Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 13:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosmetyki naturalne  (Przeczytany 268317 razy)
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #80 : 02-10-2012, 08:22 »

Dlatego, że mam fatalną cerę, trądzik mam odkąd pamiętam, wiecznie mi coś wyskakuje - zwłaszcza na żuchwie. Staram się nie używać już żadnych kosmetyków, bo im więcej używam tym jest gorzej.
Ten trądzik, zwłaszcza na żuchwie to mi wygląda na zaburzenia hormonalne. Panie, które stosują, bądź stosowały a później zaniechały, środki antykoncepcyjne, mają takie problemy (po odstawieniu hormonów).
Tutaj czas i konsekwencja w oczyszczaniu wg Biosłone może przynieść poprawę.
Bardzo dobre efekty, i to polecam, daje ocet jabłkowy własnej roboty. Przecierać twarz, najpierw na noc a potem też rano, nierozcieńczonym octem. Nie bój się octu jabłkowego, przekonaj się sama, że dobrze działa.
W pielęgnacji skóry już sam ocet czyni cuda ale jeśli już stosujesz coś na twarz to tylko oleje roślinne, te nawilżające a mało tłuste, na przykład olej jojoba. Olej rokitnikowy zmieszany w zagłębieniu dłoni z jakimś naturalnym kremem (Rossmann Baby Dream - sensitive, różowa tuba).
Jesteś jeszcze krótko na Biosłone, więc to wszystko dopiero się zaczyna czyścić.
Zapisane

Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #81 : 02-10-2012, 13:03 »

Bardzo dziękuję, wypróbuję wszystkie sposoby, o których napisałaś, zacznę od octu jabłkowego. Wiem, że jestem krótko i czekam cierpliwie na poprawę. Zaburzenia hormonalne mam na pewno, ponieważ mam również torbiele w piersiach. Ja stosowałam antykoncepcję tylko leczniczo w 1999 r., ponieważ miałam torbiel na prawym jajniku i potem miałam zabieg laparoskopowy na tę torbiel i w roku 2000 również. Potem po urodzeniu dziecka torbiele na jajnikach przestały mnie nękać. Ale widać, że te zaburzenia hormonalne mam ciągle.
« Ostatnia zmiana: 21-10-2012, 21:21 wysłane przez Agata » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #82 : 02-10-2012, 13:06 »

Pomyślałam jeszcze, że na te wypryski na żuchwie to możesz robić okłady - nasączona octem gaza lub wacik i przykładać na 10 minut, 1-2 razy na dzień.
Zapisane

Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #83 : 21-10-2012, 21:04 »

Z moją cerą bywa jak w kalejdoskopie - raz lepiej raz gorzej. Również niespodzianki, zwłaszcza na żuchwie (wzięłam w życiu tylko jedno opakowanie leków hormonalnych i to przepisanych na cerę...). Pomyślałam, że podrzucę pomysł, co stosuję gdy jest naprawdę źle. Maseczka: starte jabłko, trochę twarogu, polane oliwą z oliwek. Oczyszcza i odżywia. Łagodzi niespodzianki. Poza tym jem wtedy dużo moreli.
Co do octów na buzię jeszcze nie mogę znaleźć odpowiedniego roztworu, raz mnie podrażnia, raz działa za słabo. Na ciało owszem i jestem bardzo zadowolona. Cerę mam i problematyczną i wrażliwą, stąd oliwki, oleje ładnie ją uspokajają. Ale problem trądziku pozostaje.
W ocet wierzę, bo doceniam jego wpływ na skórę. Co do buzi, szukam po prostu złotego środka.
« Ostatnia zmiana: 21-10-2012, 21:23 wysłane przez Agata » Zapisane

Róbmy swoje smile
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #84 : 22-10-2012, 06:52 »

Olu, złotego środka chyba nie ma, taką mamy cerę, jak coś zjemy, co zawiera konserwanty to cera od razu wyrzuca to na zawnątrz. Też mam to samo co ty na żuchwie. Raz jest lepiej, raz gorzej. Muszę jeszcze wypróbować ocet. Teraz nie używam niczego - jedynie krem KORANA - niby z naturalnych składników i wydaje mi się dość dobry. Wypróbuję Twoją maseczkę. Ale co Ci dają te morele? Kiedyś słyszałam, że imbir ma dobry wpływ na cerę, pije się jakieś wywary, ale nie znam przepisu.
« Ostatnia zmiana: 22-10-2012, 16:39 wysłane przez Agata » Zapisane
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #85 : 22-10-2012, 09:33 »

