Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 08:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanisław - chory przewód pokarmowy, błędy żywieniowe  (Przeczytany 503057 razy)
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #260 : 13-11-2010, 14:22 »

Mam wciąż bóle zatok, "swędzenie" gardła, jestem osłabiony. Jak rozumiem, raczej powinienem siedzieć w domu, nie? Jestem umówiony na dzisiaj z grupą znajomych i jeszcze się waham, czy odwołać swój udział w spotkaniu. confused
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #261 : 14-11-2010, 00:12 »

Zostałem w domu. Mam niestety napady kaszlu, spowodowany uciążliwym swędzeniem w gardle itd.
« Ostatnia zmiana: 14-11-2010, 07:36 wysłane przez Apollo » Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #262 : 15-11-2010, 17:28 »

Wciąż mam kaszel, w trakcie kaszlu jakby pocę się. Dodatkowo dzisiaj wysiadł mi układ pokarmowy. Właściwie po jakimś czasie po wypiciu MO, poczułem bóle jelit i żołądka. Po zjedzeniu obiadu (poza domem), dostałem biegunki (zjadłem m.in. surówkę z kapusty, marchwi itd.). Wczoraj nie jadłem żadnych surowych warzyw.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2010, 18:40 wysłane przez Apollo » Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #263 : 17-11-2010, 12:30 »

Teraz mam już bardziej mokry kaszel. Kataru brak, bóle zatok mam szczególnie przy potrząsaniu głową na boki. Właściwie cały czas mnie swędzi gardło na wysokości tchawicy/krtani, i co chwilę muszę kaszleć.

Takie objawy miałem 2 lata temu - najpierw grypa, a potem przez kilka tygodni miałem duszący kaszel. Po tamtej chorobie zostały mi przewlekłe bóle/swędzenie krtani, które trwały właściwie miesiące.
« Ostatnia zmiana: 17-11-2010, 13:46 wysłane przez Apollo » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #264 : 17-11-2010, 17:30 »

Cytat
Takie objawy miałem 2 lata temu - najpierw grypa, a potem przez kilka tygodni miałem duszący kaszel. Po tamtej chorobie zostały mi przewlekłe bóle/swędzenie krtani, które trwały właściwie miesiące.

Wtedy przypuszczalnie byłeś pacjentem, więc "leczyłeś" te swoje choroby. Teraz (mam nadzieję) jesteś mądrzejszy. Spokojnie. Wszystko minie. Będziesz zdrów jak ryba!
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #265 : 17-11-2010, 18:16 »

Teraz nie biorę jakichkolwiek leków, mimo że częstowano mnie różnymi smakołykami na ból gardła w pracy i wcześniej, gdy miałem ewidentne objawy grypy, niektórzy zawzięcie zalecali mi aspirynę/polopirynę. smile

Zastanawiam się tylko, czy jest jakaś dopuszczalna naturalna metoda na złagodzenie tego duszącego kaszlu, który jest dość uciążliwy. Postaram się wyszukać coś na forum.

Na forum o kaszlu jest mnóstwo, aż za dużo, gdyż wiele informacji się powtarza. Jeszcze dzisiaj zrób inhalację, nawilżaj powietrze. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 17-11-2010, 23:08 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #266 : 21-11-2010, 11:35 »

No cóż, kaszel się trochę uspokoił, ale zrobił się mokry. Dość sporo gęstego śluzu mi spływa do krtani. Ponadto wczoraj pojawił się nowy objaw - ból w górnej części gardła, za podniebieniem. Chyba troszkę za długo to trwa, co? (pierwsze objawy grypowe pojawiły się 10 dni temu)
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #267 : 22-11-2010, 00:18 »

No cóż, kaszel się trochę uspokoił, ale zrobił się mokry. Dość sporo gęstego śluzu mi spływa do krtani. Ponadto wczoraj pojawił się nowy objaw - ból w górnej części gardła, za podniebieniem. Chyba troszkę za długo to trwa, co? (pierwsze objawy grypowe pojawiły się 10 dni temu)

