Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 08:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanisław - chory przewód pokarmowy, błędy żywieniowe  (Przeczytany 503058 razy)
Greyhound
« Odpowiedz #700 : 13-07-2014, 16:04 »

Efekt motyla ze skrzydłami jak w Boeingu.

...i z jajami do kolan.

Nadal nic nie rozumiem o co chodzi w DDP. Po co rotować gluten?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #701 : 13-07-2014, 16:07 »

Jaja generalnie nie są złe, ale gdy jelita nie są idealne, białko zawarte w jajach powoduje reakcje immunologiczną (która narasta przy codziennych powtórzeniach do takiego poziomu, że nieraz do jaj można powracać ostrożnie po dłuższym dokładnym ich odstawieniu i wygojeniu jelit i "zapomnieniu" immunologicznym co może trwać wiele tygodni),
Zgaduję (lepiej pisać jasno, żeby nie trzeba było zgadywać co autor miał na myśli), że chodzi tutaj o pamięć immunologiczną. W rzeczy samej kilkutygodniowy żywot charakteryzuje jedynie granulocyty, natomiast limfocyty pamięci immunologicznej żyją "troszku" dłużej, nawet 20 lat.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #702 : 13-07-2014, 16:39 »

pieczywo to teraz jest zboże+chemia_rolnicza+chemia_spożywcza,
Taka niefrasobliwa popwiedza jest iście niebezpieczna (...)
Pełna zgoda, aczkolwiek można podobnie zauważyć, że papierosy to nie tytoń, nie składają się z samego tytoniu i przez to są znacznie bardziej uzależniające i zdradliwe.
http://www.nytimes.com/2014/01/24/opinion/even-more-addictive-cigarettes.html

(...) Ludzie napotykają problemy z wykorzystaniem w praktyce beznadziejnie prostej i napisanej najprostszym z możliwych językiem recepty na miksturę (...)
Jasne, "nie jedz ziaren traw i ich przetworów ani mleka i jego przetworów" nie przejdzie - nie ma szans, przecież na całym Bożym świecie nie ma nic innego do jedzenia, a pomysł by odstawić "ulubione" - jedzone codziennie - białko danego gatunku (np. kurze) na kilka dni by zaobserwować objawy odstawienia wymaga dowodów tak mocnych jak do zestrzelenia samolotu pasażerskiego lecącego w kierunku elektrowni atomowej.

Nikt przecież nie chce się narażać na ostracyzm sprawdzając na sobie czy odstawienie jaj jedzonych do tej pory codziennie W JEGO PRZYPADKU coś zmieni, skoro przecież to niemożliwe, choć niezupełnie, są już przecież https://www.google.ie/#q=testy+nietolerancji+pokarmowych+IgG więc można mieć podkładkę.
« Ostatnia zmiana: 13-07-2014, 17:21 wysłane przez VVV » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #703 : 13-07-2014, 17:04 »

pieczywo to teraz jest zboże+chemia_rolnicza+chemia_spożywcza,
Taka niefrasobliwa popwiedza jest iście niebezpieczna (...)
Pełna zgoda, aczkolwiek można podobnie zauważyć, że papierosy to nie tytoń, nie składają się z samego tytoniu i przez to są znacznie bardziej uzależniające i zdradliwe.
Ale o co chodzi z tymi papierosami?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #704 : 13-07-2014, 17:18 »

pieczywo to teraz jest zboże+chemia_rolnicza+chemia_spożywcza,
Taka niefrasobliwa popwiedza jest iście niebezpieczna (...)
Pełna zgoda, aczkolwiek można podobnie zauważyć, że papierosy to nie tytoń, nie składają się z samego tytoniu i przez to są znacznie bardziej uzależniające i zdradliwe.
Ale o co chodzi z tymi papierosami?

Ja palę od wielu lat, ale też nie rozumiem. To chyba trzeba jakoś powiązać z tym samolotem, który leci w stronę elektrowni atomowej.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 15:24 wysłane przez Agata » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #705 : 13-07-2014, 17:38 »

I tak dobrze, że nie ma o Eskimosach... na razie...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #706 : 13-07-2014, 17:53 »

I tak dobrze, że nie ma o Eskimosach... na razie...

