Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 11:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Blog de Glon  (Przeczytany 187411 razy)
Iza38K
« Odpowiedz #40 : 06-01-2010, 14:24 »

Mistrzu! Nie zauważył Pan, że rozmawia z klonami BeatyM? Zapobieganie = wczesne wykrycie? To ten sam tok myślenia. Te ich dywagacje na temat raka. Tak - natura stworzyła bubla - organizm ludzki, który bez medycyny nie przetrwałby. No zaraz..ale jak przetrwał do czasu medycyny współczesnej? No i ten "kwiatek":
 "Swoją drogą, zadziwia mnie myślenie, że można posłać do diabła ostatnie 150 lat rozwoju nauk medycznych i nikt się nie połapie, że coś w tym nie gra ".
Dobre. 150 lat eksperymentowania na organizmie ludzkim a my tego nie doceniamy: wycinanie tarczycy, migdałów, macic. Szafowanie lekami a potem ich wycofywanie. Teorie , które powstawały ale rzeczywistość je obalała. No i te testy "kliniczne" na biednej ludności Afryki, Ameryk, Azji (ostatnio Polska).
Do Barta - bo czytasz nasze "flejmowanie" (znasz Reja i jego "Polacy nie gęsi...?). Większość z nas dotarła tutaj bo medycyna z całym jej dobrodziejstwem inwentarza nie pomogła nam. Rozumiesz to? Życzę Ci dużo zdrowia człowieku bo jako fan medycyny, będziesz go potrzebować.

Hajdi! Nikt nie sponsoruje Barta - chyba żartujesz, że ktoś by go opłacał. Raczej Szpilka trafiła w sedno!
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #41 : 06-01-2010, 14:38 »

Cytat
Nikt nie sponsoruje Barta - chyba żartujesz, że ktoś by go opłacał.
Jedno drugiego nie wyklucza. Są tacy, co przywożą kasę w walizkach i inne bonusy od różnych takich http://pl.wikipedia.org/wiki/George_Soros (zwróć uwagę na zakładkę "filantrop"), a w Polsce szczycą się tytułami profesorskimi i mienią się politykami.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #42 : 06-01-2010, 14:39 »

Czy można prowadzić jakąkolwiek dyskusję z kimś kto uważa, że

Cytat od: bart
Organizm ludzki to w gruncie rzeczy bubel, “poskładany” przez ewolucję w sposób kłócący się ze zdrowym rozsądkiem – dzięki czemu cieszymy się wspólnym kanałem dla pożywienia i powietrza, przepukliną czy nerwami krążącymi bez sensu po różnych rejonach ciała.

Ty zaś najwyraźniej traktujesz ludzkie ciało jak jakiś genialny mechanizm – to taki zabawny New Age’owy kreacjonizm.
http://blogdebart.pl/2009/11/23/test-buraczkowy-miski-haribo-i-parowka-na-glowe/comment-page-18/#comment-70731

Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #43 : 06-01-2010, 14:57 »

http://blogdebart.pl/2009/11/23/test-buraczkowy-miski-haribo-i-parowka-na-glowe/comment-page-19/#comment-70742
I tu dochodzimy do sedna: mój ideał świadczy o minie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #44 : 06-01-2010, 15:13 »

A mówiłem że to dekadenci. Lubią smrodek.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #45 : 06-01-2010, 15:22 »

Hajdi! Nikt nie sponsoruje Barta - chyba żartujesz, że ktoś by go opłacał.
Cholera ich tam wie. "Na tym świecie pełnym złości, nigdy dosyć przezorności"
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #46 : 06-01-2010, 16:18 »

No i zablokował mnie, gdy poruszyłem sprawę inteligencji. Mimo to chciałbym jeszcze pewną sprawę wyjaśnić, by nie pozostało niedomówień.

Cytat od: bart
Cytat od: Józef Słonecki
Nie, to nieprawda, że dostałem sraczki po bigosie.
Czy Mistrz podejrzewa, że to dr Janus rozpowszechnia takie plotki? Na czym właściwie polega konflikt Mistrza z Janusem?
Trudno to nazwać konfliktem, chyba że na upartego. Mowa raczej o domenie. Moją domeną jest upowszechnianie wiedzy o zdrowiu, Janusa zaś domeną jest rozstrzyganie takich oto dylematów: http://www.ener-med.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=46 Różnica jest chyba oczywista.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #47 : 06-01-2010, 16:29 »

