Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Intensywny sport a MO  (Przeczytany 172034 razy)
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #80 : 13-03-2010, 18:24 »

Jakaś przytłumiona chyba jestem, bo myślałam, że Wy tak na poważnie. smile
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #81 : 13-03-2010, 18:41 »

Cytat
Ja to wiem. No właśnie litości drodzy Państwo!

Właśnie!
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #82 : 13-03-2010, 18:48 »

... a prawie by się skończyło tygodniowym banem na pisanie na douczenie msn-wink

Voldin, 100/100 biggrin
Zapisane

wikrap1
« Odpowiedz #83 : 20-03-2010, 14:02 »

Wracając do początku wątku.
Po czym wnosicie, że napoje izotoniczne są niezdrowe? Stawiacie na równi dopingowanie się sterydami, kreatyną, z izotonikami, które uzupełniają wydalone wraz z potem elektrolity i sole mineralne. Czym miałoby to szkodzić? Też zależy jaki izotonik, są barwniki, konserwanty, jak we wszystkim, ale za co potępiacie samą ideę izotonika?
Na pewno doping jest szkodliwy dla zdrowia i po dłuższym stosowaniu, szczególnie amatorskim, z człowieka robi ruinę, ale co to ma wspólnego z izotonikami?

A co do pierwszego postu. Zapobiegasz kurczom, a nie skurczom.

A może byś się najpierw przywitał i powiedział, co Cię do nas sprowadza? // Hajdi
« Ostatnia zmiana: 20-03-2010, 15:25 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #84 : 20-03-2010, 15:27 »

ale za co potępiacie samą ideę izotonika?
Idea izotonika idzie w parze z ideą sportu wyczynowego. Oba nie mają nic w wspólnego ze zdrowiem. Człowiek nie poddawany ekstremalnym wysiłkom nie potrzebuje izotoników.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #85 : 20-03-2010, 16:46 »

Pytanie zasadnicze: po co człowiek ma konkurować z ciężarówką?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
michael27
« Odpowiedz #86 : 20-03-2010, 17:06 »

Pytanie zasadnicze: po co człowiek ma konkurować z ciężarówką?

Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale. Ot wymyślił kiedyś jakiś durnowaty i nikt nie ma odwagi zapytać: po co konkurować z ciężarówką? smile
Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #87 : 20-03-2010, 17:13 »

Dajmy na to, że jak ktoś rozpyka ciężarówkę, to się czuje szczęśliwszy i to po prostu lubi smile
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #88 : 20-03-2010, 19:38 »

W tajemnicy powiem Wam, że jestem lepszy od każdej ciężarówki!

Przykładowo potrafię lepiej i szybciej od ciężarówki zrobić jajecznicę. Na pewno lepiej też gram w szachy. Jestem także lepszy w typowo sportowych dyscyplinach. Przykładowo lepiej pływam, szybciej chodzę po górach. Rywalizować z ciężarówką jednak nie zamierzam. Nie ma sensu taka rywalizacja. To taka gra do jednej bramki.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
michael27
« Odpowiedz #89 : 20-03-2010, 22:19 »

Był kiedyś taki dowcip:
Studentom warszawskich uczelni polecono nauczyć się na pamięć książki  telefonicznej, a potem zbadano ich reakcję na to polecenie, i tak:
Studenci uniwersytetu zapytali: "Po jaką cholerę?", studenci politechniki zaczęli robić ściągi, a studenci Akademii Medycznej zapytali tylko, na kiedy.
Zapisane
wikrap1
« Odpowiedz #90 : 21-03-2010, 13:00 »

Faktycznie, forum jest dość ekskluzywne, więc wypadałoby się przywitać (ach, ta niewychowana młodzież...).
Jestem Wiktor z łódzkiego, mam 16 lat. Szukałem informacji o zastosowaniu i hodowli żyworódki, której małe uprawy zaczynają się na parapecie. biggrin Może czegoś ciekawego się tu nauczę.

Wracając do tematu, to nie potrzeba wielkiego wysiłku, żeby się spocić. A wraz z tym automatycznie tracimy sole mineralne, które warto uzupełnić. Nie wiem, czy mam rację, ale śmiem twierdzić, że uprawianie kolarstwa, czy innego sportu jest lepsze dla zdrowia, niż siedzący tryb życia. Jak ze wszystkim, nie należy przesadzać także ze sportem. Olimpijczycy okazami zdrowia nie są. Trzeba robić sobie przerwy między treningami, jak i w ogóle raz na jakiś czas je odstawić, by dać się zregenerować stawom, ścięgnom, organizmowi.


