Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Beza i jej teściowa  (Przeczytany 14099 razy)
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« : 29-11-2009, 23:38 »

Witam serdecznie,
chciałabym poprosić o pomoc dla mojej teściowej. To właśnie ona zachęciła mnie do picia MO za co jestem jej bardzo wdzięczna. U mnie w domu piją moi rodzice, mąż, ja od miesiąca (po rocznym karmieniu piersią) i mam zamiar zacząć podawać moim dzieciom (Natan 13 m-cy, Jaś 2 lata i 9 m-cy), ale muszę jeszcze na ten temat dowiedzieć się więcej.

Wracając do meritum, mojej teściowej.
Jest to wspaniała kobieta. Ma na imię Aldona. Jest na etapie oleju kukurydzianego, 2 m-c.
1.Lat: 54, wzrost 164 cm, waga 82.
2.Cierpi na kilka dolegliwości:
nadciśnienie napadowe -stwierdzone, największe 240/130, problemy od ok 8 lat.
szum w uszach dokucza jej odkąd sięga pamięcią.
uderzenia gorąca właściwie codziennie.
zawroty głowy sporadyczne, ale dokuczliwe.
kołatanie serca niemalże co noc.
3krotnie wstaje w nocy do łazienki, właściwie od zawsze. Nie pamięta kiedy się to zaczęło.
Ponadto jest niezwykle skromną osobą, która wszystkie problemy dusi w sobie, wyolbrzymianie i czarnowidztwo też jej dokucza co nierzadko kończy się nadpobudliwością. Chociaż ostatnimi czasy widzę, że jej stan troszkę się poprawił. Zaczęła sięgać po bardzo optymistycznie nastawiające do życia lektury.

Pod koniec maja pojechaliśmy z chłopcami na weekend. Tak się złożyło, że zostałyśmy na noc same.
Dzieci poszły spać, położyłam się zaraz po nich, ale ok 2 w nocy przebudził mnie hałas z łazienki, która sąsiaduje z naszym pokojem. Wyszłam, żeby zobaczyć co się dzieje a mama niemalże na kolanach usiłowała dojść do mnie powiedzieć że coś się z nią złego dzieje...
Tak jak usiadła przy ubikacji tak siedziała dopóki karetka nie przyjechała. ok 45 min.
Podczas tego czasu dział się horror!
Wymiotowała okrutnie, właściwie czyściło ją na dwa końce, ciśnienie ponad 200 -nie pamiętam w tej chwili dokładnie ona z resztą też.
Wzięła tabletkę pod język, ale za chwilę ją zwróciła. Nie miała siły mówić, otworzyć oczu. Odpowiadała tylko kiwając głową. Mało co jej głowy nie rozsadziło!
Przyjechało pogotowie, podali jakieś zastrzyki, zmierzyli ciśnienie i natychmiast ją zabrali do szpitala.
Przeleżała tam tydzień, była bardzo słaba, ale dolegliwości bardzo powoli ustępowały. Pozbyła się szumu w uszach, ale nie na długo.
Rozpoznanie z karty informacyjnej:
Zawroty głowy R42
Nadciśnienie tętnicze I 11.9
Napadowe migotanie przedsionków I48
Stan po strumektomii.
Zrobili jej liczne badania (zeskanowałam 4 strony wypisu) po czym nie mogli jednoznacznie stwierdzić co jej dolega. Ale nie omieszkali jej dołożyć leków...
tertensive 1,5
tritace 10
lacipil 4 mlg
disopromerck5
eutyrox 75 połówka
Wszystkie te leki bierze rano
Zaś na noc:
vasilip 20 mg - kiedyś cholesterol wyszedł na granicy normy a lekarz rodzinna kazała jej to brać.
acard
Po piciu MO znacznie zmniejszyła dawki, ale bardzo boi się odstawić całkiem, tym bardziej, że nie czuje się wcale lepiej. Trzy dni temu dopadła ją jelitówka. Fatalnie się czuła. Podawałam jej elektrolity nic innego nie była w stanie przyjąć. Narzekała na bardzo silny ból brzucha, na dole po prawej stronie, promieniował na bok aż do kręgosłupa. W tej chwili ból się zmniejszył, ale całkowicie nie zniknął.
3.Stosowane kuracje:
usunięcie tarczycy 15 lat temu, zostawili 1/3
rezonans magnetyczny nic nie wykazał
zdjęcie RTG kręgosłupa szyjnego z 7 lipca tego roku:
nieznaczne prawostronne skrzywienie kr. Th w jego górnym odcinku oraz most kostny Thl-Thll po stronie prawej, poza tym kr. Th bez zmian.
4. Do 21 r.ż. mieszkała w małej wiosce na wschodzie.
Odżywianie charakterystyczne dla takiego miejsca. Wszystko naturalne.
Później przeniosła się do Łodzi, właściwie nigdy nie przywiązywała wagi do tego co je.
Zawsze troszczyła się o męża i dwóch synów, to oni byli i są najważniejsi i ich odżywianie również. A ona zazwyczaj z braku czasu bardzo mało jadła, za to wieczorem przychodził największy głód, który szybko musiała zaspokoić nadmierną ilością jedzenia. I tak zostało jej do dziś. Uwielbia wszelkiego rodzaju słodycze, a zwłaszcza ciasta bez których nie może się obejść.
Pije jedną kawę dziennie bez cukru i mleka, herbatę 3 x dziennie również niesłodzoną i niespełna litr średnio gazowanej wody Nałęczowianki.
Od roku mieszka w zacisznym miejscu, prawie w lesie, w pobliżu szpitala dla chorych na płuca. Dotychczas mieszkali tam tylko w okresie letnim, a teraz już na stałe.
5.
Prowadzi sklep z chemią, kosmetykami. Pracuje w systemie zmianowym. 7 dni w godzinach 9-18, i kolejne 7 ma wolne. Często dźwiga worki z gipsem, wiadra z farbami. Schyla się niemal ciągle i nie ma niestety kiedy usiąść, żeby spokojnie zjeść.

