Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanisław - chory przewód pokarmowy, błędy żywieniowe  (Przeczytany 503140 razy)
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #740 : 13-08-2014, 10:11 »

Oto opis/wynik badania:

Badanie MR głowy wykonane w trzech płaszczyznach w obrazach T1,T2
zależnych, FLAIR, DWI uwidoczniło:

-mózgowie bez zdeklarowanych zmian ogniskowych
-struktury linii środkowej nieprzemieszczone
-układ komorowy o szerokości w normie
-wyżej sięgający zbiornik móżdżkowordzeniowy do różnicowania z współistniejącą torbielą pajęczynówki, poza tym obwodowe przestrzenie płynowe mózgowia o szerokości w normie
-przyścienne pogrubienie śluzówki zatok szczękowych, klinowej, prawej czołowej; bezpowietrzność części z komórek sitowia-zmiany najpewniej zapalne
-niewielki prawostronny wytrzeszcz, poza tym prawa gałka oczna w zakresie dostępnym ocenie w MR głowy bez uchwytnych zmian

Wnioski:
-mózgowie bez zdeklarowanych zmian ogniskowych
-poza tym jak wyżej w opisie
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #741 : 17-08-2014, 21:15 »

I co to znaczy? Dzieje się coś niepokojącego? Ta medyczna opisówka niewiele mówi... Powiedział coś kalekarz po ludzku?
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #742 : 28-08-2014, 22:23 »

Poszedłem na wszelki wypadek do neurologa potem, ale powiedział (a właściwie powiedziała), że nie widzi nic niepokojącego, nie licząc zapalenia zatok. No i lekki wytrzeszcz oka mam. Boli mnie ciągle to oko.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #743 : 29-08-2014, 10:52 »

Poszedłem na wszelki wypadek do neurologa potem, ale powiedział (a właściwie powiedziała), że nie widzi nic niepokojącego, nie licząc zapalenia zatok. No i lekki wytrzeszcz oka mam. Boli mnie ciągle to oko.

Opisz rodzaj bólu oka. Czy jest on pulsujący czy jednostajny. Czy wytrzeszcz jest bardziej widoczny jeśli pochylisz głowę do przodu. Sprawdź to w lusterku.
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #744 : 29-08-2014, 22:17 »

Jest to raczej ból jednostajny, przy czym nasila się o różnej porze dnia, czasami występuje ból przy poruszaniu okiem, np. dzisiaj rano po przebudzeniu go czułem. Generalnie to taki tępy ból, podobny do bólu zęba czy ucha, z resztą mam wrażenie, że w środku prawego ucha mam też stan zapalny i że ten ból również tam występuje. Dzisiaj rano to ucho miałem jakby zapchane, parę miesięcy temu też to się zdarzało rano kilka razy. A wcześniej, w marcu w ogóle miałem jednego dnia ostry ból tego ucha po grypie.
Ogólnie przy stosunkowo lekkim nacisku palcem na górną część tej gałki ocznej po stronie nosa czuję ostry ból, silniejszy niż przy takim samym nacisku na drugie oko.
Ponadto, przy nacisku palcem na kości przy zatokach wewnątrz oka czuję bardzo silny ostry ból (mam na myśli nacisk przez powiekę, bez wkładania palca do oka) - de facto przy obu oczach on występuje.
Sam wytrzeszcz na pierwszy rzut oka jest słabo u mnie widoczny i nie nasila się przy pochyleniu głowy. Ta neurolog powiedziała, że dopiero przy zamkniętych oczach widać, że jedno jest trochę bardziej wysunięte do przodu.
Momentami zaczynam też podwójnie widzieć i muszę jakby wytężyć wzrok, żeby to minęło.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #745 : 30-08-2014, 08:05 »

Może to wszystko od zatok i zapalenia ucha. Oczyścisz zatoki i problem z oczami zniknie pewnie. Może to trwać długo - ja już chyba drugi rok mam katar i przejrzysta wydzielina schodzi mi nosem i gardłem. Musiałam przerwać MO, bo nasilało te objawy.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #746 : 31-08-2014, 08:07 »

Stanisław, ja na Twoim miejscu czekałabym cierpliwie, aż organizm sam to załatwi. Bardzo łatwo wpaść w panikę, wziąć lek p/zapalny i przeszkodzić organizmowi w remonciku.
Ja również mam problemy z ostrością widzenia, systematycznie zmienia mi się wada, nie mogę dopasować okularów. Trzeba to chyba po prostu przetrwać. Z zatokami i katarem miałam spokój przez jakiś miesiąc, a teraz wróciły niektóre objawy, lekki katar również. Ale nic nie biorę, czekam.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #747 : 31-08-2014, 20:32 »

Denerwuje mnie to, że niestety w momentach tego podwójnego widzenia mi się po prostu prawe oko przesuwa w bok - robi mi się lekki zez rozbieżny.
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #748 : 05-09-2014, 22:05 »

Znów pozwoliłem sobie na flirt z medycyną chińską - miałem dzisiaj akupunkturę, w tym jedną igłę wbito w nogę w miejsce oddziałujące na oczy. Przez cały dzień to oko mnie właściwie znacznie mniej bolało. Niestety zamieszała mi ta lekarka w głowie, bo twierdzi, że:

- nie mogę jeść dużo jajek (maks. cztery w tygodniu),
- nie mogę jeść śmietany
- mogę jeść owsiankę i chleb żytni na zakwasie,
- trzeba mnie będzie przeleczyć jakimiś ziołami w celu wyeliminowania pasożytów.

