Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 13:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Smok - grzybica a dieta  (Przeczytany 51386 razy)
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #40 : 30-03-2010, 08:06 »

A jak mam alergie na jajka i grzyby to mam te potrawy spożywać w czasie DP?
2. A w sprawie koktajli w II etapie, jeśli nie toleruję owoców  i orzechów, to mam robić koktajl z tych rzeczy?
Czy muszę jeść codziennie kapustę skoro mam po niej wzdęcia i większy refluks?

A jeżeli wrząca woda mnie parzy, to czy mogę się dalej nią polewać?
Smoku, ile Ty masz lat? Chyba mniej niż 19. Jeżeli coś Ci szkodzi, to skąd Ci przychodzi do głowy, żeby to dalej spożywać?
Zapisane

Smok_91
« Odpowiedz #41 : 07-04-2010, 22:27 »

Ostatnio jak coś jem obojętnie co, to zaczynają mnie boleć jelita i zaczynam mieć niestrawności np po jajkach, mięsie. Ogólnie to nie moge nic jeść bo zaraz bóle jelit i niestrawności a po węglowodanach zmęczenie padam z nóg i boli mnie łeb chociaż nie tak jak wtedy, ale nie mam sił obecnie jestem na II etapie DP. Możecie mi coś doradzić?
Zapisane
Smok_91
« Odpowiedz #42 : 09-04-2010, 19:14 »

Ostatnio mam temperature 37 a później 36,6 i tak co raz mam. Czy to może jest efekt oczyszczania?
Zapisane
Smok_91
« Odpowiedz #43 : 09-04-2010, 19:14 »

Czy ktoś mi pomoże?
Zapisane
Smok_91
« Odpowiedz #44 : 09-04-2010, 19:14 »

Czy może ktoś mi podpowiedzieć co ma robić?
Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #45 : 14-04-2010, 07:40 »

Czy może ktoś mi podpowiedzieć co ma robić?
Postępować musisz zgodnie z własną intuicją. Taka temperatura nie jest na pewno powodem do paniki. W ustroju toczy się stan zapalny, co jest w pełni zgodne z zasadami oczyszczania organizmu. Obserwuj się i reaguj zgodnie z potrzebą. Tutaj Twoja reakcja zdaje się być przesadzona.
Zapisane
Smok_91
« Odpowiedz #46 : 26-06-2010, 07:19 »

Dawno nie pisałem na forum, ale chciałem powiedzieć, że ogólnie stan zdrowia poprawił się, ale zaczęły męczyć mnie zaparcia i nie potrafię ich zlikwidować, czy mogą być one wywołane przez kręgosłup np. przemieszczenie jakiegoś kręgu?

Cieszymy się z poprawy stanu zdrowia, czy również jest szansa, że będziemy się cieszyć z Twojej poprawnej pisowni msn-wink?//Lilijka
« Ostatnia zmiana: 27-06-2010, 12:07 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #47 : 26-06-2010, 11:27 »

Ja miałam zaparcia, gdy stosowałam olej kukurydziany w MO. Może u Ciebie to też jest przyczyną?
Pamiętasz, że przy zapaciach zmniejsza się ilość dyni w koktajlach, a zwiększa siemienia lnianego?

Jeśli chodzi o problemy z kręgosłupem, to dobry rehabilitant na pewno pomoże.
Zapisane
Smok_91
« Odpowiedz #48 : 28-06-2010, 11:03 »

O siemieniu pamiętam, a czy może to być problem z kręgosłupem bo mam jakiś taki skrzywiony smile.