Eskimosi palą te bez dodatków.
A tak wogóle to co to ma wspólnego z jajami? Są na rynku jakieś nowe jaja z dodatkami, które uzależniają?
Dziś to nawet kurom nie można wierzyć.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #707 : 13-07-2014, 17:58 »

Nikt przecież nie chce się narażać na ostracyzm sprawdzając na sobie czy odstawienie jaj jedzonych do tej pory codziennie W JEGO PRZYPADKU coś zmieni, skoro przecież to niemożliwe, choć niezupełnie, są już przecież https://www.google.ie/#q=testy+nietolerancji+pokarmowych+IgG więc można mieć podkładkę.
U nas to nic nowego - dieta eliminacyjna celem ustalenia produktu wywołującego dyspepsję, tylko że jakoś nie widzę tutaj związku z rotowaniem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #708 : 13-07-2014, 18:01 »

Dziąsło przestało boleć, aczkolwiek czasami trochę pobolewa.
Od kilku tygodni codziennie rano jem placek z jajek, siemienia lnianego oraz otrębów owsianych ze śmietaną 36% firmy Klimeko.
Ogólnie nawiedzają mnie takie myśli, że metody Biosłonejskie na mnie po prostu nie działają, że mój organizm jest po prostu jakiś "inny".
Wracając do bolącego oka OP to pewnie się On zastanawia czy bez testów IgG na nietolerancje pokarmowe jest uzasadnienie modyfikacji DP w kierunku odstawienia co do grama ziaren traw i produktów mlecznych i jaj, czy nie. Dobra wiadomość jest taka, że mało kto się nie decyduje pozwolić okulistom robić swoje - pewnie i słusznie, ale jednocześnie zmienia sposób odżywiania i potem nie wie czy bardziej okuliści pomogli czy zmiana sposobu odżywiania, ale cenne doświadczenia na przyszłość są.
« Ostatnia zmiana: 13-07-2014, 18:08 wysłane przez VVV » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #709 : 13-07-2014, 18:57 »

Cytat
Jako że lubię eksperymentować na sobie to sprawdzę moje przypuszczenia w prosty sposób. Po prostu zrobię serię badań poziomu leukocytów kiedy w mojej diecie będą mleczne i kiedy je wykluczę.

Te eksperymenty dziwnie mi przypominają inny znany przypadek opisany na forum, który kocha płukania wątroby, olej rycynowy, zielone jedzenie, zioła, ziółka i inne...no i wszystko na sobie...testuje.

Chyba trochę wątek Stanisława się zaśmiecił.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Greyhound
« Odpowiedz #710 : 13-07-2014, 21:52 »

Cytat
Jako że lubię eksperymentować na sobie to sprawdzę moje przypuszczenia w prosty sposób. Po prostu zrobię serię badań poziomu leukocytów kiedy w mojej diecie będą mleczne i kiedy je wykluczę.

Te eksperymenty dziwnie mi przypominają inny znany przypadek opisany na forum, który kocha płukania wątroby, olej rycynowy, zielone jedzenie, zioła, ziółka i inne...no i wszystko na sobie...testuje.

Chyba trochę wątek Stanisława się zaśmiecił.

Przyznam że porównanie badania poziomu leukocytów do płukania wątroby jest dość oryginalne.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #711 : 14-07-2014, 01:24 »

Jeśli chodzi o moje doświadczenia to problemem wydają się produkty wspierające zapalenie ogólne o podłożu nietolerancji pokarmowej, w tym wypadku zboża, produkty mleczne i jaja.
Mógłbyś jakoś uzasadnić teorię o prozapalnym działaniu jajek?
(...) Rzadko jadałam jajka, od jakiegoś miesiąca częściej - znalazłam wygodne źródło jajek od 'szczęśliwych kur'. (...)
Mam taką wspierającą obserwację pochodzącą od lekarza medycyny z zacięciem do nietolerancji pokarmowych, alergii i jak to opanować przemawiając do pacjentów. Co do jakiegoś prostego uzasadnienia to jest takie, że każdy nadmiar wywołuje reakcje obronne organizmu, można sobie poszukać jak wygląda narastanie IgG na białko pokarmowe, ale szczegóły są ciężkostrawne, warto skupić się na prostych obserwacjach i możliwych do przeprowadzenia "doświadczeniach" polegających na eliminacji danego codziennie jadanego białka i następnie obserwacji jak zareaguje organizm, często są to zadziwiające reakcje z odstawienia tak jakby codziennie jedzącemu pieczywo od lat na śniadanie i kolację je nagle zabrać, podważanie sensu, napady paniki, chęć poświęcenia w obronie chleba naszego powszedniego i inne takie.

