Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 18:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Martka - nietolerancja pokarmowa, problemowa skóra  (Przeczytany 61435 razy)
Martka
« Odpowiedz #60 : 22-06-2010, 08:49 »

Mała relacja.

Od jutra zaczynamy napar. Wcześniej zaczęliśmy go pić (4 dni) ale zabrakło omanu w sklepie w pewnym momencie i nastąpiła wymuszona przerwa.
Teraz mamy już konkretny zapas i działamy!

Natomiast przytrafiła mi się kontuzja kolana:/. W piątek poślizgnęłam się i naderwałam więzadło poboczne piszczelowe w kolanie. Na szczęście nie pojechałam na pogotowie bo siedziałabym w gipsie po pas. Wybrałam się za to do poleconego ortopedy, który sprawdził i powiedział, że samo się do 6 tygodni zregeneruje i że obecnie odchodzi się od usztywnienia całego stawu bo więcej z tym później kłopotu niż pożytku (i dodatkowa rehabilitacja). Mam okładać lodem i nie nadwyrężać.
Tak więc powrót do sportu znowu się przeciąga w czasie.

Ale zamierzam delikatnie popracować nad górną częścią ciała + dieta bo trochę mi się przytyło.
Zapisane
change
« Odpowiedz #61 : 26-06-2010, 13:28 »

Cześć Martka, jak się czujesz?

Cytat
Druga sprawa to to, że o dwóch dni mam atak wysypki przede wszystkim w okolicach twarzy, szyi, klatki piersiowej oraz rąk

Ja ostatnio mam to samo. Czuję w nocy jak koszmarnie mnie swędzi w okolicach klatki piersiowej i szyja a raczej tchawica. Tak jakby układ pokarmowy buzował od nadmiaru toksyn. Mam nadzieję, że wypowiedziałam się w miare poprawnie jako laik. Tak czy siak chciałam się Ciebie zapytać czy pomaga Ci kąpiel w krochmalu. Poradziła mi to Grażynka i bardzo za ten pomysł jestem jej wdzięczna. Po takiej kąpieli czuję, że mam jakby grubszą skórę i zwykle wychodze z kąpieli biała a nie jak dotychczas czerwona.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #62 : 26-06-2010, 22:37 »

Jak już nie da się żyć z tym świądem, można także smarować ciało olejem z nagietka, który ma właściwości silnie przeciwzapalne, antyseptyczne i gojące. http://drogeriadomowa.wordpress.com/2010/02/ Olejek można również przyrządzić na gorąco - jest gotowy po kilku godzinach http://www.naturalnekosmetyki.com/index.php/2009/08/3-przepisy-jak-zrobic-olejek-lawendowy/comment-page-1/#comment-16 - sposób wyszperany przez jedną z naszych koleżanek. Olej można po wystudzeniu zagęścić wazeliną białą, podobnie jak to opisał Lacky. Zwiększyć przy tym ilość wypijanych płynów (niskozmineralizowana woda, zielona herbata), co przynosi ulgę i ułatwia nerkom pozbycie się toksyn.
Zapisane
change
« Odpowiedz #63 : 27-06-2010, 08:36 »

Ja przed piciem MO regularnie piłam czerwoną herbatę. 3 razy dziennie po posiłku. Nie wiem nawet czemu, ale przestałam ją pić jak zaczęłam stosować się do zasad Biosłone. Czy to dobrze, że tej czerwonej herbaty już nie pije czy zielona herbata w pełni wystarczy?

A odnośnie olejów. To kiedyś byłam bardzo zadowolona z oleju z wiesiołka. Pomagał mi szybko zregenerować skórę twarzy a nawet usta, bo miałam bardzo duży problem z nimi (mocno spękane, rany nie chciały się goić). Wynalazłam go tylko dlatego, bo w aptece polecili mi pomadkę firmy "Oeparol", w której skład właśnie między innymi wchodził olej z wiesiołka. Pomadka szybko pomogła, więc kupiłam również olej z wiesiołka. Smarowałam nim twarz, ciało. Skóra rzeczywiście miała się lepiej. Tylko jeden minus: wszyscy znajomi narzekali na mój zapach skóry. Wiesiołek niestety nieprzyjemnie pachnie i przez to przestałam się nim smarować. Oczywiścnie nie omieszkam skorzystać z nowo poleconych pomysłów. Może te nie będą przykro pachnieć. Hihi smile Dzięki.

PS Te polecane strony są znakomite!
« Ostatnia zmiana: 27-06-2010, 09:35 wysłane przez Change » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #64 : 27-06-2010, 10:06 »

Stosując metody prozdrowotne nie mieszamy z nimi innych terapii, chyba że jesteśmy zmuszeni się leczyć. Systematyczne picie herbat, które mają właściwości lecznicze (jak ziółka - herb, a więc i herbata zielona, czerwona) byłoby taką terapią. Herbatę czarną z kolei zaliczamy do używek, ale i ją czasami stosujemy jak lek (choćby na niestrawność, a zewnętrznie np. na powieki).

