Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanisław - chory przewód pokarmowy, błędy żywieniowe  (Przeczytany 502980 razy)
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #660 : 09-07-2014, 20:15 »

Stanisław, czasem przyczyna bólu oka jest bardzo prozaiczna.
Kolega opowiadał, że bardzo go bolało oko i w końcu po długiej konsultacji, okulista spytał 'a na którym boku pan sypia'?
Okazało się, że zawsze na jednym 'ulubionym' i to powoduje mniejsze ukrwienie oka i związany z tym ból, zwłaszcza po przebudzeniu.
Oczywiście wiadomo, że w nocy człowiek się przekręca na drugi bok, znowu i znowu. Jednak, gdy w nocy przebudzi się, układa się wtedy zawsze tak samo w ulubionej pozycji.
Dotyczy to przypadku, gdy nie wiadomo, co z tym okiem?
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Greyhound
« Odpowiedz #661 : 09-07-2014, 20:35 »

.Trzeba się nawadniać.
Możesz rozwinąć tę myśl?
Jedną z przyczyn problemów ludzi stosujących na przykład Żywienie Optymalne było notoryczne odwodienie. To że organizm nie sygnalizuje pragnienia to wcale nie oznacza że jest nawodniony. Na diecie niskowęglowodanowej pije się mało. Dotyczy to wszystkich diet tego typu. Nie dzieje się tak dlatego że jak pisze JK organizm produkuje tyle wody że nie trzeba dużo pić ale dlatego że odczuwanie pragnienia jest nieco zaburzone. Lepiej jest więc pić trochę wiecej.
Można raz dziennie pozwolić sobie na kubek wody ze szczyptą soli kamiennej, morskiej ale nie czystego chlorku sodu. To sposób stary jak świat stosowany na różnych szerokościach geograficznych.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #662 : 09-07-2014, 20:40 »

Ja odkąd odstawiłem gluten i słodycze, schudłem jakieś 7kg i nie mogę jakoś przybrać na wadze.

A tak w poza tym byłem u okulistki dzisiaj - miałem podany lek rozszerzający źrenice i stwierdziła, że co prawda moje nerwy w oku są nieco cofnięte, ale żadnych uszkodzeń oka nie widać, nie ma oznak infekcji niby. Ciśnienie niby też w normie, do zamknięcia kąta przesączania nie doszło, te marcowe badania GDX i inne, których wyniki jej pokazałem, jej zdaniem są w normie. Jedynie rzeczywiście badanie pola widzenia wykazuje braki w polu widzenia. Ona twierdzi, że nie wie, skąd może pochodzić ból w tym oku i że jej zdaniem jestem zdrowy i że czasem takie bóle mogą się dłużej utrzymywać po bardziej inwazyjnych badaniach. Zaleciła tylko powtórzenie badania pola widzenia (czego nie zamierzam robić oczywiście) i mówiła coś, ze czasem przy niskim ciśnieniu jaskra też występuje i wtedy trzeba podawać leki obniżające ciśnienie w oku mimo wszystko.

Stanisław. Jeśli przyczyną ograniczonego kąta widzenia jest zwyrodnienie plamki żółtej a dasz się lekarzom namówić na leczenie jaskry to będzie trochę śmiesznie a trochę strasznie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #663 : 09-07-2014, 20:45 »

Cytat
Można raz dziennie pozwolić sobie na kubek wody ze szczyptą soli kamiennej, morskiej ale nie czystego chlorku sodu. To sposób stary jak świat stosowany na różnych szerokościach geograficznych.
U Eskimosów czy Hunzów?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #664 : 09-07-2014, 20:59 »

Jedną z przyczyn problemów ludzi stosujących na przykład Żywienie Optymalne było notoryczne odwodienie.
To interesujące, przez wiele lat byłem na DO, nie zauważyłem u siebie typowych objawów odwodnienia i o ile mnie pamięć nie myli, piłem mniej więcej tyle samo co teraz, przeważnie gdy czułem pragnienie.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #665 : 09-07-2014, 21:13 »

Cytat
Można raz dziennie pozwolić sobie na kubek wody ze szczyptą soli kamiennej, morskiej ale nie czystego chlorku sodu. To sposób stary jak świat stosowany na różnych szerokościach geograficznych.
U Eskimosów czy Hunzów?
Problem w tym, że o Eskimosach czy Hunzach wiem mniej wiecej tyle, że istnieją. Miałbym problem gdybym miał coś wiecej o nich powiedzieć.
Tabletki z soli kamiennej pamiętam jeszcze nawet ja. Były stosowane także u nas podczas pracy w upale, co groziło odwodnieniem.
Obecnie stosuję sól kamienną do posiłków, i mimo tego, że w mojej diecie jest tak mało węglowodanów nie czułem żebym był odwodniony.
W ŻO błędem jest zalecenie unikania soli całkowicie. Wszystko zależy jakiej soli.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 15:14 wysłane przez Agata » Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #666 : 09-07-2014, 21:15 »

Jedną z przyczyn problemów ludzi stosujących na przykład Żywienie Optymalne było notoryczne odwodienie.
To interesujące, przez wiele lat byłem na DO, nie zauważyłem u siebie typowych objawów odwodnienia i o ile mnie pamięć nie myli, piłem mniej więcej tyle samo co teraz, przeważnie gdy czułem pragnienie.