Tego, czy masz Smoku skrzywiony kręgosłup czy nie, my nie wiemy smile. //Lilijka
« Ostatnia zmiana: 28-06-2010, 23:29 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Smok_91
« Odpowiedz #49 : 05-07-2010, 09:24 »

W takim razie będę musiał sobie poszukać rehabilitanta, bo zdrowy kręgosłup to FUNDAMENT zdrowia.
Zapisane
Smok_91
« Odpowiedz #50 : 27-07-2010, 16:18 »

Może mi podpowiecie co mam jeść, strasznie się denerwuje brakuje mi jakichś witamin podpowiedzccie coś...
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #51 : 28-07-2010, 11:07 »

Wszystko to są rzeczywiście objawy oczyszczania. Może w Twoim przypadku należy jeść małymi porcjami, może zrezygnować z jakichś produktów lub składników. Może powinieneś wprowadzić na pewien czas dietę zgodną z grupą krwi. Ty decydujesz o własnych poszukiwaniach właściwej drogi.
Swojego czasu napisałeś tylko - bardzo lakonicznie:
Ja już wprowadziłem to wszystko: thumbsup, więc mamy o czym rozmawiać biggrin
Nie wiemy co jesz i jak to przyrządzasz, jak mamy pomóc. Na nerwy proponuję zażywanie Nervoheelu (lek homeopatyczny).

Jednak wiele zależy od Ciebie, od Twojego nastawienia do własnego zdrowia i siebie samego. Okazuje się bowiem, że chcieć to móc, o czym bazując na podstawach naukowych mówi film http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=14825.0
Zapisane
Smok_91
« Odpowiedz #52 : 28-07-2010, 17:53 »

Po kaszy z jabłkiem słabo się czuje, ale nie mogę jej tak wyeliminować bo mi bardzo posmakowała... Może jakieś przepisy na kasze z warzywami.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #53 : 28-07-2010, 20:30 »

Mnie bardzo smakuje z selerem i cebulką. Robi się podobnie, jak z jabłkiem albo można osobno zrobić kaszę, osobno seler (ugotować, usmażyć, udusić, podpiec w tosterze do kanapek, co kto woli) i połączyć z kaszą. Z cukinią i cebulą. Z pieczarkami. Z żółtą papryką - niektórzy muszą ją najpierw obrać ze skórki - w tym celu trzeba ją podpiec na blasze albo na patelni grillowej, żeby skórka łątwo schodziła.
Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #54 : 28-07-2010, 20:50 »

Cytat
Może jakieś przepisy na kasze z warzywami.
Nam smakuje kasza jaglana z marchewką. Wodę zagotuj, kaszę opłucz i dodaj do wody (2:1), następnie dodaj pokrojoną marchewkę i posól. Taką kaszę jemy na obiad z dodatkiem mięsa i surówki.
Zapisane
Garet
« Odpowiedz #55 : 29-07-2010, 09:52 »

Jeśli chodzi o problemy z kręgosłupem, to dobry rehabilitant na pewno pomoże.

Smoku! Żadnych rehabilitantów - chyba, że mowa o takich z prawdziwego zdarzenia, którzy nakazują ćwiczyć, ale do takich czeka się miesiącami.

Jak miałem lat 12 to strasznie wypadały mi dyski z odcinka lędźwiowego kręgosłupa, dodatkowo wypadała mi lewa panewka biodrowa - te dwie rzeczy uniemożliwiały w ogóle robienie czegokolwiek, już nie mówię o jakichś zabawach, bieganiu, czy skakaniu... Jeździłem z mamą po rehabilitantach, hiropraktykach i nastawiaczach - nic nie pomogło. Dopiero zapisałem się na zajęcia Karate Kyokushin i dopiero po paru miesiącach intensywnego treningu zacząłem odczuwać poprawę na ciele.

Podsumowując - "jak sam sobie pościelesz tak się wyśpisz". Fachowcy od kręgosłupa "pościelą" ci łóżko raz... Jak je znowu pogłąbisz, skotłujesz, to znowu musisz iść i zapłacić, żeby zrobili porządek.
Zarówno w ćwiczeniach jak i diecie i nauce - systematyczność - i efekty będą widoczne.

