Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 20:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Change - totalne zaniebanie profilaktyki zdrowotnej, anemia  (Przeczytany 90372 razy)
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #80 : 17-02-2010, 12:47 »

Ale odstawię i zobaczę czy aby czasem coś się nie zmieniło. Dzięki za sugestię.
Cytryna jest bardzo ważnym składnikiem mikstury oczyszczającej. Może zamiast całkowitej eliminacji jej ze składu zacznij od połowy dawki wszystkich składników. Być może występuje u Ciebie zbyt gwałtowna reakcja gdyż jest to początek Twojej przygody z miksturą.
Zapisane
change
« Odpowiedz #81 : 17-02-2010, 13:00 »

Testowałam już MO "z" i "bez" cytryny. Myślę o tym, żeby wdrożyć ją nieco wcześniej niż 3 miesiące, ale stopniowo i nieregularnie. Zobaczymy co powie na to skóra. Jeśli chodzi o to, że cytryna ma rozpuścić złogi to chyba nie mam z tym problemów, bo codziennie odwiedzam wc rano i czasem w południe.
Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #82 : 17-02-2010, 13:23 »

Cytat
Jeśli chodzi o to, że cytryna ma rozpuścić złogi to chyba nie mam z tym problemów, bo codziennie odwiedzam wc rano i czasem w południe.
To akurat o braku złogów nie świadczy. Kamienie kałowe potrafią przetrwać w jelicie grubym latami pomimo reguły w wypróżnianiu. To w tych miejscach ma podziałać naturalny rozpuszczalnik, jakim jest sok z cytryny.
Zapisane
Martka
« Odpowiedz #83 : 17-02-2010, 15:40 »

Zrobię 2 dni przerwy... Sprawdzę czy to przez to (czy reakcja ustąpi) a później zacznę od połowy dawki.:-)
Zapisane
change
« Odpowiedz #84 : 18-02-2010, 08:30 »

Cytat
Jeśli chodzi o to, że cytryna ma rozpuścić złogi to chyba nie mam z tym problemów, bo codziennie odwiedzam wc rano i czasem w południe.
To akurat o braku złogów nie świadczy. Kamienie kałowe potrafią przetrwać w jelicie grubym latami pomimo reguły w wypróżnianiu. To w tych miejscach ma podziałać naturalny rozpuszczalnik, jakim jest sok z cytryny.

Myslę, że nie bez kozery napisano o uczulającej cytrynie. W tej chwili mam mętlik w głowie. Tak to być nie powinno, że każdy pisze co innego
« Ostatnia zmiana: 18-02-2010, 08:32 wysłane przez Change » Zapisane
Martka
« Odpowiedz #85 : 18-02-2010, 09:08 »

Napisano o uczuleniu na cytrusy (np. cytrynę). Niektórzy je mają. Jeśli ktoś nie ma to nie powinien rezygnować z tego składnika. No i tyle w sumie.
Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #86 : 18-02-2010, 09:20 »

Cytat
Myslę, że nie bez kozery napisano o uczulającej cytrynie. W tej chwili mam mętlik w głowie. Tak to być nie powinno, że każdy pisze co innego
A kto pisze za każdym razem, co innego? Przecież sama musisz ustalić czy masz uczulenie na cytrynę. Nikt tego za Ciebie nie zrobi. Ja tylko wskazuję na potrzebę niezwłocznego jej wdrożenia jako składnika mikstury. Przecież takie uczulenie nie spada z nieba. Jeśli miałaś je zanim zaczęłaś stosowanie MO to rzeczywiście moment zastosowania cytryny musisz odłożyć na jakiś czas i wdrażać ją stopniowo bacznie obserwując reakcje uczuleniowe. Ja czytając niektóre posty odnoszę wrażenie, że objawy oczyszczania są mylone z reakcjami uczuleniowymi.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #87 : 18-02-2010, 09:21 »

Myslę, że nie bez kozery napisano o uczulającej cytrynie. W tej chwili mam mętlik w głowie. Tak to być nie powinno, że każdy pisze co innego
Sławek zwrócił Ci uwagę na problem złogów kałowych i rolę cytryny, ale jeśli Ty sama czujesz, że cytryna Cię uczula, to oczywiście robisz słusznie pijąc MO początkowo bez cytryny.