Szczęściarz. msn-wink Nie u każdego niskowęglowodanowa wysokotłuszczowa dieta wywoła zaburzenia odczuwania pragnienia.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 15:14 wysłane przez Agata » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #667 : 09-07-2014, 21:57 »

Cytat
To że straciłeś na wadze kiedy ograniczyłeś mąkę i słodycze nie jest niczym dziwnym.
Błędem podczas stosowania diety o niższej zawartości węglowodanów jest picie małej ilości płynów. Istotnie im mniej węglowodanów tym mniej chce się pić ale jest to złudne. Trzeba się nawadniać. Jeśli się tego nie robi to skutkiem jest złe samopoczucie i spadek energii.

Nie zgodzę się z tą teorią. Nie można generalizować. Ja odkąd jestem na diecie niskowęglowodanowej (a właśnie od tego czasu zdecydowanie więcej piję płynów, przynajmniej 2 litry dziennie lub więcej, kiedyś piłam dużo mniej i byłam około 5 kg grubsza), podobnie jak Stanisław raczej schudłam, no może nie 7 kg (bo bym już była szkieletem chyba) i jakoś nie mogę utyć pomimo, że staram się jeść 5 posiłków dziennie, czasami więcej. Musi być tego inna przyczyna.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
scorupion
« Odpowiedz #668 : 09-07-2014, 21:59 »

Cytat
Szczęściarz msn-wink Nie u każdego niskowęglowodanowa wysokotłuszczowa dieta wywoła zaburzenia odczuwania pragnienia.
Czyli mam się nawadniać, czy wręcz przeciwnie?
« Ostatnia zmiana: 10-07-2014, 10:26 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #669 : 10-07-2014, 05:36 »

Cytat
To że straciłeś na wadze kiedy ograniczyłeś mąkę i słodycze nie jest niczym dziwnym.
Błędem podczas stosowania diety o niższej zawartości węglowodanów jest picie małej ilości płynów. Istotnie im mniej węglowodanów tym mniej chce się pić ale jest to złudne. Trzeba się nawadniać. Jeśli się tego nie robi to skutkiem jest złe samopoczucie i spadek energii.

Nie zgodzę się z tą teorią. Nie można generalizować. Ja odkąd jestem na diecie niskowęglowodanowej (a właśnie od tego czasu zdecydowanie więcej piję płynów, przynajmniej 2 litry dziennie lub więcej, kiedyś piłam dużo mniej i byłam około 5 kg grubsza), podobnie jak Stanisław raczej schudłam, no może nie 7 kg (bo bym już była szkieletem chyba) i jakoś nie mogę utyć pomimo, że staram się jeść 5 posiłków dziennie, czasami więcej. Musi być tego inna przyczyna.

To jest prawidłowa reakcja. Spadek wagi i utrzymywanie się jej na mniej wiecej stałym poziomie to skutek tego że gospodarka hormonalna organizmu powróciła do równowagi na diecie niskowęglowodanowej.
To że instynktownie wypijasz 2 litry wody dziennie świadczy o dobrze zbilansowanej diecie niskowęglowodanowej.

Nie utyjesz Hela. Taka jest najwidoczniej twoja waga przeznaczona Ci przez naturę.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #670 : 10-07-2014, 05:44 »

Cytat
Szczęściarz msn-wink Nie u każdego niskowęglowodanowa wysokotłuszczowa dieta wywoła zaburzenia odczuwania pragnienia.
Czyli mam się nawadniadnć, czy wręcz przeciwnie?

Scorupionie. Czytałem poprzedniej niedzieli wszystkie posty Stanisława w tym temacie. Czasem jego dieta pozostawia wiele do życzenia.
Nawadniać powinni się tylko ci którzy zauważą że na diecie niskowęglowodanowej piją bardzo mało.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #671 : 10-07-2014, 06:36 »

Więcej powinni pić ci, którzy narażeni są na nadmierną utratę płynów, z różnych powodów zresztą. Co to może mieć wspólnego z dietą niskowęglowodanową?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #672 : 10-07-2014, 08:00 »

Normalny człowiek nie powinien od rana myśleć o tym, ile wody ma dzisiaj wypić.
« Ostatnia zmiana: 10-07-2014, 10:27 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #673 : 10-07-2014, 10:19 »

Normalny człowiek nie powinien od rana myśleć o tom, ile wody ma dzisiaj wypić.