No i zablokował mnie, gdy poruszyłem sprawę inteligencji.
Blokują każdego, kto okaże się nieco inteligentniejszy od Wszechmogącego. Panu dziennikarzynie brakło polotu tudzież możliwości rozumowania się wyczerpały.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #48 : 06-01-2010, 18:08 »

Panu dziennikarzynie brakło polotu tudzież możliwości rozumowania się wyczerpały.
A jak się mogło wyczerpać coś, czego wcześniej nie było?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #49 : 06-01-2010, 18:18 »

http://blogdebart.pl/2009/11/23/test-buraczkowy-miski-haribo-i-parowka-na-glowe/comment-page-19/#comment-70823
Cytat od: bart
Mistrz skarży się u siebie, że go zablokowałem. Nieprawda, Mistrzu, może Mistrz nadal trollować.
Oj, przepraszam, nie wyraziłem się jasno. Rzeczywiście - trollować mogę, tylko nie mogę wysyłać...

Przekonałem się o tym, gdy usiłowałem rozwiać następującą kwestię:
Cytat od: bart
Inteligencja to nie jest zdolność dostosowania osobnika do warunków środowiska.
No to czym jest inteligencja, jeśli nie jest to pytanie zbyt osobiste...
« Ostatnia zmiana: 06-01-2010, 18:21 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #50 : 06-01-2010, 21:20 »

No to czym jest inteligencja, jeśli nie jest to pytanie zbyt osobiste...

No cóż. Myślę, że oni mylą inteligencję z erudycją i zdolnością do dominacji.

Ja uważam, że jeżeli już, to jest to tylko jeden z przejawów czy funkcji inteligencji, która nie jest też dość dokładna. Oczywiście można się z tym zgodzić, z tym że nie jest to jedyna cecha inteligencji ani też główna. Bardziej nazwałbym to instynktem. Choć i ten jest formą inteligencji.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2010, 07:39 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #51 : 07-01-2010, 13:06 »

Choć Mistrz podsyła takie rzeczy, że aż przykro kasować:
Choć tak napisał, to jednak skasował - mpk (mały podły karaluszek). Ale nic to. Zaglądnie tutaj, to przeczyta.

Cytat od: bart
Ponieważ nie byliście w stanie unieść ciężaru racjonalnej dyskusji
To miało być celowo bezczelne, czy tylko, by zatuszować własną indolencję. Jak można "unieść ciężar racjonalnej dyskusji", skoro adwersarz nie wie, co to w ogóle jest dyskusja.

Dyskusja (łac. discussio - roztrząsanie) - jeden ze sposobów wymiany poglądów (poparty argumentami) praktykowany przez dwoje lub więcej osób zainteresowanych danym tematem lub zjawiskiem. Przeprowadzana zwykle w formie ustnej, ale nie tylko (np. dyskusje w formie pisemnej prowadzone są na internetowych forach dyskusyjnych). W wyniku dyskusji dochodzi zwykle do ścierania się różnych poglądów, czasami wypracowywania kompromisów i określania wspólnych stanowisk.

Rozumie Pan? Jeden ze sposobów wymiany poglądów - poparty argumentami. My staraliśmy się wypełnić dyskusję właśnie tym niezbędnym elementem dyskusji - a r g u m e n t a m i, i podaliśmy je. A jakiej odpowiedzi doczekaliśmy się ze strony adwersarzy? Jakich argumentów? - Żądamy dowodów, i to dowodów naukowych, a za takie jedynie wiarygodne uznajemy jedynie badania uczonych amerykańskich. Cała Wasza "dyskusja" to żądanie wyników badań. No, chyba że jest to oficjalne stanowisko WHO, to wtedy żadnych badań prowadziać nie trzeba, bo tak na pewno jest, więc jakąkolwiek próbę podważenie wiarygodności tej Waszej Świątyni oszczekacie jako teoria spiskowa albo sekta. Mali ludzie z przerośniętym ego.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #52 : 07-01-2010, 14:14 »

wąsaty bioenergoterapeuta
Ciekawe, czemu ten "gość" wypełza z awatara tylko ćwierć, niczym ślimak ze swej skorupy. Czy to ma jakieś znaczenie? - aluzja do ćwierćyntelygęta? A może z tą fizjonomią nie ma co się ludziom na oczy pokazywać? Ma się facet czym powstydzić...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #53 : 07-01-2010, 14:18 »

http://www.czescjacek.blog.pl/
Cześć sinica.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #54 : 07-01-2010, 17:18 »

Cała Wasza "dyskusja" to żądanie wyników badań.

