Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 23:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanisław - chory przewód pokarmowy, błędy żywieniowe  (Przeczytany 505538 razy)
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #340 : 24-11-2011, 01:08 »

Chciałem po prostu wiedzieć, czy nie jestem bezpłodny.
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #341 : 24-11-2011, 11:05 »

Chciałem po prostu wiedzieć, czy nie jestem bezpłodny.

Jeśli w/w badania wykazałyby, że jesteś bezpłodny, co wówczas?
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #342 : 08-12-2011, 12:39 »

Zrobiłem sobie badanie PCR w kierunku chlamydii, mykoplazmy, ureaplazmy oraz wirusa HPV - wyniki negatywne.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #343 : 08-12-2011, 12:43 »

Zrobiłem sobie badanie PCR w kierunku chlamydii, mykoplazmy, ureaplazmy oraz wirusa HPV - wyniki negatywne.

A miałeś jakieś podejrzenia?
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #344 : 08-12-2011, 17:34 »

Miałem podejrzenia, bo od roku (mniej więcej od okresu, gdy prowadziłem rozwiązłe życie seksualne) mam znacznie nasilone dolegliwości w porównaniu do tego, co było w latach wcześniejszych.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #345 : 08-12-2011, 17:45 »

Miałem podejrzenia, bo od roku (mniej więcej od okresu, gdy prowadziłem rozwiązłe życie seksualne) mam znacznie nasilone dolegliwości w porównaniu do tego, co było w latach wcześniejszych.

Jeżeli dobrze rozumiem to z tymi bakcylami silny organizm sobie poradzi. A lekarstwa na to i tak nie ma. Antybiotyki wiadomo czym są. Nie wiem czy się jasno wyrażam ale te badania to zupełnie zbędna rzecz.

Co by ci dało gdyby wyszło że masz chlamydie?
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #346 : 08-12-2011, 19:32 »

Problem w tym, że sam Mistrz swego czasu pisał, że pewne choroby weneryczne trzeba leczyć antybiotykiem mimo wszystko, bowiem skutki mogą być, jak to ujął, niepowetowane. Być może ja źle zrozumiałem wtedy termin "choroba weneryczna", ale po prostu bałem się jakichś nieodwracalnych zmian w układzie rodnym, prowadzących do bezpłodności. Ponadto mnie po prostu niepokoiło tak znaczące i przede wszystkim długotrwałe nasilenie dolegliwości.
« Ostatnia zmiana: 08-12-2011, 19:34 wysłane przez Stanisław » Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #347 : 30-12-2011, 21:08 »

W trakcie Wigilii nadłamał mi się ten ząb, który miałem leczony kanałowo, niemal dokładnie dwa lata temu. Poszedłem do dentysty w środę. Najpierw zrobiono mi zdjęcie rentgenowskie tego zęba. Sam korzeń zęba z wypełnionymi kanałami, zdaniem stomatologa, wyglądał bardzo dobrze - żadnego widocznego stanu zapalnego. Problem w tym, że powiedziano mi, że ten ząb jest tak nadłamany, że wskazane jest zrobienie porcelanowej protezy zęba (koszt: ponad 2500 PLN), ponieważ będzie się łamał i może się złamać tak, że będzie trzeba cały usunąć i jedyną możliwością będzie wstawienie implantu.
Dentysta tymczasowo uzupełnił mi ten ubytek i niestety od wczoraj czuję coraz silniejszy ból kości pod tym zębem (ból wyraźnie się nasila przy nacisku palcem w tamtym miejscu)... Ząb był nadłamany również przy dziąśle i samo dziąsło też mam od tamtej strony zaczerwienione i bolesne przy dotyku. Przed tym "zabiegiem" dentystycznym nie czułem żadnego bólu.
« Ostatnia zmiana: 31-12-2011, 16:42 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #348 : 30-12-2011, 22:19 »

Problem w tym, że powiedziano mi, że ten ząb jest tak nadłamany, że wskazane jest zrobienie porcelanowej protezy zęba (koszt: ponad 2500 PLN), ponieważ będzie się łamał i może się złamać tak, że będzie trzeba cały usunąć i jedyną możliwością będzie wstawienie implantu.

