Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:39 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Prelekcja Bios³one w Katowicach IV 2010  (Przeczytany 140725 razy)
Novalijka
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #140 : 21-04-2010, 14:08 »

Mo¿e ja dorzucê swoj± relacjê z prelekcji.

       Na pocz±tku, poproszeni przez Gra¿ynê, uczcili¶my minut± ciszy ofiary tragedii w Smoleñsku, nastêpnie Gra¿ynka rozpoczê³a krótkie wprowadzenie do tematu "Mikstura oczyszczaj±ca przeciwko chorobom XXI wieku". Z pomoc± pokazu slajdów, omówione zosta³y podstawowe zagadnienia dotycz±ce sk³adu, stosowania i dzia³ania MO. Gra¿ynka podjê³a siê trudnej i niewdziêcznej roli wprowadzaj±cego do tematu,  my - stali bywalcy forum doskonale znamy idee Bios³one i kto¶ móg³ mieæ zarzut, ¿e to wszytko ju¿ dobrze wiemy, z kolei nowym osobom z pewno¶ci± by³o trudno "zajarzyæ" dok³adnie wiêkszo¶æ z tych wiadomo¶ci w tak krótkim czasie.
      Potem g³os zabra³ Zibi, przedstawiaj±c siebie jako dubeltowego ex-pacjenta. Zacz±³ opowiadanie o ciê¿kim zderzeniu z medycyn± klasyczn± i naturaln± w swoim ¿yciu oraz jak z tego powodu zawsze mia³ pod górkê. Przedstawi³ nam 56 chorób, jakie zosta³y u niego stwierdzone przez konowa³ów, lista dolegliwo¶ci by³a naprawdê powalaj±ca i kiedy by³ ju¿ pod koniec odczytywania nazw chorób, kiedy wydawa³o siê, ¿e ju¿ nie mo¿e byæ tego wiêcej, Mistrz spyta³ "Czy ten pacjent jeszcze ¿yje?", na co wszyscy zareagowali u¶miechem, a Zibi czyta³ dalej smile. Na koniec zrelacjonowa³, ¿e obecnie spo¶ród tych wymienionych dolegliwo¶ci zosta³o mu tylko kilka (chyba 4) i ta wiadomo¶æ by³a dla nas wszystkich bardzo pokrzepiaj±ca - dowód na to, ¿e nasze wysi³ki na odzyskanie zdrowia maj± szanse na stuprocentowe powodzenie, a Zibi jest tego doskona³ym przyk³adem i chcia³oby siê, ¿eby takich przyk³adów by³o jak najwiêcej na kolejnych prelekcjach smile.  Zibi okaza³ siê ¶wietnym mówc± i gawêdziarzem, dobrze s³ucha³o siê jego swobodnej wypowiedzi, ubarwionej anegdotami (choæby wspomnienia z wojska). Nale¿y siê tez uznanie dla Zibiego za to, ¿e odwa¿y³ siê na forum publicznym mówiæ bez skrêpowania o swoich na³ogach, na co pewnie niewielu z nas by³oby staæ.
     Po wyst±pieniach przyszed³ czas na pytania. Olisha zada³a pytanie o ruch fizyczny Zibiemu - ten w±tek spotkania ju¿ znacie, chyba ju¿ wszystko tutaj zosta³o powiedziane.
 Pewien m³ody cz³owiek zada³ pytanie Mistrzowi, trochê klucz±c i ubieraj±c swoja wypowied¼ w ³adne s³owa i chyba staraj±c siê, ¿eby wyraz: "pieni±dz" siê w nim nie pojawi³, w ka¿dym razie sens tego pytania brzmia³  "Czy da siê zarobiæ jak±¶ kasê na tym propagowaniu zdrowia?". Chyba wszyscy byli trochê zaskoczeni tym pytaniem, bo przecie¿ na prelekcjê zaproszone by³y osoby zainteresowane tylko ZDROWIEM. Nawet sam Mistrz by³ chyba trochê zaskoczony, oczywi¶cie krótko odpowiedzia³, ¿e idee Bios³one w ¿aden sposób nie ³±cz± siê z biznesem i z jakimkolwiek zarabianiem na g³oszeniu wiedzy o zdrowiu. Wypowied¼ Mistrza kontynuowana by³a przez Balbinê, która dosadnie wyja¶ni³a m³odemu cz³owiekowi, ¿e jeste¶my tutaj po to, aby zrobiæ co¶ dla siebie i swoich rodzin, nie za¶ dla zysków finansowych. Dobrze, ¿e takie pytanie pad³o, bo pozwoli³o rozwiaæ nieliczne jakie¶ w±tpliwo¶ci co do celu propagowania idei Bios³one.
     Po krótkiej przerwie Mistrz "rozkrêci³ siê", usiad³ przy stoliku, gdzie wystêpowali wcze¶niejsi mówcy i przej±³ rolê prowadz±cego spotkanie, z korzy¶ci± dla przebiegu ca³ej prelekcji. W drugiej czê¶ci spotkania pada³y kolejne pytania. Olisha zaatakowa³a ponownie i tu znów wywi±za³a siê dyskusja o ruchu fizycznym, pad³a ju¿ znana wszystkim ilo¶æ godzin, jakie Mistrz spêdza przed komputerem. Wa¿ne s³owa Mistrza z tej dyskusji: "Cz³owiek to nie jest jaka¶ maszyna do przetwarzania energii."
By³y tez inne pytania, np. o astmê, o reumatyczne zapalenie stawów i wrzodziej±ce zapalenie jelit. W trakcie dyskusji,
Mistrz do wypowiedzi poci±gn±³ Jagodê47, która pochwali³a siê równie¿ osi±gniêciami w walce o zdrowie po 5 latach picia MO. Zdrowa cera, l¶ni±ce w³osy, rado¶æ i u¶miech na twarzy u kobiety z piêædziesi±tk± na karku (jak sam siê okre¶li³a) to kolejny, wspania³y dowód, ¿e MO dzia³a z powodzeniem, i ten g³os smile, Mistrz: "Pani Jadziu, no niech pani za¶piewa!" -  za¶piewa³a, g³os jak dzwon u kobiety, która mia³a guzki w krtani i grozi³a jej utrata g³osu.
Na koniec Mistrz poprosi³ o wypowied¼ naszego eksperta Lacky'ego, przedstawiaj±c go jako twórcê PMO. Lacky podzieli³ siê z nami w³asnymi do¶wiadczeniami w odchorowywaniu infekcji - jako wa¿nym sposobie na odzyskiwanie zdrowia.
Prelekcja zakoñczy³a siê o 17.10. Warto by³o na ni± przybyæ, warto by³o us³yszeæ o sukcesach innych w drodze do zdrowia, to daje cz³owiekowi nadziejê, ¿e w koñcu samemu te¿ mo¿na  odnie¶æ sukces smile.
Zapamiêtane s³owa Mistrza: "Nasz ruch rozwija siê niezwykle powoli, ale zobaczcie: 10 lat temu by³em sam jeden, a teraz ju¿ jest nas tak wielu smile".