Witamy się w Przywitalni: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=1370.0.
Zapoznaj się z Regulaminem Forum http://forum.bioslone.pl/index.php?action=rules. // Olisha

« Ostatnia zmiana: 21-03-2010, 17:13 wysłane przez Olisha » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #91 : 21-03-2010, 15:07 »

Trzeba robić sobie przerwy między treningami, jak i w ogóle raz na jakiś czas je odstawić, by dać się zregenerować stawom, ścięgnom, organizmowi.
Pytanie: Po co uprawiać sport?
Odpowiedź: By organizm miał co regenerować.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #92 : 21-03-2010, 15:16 »

Trzeba robić sobie przerwy między treningami, jak i w ogóle raz na jakiś czas je odstawić, by dać się zregenerować stawom, ścięgnom, organizmowi.
Pytanie: Po co uprawiać sport?
Odpowiedź: By organizm miał co regenerować.
Oraz by uszczęśliwiać działaczy sportowych i konowałów sportowych oraz dystrybutorów tzw.  odżywek i koksu. Ale o tym już było.
Zapisane
wikrap1
« Odpowiedz #93 : 21-03-2010, 17:50 »

...I regenerował to z nadwyżką smile Mięsień po wysiłku ma mniejszą moc, wytrzymałość- zmęczyliśmy się, po czym następuje regeneracja z nadwyżką. Organizm przygotowuje używane organy do następnego wysiłku. Kości, pod wpływem ćwiczeń gromadzą wapień, wzmacniają się. To samo serce, płuca, układ krążenia.
 Mój kolega przewrócił się niefortunnie na podłogę i złamał nogę. Ja niczego nigdy nie złamałem, nie skręciłem itd. a zdarzyło mi się parę solidnych upadków.

Poza tym przede wszystkim dla przyjemności. Najzwyczajniej to lubię smile
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #94 : 21-03-2010, 18:32 »

Kości, pod wpływem ćwiczeń gromadzą wapień
A co to takiego?

Widzę, że nie stosujesz MO i zastanawiam się po co tu jesteś. Chcesz być zdrowy, czy chcesz przekonać nas, że warto uprawiać sport wyczynowy?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #95 : 21-03-2010, 18:34 »

...I regenerował to z nadwyżką smile Mięsień po wysiłku ma mniejszą moc, wytrzymałość- zmęczyliśmy się, po czym następuje regeneracja z nadwyżką. Organizm przygotowuje używane organy do następnego wysiłku. Kości, pod wpływem ćwiczeń gromadzą wapień, wzmacniają się. To samo serce, płuca, układ krążenia.
Gdzie Ala ma kota? To tak jakbyśmy powiedzieli, że samochód, im częściej używany, tym nowszy. Ekstremalnie eksploatowane auta to po prosu nówki, no nie?


Cytat
Poza tym przede wszystkim dla przyjemności. Najzwyczajniej to lubię smile
Ot i wszystko. I po co dorabiać do tego głupią filozofię?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
wikrap1
« Odpowiedz #96 : 21-03-2010, 19:11 »

Nie stosuję MO, bo i jak, skoro dowiedziałem się o niej wczoraj?
I nie do sportu wyczynowego, tylko do normalnego, amatorskiego sportu bez przesadzania. I nie namawiam, ale podważam pogląd, że sport to zło i najlepiej niech "samochód" stoi w garażu, to nic mu się nie stanie. Nie znam jeszcze tajnik waszej "filozofii" zdrowia, dopiero ją poznaję. Może to wpłynie jeszcze na moje poglądy.

A co do kości, to oczywiście o wapń chodziło, przejęzyczenie

A co do przykładu z samochodem, to gdyby istniał samochód, którego silnik po zużyciu regenerował się i zwiększał moc, tak samo wytrzymałość innych elementów, to czemu miałby stać w garażu?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #97 : 21-03-2010, 19:28 »

Nie stosuję MO, bo i jak, skoro dowiedziałem się o niej wczoraj?
Widzę, że Ci się tutaj spodobało. O tym, jaki charakter ma nasze forum, można się dowiedzieć z Regulaminu, do którego przeczytania zachęca Cię Ola. Lekturę można także rozpocząć od Portalu, do czego ja zachęcam msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 21-03-2010, 21:13 wysłane przez Grażyna » Zapisane
wikrap1
« Odpowiedz #98 : 21-03-2010, 19:47 »

Regulamin oczywiście przeczytany, a portal na razie tylko musnąłem. Ale to, co na razie przeczytałem wydaje się być logiczne i mądre, także prawdopodobnie w jakimś stopniu skorzystam z waszej wiedzy smile
Zapisane
olisha
« Odpowiedz #99 : 21-03-2010, 21:07 »

I nie do sportu wyczynowego, tylko do normalnego, amatorskiego sportu bez przesadzania.
Wątek jest o INTENSYWNYM sporcie, a nie o rekreacji, którą chwalimy i do której zachęcamy, więc się nie wykręcaj teraz msn-wink .
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!