Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 19:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosmetyki naturalne  (Przeczytany 268252 razy)
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #60 : 23-03-2012, 12:23 »

Musisz przede wszystkim zacząć pić MO!
Zapisane
Inka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 16.01.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #61 : 24-04-2012, 10:00 »

Czy to oznacza, że ich układ pokarmowy jest super sprawny i to samo z nerkami i wątrobą?

Tak, to właśnie oznacza to, a nie co innego. Niekoniecznie super, ale na pewno sprawny.

Muszę powiedzieć, że też niekoniecznie. Ja nigdy nie miałam dużych problemów z cerą, nie miałam młodzieńczego trądziku, czasami wyskoczył pryszcz czy dwa, czasami miałam trochę nierówny koloryt cery. Poza tym cerę miałam ładną, a układ pokarmowy niestety szwankuje od kilku już lat.
Być może nie zawsze problemy z narządami "wychodzą" na buzię w postaci trądziku. U mnie czasami objawiało się (i obserwując swój organizm widzę, że wciąż objawia się) to inaczej: po zjedzeniu lub wypiciu czegoś, co ewidentnie mi szkodzi mam wypieki na policzkach. Tak zawsze było po winie, teraz już wiem dlaczego. msn-wink
Każdy organizm reaguje inaczej, zdrowa cera pewnie w wielu przypadkach jest - ale nie musi być dowodem na sprawność organów. U mnie tak nie było.

Za to mogę potwierdzić, że stosowanie MO i diety poprawiło cerę jeszcze bardziej. smile
Jest gładka, równa i taka świeża. Co prawda dopuszczam możliwość, że być może organizm kiedyś wybierze tę drogę oczyszczania ale wtedy będę się o to martwić. msn-wink
I tutaj Klaro mam prośbę, abyś ustosunkowała się i do mojej cery, bo widzę, że masz na ten temat wiedzę. Ja raczej nigdy nie stosowałam żadnych kosmetyków do twarzy: toników, mleczek, mazideł; sporadycznie krem nawilżający zimą lub filtr latem. Kobieca intuicja podpowiada mi, że tak jest dobrze i nic więcej nie potrzebuję. Teraz w ogóle nie używam zupełnie nic do twarzy, raz/dwa razy w miesiącu zrobię delikatny peeling cukrowy lub maseczkę owsianą. Wydaje mi się, że to zupełnie wystarczy, jak sądzisz?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #62 : 24-04-2012, 11:59 »

Masz rację. Na szczęście nie u wszystkich oczyszczanie następuje przez skórę. Myślę o wzmożonym oczyszczaniu bo skóra też jest miejscem wydalania toksyn ale nie w takim stopniu jak układ moczowy, czy wydalniczy.

Kobieta dwudziestoletnia, jak Ty, nie musi nic robić ze swoją cerą. Powiem nawet, że kobieta do trzydziestego roku życia ma zawsze dobrą cerę, bez względu na to co na nią nałoży (oczywiście jeśli jest zdrowa). Ponadto, są panie (może i Ty do nich należysz), które nigdy nie muszą stosować kosmetyków i zawsze wyglądają świetnie -
tak już mają. smile
Sądzę, że to co robisz jest dobre i mądre. smile
Zapisane

Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #63 : 26-04-2012, 06:10 »

Jak chodziłam do kosmetyczki to moja cera była jeszcze gorsza niż teraz jak nie chodze. Nikt mi kiedyś nie powiedział, że to wnętrze mojego organizmu świadczy o mojej cerzey, wydałam majątek na kosmetyczki i kosmetyki. Dziewczyny nie dajcie się kusić drogim zabiegom kosmetycznym. Ja  ostatnio skusiłam się na zamykanie naczynek krwionośnych na nosku, bo mi popękały, zapłaciłam niby nie dużo bo 2 razy po 30 zł, kosmetyczka bardzo profesjonalna , ale nie wiem co mi zrobiła, bo teraz  naczynka niby są zamknięte ale mam coś w  rodzaju rumienia, takie rózowe i bardzo widoczne.Nie wiecie czym można to smarować? Może macie jakieś sprawdzone naturalne sposoby?
Zapisane
Inka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 16.01.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #64 : 03-05-2012, 15:20 »