Po grypie kaszel może się utrzymywać od kilku dni do kliku miesięcy. Po infekcji wirusowej wkraczają bakterie, które zasiedlały poszczególne części organizmu i zaczynają ją czyścić. Robią to wolno i może to trwać od kliku dni do kilku miesięcy. Najważniejsze jest, aby w tym okresie nie niszczyć śluzówki jakimiś chemicznymi truciznami i nie dostarczać nowego pokarmu bakteriom (wtedy oczyszczanie zmienia się w proces patogenny), bo wówczas proces ten nie ma końca. Trzeba dbać o to, aby pomieszczenia były dobrze nawilżone, bo wtedy dolegliwości są mniej uciążliwe. To nie będzie Twoja ostatnia infekcja, a następne będą przebiegały z jeszcze większym natężeniem.

Ja przechodziłem infekcje prawie co kilka miesięcy, po których kaszlałem przez kilka tygodni. Przy infekcji krtani w ślinie odpluwałem krew. Również mnie wydawało się, że to oczyszczenie nie ma końca i ciągle trwa, i trwa. W sumie w ciągu dwóch lat, gdybym połączył wszystkie infekcje w jeden okres, to trwałby on około 6 miesięcy.

Tak wynika z moich doświadczeń, że organizm do oczyszczenia chorej tkanki i pozbycia się defektu w działaniu jakiegoś układu potrzebuje około 6 miesięcy ciągłego oczyszczania (jeżeli jest to oczyszczanie, a nie medyczne utrzymanie choroby), które realizuje w różnych odstępstwach czasowych. Układ kostny wymaga dłuższych okresów oczyszczania.

Teraz, po 2 latach, efekt jest taki, że aktualnie mogę chodzić z mokrą głową w zimie na zewnątrz, pić zimną wodę, dać się przewiać i nie mam żadnych reakcji chorobowych. Ludzie wkoło mnie chorują i nie potrafią mnie zarazić. Nie mam najmniejszego objawu infekcji przeziębieniowej.
« Ostatnia zmiana: 26-11-2010, 23:19 wysłane przez Solan » Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #268 : 22-11-2010, 00:57 »

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Oczywiście, konsekwentnie nie zamierzam brać jakichkolwiek lekarstw.

PS
Nie pamiętam, kiedy ostatnio (i czy kiedykolwiek) miałem taką ładną cerę na twarzy, nie licząc kilku krostek koło ust. Myślę, że to efekt nie tylko konsekwentnego unikania glutenu, ale także ograniczenia spożywania owoców (jedynie do koktajlu daję kawałek jabłka).
« Ostatnia zmiana: 22-11-2010, 00:59 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #269 : 26-11-2010, 23:09 »

Wciąż mam swędzenie gardła, momentami dość silne, oraz mokry (a czasami suchy) kaszel, do tego bóle zatok. Ponadto mam wrażenie, że wydzielina mi się gromadzi na wysokości oskrzeli.

W ostatnim czasie zacząłem jadać obiady w stołówce, poza domem. Czasem jadam jakieś mięso, które jest z sosem (zapewne na bazie mąki pszennej). Sos odgarniam na bok, ale zapewne jakieś śladowe ilości glutenu mimo wszystko spożywam. Jem też surówki, do których dodawany jest cukier (choć nie smakują jakoś słodko).
Ostatnio na plecach powyskakiwało mi kilka dość dużych czerwonych krost. Mam nadzieję, że to nie efekt spożywania tych obiadów w stołówce.