Starałam się napisać wszystko, nie pomijając niczego.
Jeszcze raz Bardzo proszę o pomoc.
Z wyrazami szacunku.
Beza.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #1 : 30-11-2009, 23:10 »

Beza, czy twoja teściowa uzupełniała magnez? Skoki ciśnienia oraz kołatanie często są z tym związane. Uzupełnianie magnezu - slow-mag 4 tabl wieczorem/2 tabl rano przez 3 tygodnie.

Wskazana byłaby tez kuracja mieszanką oczyszczającą drogi moczowe, lub nefroseptem, ale dopiero jak miną objawy oczyszczania MO, oraz w miarę ustabilizuje się praca układu krążenia.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #2 : 30-11-2009, 23:20 »

Dziękuję za odpowiedź Joker.
Jeśli chodzi o magnez to na pewno go nie uzupełniała. Czytając forum znalazłam tę informację, że problemy z ciśnieniem mogą być spowodowane jego niedoborem. Powiedziałam jej o tym i na 2. dzień kupiła i leży w jej szafce. Jutro rano do niej zadzwonię i powiem o dawkowaniu.

Wskazana byłaby tez kuracja mieszanką oczyszczającą drogi moczowe, lub nefroseptem, ale dopiero jak miną objawy oczyszczania MO, oraz w miarę ustabilizuje się praca układu krążenia.

Grypa jelitowa wg Ciebie to objawy oczyszczania?
A co z tą ilością leków? Przecież to ją wyniszcza i truje.
Można coś z tym zrobić?
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #3 : 01-12-2009, 09:07 »

Trzeba przeprowadzić kilka takich kuracji aż do momentu zaniku objawów niedoboru magnezu.

Grypa jelitowa wg Ciebie to objawy oczyszczania?
Grypa jest objawem oczyszczania, zwykła jak i jelitowa.

Leki zmniejszające cholesterol uszkadzają pracę wątroby (wytwarzanie cholesterolu przez wątrobę) więc niszczymy bardzo ważny organ, a cholesterol wcale nie jest aż tak szkodliwy jak wszędzie się słyszy, wręcz przeciwnie jest konieczny. Polecam lekturę książkę "Mity o cholesterolu" Walter Hartenbach.