Trudno powiedzieć, o czym powinno się myśleć rano. Ale zastanowię się nad tym. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 15:16 wysłane przez Agata » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #674 : 10-07-2014, 13:10 »

Normalny człowiek nie powinien od rana myśleć o tym, ile wody ma dzisiaj wypić.
Normalny nie, ale są w chwile życiu człowieka, a przynajmniej moim, gdy jedyną myślą po przebudzeniu jest... piiiiiiiiić!
Natomiast co do przyjmowania płynów, kiedy nie czujemy pragnienia, to oczywiście należy to robić w niektórych stanach chorobowych (szczególnie uważać na dzieci), nieraz wręcz stosując kroplówkę i w tak znienawidzonym tu sporcie podczas dużego i długotrwałego wysiłku. W tym przypadku wyprzedzamy pragnienie, bo jeśli je już poczujemy, może być za późno.
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #675 : 11-07-2014, 12:37 »

Ja odkąd odstawiłem gluten i słodycze, schudłem jakieś 7kg i nie mogę jakoś przybrać na wadze.

A tak w poza tym byłem u okulistki dzisiaj - miałem podany lek rozszerzający źrenice i stwierdziła, że co prawda moje nerwy w oku są nieco cofnięte, ale żadnych uszkodzeń oka nie widać, nie ma oznak infekcji niby. Ciśnienie niby też w normie, do zamknięcia kąta przesączania nie doszło, te marcowe badania GDX i inne, których wyniki jej pokazałem, jej zdaniem są w normie. Jedynie rzeczywiście badanie pola widzenia wykazuje braki w polu widzenia. Ona twierdzi, że nie wie, skąd może pochodzić ból w tym oku i że jej zdaniem jestem zdrowy i że czasem takie bóle mogą się dłużej utrzymywać po bardziej inwazyjnych badaniach. Zaleciła tylko powtórzenie badania pola widzenia (czego nie zamierzam robić oczywiście) i mówiła coś, ze czasem przy niskim ciśnieniu jaskra też występuje i wtedy trzeba podawać leki obniżające ciśnienie w oku mimo wszystko.

Stanisław. Jeśli przyczyną ograniczonego kąta widzenia jest zwyrodnienie plamki żółtej a dasz się lekarzom namówić na leczenie jaskry to będzie trochę śmiesznie a trochę strasznie.

Ja na co dzień raczej nie zauważam ograniczenia kąta widzenia. Moim problemem  jest ból tego oka. W sobotę idę na akupunkturę. smile
Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #676 : 11-07-2014, 13:18 »

Normalny człowiek nie powinien od rana myśleć o tym, ile wody ma dzisiaj wypić.
Dokładnie, i tam samo nie powinien myśleć ile ma zjeść białka, tłuszczu, węglowodanów i czy zachował jakieś proporcje pomiędzy nimi, bo tak jadali Hunzowie, Masajowie, Eskimosi, Indianie, czy Marsjanie.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #677 : 11-07-2014, 14:25 »

Normalny człowiek nie powinien od rana myśleć o tym, ile wody ma dzisiaj wypić.
Dokładnie, i tam samo nie powinien myśleć ile ma zjeść białka, tłuszczu, węglowodanów i czy zachował jakieś proporcje pomiędzy nimi, bo tak jadali Hunzowie, Masajowie, Eskimosi, Indianie, czy Marsjanie.

DO oparta na wyliczeniach ma swój urok. msn-wink

Po wielu przemyśleniach i obserwacjach dochodzę do wniosku, że DO służy tym, których dieta w czasach dzieciństwa nie odbiegała znacznie od diety niskowęglowodanowej. Z jakichś powodów na jednym z etapów życia zaczęli jeść duże ilości węglowodanów i zaczęły się problemy ze zdrowiem. Wrócili więc do typu diety, na której kształtował się ich organizm.
Natomiast ci, których organizm rozwijał się w oparciu o dietę wysokowęglowodanową bardzo źle znoszą Dietę Optymalną.
Dlaczego tak jest tego nie wiem. Pamięć komórek? Trudno powiedzieć. Zauważyłem, że ten schemat powtarza się wiele razy, więc nie jest to przypadek.
Nie ma sensu się spierać czyja prawda jest prawdziwsza. Z reguły jest ona gdzieś po środku.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 15:18 wysłane przez Agata » Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #678 : 12-07-2014, 19:47 »

I znów mnie oko zaczyna mocniej boleć, również przy poruszaniu nim. confused
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #679 : 12-07-2014, 20:35 »

I znów mnie oko zaczyna mocniej boleć, również przy poruszaniu nim. confused

Wspominałeś ostatnio że idziesz na akupunkturę.
Sprawdź czy nie zostawili igły w okolicy oka.
Zapisane
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!