PS
Śmiem twierdzić, iż mam pewne wątpliwości, czy ten przecinek koniecznie musiał się znaleźć po słowie "oczywiście" w mojej poprzedniej wypowiedzi. msn-wink

Przecinek, oczywiście, powinien być, gdyż jest to zdanie skrócone, w którym w domyśle jest "że". Jako zdanie rozbudowane brzmiałoby ono: "Jest oczywiste, że konsekwentnie nie zamierzam brać jakichkolwiek lekarstw." Nie są to żadne czary, tylko jasne wyrażanie myśli. Postawienie przecinka każe zawiesić głos, podkreślając tym samym, że autor nie tylko będzie konsekwentny, ale że jest to oczywiste. Inaczej po co w zdaniu znalazłoby się słowo oczywiście?
« Ostatnia zmiana: 27-11-2010, 02:29 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #270 : 27-11-2010, 18:03 »

Ja uważam, że nie mamy tu raczej do czynienia ze zdaniem skróconym, wchodzącym w skład zdania złożonego. To całe zdanie to zdanie pojedyncze. Słowo "oczywiście" jest tu tzw. słowem modalnym, którego nie oddzielamy przecinkami, jeżeli nie ma ono charakteru wtrącenia i pełni rolę wzmocnienia wypowiedzi, zgodnie z przepisami, które znajdują się pod poniższym linkiem (wybieramy "Materiały dydaktyczne" a następnie "Przecinek w zdaniu pojedynczym"):
http://malgorzata.skwiecinska.edu.oeiizk.waw.pl/

Moją intencją było tu użycie słowa "oczywiście" jako wzmocnienia wypowiedzi i to zdanie mogłoby wyglądać równie dobrze tak: "Konsekwentnie nie zamierzam brać oczywiście jakichkolwiek lekarstw.".
Wstawienie przecinka po "oczywiście" również byłoby prawidłowe, gdyby zdanie "Oczywiście, konsekwentnie nie zamierzam brać jakichkolwiek lekarstw." było np. odpowiedzią na czyjąś sugestię "Musisz koniecznie kontynuować unikanie lekarstw.".

Ponadto odsyłam np. do strony poradni językowej PWN:
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?kat=12&szukaj=podrackiego
Proszę zauważyć, że na stronie pod powyższym linkiem znajduje się kilka zdań, w których słowo "oczywiście" wcale nie jest oddzielone przecinkami, np:
"Oczywiście przecinek jest też potrzebny przed "czy" wprowadzającym zdanie podrzędne."
« Ostatnia zmiana: 27-11-2010, 18:20 wysłane przez Stanisław » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #271 : 27-11-2010, 22:53 »

Moją intencją było tu użycie słowa "oczywiście" jako wzmocnienia wypowiedzi i to zdanie mogłoby wyglądać równie dobrze tak: "Konsekwentnie nie zamierzam brać oczywiście jakichkolwiek lekarstw.".
Oczywiście nie ma Pan racji. Intencje piszącego nie mają tutaj żadnego znaczenia, tylko odbiór czytającego. Jeśli czytał Pan kiedyś kiepskie testy, to były one kiepskie dlatego, że autorowi chodziło o własne intencje, a nie odbiór jego tekstu.

Wstawiam tutaj cały tekst, żeby spojrzeć na kontekst.
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Oczywiście, konsekwentnie nie zamierzam brać jakichkolwiek lekarstw.
Równie dobrze drugie zdanie mogłoby brzmieć:
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Nie zamierzam brać jakichkolwiek lekarstw.

Można było go wzmocnić poprzez dodanie jakiegoś stosownego słowa:
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Oczywiście nie zamierzam brać jakichkolwiek lekarstw.
albo:
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Konsekwentnie nie zamierzam brać jakichkolwiek lekarstw.

Jeśli zdecydował się Pan użyć dwóch słów służących temu samemu, więc powinny być oddzielne przecinkiem, jeśli w ogóle mają one w jednym zdaniu zaistnieć. Chyba iż Pańską intencją było zapewnienie, że oczywiście konsekwentnie rzecz jasna rzeczywiście bez wątpienia nie zamierza Pan brać jakichkolwiek leków. Wtedy to co inszego...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #272 : 28-11-2010, 11:54 »