A co z tą ilością leków? Przecież to ją wyniszcza i truje.
Można coś z tym zrobić?

Leki to zło konieczne, jednak jeżeli układ krążenia tak wariuje to trzeba poczekać, aż nastąpi znacząca stabilizacja ciśnienia i pulsu (może to trwać nawet kilka miesięcy - w zależności od poziomu niedoboru magnezu), dopiero wtedy można zacząć kombinować z dawkami leków. Prawie wszystkie wyżej wymienionych to leki od ciśnienia, więc od tego należy uzależnić ich dawkę. Przede wszystkim należy obserwować stan i reakcje organizmu - to jest podstawa.

Można też zastosować Regulację ciśnienia krwi za pomocą ziół używając Intractum Crataegi.

Nie stosować kilku kuracji jednocześnie - aby nie nakładały się objawy oczyszczania na siebie, bo można przeciążyć organizm.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2009, 09:15 wysłane przez Joker » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #4 : 01-12-2009, 09:55 »

Trzeba przeprowadzić kilka takich kuracji aż do momentu zaniku objawów niedoboru magnezu.

Rozumiem, 3 tygodnie slow-mag. Jaka przerwa przed kolejną kuracją?

Leki zmniejszające cholesterol uszkadzają pracę wątroby (wytwarzanie cholesterolu przez wątrobę) więc niszczymy bardzo ważny organ, a cholesterol wcale nie jest aż tak szkodliwy jak wszędzie się słyszy, wręcz przeciwnie jest konieczny. Polecam lekturę książkę "Mity o cholesterolu" Walter Hartenbach.

W takim razie lek na cholesterol powinna odstawić?

Właśnie z nią rozmawiałam, od wczoraj pije połowę dawki oleju kukurydzianego i co dziwne, jest jej niedobrze zaraz po wypiciu.

Brzuch boli ja nadal, chociaż już nie tak intensywnie jak kilka dni temu, czy to może mieć związek z grypą, którą przeszła?

Wielkie dzięki za zainteresowanie tym problemem! Odzyskałam nadzieję, że nie będzie musiała brać takich ilości leków i powróci do zdrowia!!!!
« Ostatnia zmiana: 01-12-2009, 10:11 wysłane przez Beza » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #5 : 01-12-2009, 12:04 »

Rozumiem, 3 tygodnie slow-mag. Jaka przerwa przed kolejną kuracją?
3 tygodnie.

W takim razie lek na cholesterol powinna odstawić?
Jeśli nie chce sobie uszkodzić wątroby to niech omija takie wynalazki (jak leki na obniżenie cholesterolu) z daleka.

Właśnie z nią rozmawiałam, od wczoraj pije połowę dawki oleju kukurydzianego i co dziwne, jest jej niedobrze zaraz po wypiciu.
W przypadku grypy lub infekcji należy odstawić MO na czas jej trwania.

Jeśli silne objawy przy stosowaniu MO to należy zmniejszyć do 1/4 dawki, jeżeli nadal są silne, to należy tą dawkę ponownie zmniejszyć do 1/4 (poprzedniej dawki) lub do dawki, przy której nie ma silnych reakcji.

Brzuch boli ja nadal, chociaż już nie tak intensywnie jak kilka dni temu, czy to może mieć związek z grypą, którą przeszła?