My po prelekcji szybko musieli¶my uciekaæ (jak co poniektórzy  msn-wink ), bo zostawili¶my kaszl±cego Kacpra z babci±.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2010, 16:22 wys³ane przez Solan » Zapisane

Wczoraj to ju¿ historia, jutro to tajemnica, a dzi¶ to dar losu, z darów nale¿y siê cieszyæ smile
Balbina
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2.11.2008
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 116

« Odpowiedz #141 : 21-04-2010, 22:50 »

Novalijko napisa³a¶ ¶wietn± relacjê i o to w³a¶nie chodzi³o  thumbup
Zapisane

"Je¿eli nie jeste¶ gotowy do zmiany swego ¿ycia, nie mo¿esz oczekiwaæ pomocy" – Hipokrates
Jagoda47
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-12-2004
Sk±d: opolskie
Wiadomo¶ci: 59

« Odpowiedz #142 : 22-04-2010, 15:19 »

Grozi³a mi utrata g³osu i mia³am wyznaczon± operacjê na kwiecieñ pamiêtam. Pojecha³am do Pana Józefa w grudniu przed operacj± i tak mi zosta³o do dzi¶. W sumie by³am u naszego mistrza 5 razy z tymi guzkami (pisa³am w jakim¶ w±tku ¿e by³am u bioterapeuty) i ani razu nie w±tpi³am w skuteczno¶æ jego energii i mikstury, tak bardzo wierzy³am, ¿e wszystko to razem mi pomo¿e.

