się na reakcje fermentacji i wyciągania z pokarmu witamin, tudzież wzdęcia itd...
W tej chwili raczej potrzebne są mi witaminy z tych drożdży i nie wiem jak je można zjadać nie powodując innych strat w zdrowieniu ? Smutny
No i czy lepiej jeść drożdże piwne z preparatów oczyszczinych w aptekach czy kupić prawdziwe do wytwarzania piwa np od : http://www.browamator.pl/katalog.php?pwd[6]=%2F163929%2F164394&sortuj=&grp=&start=&grupa_p=6&grupa_rek[6]=&aukcja=&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183109%2F1594572

Pozdrawiam Mariusz
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 04-01-2010, 22:23 »

Mariuszu. Witamy się w Przywitalni. Na forum obowiązuje Regulamin:

Cytat
Forum jest miejscem wymiany informacji, komentarzy i myśli, u podstaw których leżą wiadomości zawarte w książkach Józefa Słoneckiego "Zdrowie na własne życzenie" - część I i II oraz "Niezbędnik zdrowia".
My tu pijemy Miksturę oczyszczającą, a nie drożdże. Z pewnością jednak coś znajdziesz dzięki Wyszukiwarce.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #2 : 05-01-2010, 00:52 »

Z tego co wiem jedzenie drożdży piekarniczych nie jest dobrym pomysłem.  Natomiast istnieje coś takiego jak drożdże piwowarskie martwe. Jest to tzw. suplement.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #3 : 05-01-2010, 10:26 »


W tej chwili raczej potrzebne są mi witaminy z tych drożdży
A skąd to wiesz? Bez zdrowych jelit, żadne "dowożone" witaminy Ci nie pomogą. A zdrowe jelita to KB (też dobre źródło witamin i minerałów), MO i DP. Jako dziecko jadłam drożdże, gdy mama miała czas i coś piekła. Mowiła, że są cennym źródłem witaminy B. Znalazłam wypowiedź Mistrza, która to potwierdza jednak z zaznaczeniem - że to dla zdrowych: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=57.msg542#msg542 .
Zapisane
cyber
« Odpowiedz #4 : 05-01-2010, 23:33 »

Wybaczcie moją niewiedzę ale co oznacza skrót DP , czy coś ważnego przeoczyłem czytając 2 części J. Słoneckiego ? Chyba, że ten skrót pochodzi z Niezbędnika zdrowia, którego jeszcze nie zdążyłem zakupić ?

No i druga sprawa najlepiej do Mistrza, pytam jasno i wyraźnie czy drożdże piekarnicze i piwne trzeba w jakiś szczególny sposób neutralizować czy nie ? Skoro Mistrz pisze, w Oświeceniu o witaminach w produktach w jakich one są w dużych ilościach - wnioskuję - iż należło by je wpisać do jadłospisu. Jestem początkującym stosującym MO i KB i próbuję sobie stworzyć odpowiedni jadłospis dostosowany no moich dolegliwości !
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #5 : 06-01-2010, 00:07 »

Wybaczcie moją niewiedzę ale co oznacza skrót DP , czy coś ważnego przeoczyłem czytając 2 części J. Słoneckiego ? Chyba, że ten skrót pochodzi z Niezbędnika zdrowia, którego jeszcze nie zdążyłem zakupić ?
Tak, Dieta prozdrowotna jest w Niezbędniku, a także na Portalu http://www.bioslone.pl/odzywianie

Uwaga, przed znakiem zapytania spacji nie stawiamy, tylko po. Między "chyba" i "że" nie stawiamy przecinka.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 06-01-2010, 00:09 »

Drożdże najlepiej jest jeść jako żywe - 3 razy dziennie po 1 dekagramie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
piotr7000
« Odpowiedz #7 : 13-04-2010, 19:32 »

A czy można jeść tabletki z drożdży piwowarskich Lewitan?
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #8 : 13-04-2010, 19:43 »

A czy można jeść tabletki z drożdży piwowarskich Lewitan?
W jakim celu? A jeżeli już to:
Drożdże najlepiej jest jeść jako żywe - 3 razy dziennie po 1 dekagramie.
Jak najlepiej, to najlepiej. Tabletki są zawsze wyprodukowane sztucznie w fabryce.
Zapisane
piotr7000
« Odpowiedz #9 : 14-04-2010, 11:32 »

A skąd wziąć żywe?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #10 : 14-04-2010, 15:44 »

A skąd wziąć żywe?

A żywe to podobno nie są zdrowe, bo zamiast dostarczać zabierają witaminy z organizmu. Wszędzie gdzie się spotkałem zalecano żywe drożdże zabić przed spożyciem.
Zapisane
piotr7000
« Odpowiedz #11 : 14-04-2010, 16:21 »

Mam pudełko lewitanu - drożdży piwnych i nie wiem czy wyrzucić, czy zużyć powoli.
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #12 : 14-04-2010, 18:53 »

  Poczytałam co nieco o tych świeżych drożdżach, głównie ze względu na swoją naturę odkrywcy.
 
A żywe to podobno nie są zdrowe, bo zamiast dostarczać zabierają witaminy z organizmu. Wszędzie gdzie się spotkałem zalecano żywe drożdże zabić przed spożyciem.
  Laokoon pisząc „wszędzie” ma na myśli „wszędzie oprócz naszego forum” (do tego jeszcze "podobno"). Wystarczy wpisać w naszą w wyszukiwarkę „drożdże” i ukaże się parę wątków, które należałoby przeczytać, zanim zabierze się głos w danej sprawie. Mistrz wypowiada się parokrotnie o drożdżach, nigdzie nie wspominając, że należy je zabić przed spożyciem. Myślę, że gdyby to było istotne dla naszego zdrowia (tak jak to się przedstawia w mitycznym „wszędzie”), na pewno by o tym nie zapomniał.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=57.0
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=441.0

   Kto nie ma cierpliwości wyłuskać istoty zacytuję za Mistrzem: „możność jedzenia drożdży bez wywołania niestrawności jest świetnym testem na sprawność przewodu pokarmowego; komu zaszkodzą zjedzone drożdże – zaszkodzą też inne drobnoustroje, których jest mnóstwo w zjadanych pokarmach, a niektóre to ewidentnie chorobotwórcze zarazki”. Mistrz ostrzega, że drożdże są dla zdrowych.

  Ps. Dodam, że „wszędzie” rzeczywiście przestrzega się przed spożywaniem żywych drożdży argumentując, iż surowe, to znaczy żywe, są aktywne jeszcze przez jakiś czas w ludzkim organizmie i pobierają z niego witaminy, którymi się żywią. Zabrania się wręcz konsumpcji surowych drożdży, gdyż kosztem naszej treści pokarmowej przeprowadzają w jelitach fermentację, co objawia się wzdęciami, odbijaniem, bólem brzucha, nudnościami, wymiotami i bardzo złym samopoczuciem. Twierdzi się też „wszędzie”, iż żywe drożdże w naszym przewodzie pokarmowym to prawdziwy problem, staja się dla nas raczej pasożytami niż sprzymierzeńcami.

  Mistrz jest autorytetem i jeżeli twierdzi, że najlepiej jeść je żywe, to najlepiej; (kto uważnie przeczyta wątki o drożdżach na naszym forum, znajdzie argumentację).
Zapisane
Saxt
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 28.08.2010r.
Skąd: Wrocław-Przemyśl- Grochowce
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #13 : 26-01-2012, 22:39 »

Gdzie można kupić drożdże piwowarskie i jak je stosować?
Zapisane

Tomasz
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!