Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosmetyki naturalne  (Przeczytany 265551 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #180 : 15-04-2013, 07:48 »

Wszystkim rządzi pieniądz. Taki jest ten świat. Reszta to złudzenia.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #181 : 15-04-2013, 21:52 »

Jak sami o siebie nie zadbamy, to nikt tego za nas nie zrobi.
Zapisane
Erato29
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: brak
MO: 10.08.2012 obecnie nie piję
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #182 : 16-04-2013, 06:41 »

Jeśli ktoś jest zainteresowany, mam recepturę na domowy w 100% naturalny szampon z siemienia lnianego.
Zapisane
Aniela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 73
MO: 11-01-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #183 : 16-04-2013, 06:45 »

Jestem bardzo zainteresowana, poproszę.
Zapisane
Erato29
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: brak
MO: 10.08.2012 obecnie nie piję
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #184 : 16-04-2013, 08:43 »

Proszę bardzo- na włosy tak do łopatek bierzemy łyżkę stołową siemienia i mielimy w młynku, podgrzewamy w 1/2 szklanki wody do momentu, aż będzie kleiste i papkowate. Jak przestygnie-nakładamy na włosy i wcieramy, a potem dobrze spłukujemy smile.

Tutaj daję link do strony z recepturami na naturalne szampony, może komuś się przyda:
http://www.promocja-stron.biz/kilka-przepisow-na-naturalne-szampony/
« Ostatnia zmiana: 16-04-2013, 11:54 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #185 : 16-04-2013, 16:12 »

Dzięki za przepisy na szampony! Jak ostatnio umyłam włosy mydłem kastylijskim w płynie to trochę się kleiły. Chętnie poeksperymentuję z tymi recepturami.
Zapisane
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #186 : 19-04-2013, 18:41 »

Ja też dziękuję - wypróbuję. O czymś podobnym pisała chyba K'lara jako o maseczce-odżywce do włosów, którą należy trzymać po prostu na włosach. Sama jej nigdy nie wypróbowałam. Nie wiedziałam też że siemieniem lnianym można umyć włosy. Erato29, a jak Ci się tym myje włosy, jest faktycznie skuteczne?
Poszukuję dobrego, skutecznego i naturalnego szamponu do włosów, mam trochę dosyć mycia ich mydłem. W tych poszukiwaniach trafiłam na szampon-żel firmy Royal Alepp, jednak okazało się że to pomyłka. Napisałam o tym na blogu, tak bardziej ku przestrodze: http://kosmetykisnysny.blogspot.com/2013/04/zel-do-kapieli-szampon-z-olejkiem.html
« Ostatnia zmiana: 19-04-2013, 19:42 wysłane przez Whena » Zapisane
Sashka
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 28.01.2013
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #187 : 19-04-2013, 22:01 »

Ja z mycia żółtkiem a potem mydłem przerzuciłam się na szapmon "Biały Jeleń". Polecam szczerze. Włosy są rewelacyjne po nim i nie uczula - co u mnie było najważniejszym argumentem "za".
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #188 : 19-04-2013, 22:08 »

Do naturalnych ten szampon nie należy raczej. Czytałaś skład?
"Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein and Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Laureth-7 Citrate, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Parfum, Trimethylolpropane Trioleate (and) Laureth-2, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Urea, Disodium Phosphate, Biotin, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-14 M, CI 75810"

Niby jest hipoalergiczny a ma SLS.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=37059
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #189 : 19-04-2013, 22:31 »

Biały Jeleń to porażka. Do wszystkich produktów dodają całą masę świństw, nawet ich szare mydło w płynie to sama chemia. Jeśli ktoś koniecznie chce gotowy i niedrogi szampon to mimo wszystko nie najgorsza wydaje się być Alterra z Rossmanna...

Argument, że coś nie uczula jest tak naprawdę nic nie znaczący. Mnie nie uczula nawet najcięższa chemiczna artyleria w szamponach, ale ważne jest to żeby żaden ze składników nie miał właściwości toksycznych.
« Ostatnia zmiana: 19-04-2013, 23:31 wysłane przez Whena » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #190 : 19-04-2013, 23:31 »

Cytat
Jeśli ktoś koniecznie chce gotowy i niedrogi szampon to mimo wszystko nie najgorsza wydaje się być Alterra z Rossmanna...