Z olejków wspaniały jest dziurawcowy, ale z jego stosowaniem nalezy poczekać do jesieni ze względu na prawdopodobne fotouczulenie. Przepis: skład - 500 ml oliwy, 50 g świeżo zebranych kwiatów dziurawca (należy to robić w taki dzień, jak dzisiaj - suchy i słoneczny). Wykonanie: zalać w litrowej butelce z ciemnego szkła (wyparzonej), z szeroką szyjką albo takim słoju, zamknąć. Proces maceracji trwa około 2 miesięcy - zawartość trzeba regularnie mieszać, można przez potrząsanie, a stać musi w ciemnym miejscu. Po tym czasie należy odcedzić przez jałową gazę, zlać i zakonserwować 50 ml olejku lawendowego, który należy wcześniej sporządzić.
Zapisane
Martka
« Odpowiedz #65 : 28-06-2010, 16:58 »

Rozumiem, że krochmal dodajemy do ciepłej wody w wannie i wszystko?
Bo jak robiłam sobie okłady to wszystko miałam zafajdane mazią i nie miałam cierpliwości do tego. Kąpiel będzie prostsza.

Macerat z nagietka mam. Trochę farbuje skórę. ;-)

Change czuję się średnio ale to już nie to samo co na początku wiosny więc nie narzekam.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2010, 17:02 wysłane przez Martka » Zapisane
Tarik
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Skąd: Tarnów
Wiadomości: 163

« Odpowiedz #66 : 28-06-2010, 17:01 »

Jak potem wygląda Twoja skóra?
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = służba zdrowia
Martka
« Odpowiedz #67 : 28-06-2010, 17:04 »

Po olejku nagietkowym? Jakbym miała żółtaczkę msn-wink , ale spokojnie da się to domyć itd. Tylko należy stosować na noc z wiadomych względów.
Zapisane
Martka
« Odpowiedz #68 : 01-09-2010, 19:15 »

Zrobił mi się czyrak na skrzydełku nosa... Od wczoraj strasznie boli... Co robić? Oczywiście zalecania są takie, że antybiotykoterapia, ale wiadomo - nie chcę.
Posmarowałam maścią ichtiolową i nie wiem co dalej... Wszyscy straszą, że do opon mózgowych zakażenie może dojść i że trzeba antybiotyk doustnie.
Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #69 : 01-09-2010, 20:06 »

Cytat
Zrobił mi się czyrak na skrzydełku nosa..
Rozgotowane na kisiel siemię lniane (może być mielone) wyciągnie całą jego treść. Siemię nałóż w dwie warstwy ligniny lub w chusteczkę higieniczną i przykładaj na tego czyraka. Okład musi być ciepły.
Zapisane
Martka
« Odpowiedz #70 : 01-09-2010, 21:05 »

Dzięki za rady.
Strasznie boli dziadostwo:/
Zapisane
Martka
« Odpowiedz #71 : 25-10-2010, 19:27 »

Witam ponownie, znowu z problemem, tylko nieco poważniejszym. Dostałam dziś od dentysty antybiotyk Dalacin - ratujemy zęba pod którym zrobił się ropniak jakiś i grozi mu usunięcie (zrobiła mi się przetoka na dziąśle confused). Mam brać antybiotyk przez 5 dni a 10.11 do dentysty, który wyda wyrok czy ropa i stan zapalny minął i czy da się uratować ząbka.

Ratunku!!! Jak się mogę dodatkowo wesprzeć przy tym leczeniu? Otrzymałam dodatkowo Trilac (osłonowo) czy uważacie że powinnam rozpocząć ssanie oleju? Oczywiście wprowadzę sobie KB 2 x dziennie (na ogórach kiszonych) bo ostatnio nie piłam.

Wystrzegam się antybiotyków jak ognia... Jestem wściekła, że muszę go brać, ale nie chcę usuwać tego zęba...confused
Zapisane
Martka
« Odpowiedz #72 : 12-11-2010, 16:56 »

Ssałam olej. ;-) No i okazuje się że ząb uratowany! Ropa zeszła, stan zapalny ustąpił, będziemy mogli założyć koronę (aczkolwiek bez metalu sobie zażyczyłam). Uff.  clap
« Ostatnia zmiana: 03-03-2011, 02:48 wysłane przez Heniek » Zapisane
Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #73 : 14-11-2010, 19:01 »

Przeczytałam Martko Twój wątek właśnie, napisz proszę więcej o kontynuacji DP, czy pijesz KB czy Twoje problemy dotyczą tylko skóry i górnych dróg oddechowych? Jak test buraczkowy, czy dalej negatywny? Piszesz, że przytyłaś czy to źle? Myślę, że jesteś na drodze do zdrowia i cieszę się że tu trawiłaś i dzielisz się z innymi.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!