Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 01:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosmetyki naturalne  (Przeczytany 267685 razy)
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #20 : 19-12-2010, 20:40 »

Nie wiem, czy to będzie dalej ten sam watek, ale ok. Jestem ciekawa Twoich podpowiedzi. Charakterystyka mojej skóry:
34 lata, tłusta, świecąca skóra, jednocześnie odwodniona i łuszcząca z wyraźnymi, dużymi porami oraz tendencją do powstawania zaskórników i wągrów. Dodatkowo wrażliwa i naczynkowa. Pierwsze zmarszczki mimiczne.
Na początku oczyścić skórę twarzy, szyi, dekoltu mleczkiem Jadwiga.
Wykonać piling enzymatyczny Jadwiga (stosować raz w tygodniu do czasu gdy łuszcząca się warstwa naskórka zostanie delikatnie usunięta).
http://sklep.jadwiga.eu/index.php?prod_name=mleczko+do+zmywania+makijazu&search=ok
Bezpośrednio po pilingu przemyć  skórę galaretką z siemienia lnianego (kilkakrotnie) odczekać aż  skóra nasyci się galaretką.
Nałożyć olej jojoba. Oleje, wbrew pozorom, nie tłuszczą skóry lecz ją odżywiają i nawilżają.
Rano:
Jeśli skóra jest rano przetłuszczona umyć ja mydełkiem Tuli z glinką czerwoną lub różową (kupić obydwa rodzaje i wypróbować które lepsze dla skóry).
http://mydlarnia-tuli.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=49&vmcchk=1&Itemid=49
Przemyć tonikiem aloesowym z dodatkiem hydrolatu z oczaru wirginijskiego (1:1).
http://mazidla.com/index.php?page=shop.browse&category_id=12&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=27
Nałożyć  krem Babydream  Rossmann. Zimą polecam  Wind-und Wettercreme z olejem  Avocado.
Wykonać makijaż.
Makijaż zmywać mleczkiem potem  mydełkiem Tuli, zastosować tonik aloesowo - oczarowy.
Krem na noc to: na bazie kremu Babydream lub maści z witaminą A  zmieszać w zagłębieniu dłoni  trochę kremu i kilka kropel oleju rokitnikowego lub  oleju z wiesiołka (z rozgniecionej kapsułki) lub dodawać inne wypróbowane dodatki.
Reasumując:
Mycie - mleczkiem Jadwiga i mydełkiem Tuli.
Tonizowanie – tonik aloesowo/hydrolatowy, ze wskazaniem na oczarowy. Stosować  (spryskiwać skórę) innymi hydrolatami  (wg uznania)
Kremy na bazie Babydream lub maści z witaminą A  (lub przemiennie – krem i maść, lub krem a raz, czy dwa razy w tygodniu maść) z dodatkiem oleju rokitnikowego, wiesiołkowego …
Raz w tygodniu kropla kwasu hialuronowego na twarz (rano, na krem).
Chociaż raz w tygodniu maseczki naturalne – z galaretki siemienia lnianego, żółtka jaj, owocowe, z czystego miąższu aloesu.
Dla dobrej kondycji skóry twarzy ważna jest  dobra kondycja skóry całego ciała. Tu najlepsze i najprostsze są  kąpiele w wodzie z solą morską  (lub jodobromową) z dodatkiem oleju z pestek winogron i oleju jojoba naprzemiennie.

Oleje i hydrolaty i inne składniki kremów polecam kupować na Mazidła.pl . Są tanie i dobrej jakości.
                        

« Ostatnia zmiana: 19-12-2010, 20:43 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #21 : 20-12-2010, 17:09 »

Klaro przede wszystkim bardzo Ci dziękuje za to, że zadałaś sobie tyle trudu, aby przemyśleć mój przypadek, powklejać te wszystkie linki i opisać to tak szczegółowo.

Na pewno skorzystam z rady dotyczącej mleczka myjącego Jadwigi. Kiedyś próbowałam stosować produkty tej firmy, ale nie widziałam efektów. Mleczka nie próbowałam.
Stosowałam też swojego czasu peelingi enzymatyczne (2x w tygodniu) i pomagały, ale skóra robiła się coraz cieńsza a naczynia coraz bardziej widoczne. Najlepszy dla mnie okazał się peeling kawowy - proponowany na forum Biosłone - uważam go za odkrycie życia i nie zamienię na nic innego smile

Galaretka z siemienia lnianego - ciekawe - spróbuję - choć trzeba znaleźć na to troszkę więcej czasu.

