Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 21:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosmetyki naturalne  (Przeczytany 268106 razy)
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #160 : 22-03-2013, 22:07 »

Nie dajmy się zwariować - Ty robisz własną analizę chemiczną każdego kupionego produktu?
Zdarzało się. Teraz nie mam takiej potrzeby, bo większość składników już znam i nie daję się robić w konia dlatego, że producent coś tam gwarantuje. To, że jakiś składnik jest pochodzenia roślinnego jeszcze nic nie znaczy.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #161 : 22-03-2013, 23:50 »

A ja takiej możliwości nie mam. Ale jak ktoś zrobi analizę ww. mydła kastylijskiego, to bardzo chętnie się z nią zapoznam i przy okazji przekonam czy z intuicją wszystko ok;)
Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #162 : 23-03-2013, 22:05 »

O ile dobrze kojarzę to jest producent tego mydła z Allegro:
http://cosmeticgarden.com/product_details.php?id=Soap
Nie rozumiem jak można kupić jakiś produkt nie znając jego składu. Nie wiem, może jestem ślepy, ale ja na tej stronie nie znalazłem składu proponowanych tam kosmetyków.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #163 : 23-03-2013, 22:33 »

Ernestem, polecałam naturalne mydła kastylijskie, które produkowane są na bazie oliwy z oliwek.
Live spytała gdzie można je kupić w PL, więc wskazałam Allegro, bo z mojego wcześniejszego doświadczenia były OK (subiektywnie, bez żadnych analiz).

A Ty, zamiast pisać mało konstruktywnie, znajdź nam lepiej inne miejsce, gdzie można je dostać z dołączonym wykazem INCI, albo przebadaj te wyżej wymienione.
Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #164 : 23-03-2013, 23:17 »

Ja nie mówię czy te mydła są dobre, czy złe, bo nie wiem. Pewnie z ciekawości bym je przebadał, ale nie mogę, bo nie znalazłem wykazu składników. A wróżką nie jestem więc nie dam rady smile.
PS Mnie się wydaje, że piszę bardzo konstruktywnie m.in. przestrzegając przed kupowaniem kota w worku...
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #165 : 24-03-2013, 09:14 »

Ostatnio miałam mydło z oliwy z oliwek i kupię je ponownie.

http://biolander.com/produkty/kategoria/produkt/Alepia/mydlo-alep-oliwkowe-excellance-bio-200gr/
Zapisane
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #166 : 24-03-2013, 17:28 »

No właśnie, jeśli ktoś chce mydło z oliwy z oliwek i chce mieć pewność co do jego składu, to np. mydło z Aleppo lub mydło marsylskie są z oliwy z oliwek i mają podany skład.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #167 : 24-03-2013, 21:22 »

Do tego mydła dodany jest sodium hydroxide w śladowej ilości - ciężko chyba będzie trafić na kosmetyki bez jakichkolwiek dodatków, więc chyba musimy się dostosować do obecnych czasów i wybierać z dostępnych szkodliwych kosmetków te najmniej szkodliwe.

Nie mamy szans na kosmetyki w 100% naturalnych, no chyba, że sami będziemy je wyrabiać.
Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #168 : 24-03-2013, 22:03 »

Może to mydło oliwkowe kogoś zaciekawi:
http://www.essential-care.co.uk/organic-skincare-for-face-sensitive-skin/organic-natural-cleansers-sensitive-skin/organic-soaps/organic-olive-oil-soap.html
U nas jest dostępne w sklepach internetowych.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #169 : 26-03-2013, 23:57 »

Stwierdziłam, że najlepiej będzie samemu zrobić sobie wszystkie kosmetyki do mycia ciała. Może ktoś już to testował i mógłby podzielić się sugestiami oraz recepturą?
Najbardziej interesują mnie żele pod prysznic oraz szampony domowej roboty.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #170 : 31-03-2013, 23:21 »

Zanim rozpocznę 'własną produkcję' szukam póki co jak najmniej szkodliwych kosmetyków. Skłaniam się do kupna mydła marsylskiego w płynie z firmy I Provenzali.
Czy ktoś ma jakieś większe zastrzeżenia do składu poniżej?
INCI : Aqua, Potassium Cocoate, PEG- 10 Olive Glicerides, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitro-1,3-Propandiolo.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #171 : 31-03-2013, 23:25 »

Tashideley, dlaczego nie skusisz się na mydło z Aleppo, skoro ma tylko 3, czy 4 składniki - wszystkie naturalnego pochodzenia?