Ale te badania istnieją przecież. I nie jedno, dwa czy trzy, tylko 10,20,30,40...
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #55 : 07-01-2010, 17:48 »

Lolkontent mile widziany, ale widzę problem: im więcej dramy zniknie w kosmosie, tym więcej jej napłynie – że cenzura, kneblowanie, prześladowanie biosłonistów (Biosłoni w skrócie, l. poj. Biosłoń). Zawartość lulzów jest zmienna…
A ten glon co chciał powiedzieć? - kiś, kiś?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #56 : 07-01-2010, 19:00 »

Gdybym miał założyć blog (czytaj: gdybym był pustym glonem) to zamieściłbym ten artykuł jako dowód naukowy na przejawy inteligencji glonów. Wyglądałby on tak.

Inteligencja glonów

Jest to dowód empiryczny potwierdzający odkrycie amerykańskich naukowców, którzy na podstawie czterdziestoletnich badań, które pochłonęły dwa miliardy dolarów, doszli wreszcie do zamierzonego wniosku: - "Każdy glon ma swoją inteligencję." Niedowiarków wątpiących w inteligencję glonów odsyłam tutaj: http://blogdebart.pl/2009/11/23/test-buraczkowy-miski-haribo-i-parowka-na-glowe/comment-page-19/#comment-70770

Przebieg eksperymentu
    
Józef Słonecki: A czy prawa natury nie mówią, że nie ma skutku bez przyczyny?
Glon: Tak.

Józef Słonecki: Czy wpływanie na mechanizmy, które udało się odkryć (dzięki badaniom naukowym) ma coś wspólnego z przestrzeganiem praw rządzących w naturze, czy też jest to bezczelna, ale nie bezkarna, próba oszukania praw rządzących w naturze?
Glon: Nie.

Józef Słonecki: Jak można coś poprawiać nie znając źródła; przyczyny nieprawidłowości?
Glon: Normalnie. Siłą wiązań chemicznych.

Józef Słoneckii: Jeszcze raz pytam: czy przyczyną choroby jest niedobór leków?
Glon: Nie.

Józef Słonecki: Czy podanie leku ma na celu usuniecie przyczyny, czy też oszukanie natury poprzez podanie leku na chorobę, która przecież jakąś przyczynę ma.
Glon: Czasami. Nie.

Józef Słonecki: Czy wyeliminowanie przyczyny nie jest lepszym sposobem na usunięcie skutku od ukrycia tego skutku?
Glon: Tak.

Józef Słonecki: Na jak długo?
Glon: Zależy od indywidualnej cierpliwości.

Na tym eksperyment się zakończył, bo glon dostał sraczki, a kabel od laptopa miał, ale pociął, jak robił sznurówki (taki inteligentny!).

Wnioski naukowe

Jak widzimy, glony potrafią nie tylko odpowiadać tak (2 razy) albo nie (2 razy). Potrafią także ubarwić dyskusję sprecyzowanymi sformułowaniami, jak: - "Normalnie. Siłą wiązań chemicznych." (to o poprawianiu czegoś bez ustalenia przyczyny), albo - "Czasami. Nie." (to o oszukiwaniu natury). Potrafią też wzbić się na wyżyny intelektualne i zagęgać (Polacy nie gęsie): - "Zależy od indywidualnej cierpliwości." (to akurat nie wiadomo o czym).


No i teraz widzicie, czemu zostaliśmy zbanowani na tamtym blogu. Bloger musiał się połapać, że bez skrupułów obnażamy jego maskę prześmiewcy, spod której wyzina... łysina (awatar zdjęty z reklamówki papieru toaletowego - że taki gładki). Po prostu został pokonany przez brutalną bandę argumentów. I dobrze mu tak!

Ale nie bójcie się - nie założę bloga. Mam poważniejsze rzeczy do zrobienia, niż bawić się w te durnoty. To zajęcie dla miernoty.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #57 : 07-01-2010, 19:11 »

Dziwnym byłoby gdyby Glon twierdził że siłą rozumu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #58 : 07-01-2010, 20:45 »

No tak. To by przynajmniej musiał być stułbio abo inno meduzo, nie mylić z muzo.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #59 : 07-01-2010, 21:11 »

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11095.msg91636#msg91636
Szkoda, że mnie zbanowali, bom ciekaw, co by na to odpowiedziały te glony. Że to efekt ocieplenia globalnego? A może jednak wpływ wcześniejszego leczenia? Albo długofalowy korzystny wpływ szczepień. Nie jest to ważne, rzecz jasna, co mówią glony, ale skoro ten blog ma być śmieszny, to bym się pośmiał.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!