Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 13 14 [15]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Intensywny sport a MO  (Przeczytany 172099 razy)
Rolandqx
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #280 : 08-02-2013, 13:03 »

Czy ten temat ma formę żartu?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #281 : 08-02-2013, 13:39 »

Czy ten temat ma formę żartu?
Taaaak, całe forum też.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2013, 13:41 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Danola
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-05-2007
Skąd: Cagnes sur mer
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #282 : 08-02-2013, 15:17 »

Czy ten temat ma formę żartu?
Taaaak, całe forum też.

Jaka szkoda, że tu na forum nie ma kliknięć "lubię to" msn-wink
Zapisane

The bigger the better ... in everything
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #283 : 13-03-2013, 19:50 »

Przeczytałam cały wątek i nadal mam dużo niejasności w kwestii rodzaju aktywności fizycznej/rekreacji zalecanej przez Biosłone w trakcie stosowania MO, a także DP.

Z jednej strony mówi się o tym, że każdy powinien dopasować tę aktywność do własnych możliwości i ochoty, ale z drugiej krytykowane są osoby, które z wielką ochotą i satysfakcją grają amatorsko w piłkę czy regularnie biegają.
Dodatkowo pomimo deklaracji, że Biosłone popiera umiarkowaną, rekreacyjną aktywność ruchową, z trudem odnajduję więcej informacji na temat proponowanych 'dyscyplin' i ich intensywności.
Czytając wyżej, że nawet stricte rekreacyjne kijki Nordic Walking są dla idiotów, mam pewne obawy, że jedyną polecaną aktywnością jest przygotowywanie koktajli i mycie blendera.

Jednak jako osoba bardziej aktywna fizycznie, chciałabym się przede wszystkim dowiedzieć w jaki sposób oceniać możliwości własnego organizmu aby nie przekroczyć granicy umiaru i sobie nie szkodzić.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #284 : 13-03-2013, 20:02 »

Tashideley, bez względu na to jaką dyscyplinę sportu preferujesz, musisz zachować umiar, by nie katować swojego organizmu nadmiernie, dać mu czas na oczyszczanie, regenerację. Ja np. uprawiam jogę. Bywało, że chodziłam na 2-3 zajęcia tygodniowo (trwające 1,5h), ale ostatnio czuję, że szybciej się męczę, więc trochę odpuściłam. Mogłabym oczywiście wbrew sygnałom wysyłanym przez mój organizm 'cisnąć' na zajęcia, bo za nie zapłaciłam, bo wypada się ruszyć itp. I kiedyś choćbym się miała 'skichać' na macie chodziłabym na wszystkie zajęcia, ale odkąd jestem z Biosłone i uczę się obserwować swój organizm, potrafię odpuścić.

Cytat
Czytając wyżej, że nawet stricte rekreacyjne kijki Nordic Walking są dla idiotów, mam pewne obawy, że jedyną polecaną aktywnością jest przygotowywanie koktajli i mycie blendera. Język

To akurat wygląda dość idiotycznie, ale jeśli lubisz, nie widzę przeciwwskazań. msn-wink

Cytat
Z jednej strony mówi się o tym, że każdy powinien dopasować tę aktywność do własnych możliwości i ochoty, ale z drugiej krytykowane są osoby, które z wielką ochotą i satysfakcją grają amatorsko w piłkę czy regularnie biegają.

Nie widziałam takich opinii na forum. Ale jeśli one się zdarzają, to rzadko dotyczą wyżej wspomnianych osób. Zdarzają się tu po prostu tacy, którym wydaje się, iż by być zdrowym koniecznie trzeba uprawiać sport. Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez regularnej aktywności fizycznej. Trzeba po prostu wiedzieć, na co w danym czasie można sobie pozwolić.
« Ostatnia zmiana: 13-03-2013, 23:41 wysłane przez Whena » Zapisane
Magnusone
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2009
Skąd: Kraków
Wiadomości: 77

« Odpowiedz #285 : 13-03-2013, 23:58 »

Jednak jako osoba bardziej aktywna fizycznie, chciałabym się przede wszystkim dowiedzieć w jaki sposób oceniać możliwości własnego organizmu aby nie przekroczyć granicy umiaru i sobie nie szkodzić.
Jeżeli na drugi i trzeci dzień jesteśmy obolali to znaczy, że przesadziliśmy z wysiłkiem na obecnym poziomie wytrenowania.
Przy regularnej aktywności fizycznej dochodzimy do poziomu, który bez suplementów nie przeskoczymy. Dla mnie to jest granica.
Dodam tylko, że odkąd odpuściłem treningi na siłowni, bieganie pod półmaraton i biegi górskie to wiele dolegliwości (głównie bóle kręgosłupa), z którymi się borykałem od lat, szybko ustąpiły.
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!