Cytat od: "Dieta Dobrych Produktów" str. 145
(...)
Dolegliwości pojawiające się w wyniku codziennego spożywania jaj widzę zbyt często i dlatego tym, którzy nie chcą z nich zrezygnować i chcą je jadać częściej, polecam metodę, według której na 72 godziny w tygodniu eliminuje się jaja, żółtka, majonez, ajerkoniak i wszystkie inne potrawy zawierające jajka. Czasami żółtka są trucizną, np. w sytuacji, gdy jadane codziennie od lat zainicjowały chorobę i zdecydowaliśmy się je... rotować. Rotacja uwydatnia wtedy ich szkodliwość. Pamiętajmy, że gotowane żółtko jest gorzej strawne niż surowe. Czasami bardzo trudno jest zmienić emocjonalny stosunek do pożywienia. "Jem żółtka, bo mi smakują", mawiają ci, którzy jadają je codziennie, zapomniawszy, że jedli pieczywo codziennie... bo im smakowało.
(...)
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #712 : 14-07-2014, 07:35 »

Stanisław, czy spacerujesz po słońcu i ile czasu?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #713 : 14-07-2014, 22:13 »

Czy spaceruję po słońcu? Zdarza się spacerować w trakcie słonecznej pogody, ale nie wiem dokładnie, ile czasu.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #714 : 15-07-2014, 06:22 »

Nic dziwnego, tak pali w stopy, że nie da się skupić.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #715 : 15-07-2014, 07:15 »

Czy spaceruję po słońcu? Zdarza się spacerować w trakcie słonecznej pogody, ale nie wiem dokładnie, ile czasu.
Bardziej chodzi mi o to, czy spacerujesz (mając jednocześnie kontakt z UVB) systematycznie. Długość spaceru ma tu pomniejsze znaczenie. Myślę, że Twoje problemy mogą mieć związek z głębokimi niedoborami witaminy (a właściwie bardzo ważnego hormonu) - D3. Jak u Ciebie z odpoczywaniem na świeżym powietrzu?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Greyhound
« Odpowiedz #716 : 15-07-2014, 08:08 »

Czy spaceruję po słońcu? Zdarza się spacerować w trakcie słonecznej pogody, ale nie wiem dokładnie, ile czasu.
Bardziej chodzi mi o to, czy spacerujesz (mając jednocześnie kontakt z UVB) systematycznie. Długość spaceru ma tu pomniejsze znaczenie. Myślę, że Twoje problemy mogą mieć związek z głębokimi niedoborami witaminy (a właściwie bardzo ważnego hormonu) - D3. Jak u Ciebie z odpoczywaniem na świeżym powietrzu?

Dobry trop. Jednak Stanisław nie określił jakiego rodzaju jest to ból. Jeśli jest to uczucie "piasku w oku" lub podobne odczucie to istotnie przyczyną może być niedobór D3
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #717 : 15-07-2014, 18:31 »

Uczucie piasku występuje również czasami, ale znacznie gorszy jest taki tępy ból, który się nasila przy ucisku palcem na górną część gałki ocznej po stronie wewnątrznej (tzn. przy nosie). Niestety momentami ten ból jest samoistny, tzn. występuje bez dotykania oka. Mam też wrażenie, że jednak ta bolesna gałka oczna jest nieco większa.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #718 : 15-07-2014, 18:46 »

Uczucie piasku występuje również czasami, ale znacznie gorszy jest taki tępy ból, który się nasila przy ucisku palcem na górną część gałki ocznej po stronie wewnątrznej (tzn. przy nosie). Niestety momentami ten ból jest samoistny, tzn. występuje bez dotykania oka. Mam też wrażenie, że jednak ta bolesna gałka oczna jest nieco większa.

To rzekomo większe oko to złudzenie, któremu ulega wiele osób. Wynika z tego, że bardzo rzadko zdarza się idealna symetria twarzy.
Uczucie piasku w oczach może mieć bardzo wiele przyczyn, a ustalenie jej na podstawie postu na forum jest mało prawdopodobne. Przyczyna może być zarówno banalna jak niedosypianie, jak i poważniejsza jak schorzenia tarczycy.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 15:27 wysłane przez Agata » Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #719 : 15-07-2014, 19:56 »

Ale u mnie uczucie piasku nie jest uciążliwe. Znacznie gorszy jest ten tępy bol, podobny do bólu zatok.
Zapisane
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!