Nie wystarczyło mi cierpliwości, żeby sprawdzić do końca polewanie twarzy zimną wodą (żeby zablokować oczyszczanie w tym miejscu). Ten sposób znalazłam na forum. Rzeczywiście kiedy tak robiłam co rano widziałam poprawę.
Co do moreli (suszonych): http://www.poradynazdrowie.pl/suszone-owoce.html
Trądzik naprawdę testuje cierpliwość.
U mnie w łazience do buzi mam obecnie: mydło "biedronkowe" z talkiem w składzie. Wyjątkowo skuteczne. Poza tym toniki robione samodzielnie (np. obierzyny jabłek zalane wodą). Olej pokrzywowy.
Plus peeling enzymatyczny, który co najmniej raz w tygodniu stosuję (Perfecty, na noc).
Maści witaminowej nie stosuję już, tylko w okolicach oczu jedynie, zbyt zapycha pory.
No i maseczki, którymi się ratuję. Ta ze strony Klary (jajka plus siemię) też jest bardzo dobra.
Przetestowałam masę kosmetyków. Mogę śmiało polecić też serie Oeparolu i Flosleku, do których wracam.
 
« Ostatnia zmiana: 22-10-2012, 16:45 wysłane przez Agata » Zapisane

Róbmy swoje smile
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #86 : 22-10-2012, 09:47 »

Przetestowane preparaty do pielęgnacji cery, wykonane w domu:
* tonik octowy ( 1:1 - woda + ocet jabłkowy),
* krem (1 cz. kremu nivea + 1cz. olejku arganowego) - wymieszać, stosować - rano i wieczorem.
Widoczne efekty doskonałego odżywienia skóry już po 2 tygodniach.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #87 : 22-10-2012, 12:38 »

O polewaniu twarzy zimną wodą nie pomyślałam, ale na pewno to sprawdzę!
« Ostatnia zmiana: 22-10-2012, 16:48 wysłane przez Agata » Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #88 : 22-10-2012, 12:39 »

Olu, napisz dokładnie, jakie to jest mydło.
« Ostatnia zmiana: 22-10-2012, 16:49 wysłane przez Agata » Zapisane
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #89 : 22-10-2012, 16:00 »

Mydło Linda. Różowe (róża i mleko).
Zapisane

Róbmy swoje smile
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #90 : 14-12-2012, 22:42 »

Policja zlikwidowała fabryczkę podrabianych szamponów, kremów, perfum i proszków do prania:
- http://www.sfora.pl/W-takich-warunkach-podrabiali-twoje-kosmetyki-g50420
Zapisane
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #91 : 09-02-2013, 23:28 »

Bardzo się dziwię, gdy czytam tu na forum pochwały dla kosmetyków z Rossmana czy Lidla. Albo różne wymieniane tutaj marki kosmetyków pseudonaturalnych. Większość tzw. "kosmetyków naturalnych" to tylko trochę mniej chemiczny syf. Jednak istnieją także kosmetyki naprawdę naturalne i zdrowe. Zgłębiłam trochę ten temat prowadząc przez dwa lata sklep z kosmetykami naturalnymi. Niektóre marki firmujące się właśnie jako naturalne, stopniowo, wchodząc w temat, wykluczałam z asortymentu smile. A wcześniej, gdy jeszcze nie miałam żadnego sklepu, ani jak się okazało żadnego pojęcia, a mój synek był noworodkiem, dziwiłam się kiedy właścicielka jednej z tych "naturalnych" firm odradzała mi stosowanie ich supernaturalnego i neutralnego kremu albo ziołowego delikatnego żelu dla najwrażliwszej cery - dla dziecka. Nie rozumiałam czemu, takie dobre kosmetyki...
« Ostatnia zmiana: 10-02-2013, 11:11 wysłane przez Agata » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #92 : 10-02-2013, 00:32 »

Live, jakie kosmetyki polecasz jako naturalne?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #93 : 10-02-2013, 08:15 »