Przeczytaj skład: http://allegro.pl/mydlo-aleppo-alep-z-syrii-35-laur-certyfikat-icea-i3108397451.html
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #172 : 31-03-2013, 23:38 »

Aleppo w kostce jest OK, ale szukam teraz mydła w płynie. Aleppo w płynie jest dość drogie, natomiast to produkowane w Syrii skład ma też niezbyt zachęcający -> INCI: aqua, potassium olivate, potassium laurate, glycerin, hydroxyethylcellulose, olea europea, laurus nobilis oil, bht, edta.

A znacie kosmetyki firmy Dr Bronner? Znalazłam coś fajnego: http://www.organicum.pl/product/show/898.html
Temu produktowi chyba nie można nic zarzucić -> składniki (INCI): Water, Saponified Organic Coconut & Olive oils (w/ retained Glycerin), Organic Hemp Oil, Organic Jojoba Oil, Citric Acid, Vitamin E.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #173 : 01-04-2013, 07:58 »

Duża pojemność i opis zachęcający, ale ciekawe jaka jest data przydatności.
Zapisane
Erato29
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: brak
MO: 10.08.2012 obecnie nie piję
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #174 : 07-04-2013, 18:51 »

Czy ktoś używał produktów Reshenie?
Dla przykładu ten szampon cedrowy
Cytat
Nie zawiera SLS, parabenów, sztucznych barwników, silikonów, alkoholu, syntetycznych ekstraktów,
Paraffinum Liquidum  i innych produktów pochodzących z przerobu ropy naftowej.
Jego skład:
Cytat
Aqua,   Schisandra chinensis Extract , Salvia Officinalis Extract,   Leuzea carthamoides Intractum, Arcticum Lappa Extract, Anemome Sylvestris Extract,   Melilotus officinalis Extrakt, Aralia Mandshurica Extract, Sorbus Aucuparia Extract, Polygala Sibirica Extract, Adonis Sibirica Extract, Saponaria Alba, Saponaria Rubra Officinalis, Glycyrrhiza Glabra , Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride , Hippophae Rhmnoides Oil, Corylus Avellana Oil, Cedrus Deodara Oil,   Ribes Nigrum Seed Oil,   Sodium Chloride, Citric Acid, Parfum, Kathon CG
I polski skład:
Cytat
Olej cedrowy (Cedrus Deodara Oil) – usuwa podrażnienia skóry, szybko je goi, wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu.
Krzyżownica syberyjska (Polygala Sibirica Extract) – sprawia że struktura włosa staje się jednorodna.
Aralia mandżurska (Aralia Mandshurica Extract) – ma działanie tonizujące
Szałwia amurska(Salvia Officinalis Extract) – wpływa na skórę tonizująco, napina ją, zmniejsza wypadanie włosów
Łopian (Arcticum Lappa Extract) – odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, przeciwdziała wypadaniu włosów, obniża ryzyko pojawienia się łupieżu.
Miłek syberyjski (Adonis Sibirica Extract) – otwiera pory do głębokiego oczyszczenia, działanie delikatnie złuszczające.
Wieczornik syberyjski (Hesperis Sibirica Extract) – zawiera dużą ilość odżywczych składników, które pielęgnują skórę i wzmacniają cebulki włosów.
Zawilec wielokwiatowy (Anemome Sylvestris Extract) – działanie przeciwzapalne I antyseptyczne, zawiera witaminę C, odżywia skórę i włosy.
Jarząb pospolity (Sorbus Aucuparia Extract) – wygładza i pielęgnuje skórę, przyczynia się do utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności włosów.
Olej z rokitnika pospolitego ( Hippophae Rhmnoides Oil) – ma działanie gojące, odżywcze, odmładzające.
Mydlnica lekarska biała i czerwona, (Saponaria Alba, Saponaria Rubra Officinalis) – zawierają naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.
Lukrecja gładka – (Glycyrrhiza Glabra)  – delikatny środek pieniący, oczyszczający skórę.
Leszczyna pospolita (olej z orzechów) ( Corylus Avellana Oil) – dodaje włosom blasku i odżywia skórę głowy
Nostrzyk żółty (Melilotus officinalis Extrakt) – zawiera witaminy C,P,i E, które są niezbędne dla odbudowy i odmłodzenia komórek skóry
Szczodrak krokoszowaty (Leuzea carthamoides Intractum) – nadaje włosom witalność, chroni    włosy przed wpływem zanieczyszczeń zewnętrznych.
Cytryniec chiński ( Schisandra chinensis Extract) – działanie tonizujące i wzmacniające.
Olej z nasion czarnej porzeczki ( Ribes Nigrum Seed Oil) – wzmacnia włosy i cebulki włosowe.
Zerknijcie proszę jak to wygląda, zamówiłam kilka produktów tej firmy, dam znać jak się sprawdzają.
« Ostatnia zmiana: 07-04-2013, 18:55 wysłane przez Erato29 » Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #175 : 07-04-2013, 20:57 »