Raz się skusiłam i niestety nie mogłam rozczesać moich długich włosów, czyli dla mnie się nie nadaje.
Kupiłam też mydło w płynie Alterry i bardzo wysuszało mi skórę dłoni. To był 1 i ostatni raz. Już mniej wysuszająco działa na mnie mydło Dove w płynie. Jest dla gości, którzy lubią płynne mydło. Ja używam tylko mydła z Aleppo i Marsylskiego.
Zapisane
Sashka
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 28.01.2013
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #191 : 20-04-2013, 10:02 »

To u mnie niestety uczula mnie praktycznie wszystko confused próbowałam myć włosy gotowanym w domu szamponem z szarego mydła i ziół, niesety efekt był tragiczny. Co polecacie dla skóry wyjątkowo reaktywnej na wszelkie alergeny (uczula mnie nawet naturalny olejek migdałowy o lanolinie i innych dodatkach nie wspominając)?

A próbowała któraś z Was może szampon z rozgotowanej mydlnicy lekarskiej? Czy da się nim wymyć faktycznie włosy? Ja się przymierzam do sporządzenia go ale póki co ten biały jeleń mnie zadowolił. Nie zdawałam sobie sprawy, że też jest toksyczny confused
« Ostatnia zmiana: 20-04-2013, 10:56 wysłane przez Sashka » Zapisane
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #192 : 22-04-2013, 14:21 »

Próbowałam myć włosy szamponem z rozgotowanej mydlnicy lekarskiej, ale ten płyn nie bardzo mył...smile, podobnie z wygotowanych orzechów piorących - u mnie też się nie sprawdził. Proponowany tu szampon z siemienia lnianego wydaje się tak prosty i przyjazny, ale coś trudno mi sobie wyobrazić, że siemię lniane rozpuszcza tłuszcz czyli zmyje tłuszcz z włosów... Jak będę miała więcej czasu to wypróbuję, ale muszę mieć go więcej żeby w razie czego po wyschnięciu włosów starczyło go na powtórne mycie.

Szampon Biały Jeleń to rzeczywiście porażka, podobnie jak Bambino, przy nich opisany przeze mnie żel Royal Alepp na który się nacięłam jest prawie naturalny...smile
Dziś znów umyłam nim włosy i wyraźnie widzę, że za każdym razem jest gorzej - nie uczula mnie w nim nic, po prostu widzę, że wysusza - doprowadziłam włosy do niezłego stanu tak że nie muszę używać żadnych odżywek, ale po tym niewinnym szamponie już zaczyna robić się siano.
« Ostatnia zmiana: 22-04-2013, 15:54 wysłane przez Whena » Zapisane
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #193 : 26-04-2013, 12:40 »

Wypróbowałam dziś szampon z siemienia lnianego - no i szamponem bym go jednak nie nazwała.
Najpierw umyłam włosy szamponem dla dzieci Weledy - jako pierwsze mycie - potem papką z siemienia przygotowaną według przepisu. Niestety, włosy i tak pozostały nieumyte co stało się widoczne po ich wyschnięciu. Tłuszcz się nie zmył. Nawet pierwsze mycie szamponem dla dzieci nie pomogło.
Tak jak myślałam, siemię lniane nie zmywa tłuszczu.
Przy okazji stwierdziłam też, że papka ze zmielonego siemienia łatwo spłukała się z włosów - obawiałam się, że drobinki mogą pozostać na włosach. Można go na pewno używać - ale jako odżywki - ze zmielonego lub w postaci galaretki z rozgotowanych całych nasion. Okazało się, że podana ilość wystarczyła akurat na jednokrotne nałożenie na moje włosy - do łopatek, niezbyt gęste. Gdyby miał to być szampon do dwukrotnego mycia, trzeba by wziąć podwójną ilość. Ale nie jest.
Erato, czy sama próbowałaś myć włosy tym szamponem, z jakim efektem?
« Ostatnia zmiana: 26-04-2013, 12:47 wysłane przez Whena » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #194 : 26-04-2013, 18:49 »

