Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 13:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rosół i zamienniki makaronu  (Przeczytany 57132 razy)
Zofia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 26.12.2009
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #40 : 10-09-2010, 12:16 »

Jajka lub żółtka zawsze rozbełtuję i leję cieniutkim strumykiem na rosół, wodę lub śmietankę (pół na pół z mlekiem).
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #41 : 10-09-2010, 14:02 »

Na pewno spróbuję. Nigdy tak jeszcze nie robiłam.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #42 : 10-09-2010, 15:11 »

Do rosołu mi się nie zdarzyło, ale do warzywnej owszem. Nie są to jakieś kluchy do gryzienia, zupa jest po prostu gęstsza a przy tym bardziej treściwa.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #43 : 10-09-2010, 19:55 »

Czasem przyprawiam rosół curry, kurkumą, imbirem, czosnkiem, dodaję zielonej pietruszki, zagęszczam  mąką ziemniaczaną i robię właśnie takie lane kluseczki z samego jajka. Na dno talerza kładę kilka kawałków wołowiny czy kaczki i zalewam takim gorącym rosołem. Pyszne i sycące danie smile.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2010, 09:19 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Monira
« Odpowiedz #44 : 23-09-2010, 11:01 »

Mój mąż przepada za rosołem z ryżem, i potwierdzam - jest dobry. Po prostu na rosole gotuję ryż i jest super  thumbup. Ma to być zupa a nie ryż na rosole  naughty.
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #45 : 24-09-2010, 23:55 »

Rosół to rosół (z kury, która parę godzin wcześniej grzebała  na podwórku, z kluskami "niezdrowymi", ale pysznymi własnego wyrobu), reszta to substytuty (zdrowe) typu rosół z ...,  rosół i ... . Niestety, uwielbiam rosół. Na szczęście trafia się rzadko.  Smutny
« Ostatnia zmiana: 25-09-2010, 20:03 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Livia
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: lipiec 2008
Wiadomości: 100

« Odpowiedz #46 : 07-03-2011, 10:19 »

Jakiś czas temu znalazłam makaron kukurydziany - ma w składzie tylko mąkę kukurydzianą i wodę. Jest bardzo dobry w smaku. Gotuje się go dłużej niż pszenny (i dłużej niż piszą na opakowaniu). Jest dostępny w różnych kształtach - muszelki, świderki, pióra, kolanka i małe kwadraciki - które najlepiej pasują do rosołu.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2011, 11:09 wysłane przez Solan » Zapisane
Kaprys
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #47 : 14-03-2011, 11:01 »

Nam bardzo smakują rosołki z kaszą jaglaną. Ostatnio, dla odmiany, robię lane kluseczki z samych całych jajek lub tylko z żółtek. Jak ktoś chce zachować bardziej makaronowy kształt klusek, to może rozbełtane jajka przelewać przez lejek, wtedy kluseczki nie rozlewają się po rosole w postaci porozrywanych placuszków, lecz przyjmują kształt makaronu. Rosołek posypuję dużą ilością siekanej natki.
Zapisane
Helena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #48 : 09-08-2015, 13:58 »

Orkisz jest najłagodniejszym ze zbóż wg.Hildegardy.Powoduje najmniej wzdęć i gazów jelitowych.Znajdujący się tam błonnik rozpuszczony w czasie gotowania lub pieczenia zostaje przez florę jelitową rozłożony na kwas octowy,kwas propionowy oraz na kwas masłowy,tworząc lekko kwasowe środowisko ,w którym bakterie kwasu mlekowego w jelicie cienkim mogą wzrastać.Zaś drożdżaki i pleśnie rozwijają się w środowisku lekko zasadowym.Na drożdże .itp.jest cenniejszy od złota miód z gruszkami i wszewłogą.Testuję ten specyfik.
Zapisane
Macin61
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.11.2009
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 80

« Odpowiedz #49 : 02-03-2017, 19:27 »

Ja używam białka gotowanych na twardo jajek. Obieram takie jajo i trę na tarce na grubych oczkach. Przesuwam je po tarce obracając, żeby utrzeć jak najdłuższe nitki. Goście się nie poznają, i myślą że to makaron😀.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!