Uważam, że te dwa słowa ("oczywiście" oraz "konsekwentnie") nie służą tu wcale dokładnie temu samemu. Słowo "konsekwentnie" jest przysłówkiem podkreślającym ciągłość, kontynuację jakiegoś stanu, tymczasem użycie wyrazu "oczywiście" miało na celu podkreślenie, że fakt wystąpienia tej kontynuacji, ciągłości jest właśnie oczywistą oczywistością, czyli moją intencją było właśnie to, o czym Pan pisał w przedostatnim zdaniu swojej wypowiedzi. smile
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #273 : 08-12-2010, 15:22 »

Od około tygodnia nie mam już uporczywego kaszlu, z gardłem jest ogólnie prawie w porzadku. Zaostrzył się z kolei stan zapalny cewki moczowej oraz napletka. Stan zapalny napletka trwa u mnie właściwie już prawie rok i się zaczynam zastanawiać, czy nadal to się kwalifukuje jako typowy objaw oczyszczania organizmu.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #274 : 08-12-2010, 17:32 »

Pijesz miksturę, skorygowałeś dietę - choć nie mam pewności czy zawsze właściwie interpretujesz DP - jeśli utrzymują się objawy w obrębie skóry i śluzówki, możesz spróbować się z nimi rozprawić.

Potrzebujesz
- słoiczek dobrego miodu ( o tej porze miód jest już zgęstniały, ale nie może być skrystalizowany)
- dwie pary wygodnych, bawełnianych bokserek - na zmianę
- nastaw octu jabłkowego.
Po wieczornym prysznicu smarujesz miodem zmienione chorobowo miejsca i zakładasz bieliznę bawełnianą. Rano oczywiście zmywasz miód ciepłą wodą, zwilżasz alocitem, a w razie konieczności smarujesz maścią z witaminą A. Smarowanie miodem kontynuujesz aż do chwili, gdy już nic nie piecze. Bardzo dobrze jest wtedy raz po raz posmarować tę okolicę octem jabłkowym, na zmianę ze stosowaniem alocitu. Z czasem ocet można stosować sporadycznie - zapobiegnie to nawrotom.

Jednocześnie warto wymienić bieliznę na nową, dbając, by to była czysta bawełna, najlepiej dobrej jakości i bez podejrzanych barwników, fason bokserek jest zdecydowanie korzystniejszy, gdyż chroni przed kontaktem z odzieżą i zapewnia wentylację.
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #275 : 09-12-2010, 19:32 »

Ok, wypróbuję ten miód. Rozumiem, że gatunek miodu może być obojętnie jaki? Czy mogę smarować miodem również ujście z cewki moczowej?
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #276 : 23-12-2010, 13:45 »

Jednak nie zacząłem stosować tego miodu. Doszedłem do wniosku, że ten stan zapalny napletka nie jest uciążliwy, a bardziej dokuczliwe jest zapalenie cewki moczowej (szczególnie przy jej ujściu).

Z okazji nadchodzących Świąt życzę wszystkim dużo szczęścia, pomyślności i przede wszystkim zdrowia. smile
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #277 : 08-01-2011, 10:40 »

Wkrótce przechodzę na aloCIT. Kupiłem też już olej lniany (zamiast kukurydzianego) i za miesiąc zacznę go używać do sporządzenia MO.

Od jakiegoś czasu czuję jakby ból dziąsła przy "siódemce" od strony wewnętrznej, po tej samej stronie szczęki, gdzie rok temu miałem "szóstkę" leczoną kanałowo. Wydaje mi się, że na tym dziąsle pojawiły się jakby jakieś wrzody. Mam wrażenie też, że pod tym dziąsłem przy tej siódemce zbiera mi się czasami ropa.
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #278 : 08-01-2011, 21:10 »

Właściwie nie wiem, czy to dziąsło mnie boli, czy kość pod dziąsłem po prostu... Mam nadzieję, że nie wyrasta mi ząb mądrości...
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #279 : 10-01-2011, 00:25 »

Jednak to chyba ósemka. Na dziąsle pojawiło się coś, co wygląda, jak krwiak.
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!