Cytat
Zgłębiłam trochę ten temat prowadząc przez dwa lata sklep z kosmetykami naturalnymi. Niektóre marki firmujące się właśnie jako naturalne, stopniowo, wchodząc w temat, wykluczałam z asortymentu
Od jakiegoś czasu dopominamy się wiarygodnych informacji na ten temat, a Ty się nie odzywałaś.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #94 : 10-02-2013, 16:36 »

Polecam kosmetyki Miessence, Dr. Hauschka, Weleda, również Lavera - ale nie wszystko, trzeba sprawdzać. Zdaje się, ze wymieniane tu kosmetyki Sylveco również są rzeczywiście naturalne - nie znałam ich.
Jeśli chodzi o kosmetyki kolorowe, polecam prawdziwe kosmetyki mineralne - czyli takie w których składzie są wyłącznie sproszkowane minerały (a nie są w nich tylko dodatkiem). Takie kosmetyki robi Rhea. Ale widziałem gdzieś tu na forum podobne kosmetyki innej firmy. Nie wystarczy jednak ze coś nazywa się "mineralne" (niedawno mineralne było bardzo modne i wszyscy zaczęli je robić msn-wink

Zapisane
Hannah
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 15.04.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #95 : 10-02-2013, 19:41 »

Cytat
Bardzo się dziwię, gdy czytam tu na forum pochwały dla kosmetyków z Rossmana

Używam kosmetyków Alterra i babydream, czy jest coś niepokojącego w ich składzie?

Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #96 : 11-02-2013, 07:19 »

Dokładnie prosimy dokładnie o podanie  co jest niepokojące  w  składzie, na co zwracać uwagę. Bo składy kosmetyków naprawdę są różne, a chemikami nie jesteśmy.
« Ostatnia zmiana: 11-02-2013, 13:08 wysłane przez Whena » Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #97 : 11-02-2013, 07:35 »

Cytat
Bo składy kosmetyków  naprawdę  są różne,a  chemikami nie jesteśmy.
Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że my się też między sobą różnimy i co dla kogoś jest dobre to dla drugiego może okazać się nie do użycia. Ponadto trzeba również uwzględnić cenę, bo nie zawsze jest ona wykładnikiem produktu. Powstają coraz nowe firmy, a dopiero później okazuje się, że nie zasługują na dobre opinie i wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Jeżeli ktoś jest alergikiem to wszystko mu będzie szkodziło, najpierw trzeba doprowadzić swój organizm do porządku, a potem myśleć o eksperymentach kosmetycznych.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #98 : 11-02-2013, 12:58 »

Przyjrzałam się składom kilku kosmetyków z Babydream i Alterra. Rzeczywiście nie zawierają na ogół substancji uznawanych za ewidentnie niebezpieczne. Choć znalazłam gdzieś np. Disodium EDTA, czy Cocamidopropyl Betaine – (choć kiedy nie występuje z sodium lauryl sulfate jest uznawany za szkodliwy). Ale np. szampon dla dzieci Babydream nic takiego nie zawiera.

Jednak w tych kosmetykach występują w dużej ilości chemiczne detergenty i konserwanty, które są w prawdzie uznawane za dopuszczalne w niewielkich stężeniach, ale gdy w jednym kosmetyku znajduje się ich kilka naraz,  to jakoś nie miała bym chęci tego używać. Bo w zasadzie po co? Organizm nie ma z tego żadnego pożytku, natomiast musi sobie z tym poradzić.

Te wątpliwe choć dopuszczalne składniki  to substancje nie tylko obciążające organizm ale także manipulujące nim. Rezygnujemy z używania farmaceutyków, ale kosmetyki złożone z takich substancji w podobny sposob zaburzają naturalne funkcjonowanie ciała.
Ale tu się dochodzi do kolejnej kwestii – dobry kosmetyk ma nie tylko nie zawierać ewidentnie szkodliwych składników ale jego działanie ma wspierać organizm a nie zakłócać jego rytm czy manipulować nim dla doraźnego efektu.
Jak się do tego doda używanie takich specyfików regularnie przez wiele lat, to efekty (negatywne) muszą być...

Znalazłam coś takiego o składnikach pseudonaturalnych: http://organicglow.com/about/educating-consumers/identifying-semi-natural-ingredients/
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #99 : 11-02-2013, 19:52 »

Mam nadzieję, że podzielisz się jeszcze z nami swą wiedzą w tym temacie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!