Co do olejów - zgadzam się. Na razie używam z pestek winogron ("kwas linolowy, obecny w oleju z pestek winogron w bardzo dużej ilości, jest jednym ze składników naturalnego tłuszczu ochronnego wydzielanego przez ludzką skórę i warunkuje prawidłowy rozwój i przyleganie korneocytów w przewodach gruczołów łojowych. Jego niedobór (znamienny u osób z trądzikiem) prowadzi do nieprawidłowej keratynizacji przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych oraz nadmiernego rogowacenia ujść mieszków. W efekcie ewakuacja łoju z gruczołów staje się coraz bardziej utrudniona, a ich przewody poszerzone" www.mazidla.com ) - mazidłowy (notabene wcale nie taki tani), ale dodaję do niego jeszcze: retinOl, koenzym Q10, witaminę C i soję.Taka mieszanka wyraźnie poprawiła grubość i jędrność mojej skóry a wit.A działa dodatkowo - przeciwtrądzikowo - niestety trochę wysusza skórę.

Co do toników: oczarowy - oczywiście próbowałam - niestety wychodzą mi po nim zaskórniki. Po aloesowym moja twarz przypomina buraka - podobnie jak po alocicie. Próbowałam różnych hydrolatów - rozcieńczonych i nie - niestety - to nie dla mnie.

Co do kremów dziecięcych - moim zdaniem najlepiej spisują się na skórze dzieci. Ja do swoich kremów dodaję maksymalne stężenie kwasu hialuronowego i mało i wielkocząsteczkowego i widzę efekty - to działa - moi znajomi również pytają: co zrobiłam z twarzą.

Niestety maść/krem z wit.A oraz olej z awokado są komodogenne i błyskawicznie wychodzą mi po nich zaskórniki - bez względu na to, że odtłuszczam po nich twarz papierem. Krem i maść z wit.A stosuję tylko do ciała i to z umiarem. Natomiast wszelkie skóry suche na pewno są zachwycone pielęgnacją powyższymi.

Kąpiele w solance i oleju z pestek winogron - stosuję regularnie i bardzo sobie chwalę. Z olejem jojoba nie próbowałam, ale czemu nie? Spróbuję.

Klaro widzę, że mamy wspólne mazidłowe zainteresowania.
Pozdrawiam i dziękuje. Dam znać o efektach proponowanych przez Ciebie zmian.



Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #22 : 20-12-2010, 17:23 »

Miło mi. Ja też skorzystam z niektórych Twoich sposobów. Dzięki, że podzieliłaś się swoimi doświadczeniami. heart
Zapisane

tomurbanowicz
« Odpowiedz #23 : 21-12-2010, 11:20 »

Nadmiar kosmetyków szkodzi: http://www.kciuk.pl/Nadmiar-kosmetykow-szkodzi-a35094 :]
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #24 : 21-12-2010, 11:36 »

Tomek, odkryłeś Amerykę. Powiedz lepiej, czego nadmiar nie szkodzi.
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #25 : 21-12-2010, 11:37 »

Nie zauważyłeś, że to żart? ;>
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #26 : 21-12-2010, 11:37 »

Nie zauważyłeś, że to żart? ;>
A, pani kierowniczko, to bardzo przepraszam.
Zapisane
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #27 : 21-12-2010, 12:03 »

Nadmiar kosmetyków szkodzi
A od mycia skóra się zdziera i człowiek umiera msn-wink
Fajne foty, ale te Twoje.
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
mataforgana
« Odpowiedz #28 : 08-03-2011, 10:45 »

A ja mam chyba dość skomplikowaną sytuację.

Ponad pięć lat stosowałam dwa razy dziennie spirytus z antybiotykiem - Detreomycyną. Pojawił się jednak w moim życiu człowieczek, który wybił mi to z głowy i bardzo się cieszę, bo zapewne wciąż paprałabym tym twarz. Kiedy stosowałam antybiotyk moja skóra przetłuszczała się mniej i miałam też mniejszy problem z trądzikiem. Po zaprzestaniu zatruwania tym swojego organizmu problem pryszczy powrócił. Po umyciu twarzy (nie olejem, niestety mam pewne zboczenie - to, czym myję twarz musi się pienić) smaruję skórę sokiem z aloesu.
Jak jest jej stan obecnie? Przesuszona, ale mimo to przetłuszczająca się, co prowadzi do zmian trądzikowych. Broda i czoło zazwyczaj czyste, stan zapalny dotyka najbardziej policzków. Nakładałam też maść ochronną z wit. A. No nic mi nie pomaga... Dalej susza (czasami aż boli skóra) i po chwili łojotok. Kiedy mam wolne myję twarz co trzy godziny, bo kiedy rzadziej - swędzi. Gdy natomiast idę do pracy na dwanaście godzin - po powrocie mam niemal zawsze co najmniej jednego nowego pryszcza. Nakładam też codziennie podkład matujący firmy Clinique.