Dziwię się, że przeszkadzają Ci uwagi ze strony osób bardziej doświadczonych. To tylko sugestie, a decyzję na ich podstawie podejmujesz sama - tu recept nikt nie wydaje. Pytań i postów do czytania na bieżąco jest zbyt dużo na to, aby ograniczyć się tylko do porad moderatorów i ekspertów, którzy widocznie nie są w stanie odpowiadać na nie wszystkie, dlatego dobrym zwyczajem jest wzajemne pomaganie sobie. Ty sama zresztą chętnie dopisujesz się do innych wątków. Dopóki sama wymagasz pomocy, lepiej skoncentruj się na sobie.
Zapisane
change
« Odpowiedz #88 : 18-02-2010, 12:14 »

Ok, przepraszam to nie tak miało wyglądać. Źle się zrozumieliśmy. I dziękuję za nadanie nowego statusu.

Cytat
Ja czytając niektóre posty odnoszę wrażenie, że objawy oczyszczania są mylone z reakcjami uczuleniowymi.

Słuszna uwaga. Rozwiej me wątpliwości i powiedz mi jak ja mam to rozróżnić.
« Ostatnia zmiana: 18-02-2010, 12:20 wysłane przez Change » Zapisane
change
« Odpowiedz #89 : 20-02-2010, 09:45 »

Mam problem, bo na oku a raczej na dolnej powiece urosła mi krostka. Z początku myślałam, że to jęczmień, bo bardzo bolała pierwsza faza, ale po kilku dniach trochę to urosło i ma taki przezroczysty pęcherzyk. Umiejscowiło się to równo z rzęsami. Dzisiaj nad rzęsami na mokrej powierzchni nie wiem jak ją nazwać uwidoczniła się kolejna, ale milimetrowa krosteczka bardzo bolesna. Co ja mam z tym zrobić? Strasznie boli i mam spuchniętą i czerwoną całą powiekę. Dodam, że robiłam sobie ostatnio okłady z alocitu kilku-minutowe, bo non stop kłująca wydzielina wychodziła mi z oka.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #90 : 20-02-2010, 12:11 »

Najlepiej jedź do szpitala na ostry dyżur okulistyczny. Usunie, posmaruje czymś i po kłopocie.
Zapisane
change
« Odpowiedz #91 : 27-02-2010, 11:02 »

Byłam na pogotowiu gdzie dostałam antybiotyk w kroplach. Zrobili mi posiew i wyszedł negatywny. Lekarz medycyny spodziewał się w oku gronkowca. No cóż pomyłka medyczna. Od wczoraj natomiast muszę poskarżyć się na ból umiejscowiony pod prawym żebrem. Czy to wątroba? Jem na obiad zwykle danie smażone na smalcu i zalecaną śmietanę jako dodatek do dań. Kiedyś jadłam jogurt i mało smażyłam. Czy powinnam wrócić do parowaru?
Zapisane
change
« Odpowiedz #92 : 08-04-2010, 10:33 »

Witam
Stopniowe wdrażanie DP, KB i MO zauważyłam, że korzystnie wplywa na mój organizm, lecz tylko stopniowe wdrażanie, gdyż często miewam gwałtowne oczyszczenie organizmu objawiające się mocną wysypką i "poklejonymi, czerwonymi oczami". Z tego właśnie względu często musiałam odstawiać MO, by móc jakoś funkcjonować. Nie potrafilam odróżnić uczulenia od oczyszczania, więc pokusiłam się na zbadanie włosa, w celu wykrycia alergenów. Oto wynik:
cukier- M,
czekolada- M,
frytki z MSG- M,
pomidor- M,
skórka od pomidora- M,
orzechy- M,
twarde tłuszcze- M,
twarde sery- M,
mięki ser- L,
masło- L,
pełne mleko- M,
odtłuszczone mleko- L,
żółtko- M,
białko- M,
jogurt- L,
wszystkie skorupiaki- M,
sól- M,
nasiona sezamu-M,
cukry/napoje gazowane- M,
milkshakes-L,
lody- M,
sierść zwierząt- M,
pióra- M,
mole- M,
kurz -M,
fragmenty paracetamolu- M,
Nylon, wełna- M,
trawa, siano- M,
nikotyna- M,
zapach kosmetyków- M,
cięte i doniczkowe kwiaty -L,
MSG (E621)- M,
Bio Wash- M,
ace- M,
sprzątanie i polerowanie- M,
aerozole- M,
opary uliczne- M,

Gdzie: H- wysoka wrażliwość, M- średnia wrażliwość, L- mała wrażliwość.