Czy nie lepiej w tej sytuacji od razu wstawić implant?
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #349 : 30-12-2011, 23:45 »

Chciałbym doprecyzować: ten ząb się może łamać, jeśli nie zostanie zrobiona proteza porcelanowa. Po zrobieniu protezy ząb oczywiście nie będzie się już łamał. Pytałem dentystę, czy nie lepiej od razu wstawić implant i stwierdził, że w tym przypadku to byłaby zła decyzja. Jego zdaniem proteza porcelanowa osadzona na korzeniu i "resztce" zęba jest lepszym wyjściem aniżeli implant (pomijając nawet fakt, że implant jest kilkakrotnie droższy i jego założenie bardziej czasochłonne). Z drugiej strony wiem, że na tym forum pojawiały się opinie, że implant jest najlepszym wyjściem, gdy ząb jest po leczeniu kanałowym. Boję się jednak, że implant się nie przyjmie.
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #350 : 31-12-2011, 16:16 »

Chyba korona porcelanowa? Proteza to raczej coś innego.
Idź może do jeszcze innego dentysty - 2500 zł, to jest dość drogo.
Mój dentysta brał 900 zł.
Korona, to jest osadzenie na własnym zębie takiej otoczki porcelanowej, chyba, że masz już tylko korzeń, no i ceny, może w innym mieście droższe?
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #351 : 31-12-2011, 16:47 »

Dentysta tymczasowo uzupełnił mi ten ubytek i niestety od wczoraj czuję coraz silniejszy ból kości pod tym zębem (ból wyraźnie się nasila przy nacisku palcem w tamtym miejscu)... Ząb był nadłamany również przy dziąśle i samo dziąsło też mam od tamtej strony zaczerwienione i bolesne przy dotyku. Przed tym "zabiegiem" dentystycznym nie czułem żadnego bólu.
Z tego wyraźnie widać, że ząb nie jest zdrowy. To uniemożliwia założenie jakiejkolwiek korony (porcelanowej czy akrylowej). Założysz koronę na chorego zęba, zapłacisz grubą kasę i po kilku dniach będziesz to musiał usunąć.
Zapisane

Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #352 : 08-01-2012, 10:01 »

Najpierw trzeba się upewnić, że ząb jest zdrowy. Rada Melindy jest dobra - zweryfikuj dane, idąc do innego stomatologa; poza tym 2.500 PLN to naprawdę bardzo dużo. Czasem dopiero dokładna tomografia 3D całej twarzoczaszki pokaże nam istniejące stany zapalne. Analizując bardzo dokładny trójwymiarowy obraz o wysokiej rozdzielczości w przeznaczonym do tego programie komputerowym, istnieje możliwość szczegółowej oceny gęstości kości, pozycji zębów w wyrostku zębodołowym, relacji zębów sąsiednich i przeciwstawnych, jak również ich umiejscowienia w stosunku do innych struktur anatomicznych takich jak: kanały nerwów czy zatok szczękowych. Zdjęcie to już archaizm. Jeżeli korzeń jest OK (i zachowana jest choćby jakaś część zęba) bez sensu jest wstawianie implantu. W przypadku dużego uszkodzenia żywego zęba (uraz, próchnica w zębie z kilkoma wypełnieniami) może zachodzić konieczność wzmocnienia go tytanowym sztyftem (PINEM okołomiazgowym - nie mylić ze śrubami stosowanymi przy implantach). Jest on wkręcany w dno ubytku i stanowi dodatkową retencję i utrzymanie dla wypełnienia. Następnie nakłada się odpowiednią koronę. W zębach martwych, po uprzednim prawidłowym wypełnieniu kanałów, cementuje się specjalne śruby tytanowe, złote, cyrkonowe lub z włókien szklanych. Koszty tych zabiegów są dużo niższe niż w przypadku implantologii i są o wiele mniej inwazyjne.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #353 : 08-01-2012, 11:48 »

Cytat
W zębach martwych, po uprzednim prawidłowym wypełnieniu kanałów, cementuje się specjalne śruby tytanowe, złote, cyrkonowe lub z włókien szklanych. Koszty tych zabiegów są dużo niższe niż w przypadku implantologii i są o wiele mniej inwazyjne.