Poszłam do dermatologa i powiedziałam, że chcę doprowadzić skórę do normalności bez stosowania antybiotyków i efekt? Wyszłam z receptą na antybiotyk, którego nie kupiłam i dalej jestem w kropce.

Zastanawiam się nad tonikiem do cery łojotokowej firmy Aknicare. Skład jest następujący: Aqua, PEG-13 Dimethicone, Triethyl Citrate, Dimethyl Sulfone, Glycerin, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Benzyl PCA, Sodium Hyaluronate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance).

Co ja mam zrobić? Kupić ten kosmetyk i sprawdzić jak będzie się zachowywała moja skóra?

Edit:

Teraz przeczytałam charakterystykę skóry TIKi i widzę pewne podobieństwa... Może zastosuję się też do zaleceń Klary27.
« Ostatnia zmiana: 08-03-2011, 10:54 wysłane przez Mataforgana » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #29 : 08-03-2011, 13:12 »

Pomyśl o glinkach - w formie maseczek i do mycia.
Zapisane

Albert75
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10.09.2009
Skąd: Wa-wa
Wiadomości: 105

« Odpowiedz #30 : 10-03-2011, 17:16 »

....Po zaprzestaniu zatruwania tym swojego organizmu problem pryszczy powrócił. Po umyciu twarzy (nie olejem, niestety mam pewne zboczenie - to, czym myję twarz musi się pienić) smaruję skórę sokiem z aloesu. ....

Zastanawiam się nad tonikiem do cery łojotokowej firmy Aknicare. Skład jest następujący: Aqua, PEG-13 Dimethicone, Triethyl Citrate, Dimethyl Sulfone, Glycerin, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Benzyl PCA, Sodium Hyaluronate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance).

Co ja mam zrobić? Kupić ten kosmetyk i sprawdzić jak będzie się zachowywała moja skóra?



A ten Twój avatar to TY? Nie widać jakiś szczególnych problemów z cerą...... msn-wink
BTW mój to nie ja.... msn-wink
 
Spróbuj wyzbyć się tego pociągu do zapychania się chlebem (glutenem). Jak pisałem o tym w wątku o odstawieniu glutenu, u mnie zmiany cery były znaczące, mimo wieku miałem z tym wcześniej problem.
Piszesz o tych wszystkich kosmetykach, przemywaniu etc. Skóra przyzwyczaja się do tego, albo uczula i nie potrafi później sama regulować swojej wilgotności - to moje zdanie.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #31 : 10-03-2011, 22:22 »

Klaro i Mayko, imponujecie mi swoją wiedzą na temat pielęgnacji skóry twarzy. Może coś mi doradzicie?
Mam tzw. cerę mieszaną, naczynkową z tendencją do (okresowych) wyprysków, w okolicy ust i policzków i łuków brwiowych lekko łuszczącą się, policzki często zaczerrwienione. Bez grubej warstwy podkładu nie wychodzę z domu (podkrążone oczy to kolejna zmora). Dzień zaczynam od umycia twarzy wodą ( nie stosuję na dzień kremów, bo podkład by się nie trzymał) i nałożenia makijażu. Stosuję na noc krem z wit. A lub balsam Herbamedicus Aloe Vera. Używam do mycia Pomady O. Grzegorza, a do zmycia tuszu preparatu Nivea. Problemem są też przetłuszczające się i trudne do ułożenia, bez właściwej sprężystości, włosy Smutny Może kwas hialuronowy by mi pomógł?
« Ostatnia zmiana: 10-03-2011, 22:24 wysłane przez Amelia » Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #32 : 16-03-2011, 22:12 »

Moje "naturalne" koleżanki chwalą sobie użycie tylko i wyłącznie szarego mydła do wszystkiego. Ja niestety tak nie potrafię. Może jestem już skażona? smile Lubię naturalne kosmetyki - wciąż poszukuję, testuję, badam itp. Mycie włosów żółtkami jaj jest dla mnie zbyt kłopotliwe i wysuszające długie włosy. Używam szamponu i odżywki firmy Aveda, którą zdecydowanie polecam. Wszystkie kosmetyki są świetne, sama polityka firmy bardzo do mnie przemawia (nie do wszystkich musi).
http://www.aveda.com/aboutaveda/mission.tmpl
http://www.ekoistka.pl/ekoistkapl/alfabet-marek-kosmetykow-ekologicznych-ze-swiata-litera-a.html

