Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 08:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Whena - efekty rozlicznych kontaktów z medycyną  (Przeczytany 302299 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #340 : 17-10-2012, 14:04 »

Spróbujcie. Goi wszelkie śluzówki.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #341 : 17-10-2012, 18:43 »

Dzięki, nigdy o tym nie słyszałam. Olejem rokitnikowym tamponować na tej samej zasadzie jak alocitem? Czy po oleju bakrerie nie będą się dodatkowo namnażać?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #342 : 17-10-2012, 19:40 »

Nie będzie ranek, więc patogeny nie będą miały pożywki.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #343 : 17-10-2012, 21:27 »

Spróbuję zastosować. A jakiej firmy olejek rokitnikowy polecasz?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #344 : 18-10-2012, 07:55 »

Ja używałam Alter Medica z apteki, ale myślę, że wszystkie są podobnej jakości. Wiem, że Laboratoria Natury również mają w sprzedaży ten olejek.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #345 : 02-11-2012, 09:11 »

Goi śluzówki, bo nawilża, czy zwalcza upławy?
« Ostatnia zmiana: 02-11-2012, 17:15 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #346 : 02-11-2012, 09:55 »

Źle postawiłaś pytanie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #347 : 02-11-2012, 10:20 »

W takim razie, na czym polega mój błąd? Gdyż ewidentnie go nie widzę.
Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #348 : 02-11-2012, 12:30 »

goi śluzówki, bo nawilża, czy zwalcza upławy?
Wiedza na temat właściwości gojących oleju rokitnikowego wynika z doświadczeń wielu ludzi w Europie i Azji.
Olej ten nie nawilża, bo  jak na tłuszcz ma dość silne właściwości wysuszające. Dlatego p. Józef proponuje maść z witaminą A po nałożeniu i wytarciu olejku na twarz.
Określenie zwalcza upławy jest ogólnikowe i nieprecyzyjne. Upławy, to wydzieliny chorobowo zmienione, występujące z różnych powodów. Czasem może to być objaw i przejaw oczyszczania się organizmu. Nie ma sensu wówczas ich "zwalczać".  Jeśli to upławy o charakterze grzybiczym, to gojenie się nadżerek jest pożądanym efektem.
Cyt. "Nadżerka szyjki macicy i stany zapalne pochwy -
Stosuje się tampony nasączone Olejem Rokitnikowym przez 12 dni codziennie (najlepiej na noc). Kuracje warto powtórzyć po 4-6 tygodniach. Olej Rokitnikowy wspomaga odnowienie nabłonka, łagodzi stany  zapalne, obrzęki."
Źródło: http://www.aptekaotc.pl/p/pl/2139/olej_rokitnikowy_-_100_ml.html
« Ostatnia zmiana: 02-11-2012, 12:33 wysłane przez Asia61 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #349 : 02-11-2012, 22:34 »

Nie skończyłam medycyny, ale po przeczytaniu książek p. Józefa, wydaje mi się że upławów nie można dzielić. Występują jedne, powód: stan zapalny, a czy stan zapalny wywoła oczyszczanie to inna sprawa.
Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #350 : 03-11-2012, 05:53 »

Oczywiście Aniu, z tego co napisałam wynika, że upławów nie powinno się blokować i stosowanie olejku nie jest konieczne i niezbędne. Podałam jedynie propozycję zastosowania olejku w celu złagodzenia Twoich objawów. Przecież to Twoje zdrowie i Ty decydujesz co robić.
« Ostatnia zmiana: 03-11-2012, 08:21 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #351 : 03-11-2012, 08:43 »

Nie skończyłam medycyny, ale po przeczytaniu książek p. Józefa, wydaje mi się że upławów nie można dzielić. Występują jedne, powód: stan zapalny, a czy stan zapalny wywoła oczyszczanie to inna sprawa.