Jak widzę taką długą listę składników jakiegoś kosmetyku to od razu zapala mi się lampka ostrzegawcza. Po pierwsze bardzo dużo tych ekstraktów. Nie wiadomo, co z tej mieszanki wyniknie. Ja bym nie kupił tego szamponu ze względu np. na  Magnesium Laureth Sulfate - siarczan, detergent tej samej grupy co SLS lub Cocamide DEA - http://pieknieje.pl/slownik/cocamide-dea oraz Kathon CG - http://vitalia.pl/ch_add,611,0_Kathon-cg.html. Parfum - nie wiadomo, co to to jest...
Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #176 : 09-04-2013, 10:03 »

Obecnie używam dziecinnego szmponu Bambino, przeczytałam skład i nie było tam raczej nic niepokojącego i skóra głowy nie swędzi. Wiem jedno, że jak jest składnik, na którym można połamać sobie język to odkładam szampon na półkę.
« Ostatnia zmiana: 10-04-2013, 14:52 wysłane przez Agata » Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #177 : 09-04-2013, 16:32 »

Alinka12, możesz podać nazwy składników szamponu Bambino? Nie mam go akurat pod ręką, ale z tego co kojarzę to ma w składzie SLS, SMS i różne PEGi...
Zapisane
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #178 : 13-04-2013, 21:08 »

Cytat
Do tego mydła dodany jest sodium hydroxide w śladowej ilości - ciężko chyba będzie trafić na kosmetyki bez jakichkolwiek dodatków, więc chyba musimy się dostosować do obecnych czasów i wybierać z dostępnych szkodliwych kosmetków te najmniej szkodliwe.
Nie mamy szans na kosmetyki w 100% naturalnych, no chyba, że sami będziemy je wyrabiać.

Sodium hydroxide to nie jest szkodliwy dodatek. To wodorotlenek sodu, dzięki niemu uzyskuje się mydło:

Cytat
Mydła to sole kwasów tłuszczowych, powstają w wyniku reakcji kwasów tłuszczowych z zasadami. Zasadą w produkcji mydła może być wodorotlenek sodu (soda kaustyczna) – efektem są mydła sodowe, tzw. „twarde”, mające postać twardych bloków lub kostek, lub wodorotlenek potasu – otrzymuje się wtedy mydła potasowe czyli „miękkie” w postaci miękkiej masy.

Owszem, istnieją kosmetyki w 100% naturalne, są nimi właśnie np. prawdziwe mydła, takie jak mydło z Aleppo lub inne, wyrabiane także przez polskich mydlarzy. Są nimi również niektóre zwyczajne produkty, takie jak oliwa.
Nie zawsze też kosmetyki robione domowo są faktycznie naturalne. Żeby zrobić np. żel pod prysznic trzeba użyć emulgatora, a one mogą być chyba tylko bardziej lub mniej nienaturalne.

Cytat
Skłaniam się do kupna mydła marsylskiego w płynie z firmy I Provenzali.
Czy ktoś ma jakieś większe zastrzeżenia do składu poniżej?

Cocamidopropyl Betaine to detergent, choć kiedy nie występuje w towarzystwie sodium lauryl sulfate jest uznawany za nieszkodliwy, to na pewno nie jest to składnik naturalny ani całkiem neutralny.
2-Bromo-2-nitro-1,3-propanodiol - cytuję z Wikipedii:
Cytat
syntetyczny związek organiczny, biocyd o wyraźnych właściwościach przeciwbakteryjnych [6] stosowany jako konserwant środków kosmetycznych (szampony, kremy) oraz preparaty toaletowe (płyny do mycia naczyń).

Cytat
Obecnie używam dziecinnego szmponu Bambino, przeczytałam skład i nie było tam raczej nic niepokojącego
No, tego szamponu zdecydowanie nie polecam... Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Disodium PEG - 5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Laureth - 2, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Bisabolol, Parfum (23.04.2008)
Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #179 : 15-04-2013, 07:37 »

Wszystko z chemią, nawet małe dzieci trują od małego! Czemu tego nikt nie kontroluje i nikt nad tym nie czuwa!
« Ostatnia zmiana: 15-04-2013, 13:19 wysłane przez Whena » Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!