Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 06:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolberger. Przegrana walka z rakiem  (Przeczytany 24165 razy)
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #20 : 07-01-2011, 21:38 »

Emisiu, nie krzycz. Tu jest Hyde park i można pisać o wszystkim. Nie neguję tego faktu a raczej chodzi mi o ferment medialny mniejszy lub większy wokół śmierci celebrytów.

Cytat
nijakiej heroiczności w walce z rakiem
Mimo woli chyba napisane, ale trafnie - nijakiej. Uważam, że był bardzo dzielny, można powiedzieć wzór, pozostawił po sobie najlepsze wspomnienia, znakomitą opinię. Ale... heroizm?
Tak się wypowiadano dzisiaj w tv o jego postawie w stosunku do choroby. To nie jest mój wymysł.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #21 : 07-01-2011, 21:44 »

Ja krzycze?
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #22 : 07-01-2011, 21:45 »

Wykrzyknik krzyczy.
Zapisane

I'm going through changes
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #23 : 07-01-2011, 21:57 »

Cytat
Poza tym to pozycjonowanie ludzi. Parę tygodni temu zmarła Kownacka. Jakoś na jej cześć nie umieszczono czarnej wstążki na ekranach tv.

Nie jestem pewna, czy ta czarna wstążka była z powodu śmierci Kolbergera. Dziś też zmarł Włodzimierz Ławniczak z zarządu TVP, tak więc w TV mają żałobę.
Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #24 : 07-01-2011, 21:59 »

Cytat
Dziś też zmarł Włodzimierz Ławniczak z zarządu TVP, tak więc w TV mają żałobę.
Fakt, mogło tak właśnie być.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.358

« Odpowiedz #25 : 07-01-2011, 22:33 »

Drażni to, że zrobili z Kolbergera wzór dla pacjentów jak należy chorować na raka. Wcześnie go wykryć, wycinać za każdym razem, gdy tylko odrośnie i dzielnie przyjmować chemię i wierzyć że można wyzdrowieć.
Zapisane
Anastazja11
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 26.03.2010
Skąd: skierniewice
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #26 : 07-01-2011, 23:03 »

Od Kolbergera biła godność, ale i pogodzenie się z losem, czyli jakiś smutek, jakby uległość, czyżby rezygnacja?Tak mamy walczyć z rakiem i innymi chorobami, mamy heroicznie umierać na oczach innych i lansować taki model pokornego wieloletniego cierpienia bez słowa skargi i pretensji do systemu opieki zdrowotnej? To chyba nie dla mnie confused
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #27 : 07-01-2011, 23:18 »

Skoro celebryci występujący w reklamach wzmacniają indoktrynację propagandy resortu chorób, to potem, w razie ich procesu agonii - niektórzy poplecznicy tego resortu (np. media) im się odwzajemniają. Nieprzyzwoitym byłoby przepowiadać "heroiczny" proces schodzenia z tego świata (np. jakiegoś wielkiego od reklamowania mleka, albo tej co chce się ubierać w Castoramie)...

Zawsze mnie to zastanawiało: czy im mamona przesłania zdrowe myślenie, czy robią to nieświadomie, bo ich umysły mają patologiczną funkcję. Jeśli dzieje się to na zasadzie pierwszej opcji, to sobie zasługują na takie "heroiczne" śmierci.

Nie sposób się tutaj nie odnieść do działań wszystkowiedzącej najlepiej pani EB, czy pana O. ze śmisznej orkiestry.

Jeśli zbytnio uległej nastrojowi chwili, to przepraszam fanów tych celebrytów i proszę usunąć ten post. Proszę jednak zauważyć, że tutaj chodzi o dobro dzieci, które resort chorób zabija na raty, już od kołyski. Dlatgo mnie to ponosi i nie mogę spokojnie obok tego przechodzić.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2011, 23:29 wysłane przez Zibi » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #28 : 11-01-2011, 20:43 »

Od Kolbergera biła godność, ale i pogodzenie się z losem, czyli jakiś smutek, jakby uległość, czyżby rezygnacja?Tak mamy walczyć z rakiem i innymi chorobami, mamy heroicznie umierać na oczach innych i lansować taki model pokornego wieloletniego cierpienia bez słowa skargi i pretensji do systemu opieki zdrowotnej? To chyba nie dla mnie confused

Sam Kolberger mówił o heroizmie Jana Pawła II i chciał go naśladować. Owszem była w tym godność i jest to godne szacunku. Tylko właśnie, czy na tym powinien polegać prawdziwy heroizm, czy powinno się uczyć takiego podejścia do życia? Moim zdaniem to jest szarlataneria zaawansowana.


Czy zauważyliście, jak nachalnie się nam wciska, ze Kolberger nie  zmarł na raka? W statystykach odfajkują przypadek jako wyleczenie z raka... Przecież zmarł na niewydolność krążenia.