Dziękuję Klaro za odpowiedź. Zawsze miałam dość duży dystans do nawilżających, natłuszczających, odmładzających, rewitalizujących i blablabla-cuda-czyniących kremów, których pełno w mediach i na półkach sklepowych. Krótka fascynacja kosmetykami na szczęście przeszła i od czasu do czasu, gdy najdzie mnie ochota na relaksujące kobiece spa, eksperymentuję z naprawdę naturalnymi kosmetykami - czyli domowymi mieszankami z miodu, jajka, ziół, owoców, etc. Co prawda trochę zachodu z przygotowaniem ale pięknie pachną i są bez konserwantów, kolorowe i smakowite.  smile
A kosmetyczki nie odwiedziłam jeszcze w swoim życiu ani razu. msn-wink

Jakiś czas temu zrobiłam ze swoimi koleżankami taki spa-wieczór, z naturalnymi maseczkami na twarz. Jedna ze znajomych podzieliła się swoim ostatnim doświadczeniem - spotkaniem z profesjonalną kosmetyczką. Ta pani powiedziała, że to niedopuszczalne, aby 20-letnia kobieta nie używała kremów i mleczek. Aby mieć ładną cerę MUSI codziennie wieczorem używać co najmniej 5 kosmetyków! Najpierw jakieś mleczka, potem toniki, płyny, następnie kremy nawilżające... chodzi o to, aby doprowadzić skórę do równowagi. A ja słuchając tego miałam wrażenie, że to błędne koło: kremy przetłuszczają, więc musi być płyn, żeby stonizować, ale potem trzeba nawilżyć, jednak po nocy zmyć, żeby się nie przetłuściło, i tak w koło Macieju... Niestety biznes to biznes.
Ja wolę nałożyć sobie miód z oliwą i poleżeć 20 minut prze miłej muzyce. smile Zauważyłam też, że po takiej maseczce wyskakuje mi tu i ówdzie jakiś pryszcz, czy krostka, chociaż zawsze kończę mycie zimną wodą, aby pory nie były rozszerzone. Ale po 1-2 dniach samo znika, więc to chyba dobrze.

Alinko, trochę czasu już minęło od Twojego pytania, mam nadzieję, że pozbyłaś się rumienia. Nie wiem czym można smarować doraźnie ale wiem, że dla cery wrażliwej - również na lekkie podrażnienia i urazy - dobra jest maska z marchwi (drobno startą wymieszać z otrębami, aby była gęsta i nie spływała z twarzy, można dodać kilka kropel oliwy) lub z banana (rozgnieść, dodać kilka kropel oliwy z oliwek i cytryny). Maski trzyma się na twarzy 15-20 minut, zmyć najpierw ciepłą, potem zimną wodą. Może przyda się na przyszłość.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #65 : 03-05-2012, 16:27 »

Tak, maseczka z marchwi czyni cuda. I nie należy przerażać się chwilowym zażółceniem skóry - to samo szybko zniknie. Należy tylko uważać na jakość marchwi więc kupować ze sprawdzonego źródła (żeby nie była przenawożona).
Zapisane

Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #66 : 18-07-2012, 21:25 »

Pachnące ziołowe mydełka własnej roboty. Ładnie pachną i są zdrowe: - http://www.kochamwies.pl/eko/uroda/13051-mydelka-w-kwiatach
Zapisane
Inka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 16.01.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #67 : 04-09-2012, 10:43 »

Poszukuje ładnego zestawu męskiego, mogę go skompletować sama, zależy mi jednak na tym, aby były to jak najbardziej naturalne kosmetyki, bez SLS i innych szkodliwych substancji. W skład ma wchodzić szampon, żel/balsam do kąpieli (ewentualnie mydło, choć lepiej żel pod prysznic), może balsam po goleniu, pasta do zębów, jakiś dezodorant. Czy macie sprawdzone, godne polecenia produkty? Chcę zrobić urodzinowy prezent dla brata, musi być najlepszej jakości. msn-wink
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #68 : 04-09-2012, 11:24 »