A próbował ktoś szamponu z Altera z Rossmana - są naturalne.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #195 : 26-04-2013, 18:51 »

Domi kilka postów wyżej o tym pisałam: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11301.msg187326#msg187326
Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #196 : 26-04-2013, 19:17 »

Poniżej mamy skład szamponu Alterra Sensitiv, czyli najdelikatniejszy z całej serii:

Skład: Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Alcohol*, Glycerin, Coco Glucoside, Caprylyl/capryl Glucoside, Acetum*, Xanthan Gum, Betaine, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis Extract*, Avena Sativa Extract*, Simmondsia Chinensis Extract*, Parfum**, Citral**, Limonene**, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**.

Śmiech na sali. Proponuję poczytać o SCS, dla mnie to prawie to samo co SLS. I piękna końcówka zaczynając od Parfum do końca same alergeny.
Z doświadczenia mogę podpowiedzieć, że większość kosmetyków "naturalnych" poniżej 20zł można sobie odpuścić, chyba że ktoś lubi wyrzucać pieniądze w błoto.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #197 : 27-04-2013, 00:42 »

Cena też nie zawsze jest wyznacznikiem. Dużo droższy szampon z Lavery również zawiera Sodium Coco Sulfate.
Czy ktoś w ogóle trafił na jakiś gotowy szampon, do którego nie można by się przyczepić?

Ja ostatnio testuję firmę Born to Bio, niestety skład też zostawia sporo do życzenia: Aqua (Water), Ammonium lauryl sulfate, Pseudotsuga menziesii (Balsam Oregon) water*, Cocamidopropyl betaine, Coco-glucoside, Inulin, Glycerin, Sodium chloride, Sodium pca, Benzyl alcohol and dehydroacetic acid, Lauroyl lysine, Dehydroxanthan gum, Hectorite, Xanthan gum, Potassium sorbate, Lactic acid, Parfum (Fragrance), ORBIGNYA OLEIFERA (BABASSU) SEED OIL, Limonene.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #198 : 27-04-2013, 04:28 »

Najpopularniejsze kosmetyki naturalne to chyba Urtekram wszystkie są w miarę 'naturalne' ale mają też serię 'no perfum', która wydaję się być ok np. szampon: http://www.urtekram.com/no_cache/produktdetaljer010/prodcat/-/3335/no_perfume_shampoo_organic_500_ml-1/
skład: Water, glycerine**, coconut and corn sugar soap, alcohol**, glyceride of coconut oil, glyceride of sunflower oil, citric acid. Nothing else.
** = made using organic ingredients.
Na 'alledrogo' też sprzedają szampony 7 olejów, które niby zawierają te 7 olejków kiedyś je kupowałem i były o tyle specyficzne, że prawie się nie pieniły teraz coś w recepturze musieli pozmieniać bo pienią się normalnie...
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #199 : 27-04-2013, 21:38 »

Dużo droższy szampon z Lavery również zawiera Sodium Coco Sulfate.
Lavera ostatnio zeszła na psy. Kilka lat temu nie dawali takiego "dziadostwa" do kosmetyków. Nic dziwnego, że niedawno poobniżali trochę ceny.

Ja ostatnio testuję firmę Born to Bio
Poza zapachem nic szczególnego ten producent sobą nie reprezentuje.

Najpopularniejsze kosmetyki naturalne to chyba Urtekram wszystkie są w miarę 'naturalne' ale mają też serię 'no perfum', która wydaję się być ok
Skład to się czyta do końca, a najlepiej tylko wg INCI, czyli:
International list of ingredients (INCI): Aqua, glycerin**, coco-glucoside, cocamidopropyl betaine, sodium coco-sulfate, alcohol**, glyceryl caprylate, glyceryl oleate, sodium cocoyl glutamate, citric acid.
Czy ta seria "no perfum" naprawdę jest taka ok?
« Ostatnia zmiana: 27-04-2013, 21:48 wysłane przez Ernestem » Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!