Teraz zaczynam się zastanawiać czy tak samo nie było z Maciejem Kozłowskim. Ale chemię dostawał - pewnie interferon. Co to za różnica czy Maciej zmarł na raka czy zaczęło się od stwierdzenia zakażenia wirusem typu C? Na to się nie powinno umierać! Chyba że umiera się na skutek "terapii" - z wycieńczenia lub niewydolności krążenia.
(Mój ojczym przeżył z wirusem C ponad 20 lat i zmarł w wieku 95. Szczęśliwie, nie był leczony, jadł co chciał, sporo na ciepło, i mimo złego wchłaniania składników odżywczych i nowotworu w płucach - nieleczonego - żył  jeszcze lata.)

No, Maciej też wygrał z rakiem, to był bardzo głośny przypadek w mediach i w branży.

Po obejrzeniu filmu wspomnieniowego o Krzysztofie Kolbergerze. Gładki gość, miły, utalentowany i dał się lubić. Można powiedzieć - dżentelmen. To nie typ wojownika, a jednak ciągle ktoś powtarzał słowo "walczyć".
Straszne życie ze strzykawką, ale życie. Widzieliście to menu? Same węglowodany, kontrola cukru, a w pogotowiu orkiszowy z sałatą i nie wiem, może serem, płatki, raz dostał coś na ciepło, ale na nic porządnego to nie wyglądało. Odżywianie w chorobie.
Wszyscy ci artyści jacyś niezdrowi, jak się ich znało gdy byli młodzi. Ktoś się roztył, ktoś wysechł jak szczapa... A co nas to obchodzi.

Wszyscy nie wszyscy. Bez przesady. A obchodzi nas to właśnie o tyle o ile są to osoby publiczne.

Tak, zdecydowanie to nie żadna walka, ani też leczenie. To wydłużanie czasu agonii. Trzeba sobie uświadomić jakie to jest  diabelstwo.

A dzisiaj przeczytałem o wygranej z rakiem Michasia Douglasa.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2011, 21:02 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #29 : 12-01-2011, 08:20 »

Cytat
Sam Kolberger mówił o heroizmie Jana Pawła II i chciał go naśladować.

Dla osób zainteresowanych umieraniem JPII:
http://www.hospicjum.waw.pl/img_in/BIBLIOTEKA/jp2.pdf
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #30 : 13-01-2011, 16:49 »

Cytat
Sam Kolberger mówił o heroizmie Jana Pawła II i chciał go naśladować.

Dla osób zainteresowanych umieraniem JPII:
http://www.hospicjum.waw.pl/img_in/BIBLIOTEKA/jp2.pdf

Bardzo fajnie, że coś takiego można przeczytać. Warto o tym pisać i mówić.

Papież był człowiekiem wiekowym i swoje w życiu przeszedł. Nie chcę odsądzać od czci i wiary Kolbergera, ale moim zdaniem, choć wiem że to nie jest takie proste, chłop mógł jeszcze żyć, bez tych uporczywych zabiegów z którymi funkcjonował przez lata, gdyby większą uwagę zwracano na człowieka (Tego właśnie uczył nas Jan Paweł II). A co najważniejsze, nie promowałby tego typu leczenia. Dając niejako społeczne przyzwolenie na tego typu postępowanie służbistów zdrowia.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2011, 18:21 wysłane przez Apollo » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #31 : 14-01-2011, 09:46 »

Celebryta celebrycie nierówny: - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16733.msg125880#msg125880
« Ostatnia zmiana: 04-07-2016, 20:07 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Krakowianka01
Początkujący
*

Offline Offline

Wiadomości: 29

« Odpowiedz #32 : 18-01-2011, 09:51 »

Piękny, wzruszający film o niezwykłym człowieku, panu Krzysztofie Kolbergerze.

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/byl-pozytywnie-nastawiony-do-zycia,8511271,1,klip.html#

Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #33 : 18-01-2011, 11:05 »

Nawet jakby jakiś celebryta odniósł zwycięstwo w walce z rakiem lub innymi groźnymi "chorobami" za pomocą wiedzy z Bioslone lub podobnego źródła to i tak nikt o tym się nie dowie poprzez masowe media. Ale jakby walka była przegrana a stosowano alternatywny sposób leczenia to wszyscy się dowiemy :-)
« Ostatnia zmiana: 18-01-2011, 11:07 wysłane przez Timbuktu » Zapisane
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #34 : 18-01-2011, 20:22 »

Widzieliście to menu? Same węglowodany, kontrola cukru, a w pogotowiu orkiszowy z sałatą i nie wiem, może serem, płatki, raz dostał coś na ciepło, ale na nic porządnego to nie wyglądało.
No i jeszcze jakaś brunatno-brązowa niesmaczna papka.
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!