Anno, stan zapalny to jest jeden z etapów oczyszczania. Wystąpienie lub nasilenie się upławów jest objawem oczyszczania z grzybicy pochwy. Towarzyszy temu często zapalenie śluzówki pochwy i warg sromowych.
Ten proces zdrowienia można złagodzić i przyspieszyć poprzez tamponowanie alocitem.
Zapisane

LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #352 : 03-11-2012, 20:39 »

goi śluzówki, bo nawilża, czy zwalcza upławy?
Upławy, to wydzieliny chorobowo zmienione, występujące z różnych powodów. Czasem może to być objaw i przejaw oczyszczania się organizmu. Nie ma sensu wówczas ich "zwalczać".  Jeśli to upławy o charakterze grzybiczym, to gojenie się nadżerek jest pożądanym efektem.
Olej Rokitnikowy wspomaga odnowienie nabłonka, łagodzi stany  zapalne, obrzęki."
Źródło: http://www.aptekaotc.pl/p/pl/2139/olej_rokitnikowy_-_100_ml.html

Klaro zgadzam się z Tobą, co do tamponowania alocitem nie mam pytań, pomaga mnie i mojej mamie. Zarówno Alocitem jak i aloCITem. Zdziwił mnie tylko podział upławów ze względu na powód. Mnie przekonuje podział p. Józefa, wszystko ma jeden powód i należy zażywać tampon z alocitem. Zatem nie widzę sensu konserwowania się olejem od środka i wprowadzania analizy wewnętrznej, czy upławy wywołuje grzyb candida, czy też stan zapalny spowodowany toksemią organizmu, czyli oczyszczaniem się organizmu z tych toksyn, które produkuje grzyb candida. Asiu pogmatwałaś sprawę wyleczenia alocitem jak dla mnie. Coco Chanel mówiła, że im mniej tym lepiej.
Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #353 : 15-12-2012, 21:16 »

Cytat
ale dalej boli mnie głowa po lewej stronie, żuchwa i okolice ucha
Whena, mam obecnie to samo, dzisiaj już czwarty dzień. Jak to się u Ciebie skończyło, czy nie powróciło ponownie? Wiesz może co za przyczyna wywołała taki skutek?
Szukam po necie, ale tam jest tyle sprzecznych informacji, szkoda się denerwować.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #354 : 09-01-2013, 00:40 »

Helusia dopiero teraz zauważyłam twój wpis w moim wątku. Ten cytat, który podałaś jest z kwietnia 2012. Gdybyś uważnie czytała wątek, to znalazłabyś odpowiedź. Jest ona tutaj: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11144.msg157771#msg157771
Jak wiesz usunęłam wcześniej ósemkę. Potem trochę jeszcze bolało i przestało. Wiem też, że u mnie po lewej stronie później było coś co medycyna nazywa porażeniem nerwu trójdzielnego (chyba w lekkiej wersji). Na to pomógł masaż.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2013, 00:42 wysłane przez Whena » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #355 : 09-01-2013, 09:54 »

Whena, mnie też już przeszło. Przeczekałam spokojnie. Wspomniałam rodzinnemu o tym dziwnym bólu po jednej stronie głowy, ale jak to lekarze wszystko przypisują stresom.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Helena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #356 : 01-01-2014, 18:42 »

Ja przy wysypkach skórnych stosuję liść żyworódki. Ściągam na wewnętrznej stronie błonkę i przykładam na wypryski, na to trochę waty i viskoplast /na noc/, dopóki nie zostanie wyciągnięta ropa. Na dłuższy czas, staram się dawać na takie miejsca, które są zakryte odzieżą. Wówczas ropa będzie schodzić w tych miejscach i nie będzie szukała sobie ujść np. na twarzy. Jeśli chodzi o zatkany nos, to laryngolog robił mi punkcję. Oczywiście, że problem wraca. Staram sobie pomóc przez masaż na twarzy, kroję cebulę, trę chrzan, wdycham naturalny pieprz. Łzawienie, kichanie, powoduje przebijanie nosa i usuwam nagromadzony śluz z zatok.
« Ostatnia zmiana: 01-01-2014, 20:34 wysłane przez Helena » Zapisane
Guśka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 16.12.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #357 : 11-10-2016, 19:48 »

Piszę w imieniu swojej mamy, która na własne życzenie doprowadziła się do takiego stanu zdrowia, że sama pisać nie jest w stanie.