Wiem, że co najmniej niektóre z powyższych punktów są niezgodne z poglądami panującymi na na Biosłone, ale sam już nie wiem, co robić.
« Ostatnia zmiana: 06-09-2014, 08:28 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #749 : 28-10-2014, 14:37 »

Akupunkturzystka, do której chodzę, twierdzi, że najprawdopodobniej mam lamblie i zaleciła mi picie naparu z tymianku, omanu, liścia orzecha włoskiego, piołunu i paru innych ziół.
Sam nie wiem, czy pić to, czy raczej sobie zaszkodzę (mimo ewentualnego wygaszenia bólu).
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #750 : 28-10-2014, 14:47 »

Skoro pomaga, to pić.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #751 : 28-10-2014, 17:49 »

OK, dziękuję za wskazówkę smile A co Mistrz sądzi o tym, że rzekomo zioła powinno się pić tylko z termosu z wkładem szklanym (a nie termosu metalowego)?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #752 : 28-10-2014, 18:17 »

Zdecydowanie termos z wkładem szklanym!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #753 : 29-10-2014, 00:05 »

OK, dzięki!
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #754 : 18-12-2014, 11:21 »

Na razie nie stosowałem tej mieszanki.

Za to od sześciu dni mam jakiś stan zapalny podniebienia (bliżej gardła niż zębów, właściwie w miękkiej części podniebienia). Wcześniej miałem noc, w trakcie której wymiotowałem (niestety przesadziłem z ilością wina i ciężkostrawnego jedzenia w trakcie imprezy firmowej). Boli mnie przy jedzeniu i przełykaniu. Byłem z tym u dentysty trzy dni temu, ale mówił, że tylko zaczerwienienie widać lekkie i że to zapewne podrażnienie od wymiotów i że za parę dni przejdzie. Ale nie przechodzi. A szczególnie boli mnie przy ucisku palcem na miejsca, w których wyczuwa się małe grudki. Momentami też czuję po prostu swędzenie podniebienia.
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #755 : 19-01-2015, 15:37 »

Zrobiłem sobie tomografię komputerową zatok i oczodołów, bo ciągle mam bóle prawej gałki ocznej i mam wrażenie, że jest lekko wysunięta (z resztą rezonans magnetyczny parę miesięcy temu wykazał lekki wytrzeszcz). Ponadto, gdy patrzę w jeden punkt i tak "rozluźnię wzrok", zaczynam podwójnie widzieć i mam wrażenie, że robi mi się lekki zez rozbieżny w tym momencie (gdy "wytężę" wzrok, mija to podwójne widzenie). Oto wynik tomografii:

"Zgrubienia błony śluzowej w obu zatokach szczękowych, obustronnie w komórkach sitowia, w zatoce czołowej prawej oraz w zachyłku czołowym zatoki czołowej lewej. Kompleksy ujściowo-przewodowe obustronnie niedrożne.
Struktury obu oczodołów bez zmian widocznych w badaniu CT, położenie obu gałek ocznych w oczodołach w granicach normy. Nie uwidoczniono patologicznego gromadzenia się środka kontrastowego."

Czy możliwe, że po prostu glejaka, który nie wyszedł w tomografii?

Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #756 : 19-01-2015, 16:52 »

W tomografii wyszło wszystko, co miało wyjść, gorzej może być z odczytaniem.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #757 : 19-01-2015, 20:26 »

No to ssanie oleju, pół godziny rano, pół godziny wieczorem, na czczo, dokładnie wg instrukcji.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #758 : 20-01-2015, 09:39 »

Jeszcze dzisiaj w urzędzie przy składaniu wniosku paszportowego pani w okienku zwróciła uwagę, że widać na powiększonym w komputerze zdjęciu paszportowym lekkiego zeza rozbieżnego. Smutny
Zapisane
Stanisław
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.07.2009
Wiadomości: 400

« Odpowiedz #759 : 24-01-2015, 20:38 »

Byłem u okulisty i okazało się, że ciśnienie w oczach w normie i nie widać uszkodzenia rogówki i jego zdaniem ten ból oka na pewno nie jest objawem jaskry. Byłem u neurologa i pokazałem mu wyniki rezonansu i tomografii komputerowej - nie widział w nich nic niepokojącego, glejaka ani guza nie ma. No i w końcu zrobiłem sobie badanie TSH (związane z tarczycą) - i też w normie... To ja już nic nie rozumiem.
Zapisane
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!