Jeśli będziesz chciał pomogę ci rozpisać plan ćwiczeń na wzmocnienie zarówno pleców jak i brzucha, które są odpowiedzialne za trzymanie Ciebie w pionie  biggrin.
« Ostatnia zmiana: 29-07-2010, 15:18 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Smok_91
« Odpowiedz #56 : 30-07-2010, 20:19 »

Jak możesz to podaj trochę ćwiczeń na kręgosłup, bardzo by mi się przydały
Zapisane
Garet
« Odpowiedz #57 : 02-08-2010, 15:51 »

ćwiczenia na wzmocnienie grzbietu - tj. kręgosłupa winno robić się razem z mięśniami brzucha. Zalecam mniej więcej taki rostaw ćwiczeń: poniedziałek-środa-piątek.

Do rzeczy. Ćwiczeń będzie ok. 10 sztuk i będą przeplatane ze sobą, tj. brzuch i plecy. Pod każdym ćwiczeniem będzie opis sposobu wykonania, dorzucę również obrazki.

1. "Pływanie" - 15 sztuk

Leżymy na brzuchu. Ręce proste kładziemy przed sobą i równocześnie odginając(najbardziej jak tylko potrafimy - im bardziej odginamy, tym lepiej) tułów "machamy" rękoma. Kiedy kładziemy tułów na ziemi, ręce wracają do pozycji startowej




2. brzuszki - 20 sztuk
leżymy na plecach. Nogi w górze proste w kolanach pod kątem 90*. I skłony do kostek/stóp jak kto woli.

3. wypychanie bioder - 30 sztuk po 2 sekundy
leżymy na plecach, podkurczamy nogi w kolanach, tak żebyśmy pięty mieli przy pośladkach, łapiemy się za kostki i wypychamy baardzo mocno biodra do góry. Powinniśmy czuć jak napinają się nasze pośladki

4. powtarzamy punkt drugi - 20 sztuk

5. dynamiczne wznosy tułowia i nóg. - 30 sztuk
leżymy na brzuchu i robimy wznosy podobne jak w punkcie pierwszym, jednak nasze ręce już nie "pływają" - podnoszą się razem z tułowiem. Odginamy zarówno tułów jak i nogi - szybko dynamicznie.

6. brzuchy - 20 sztuk
leżymy na brzuchu, nogi mamy podkurczone i ugięte w kolanach - są rozłożone jak u kobiety podczas porodu. Robimy skłony w kierunku przestrzeni między kolanami. Ćwiczenie polega na bardzo powolnym i bardzo dokładnym podnoszeniu i opuszczaniu poszczególnych partii pleców. Podnosimy powoli najpierw głowę -> łopatki -> lędźwia <przytrzymujemy 1 sekundę w górze> i opuszczamy analogicznie w drugą stronę lędźwia > łopatki > głowa.

7. powtarzamy punkt 1 - pływanie - 20 sztuk

8. powtarzamy punkt 2 - brzuchy - 15 sztuk

9. powtarzamy punkt 3 - wypychanie bioder - 15 sztuk po 4 sekundy w górze.

10. grzbiet ręce - nogi na krzyż - 20 sztuk na stronę i 2 sekundy przytrzymujemy w górze.
ćwiczenie podobne do ćwiczenia z punktu nr 5, z tym, że robimy wznos tułowia + ręki i jednej z nóg - po przekątnej.
Jak podnoszę grzbiet i lewą rękę do góry to podnoszę z nimi prawą nogę, jak prawą rękę to lewą nogę.
20 sztuk lewa ręka, prawa noga + 20 sztuk prawa ręka, lewa noga co daje nam łącznie 40 sztuk.

Całość powtarzać dwa razy. Jeśli mamy kiepskie predyspozycje wystarczy raz. Ale nalegałbym i zachęcałbym do dwóch razy.

i tak 3x w tygodniu.

Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #58 : 02-08-2010, 17:26 »

...leżymy na brzuchu, nogi mamy podkurczone i ugięte w kolanach... . Robimy skłony w kierunku przestrzeni między kolanami.
eek A co z podłogą? Nie będzie przeszkadzać? biggrin
Zapisane

Grazyna
« Odpowiedz #59 : 02-08-2010, 18:23 »

Cytat
im bardziej odginamy, tym lepiej) tułów "machamy" rękoma.
W którą stronę machamy?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!