1. Wiek:65 lat
Wzrost: 153 cm
Waga: 51 kg

MO  od 5.09.2016r
KB 1 dziennie
DP rozpoczęty II etap


2. Rodzaj dolegliwości
Neurolog zdiagnozował postępujące porażenie nad jądrowe PSP
Obecny stan :
Spowolnienie intelektualne - otępienie
zawroty głowy, częste upadki
zaburzona ruchomość gałek ocznych ku górze i ku dołowi
trudności w wykonywaniu złożonych czynności
zaburzenia pisania, mowy i zaczynają się kłopoty z przełykaniem ( zakrztuszenie)
sztywność mięśni
kłopoty ze spaniem
brak chęci do życia i wykonywania różnych czynności
Po rozpoczęciu Picia MO od 1/4 dawki z Alocitem i oliwą z oliwek pojawił się niewielki katar, kichanie, smarkanie oraz częste odkrztuszanie flegmy. Ponadto pojawiło się szczypanie oczu oraz suchość gałek ocznych.
Wszystkie źródła podają, że choroba jest nieodwracalna i prowadzi do całkowitego unieruchomienia.
Mediana przeżycia wynosi mniej niż 6 lat od momentu rozpoznania.
Nie jest znane skuteczne leczenie.

3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi:
Jak wyglądało dzieciństwo, trudno powiedzieć, nie słyszałam nigdy żeby działo się coś poważnego.
Podejrzewam, że zwykłe infekcję plus usunięty wyrostek robaczkowy. Czy w latach 50-60 ubiegłego wieku były nadużywane antybiotyki, nie wiem.
W 2002 r. wszyty esperal na 3 kolejne lata, od tamtej pory abstynencja
W 2003 r. po śmierci ojca, zaczęły się kłopoty na tle psychicznym.Pojawiły się lęki, kłopoty ze spaniem, kołatania serca. Stwierdzono nerwicę i przepisano Afobam, który mama zażywała ponad 10 lat.
W 2006 r rak piersi. Wycięty guz i węzły chłonne. Chemia i naświetlania. Do chwili obecnej nie zdiagnozowano przerzutów.
W 2010 r. w wyniku tragicznego wypadku zginą mój brat, od tej chwili stan psychiczny mamy z roku na rok pogarszał się. Neurolodzy, psychiatrzy wystawili diagnozę głębokiej depresji i przepisywali psychotropy i inne leki w zastraszających ilościach, nazw nie pamiętam.
Od marca 2015 r. wizyty u prywatnego neurologa, który jako pierwszy odrzucił depresję i po 6 miesięcznej obserwacji zdiagnozował PSP.
W chwili obecnej przepisane leki :
Bisocard 5 mg 1/2 tab dziennie
Ricordo 5 mg 1 tab dziennie
Trittico CR 75 mg 1 tab wieczorem
Madopar 125 mg 3 tab dziennie
Witamina D3 2000 jednostek 1 tab dziennie
Magnez 1 tab dziennie
Z niemedycznych kuracji, pije MO, KB, Próbujemy ssać olej, widać, że mama się stara ale na ile robi to skutecznie trudno mi stwierdzić. Na oczy stosujemy okłady z szałwii i żel ze świetlika.
 
