Niemedyczne forum zdrowia
30-04-2024, 15:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ból brzucha po spożyciu jajek  (Przeczytany 15690 razy)
wojowniczka
« : 10-01-2010, 21:28 »

Witam,
mój problem polega na tym, że po spożyciu jajek w jakiejkolwiek formie, mam bóle brzucha. Kiedyś mogłam jeść jajka na miękko, na twardo i wszystko było ok. Od października w miksturze spożywam olej kukurydziany i od tego czasu mam te bóle (największe po spożyciu jajecznicy). Proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 10-01-2010, 23:03 wysłane przez Solan » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #1 : 11-01-2010, 11:16 »

Prawdopodobnie masz objawy kamicy żółciowej, po których pozbyciu się będziesz znów mogła się rozkoszować tym najzdrowszym darem natury.
Zapisane
wojowniczka
« Odpowiedz #2 : 12-01-2010, 22:39 »

Prawdopodobnie masz objawy kamicy żółciowej, po których pozbyciu się będziesz znów mogła się rozkoszować tym najzdrowszym darem natury.

Dziękuję za podpowiedź. Poczytałam troszkę na ten temat i rzeczywiście  miałam dolegliwości po spożyciu tłustych potraw, śmietany i właśnie jajek.... po 8 miesiącach picia mikstury i koktajlu błonnikowego, oraz stosowaniu DP, pozostały tylko bóle po spożyciu jajek... a tak bardzo je lubię Smutny Pozostaje mi chyba tylko czekać...
Dziękuję i pozdrawiam.

Brakowało pięciu spacji między wyrazami. Proszę sprawdzać swoje posty. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 12-01-2010, 23:51 wysłane przez Grażyna » Zapisane
myszka
« Odpowiedz #3 : 13-01-2010, 16:11 »

A obrzęk powiek po jajkach, tłustym i cytrynie? Czy te objawy też mogą być związane z kamicą żółciową? Czasami też mam malutki, niedokuczający mi refluksik po posiłkach węglowodanowych. Kilka razy miałam zgagę po posiłku i szybkim spacerze. Pytam, bo za pół miesiąca będę mogła zmienić olej i nie jestem pewna, czy mam wrócić do oliwy, pozostać przy kukurudzianym (mam sporo plam i brodawek, szczególnie w okolicach wątroby), czy przejść do winogronowego (ostatnio miałam nawrot grzybicy pochwy). Innych objawów po MO i DP nie mam.
 Najpierw myślałam, że to nerki, ale już prawie pół roku piję mieszankę ziołową i nic się nie dzieje. A może to po prostu alergia? Będę wdzięczna za wszystkie sugestie.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #4 : 13-01-2010, 19:23 »

Myślę, że możesz pozostać przy kukurydzianym przez te dwa tygodnie, a potem powrócić do oliwy z oliwek (objawy refluksu).
  
Te objawy mogą być związane z kamicą żółciową.
  
Obrzęk powiek może świadczyć też o objawach alergii (np. na cytrusy, roztocza kurzu domowego), oczyszczaniu oczu, zapaleniu zatok, kumulacji toksyn w wątrobie.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2011, 15:53 wysłane przez Zibi » Zapisane
myszka
« Odpowiedz #5 : 16-01-2010, 20:45 »

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, Zibi. Skorzystam z twojej rady. Oliwa powinna rozwiązać problemy z żołądkiem i z woreczkiem żółciowym (o ile ten ostatni problem rzeczywiście istnieje). Jestem ciekawa jak to się potoczy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!