Może mieć to związek grypą, którą przeszła. Podczas grypy zostaje usunięta część zdefektowanych i martwiczych komórek może to odsłonić nerwy (unerwione miejsca bolą), dopóki nie zostaną uzupełnione te komórki będzie można odczuwać ból - z czasem coraz mniejszy.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2009, 12:08 wysłane przez Joker » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #6 : 02-12-2009, 22:29 »

Właśnie przyszedł do mnie mój tata, trzymający się za dół brzucha i plecy jednocześnie! Powiedział, żebym szybko mu podała środki przeciwbólowe bo tak go boli chyba nerka i brzuch, i że pewnie chce go otruć tym aloesem - na szczęście tego nie mówił poważnie.
    Zapomniałam wspomnieć, że tata skończy 83 lata w lutym. Zawsze cieszył i właściwie nadal cieszy się fantastycznym zdrowiem. Raz po trzydniowych imieninach trafił do kardiologa, ale po kilku dniach wyszedł. Dna moczanowa odezwała się ze trzy razy a i ostatnio wspominał, że chyba zaczyna się prostata. Pierwszy raz w swoim życiu - w tamtym roku brał antybiotyk. Zlekceważył grypę i skończyło się niestety zapaleniem płuc. Antybiotyk dożylnie owszem szybko go "wyleczył", ale osłabiony był jeszcze przez jakieś 3 miesiące.
Odżywia się bardzo dobrze, zawsze śniadanie, na obiad zawsze zupa - świeża zupa, odgrzanej nawet nie tknie. A kolacja lekka, kilka godzin przed snem. Lubi słodycze, ale nie przesadza z nimi. Poza tym z zawodu jest maserem, więc wędliny, kiełbasy tylko z własnych wyrobów. A, że jest w niezwykle dobrej formie to jeszcze od czasu do czasu uwędzi coś pysznego.
    Tak sobie teraz myślę, że może powinnam odstawić MO na jakiś czas? Bardzo boję się o niego. Już 5-y raz idzie do łazienki, mówi, że jest mu niedobrze, ale nie ma czym wymiotować. I co teraz?
« Ostatnia zmiana: 02-12-2009, 23:42 wysłane przez Grażyna » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #7 : 02-12-2009, 23:25 »

Dałabym mu ciepłej, przegotowanej wody do picia. Jeśli bedzie musiał wymiotować - będzie miał czym. Jesli nie będzie musiał, to ciepła woda powoduje odprężenie, rozlużnienie mięsni, rozgrzanie i pewną ulgę. Może pozwoli mu zasnąć.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #8 : 02-12-2009, 23:27 »

Dziękuję Zosiu,
tak chrapie, że go u nas w pokoju słychać smile
zobaczymy rano.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Grazyna
« Odpowiedz #9 : 03-12-2009, 00:55 »

chciałabym poprosić o pomoc dla mojej teściowej.
szum w uszach dokucza jej odkąd sięga pamięcią.
uderzenia gorąca właściwie codziennie.
zawroty głowy sporadyczne, ale dokuczliwe.
kołatanie serca niemalże co noc.
3krotnie wstaje w nocy do łazienki, właściwie od zawsze. Nie pamięta kiedy się to zaczęło.
Objawy właściwie dość charakterystyczne dla wieku (menopauza) i ogólnego stanu zaniedbania własnego zdrowia przez nieodpowiednie odżywianie i nieodpowiednią pracę. Jest szansa, że pod wpływem metod prozdrowotnych Aldona powróci do zdrowia, a objawy klimakterium będą prawie niezauważalne - o ile utrata zdrowia nie jest nieodwracalna. Tak naprawdę, mimo dość barwnego opisu tamtego incydentu, nie wiadomo, co to było - zatrucie, krążenie, coś innego. Nie rozumiem tych liczb:
Cytat
Zawroty głowy R42
Nadciśnienie tętnicze I 11.9
Napadowe migotanie przedsionków I48
Racja, że obniżanie poziomu cholesterolu to jakiś absurd, pisaliśmy o tym wielokrotnie. Także acard powinno się odstawić - od tego mogą być problemy z układem pokarmowym.
Z czasem można zmniejszać leki przeciwnadciśnieniowe, ale dużo zależy od niej samej, jak to będzie znosiła, czy potrafi zrozumieć swój organizm i nad nim zapanować, nie wpadając w panikę.
Trzeba wiedzieć, że uzupełnienie hormonu tarczycy może być utrudnione przy piciu MO. Hormon trzeba by przyjmować bardzo wcześnie rano, po czym min. dwie godziny przerwy, MO, przerwa, pozostałe leki i śniadanie.