Z polskich kremów do rąk najbardziej lubię firmę Sylveco:
http://www.sylveco.pl/?sylveco-regenerujacy-krem-do-rak,63.
Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #33 : 16-03-2011, 22:44 »

Cytat
Z polskich kremów do rąk najbardziej lubię firmę Sylveco:
http://www.sylveco.pl/?sylveco-regenerujacy-krem-do-rak,63.
Używałem tego kremu do rąk. Ma bardzo intensywny zapach, który nie wszystkim osobom może się podobać.
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #34 : 16-03-2011, 23:00 »

Używałem tego kremu do rąk. Ma bardzo intensywny zapach, który nie wszystkim osobom może się podobać.
De gustibus non est disputandum smile. Ja akurat lubię zapach ziół i drzew smile. Skład kremu dobry, rezultaty również (nie, że na chwilkę jest fajnie, a potem beeee smile).

Dla przeciwieństwa, jedno z zestawień: http://www.pro-test.pl/article_suplement/60853,60860/_Lista%20kosmetyk%C3%B3w.html
« Ostatnia zmiana: 16-03-2011, 23:41 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #35 : 16-03-2011, 23:13 »

Skład kremu fajny, rezultaty również (nie, że na chwilkę jest fajnie, a potem beeee smile).
Potwierdzam. Jeśli chodzi o działanie, to jest bardzo dobry  notworthy.
Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #36 : 17-03-2011, 07:22 »

Do Mataforgana:
Próbowałaś kremu La Roche Posay Effaclar Duo, mi bardzo pomógł; oczywiście codziennie myję twarz Alocitem. Kiedyś też używałam maści z antybiotykiem, ale nic to nie dawało. Polecam również glinkę zieloną.
« Ostatnia zmiana: 17-03-2011, 17:13 wysłane przez Lilijka » Zapisane
mataforgana
« Odpowiedz #37 : 22-03-2011, 12:12 »

Cytat
A ten Twój avatar to TY? Nie widać jakiś szczególnych problemów z cerą...... 
BTW mój to nie ja....
 
Spróbuj wyzbyć się tego pociągu do zapychania się chlebem (glutenem). Jak pisałem o tym w wątku o odstawieniu glutenu, u mnie zmiany cery były znaczące, mimo wieku miałem z tym wcześniej problem.
Piszesz o tych wszystkich kosmetykach, przemywaniu etc. Skóra przyzwyczaja się do tego, albo uczula i nie potrafi później sama regulować swojej wilgotności - to moje zdanie.

Tak, to ja. Wiesz, avatar jest mały, a ja mam na sobie sporo pudru. msn-wink
Obecnie ograniczyłam chleb do minimum (czyt. jadam go wówczas, gdy już niczego innego nie mam w zasięgu ręki). Jajecznicę wzbogacam chrupkami kukurydzianymi i to był świetny pomysł. biggrin

Cytat
Próbowałaś kremu La Roche Posay Effaclar Duo, mi bardzo pomógł; oczywiście codziennie myję twarz Alocitem. Kiedyś też używałam maści z antybiotykiem, ale nic to nie dawało. Polecam również glinkę zieloną.

Nie próbowałam. Na razie ograniczyłam chleb, a twarz przecieram sokiem z aloesu. Krem jednak przyda mi się, bo muszę doprowadzić skórę do normalności. Wciąż szukam dla siebie właściwego i ze znośnym składem.
Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #38 : 22-03-2011, 14:27 »

Też mam pryszcze. Odkąd pamiętam. Teraz przy grzybicy nasiliły się dodatkowo na żuchwie, ale jak nie jem słodkiego wyskakuje ich dużo mniej. Boję się tylko oczyszczania, że wtedy będzie ich jeszcze więcej, miejmy nadzieję, że nie. A jakiego podkładu używasz?
Spróbuj kupić sobie próbki tego kremu i wtedy zobaczysz czy Ci pasuje.
« Ostatnia zmiana: 22-03-2011, 18:36 wysłane przez Apollo » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #39 : 22-03-2011, 16:14 »

... twarz przecieram sokiem z aloesu.
Rozcieńczasz, 1:1, przegotowaną wodą?
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!