Nie wiem na ile te testy są wiarygodne i o to Was się chciałam spytać, ale z własnych obserwacji muszę stwierdzić, że 3/4 tych alergenów zaobserwowałam już wcześniej, że szkodzą mi na skórze. Miałam robione wcześniej testy skórne z surowicy krwi, płatkowe i z tych testów alergia była zerowa.
Jak ja mam się odnosić do tych testów? Większość z nich to chemia z którą przecież każdy z nas styka się na codzień.

Zaobserowałam również, że moje ogromne migdałki się nie pomniejszają od jakiegoś czasu. Kicham w każdy poranek przez dobre pół godziny. Prawy migdał jest podziurawiony i z niego wychodzi biało-zielona twarda kulka. Moje pogorszenie stanu zdrowia zganiam również na zmiane pobytu zamieszkania, gdyż przeprowadziłam się do Anglii. I tutaj uciążliwe jest zastosowanie się do DP i MO.

« Ostatnia zmiana: 08-04-2010, 10:50 wysłane przez Change » Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #93 : 08-04-2010, 11:14 »

Ile zapłaciłaś, Change za to badanie włosa (!)? Tak z ciekawości pytam. Ps. Dlaczego w Anglii jest uciążliwe stosowanie DP i MO?
Zapisane
change
« Odpowiedz #94 : 08-04-2010, 11:20 »

W Warszawie wiem, że jest za 150 zł mam nawet telefon kontaktowy jakby to było pomocne. Ja natomiat  robiłam w chińskiej klinice w Londynie i zapłaciłam 30 funtów, więc trochę mniej niż w Polsce, ale nie wiem kto robi to dokładniej. Po drugie w Warszawie robią też testy na zawartość mikroelementów i witamin w organizmie. Nie wiem na ile to się sprawdza.

. Ps. Dlaczego w Anglii jest uciążliwe stosowanie DP i MO?
Jeszcze nie znalazłam odpowiedniego aloesu. Nie mogłabym nawet stosować regularnie MO, bo co tutaj zjem to mi szkodzi a skóra aż się gotuje.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2010, 11:23 wysłane przez Change » Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #95 : 08-04-2010, 11:39 »

   Pytałam nieco ironicznie. A tak poważnie to lepiej było to 30 funtów przeznaczyć na paczkę z Polski z odpowiednim sokiem z aloesu. Litrowy Labolatoria Natury wystarczy Ci na bardzo długo. Poza tym Anglia to nie koniec świata - na każdym rogu jest polski sklep - mój kolega radzi sobie w ten sposób, że idzie, rozmawia i najpóźniej na następny tydzień sprowadzają mu z Polski co tylko sobie zamówi.
Nie mogłabym nawet stosować regularnie MO, bo co tutaj zjem to mi szkodzi a skóra aż się gotuje.
  Chyba żartujesz. Właśnie po to należy stosować regularnie MO, żeby doprowadzić do sytuacji, by się tak nie działo.
Zapisane
change
« Odpowiedz #96 : 08-04-2010, 12:47 »


Bardzo ważne jest dla mnie to czy mogę jeść jajka? Wy polecacie a testy mówią nie. Proszę o rozwianie mych wątpliwośći. Proszę o pomoc ekspertów lub kogokolwiek bez ironii. Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2010, 12:51 wysłane przez Change » Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #97 : 08-04-2010, 18:29 »

   Bez ironii to dość ciężko smile, (my po prostu, Change, najczęściej tochę sarkastycznie podchodzimy do testów wszelakich i badań). Eksperci na pewno z chęcią rozwieją Twoje wątpliwości, w wolnej chwili. Ciężko się obejść bez jajek (chyba Ty nie masz powodów, by to robić).
Zapisane
change
« Odpowiedz #98 : 08-04-2010, 19:52 »

Nie wiem Lili, ale skoro uczulają? Mam obawy. Po prostu nie chce straszyć moją skórą a po drugie mam znowu nieprzespane noce, bo świąd jest nie do wytrzymania.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #99 : 14-04-2010, 10:21 »

Nie wiem Lili, ale skoro uczulają? Mam obawy. Po prostu nie chce straszyć moją skórą a po drugie mam znowu nieprzespane noce, bo świąd jest nie do wytrzymania.
Spróbuj samych żółtek, a jeśli będą nadal uczulać, to sprawdź przepiórcze, i jeśli dalej historia się będzie powtarzać, to zrezygnuj z nich na czas określony. Weź też pod uwagę ten produkt spożywczy, z którym połączyłaś jajko/żółtko.
« Ostatnia zmiana: 14-04-2010, 10:23 wysłane przez Zibi » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!