Cytat
zazwyczaj z braku czasu bardzo mało jadła, za to wieczorem przychodził największy głód, który szybko musiała zaspokoić nadmierną ilością jedzenia. I tak zostało jej do dziś. Uwielbia wszelkiego rodzaju słodycze, a zwłaszcza ciasta bez których nie może się obejść.
Nie wróżę Aldonie zdrowia, jeżeli nie stać jej będzie na zmianę sposobu odżywiania - odstawienie mąki i cukru. Warunkiem prozdrowotnego postępowania jest wdrożenie DP i opanowanie złych przyzwyczajeń.

Poza tym każdy w swojej sprawie powinien pisać sam, nie możemy za Twoim pośrednictwem doradzać całej rodzinie, gdyż jest to fizycznie niemożliwe.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #10 : 03-12-2009, 22:41 »

Grażyna,
dziękuję za konstruktywne uwagi i za tę odpowiedź. Przekażę teściowej Twoje sugestie i namówię do założenia indywidualnego konta na forum. Liczby, których nie rozumiesz zostały spisane z karty informacyjnej - ja również nie wiem co znaczą. Mój tata na szczęście poczuł się już lepiej. Za dwa dni wznawia picie od 1/4 dawki.

« Ostatnia zmiana: 03-12-2009, 22:44 wysłane przez Beza » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #11 : 06-04-2010, 20:03 »

Jesteśmy z wizytą u teściów, do wczoraj było wszystko w porządku. Późnym popołudniem teściowa poczuła się słabo. Duszno i gorąco, zmierzyła ciśnienie 220/130. Wzięłą tabletkę pod język, ale niestety nie było poprawy. 2. zaś po upływie godziny i dopiero po tej zaczęło spadać. Bała się zasnąć, ale ok 3 w nocy w końcu usnęła. Rozmawiając z nią wyszło, że zapomniała wziąć porannej porcji tabl. na nadcieśnienie, które i tak ma już mniejszone o połowę. Sama to zrobiła. Jest w trakcie kuracji magnezem i przymierza się do DP do czego skłoniła ją nasza obecność i wysoka wstrzemiężliwość przy stole świątecznym. Jest faktem to, że odżywia się nieprawidłowo, ale już dotarło to do niej! Chce to zmienić. Ponadto oprócz wysokiego ciśnienia dokucza jej ból lewej nogi, od kostki promieniujący w górę piszczela. Szumy w uszach są słabsze, za to ona jest zupełnie bez siły, a i co bardzo ważne bardzo często bolą ją na dole plecy i całe podbrzusze aż do pachwin. Szukałam informacji na ten temat w książkach i pomyślałam, że to może być kłopot z nerkami i ich zagrzybieniem. Dr Janus zaleca kurację koenzymem Q10, zaś Mistrz pisze, że skaczące ciśnienie również może być skutkiem picia MO,( teściowa pije w tej chwili MO z olejem winogronowym), oraz, że skaczące ciśnienie ma przyczynę w nieprawidłowym funkcjonowaniu nerek i zaleca roczną kurację nefroseptem. Nie jestem na tyle kompetentna, żeby jej doradzać dlatego zwracam się o poradę do Was.
« Ostatnia zmiana: 06-04-2010, 20:06 wysłane przez Beza » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Grazyna
« Odpowiedz #12 : 06-04-2010, 21:08 »

Skoro Aldona pije MO, to na razie tylko DP i KB, nie radziłabym jeszcze rozpoczynać kuracji na nerki, a na pewno nie Nefroseptem, który jest nie za dobrze tolerowany przez osoby z nadciśnieniem. Ważne jest nieuleganie pokusom i należyte odżywianie. Przez jakieś 7-8 miesięcy to powinno wystarczyć. Ciśnienie niech Aldona stara sie ustabilizować, choćby nawet farmakologicznie.
Proponuję wpisać w tym wątku, od kiedy teściowa stosuje MO.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #13 : 07-04-2010, 08:42 »

Dziękuję Grażynko, mama pije MO od czerwca 2008.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!