Inka ja zamawiam obecnie kosmetyki firmy Lavera. Są naprawdę wysokiej jakości, praktycznie w 100% ze składników pochodzenia roślinnego. Najtaniej obecnie jest w niemieckim sklepie www.apo-discounter.pl - średnio taniej o 30% od np. allegro czy innych sklepów internetowyh. Np pasta u nich kosztuje 8 zł, a na allegro 16 smile Wadą jest dość długi czas realizacji zamówienia, ok 14 dni.
Zapisane
Inka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 16.01.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #69 : 04-09-2012, 12:29 »

Dziękuję za podpowiedź. Znalazła kosmetyki Lavera również w innych sklepach, gdzie je zamówię, bo gwarantują szybką wysyłkę. Niestety zależy mi na czasie, 14 dni to za długo, ale następnym razem, kiedy trzeba będzie uzupełnić zapas kosmetyków na pewno skorzystam z tego sklepu. smile
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #70 : 04-09-2012, 14:24 »

Chyba nie da się tak skompletować wszystkiego z jednego źródła. Najbardziej popularne naturalne kosmetyki to Lavera i Urtekram (urtekram wg mojego odczucia bardziej 'naturalny'). Jeżeli wszystko ma być najwyższej jakości to fajnie sobie poszukać jakiś oryginalności, jak mydło Aleppo, jakiś szampon 7 olejków itp.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Jolla
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 01.09.2012
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #71 : 04-09-2012, 14:52 »

Proponuję naturalne kosmetyki firmy NONA.(www.nona-polska.pl).
Zapisane
Inka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 16.01.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #72 : 06-09-2012, 18:59 »

Dziękuję za odpowiedzi. Już kupiłam, zrobiłam też spory research w kilku sklepach internetowych i wybrałam kosmetyki kilku marek, głównie po składnikach, zobaczymy, które sprawdzą się najlepiej. Na przyszłość będę miała na uwadze Wasze rady.
Jolla, polecana przez Ciebie strona jest niestety bardzo droga, raczej nie mam szans szarpnąć się na szampon 200 ml za 70 zł. Może kiedyś. msn-wink
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #73 : 15-09-2012, 16:35 »

Zamówiłam ostatnio kilka kosmetyków propolisowych firmy z Katowic - Korana. Po kilku dniach pryszczata cera mojej córki (14l) zrobiła się bardzo gładziutka. Zniknęła nawet wieczna kaszka na policzkach. Czy ktoś spotkał się z tą firmą? 
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #74 : 29-09-2012, 19:44 »

Od wczoraj w sklepach Rossmann jest duży wybór kosmetyków naturalnych Alterra w promocyjnych, bardzo przystępnych cenach.
Zapisane
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #75 : 30-09-2012, 07:03 »

Bądźcie ostrożni z tymi kosmetykami. Ja po maseczce Alterra miałam tak silną reakcję alergiczną, że wyglądałam i czułam się, jakby ktoś oblał mi twarz kwasem. Już po fakcie znalazłam w internecie opisy podobnych przypadków. Wysłałam nawet w tej sprawie maila do Rossmana.
Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #76 : 01-10-2012, 13:30 »

Ja obecnie stosuję krem Korana,  w  składzie  chemi brak .O efektach napiszę za jakiś czas. Ale na cud  nie liczę.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #77 : 01-10-2012, 14:33 »

Ale na cud  nie liczę.

A dlaczegóż to?
Zapisane

Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #78 : 02-10-2012, 07:49 »

Dlatego, że mam fatalną cerę, trądzik mam odkąd pamiętam, wiecznie mi coś wyskakuje - zwłaszcza na żuchwie. Staram się nie używać już żadnych kosmetyków, bo im więcej używam tym jest gorzej.
« Ostatnia zmiana: 02-10-2012, 08:04 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Malwa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16.01.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #79 : 02-10-2012, 08:12 »

Ja od jakiegoś czasu używam kosmetyków Korana na bazie wosku pszczelego oraz propolisu. Mam wrażliwą cerę a te kosmetyki mnie nie podrażniają. Na razie jestem zadowolona
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!