4. Sposób odżywiania się.
Jak to wyglądało w dzieciństwie i młodości, nie wiem, pewnie standard jak na tamte czasy, kanapki, zupa w tygodniu a w niedziele mięsny obiad.
Wiem natomiast, że u nas w domu jadło się wszystkiego po trochu. na śniadanie kanapki, w niedziele placki, racuchy albo naleśniki. Na obiady zupa, mięso, pierogi, lane kluski, omlety. Kolacje przeważnie kanapki albo jajecznica.
Doszło nadużywanie alkoholu przez jakieś 30 lat.
Przez ostatni 3 lata do lipca tego roku odżywianie gotowymi daniami, z tacek, słoików, barów.
Obecnie wprowadzona Dieta prozdrowotna II etap
8.00 MO
9.00 KB ( łyżka słonecznika, dyni, siemienia lnianego + łyżeczka ostropestu) z marchwią, burakiem, selerem, ogórkiem. W tej chwili kawałkiem banana i jabłka oraz 2 łyżkami oleju kokosowego.
10.00 jajecznica z 2 jajek na oleju kokosowym do tego ogórek kiszony lub świeży w zależności od ochoty
13.00 zupa na kościach szpikowych z łyżką oleju kokosowego
16.00 mięso ( smażone, duszone, pieczone) z surówką z surowych warzyw z dodatkiem kiszonej kapusty lub kiszonego ogórka, czasami odrobina kaszy lub gotowane warzywa ( kalafior, brokuł, fasolka szparagowa)  z dodatkiem łyżki oleju kokosowego.
20.00 bigos, kapusta duszona z mięsem na skórach i kościach, wątróbka, ryba lub wyjadamy zupę albo mięso z surówką z dodatkiem łyżki oleju kokosowego.
Olej kokosowy spożywa w ilości 6 łyżek dziennie ( dieta ketonowa) według zaleceń dr Brucea Fife z książki pt. "Jak pokonać Alzheimera, Parkinsona i inne choroby neurodegeneracyjne".

5. Rodzaj wykonywanej pracy
Rencistka.
Wykonuje drobne prace domowe
Jest w stanie odgrzać sobie sama posiłek.
Nie wymaga pomocy w codziennej higienie i toalecie .
Nie wymaga pomocy w ubieraniu.

6. Inne niekorzystne czynniki środowiskowe:
Poważne problemy ze spaniem, pomimo leków śpi po 2h na dobę, a raz w tygodniu przesypia 5-6h. 

Do lipca tego roku, mama mieszkała sama. Doszło do pogorszenia stanu zdrowia, szpital i pomimo oporów zmusiłam mamę do zamieszkania ze mną. Od sierpnia zaczęłam ograniczać w diecie węglowodany, wykluczyłam całkowicie gluten. Wprowadziłam ZZO i olej kukurydziany.
Wprowadziłam MO, KB, DP,  ssanie oleju. Niestety nie odstawiłyśmy leków od lekarza, nie wiem czy mogę od tak wszystko wywalić. Może dało by rade wspomóc się homeopatią albo ziołami. Stan mamy jest nieciekawy mówiąc trywialnie. Myślę o zakraplaniu nosa tylko boję się wprowadzać tak wszystko na raz.
Proszę o pomoc, radę, ja czuję się bezsilna.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #358 : 12-10-2016, 09:37 »

Dlaczego piszesz, że na własne życzenie: przecież śmierć męża, wypadek syna, to niezależne od Niej zdarzenia. Można tylko współczuć, ile nieszczęść może zwalić się na jedną osobę. Najważniejszą sprawą jest postawienie prawidłowej, 100% diagnozy. Jeśli diagnoza jest prawidłowa, to leków nie odstawiaj. Dieta jest dobra, dodałabym jeszcze więcej podrobów, np:serca. MO i KB ok. Życzę Ci Guśka, wytrwałości, jak mama się wzmocni i nieco oczyści organizm to pomyślisz o odstawieniu niektórych leków.
Zapisane
Guśka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 16.12.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #359 : 12-10-2016, 17:53 »

Dużagosia, dziękuję za odpowiedz, troszkę się martwiłam, że może coś źle robię, podroby wprowadzę. Pozostaje nam tylko kontynuować to co zaczęłyśmy.
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!