Potwierdzam to, co pisze Lilijka. Mam właśnie tak "zbudowanego" zęba (z włókien szklanych). Ząb roztrzaskał mi się w taki sposób, że nie zostało nic, oprócz korzenia. Pogodziłam się już z jego stratą. Ale dentystka powiedziała, że jeżeli jest korzeń, to z zębem zawsze coś można jeszcze zrobić. Bałam się, że trzeba będzie na to potem szczególnie uważać, ale okazał się o wiele mocniejszy od moich własnych zębów. Nie pamiętam ile za niego zapłaciłam, ale cena na pewno nie przekroczyła 400 złotych (około 3 lata temu).
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #354 : 17-01-2012, 02:46 »

Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale ostatnio pracuję codziennie do 22:00, nawet w weekendy.
Ten ząb (a właściwie jego okolice) przestał mnie boleć na początku stycznia, ale po tygodniu lekkie bóle znów się pojawiły. Na razie do dentysty nie poszedłem.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2012, 09:32 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #355 : 14-02-2012, 16:06 »

Od około tygodnia mam inny problem: bóle dziąsła na drugiej szczęce (górnej) pomiędzy szóstką a siódemką. Od jakiegoś czasu czułem, jakby zbierała mi się między tymi zębami ropa, a dzisiaj ropy nie czuję, za to ból jest bardzo silny (i nasila się przy nacisku palcem na dziąsło między zębami, zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej). Nie wiem, co się dzieje. confused
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #356 : 13-03-2012, 00:02 »

Coraz gorzej z moją prostatą i pęcherzem moczowym. Frustruje mnie to coraz bardziej, to ma negatywny wpływ na moje relacje z kobietami.
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #357 : 23-05-2012, 22:05 »

Z układem płciowo-moczowym wciąż tak samo źle (pieczenie, bóle przy ruchu, obolała cewka moczowa, bóle przy napełnionym pęcherzu) i pojawiają się wręcz myśli o antybiotykoterapii.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #358 : 24-05-2012, 21:04 »

Z układem płciowo-moczowym wciąż tak samo źle (pieczenie, bóle przy ruchu, obolała cewka moczowa, bóle przy napełnionym pęcherzu) i pojawiają się wręcz myśli o antybiotykoterapii.
Nie poddawaj się, może organizm robi remont w Twoim organizmie i dlatego źle się czujesz. Czy jest to powód do zażycia antybiotyku. Pamiętaj, antybiotyki stosujesz tylko przy zagrożeniu życia albo gdy masz duży stan zapalny, który sam nie ustępuje.
 Stosujesz dokładnie DP, pijesz KB?
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #359 : 24-05-2012, 22:23 »

Problem w tym, że nasilenie dolegliwości w układzie moczowym nastąpiło półtora roku temu i trwa właściwie nieprzerwanie do dzisiaj. Co więcej, to nasilenie zaczęło się w okresie, gdy od ponad roku nie jadłem słodyczy ani glutenu, nie piłem w ogóle alkoholu. Potem, gdy te problemy z układem moczowym trwały już długo, odpuściłem i zacząłem jeść słodycze od czasu do czasu oraz gluten, zdarzało mi się również napić alkoholu albo nawet zjeść fastfood. Od 3 tygodni nie jem słodyczy, pieczywo jadłem parę razy żytnie razowe. Staram się ogólnie jeść surowe warzywa oraz mięso. Jajka tylko w weekend jadam. Dodam, że bardzo dużo pracuję. Jeśli chodzi o alkohol, w weekend zdarzało mi się wypić drinka. Czasami ciężko mi się w sumie żyje bez alkoholu, tzn. on mnie bardzo rozluźnia i poprawia mi samopoczucie, czuje się pewniej na imprezach, nie jestem spięty.

Jeśli chodzi o miksturę, piję ją nieprzerwanie codziennie od 3 lat (od 18 miesięcy na bazie oleju lnianego), a KB piję rzadko, ostatnio średnio 1-2 razy w tygodniu.
« Ostatnia zmiana: 24-05-2012, 22:26 wysłane przez Stanisław » Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!