 
Zapisane
Oak
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomo¶ci: 151

« Odpowiedz #143 : 22-04-2010, 16:16 »

To rzeczywi¶cie piêkna historia, pragnê zauwa¿yæ ¿e MO stosujê pani ju¿ naprawdê spory kawa³ek czasu, 2004 to chyba jeszcze przed powstaniem forum - nic tylko pogratulowaæ i oby tak dalej!
Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac M³odo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
maist
« Odpowiedz #144 : 23-04-2010, 00:53 »

Bardzo siê cieszê ¿e by³em i uwa¿am spotkanie za udane. Nowalijka chyba rozwia³a wszystkie w±tpliwo¶ci. Bardzo ciekawe by³y te¿ prywatne rozmowy. Miêdzy innymi mia³ mia³ wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia niezrzeszony w Bios³one biochemik.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 526

« Odpowiedz #145 : 23-04-2010, 07:41 »

Te¿ jestem zadowolona z prelekcji, mam nadziejê nie ostatniej, ucieszy³ mnie widok tylu" swoich". Nawet czu³am lekk± tremê, by³ ze mn± mój syn i teraz ju¿ nie muszê go zmuszaæ do mikstury, to on mi przypomina wieczorem.
Czujê te¿, ¿e ju¿ mi nie straszne s± g³upie teksty ludzi, którzy na s³owo "mikstura", mieli co¶ g³upiego do powiedzenia.
Cieszê siê, ¿e mog³am porozmawiaæ z Zibim, którego przedstawi³a mi Fiona. Pozna³am te¿ inne osoby / Agnê,Lilko,Gunie, Balbinê/. Szkoda, ¿e nie uda³o mi siê porozmawiaæ z Gra¿yn±, ale Ona by³a stale oblê¿ona, podobnie jak Mistrz.
Nawiasem mówi±c, Gra¿yna ma bardzo delikatny g³os, ciep³y, a ja my¶la³am, ¿e to bêdzie ostra kobieta, s±dz±c po niektórych jej postach. Jak to pozory myl±.  heart
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #146 : 24-04-2010, 12:32 »

Niektórzy s± niezadowoleni z tej prelekcji.
O ile ja dobrze rozumiem tê sprawê, to niezadowolone by³o trzy osoby - Olisha, jej przyjaciel i Effektus. Niezadowolenie to nie wynika³o z przebiegu prelekcji, ale z tego, ¿e w idei Bios³one brakuje ruchu fitness. Owszem brakuje i bêdzie brakowaæ, bowiem my bazujemy na wiedzy, a nie modnych tryndach.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Effectus
Sta³y bywalec
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.12.2009
Sk±d: W³adys³awowo
Wiadomo¶ci: 166

« Odpowiedz #147 : 24-04-2010, 17:30 »

Nie wciskaj Pan kitu, nie by³em na prelekcji to nie mogê byæ z niej niezadowolony, czy te¿ zadowolony. Odnios³em siê tylko do dziewiêtnastu godzin przed komputerem, co i tak Pan zredukowa³ czasowo, r±bi±c drewno, kopi±c ogródek, spaceruj±c, czy ogl±daj±c gniazda na drzewach. Odno¶nie prelekcji, powinno byæ na niej ok. 500 osób,( które nie maj± pojêcia o Bios³one), Pan i eksperci. Wtedy by³oby o.k.
« Ostatnia zmiana: 24-04-2010, 18:02 wys³ane przez Effectus » Zapisane
Stañczyk
« Odpowiedz #148 : 24-04-2010, 17:32 »

Odno¶nie prelekcji, powinno byæ na niej ok. 500 osób, które nie maj± pojêcia o Bios³one, Pan i eksperci. Wtedy by³oby o.k.
A gdyby by³o 400 osób?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #149 : 24-04-2010, 18:42 »

Odniosłem się tylko do dziewiętnastu godzin przed komputerem, co i tak Pan zredukował czasowo, rąbiąc drewno, kopiąc ogródek, spacerując, czy oglądając gniazda na drzewach.
Pan naprawdę jest kretynem, czy tylko udaje? Skoro Pan nie był, to skąd Pan wie, co ja powiedziałem? Kłamie Pan, czy zmyśla, bo tak jest Panu wygodnie? Chce Pan ze mnie zrobić kretyna, który po 19 godzin codziennie przesiaduje przed komputerem? O to Panu chodzi?
« Ostatnia zmiana: 24-04-2010, 19:20 wys³ane przez Rysiek » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Effectus
Sta³y bywalec
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01.12.2009
Sk±d: W³adys³awowo
Wiadomo¶ci: 166

« Odpowiedz #150 : 24-04-2010, 19:37 »

Nic nie zmy¶lam,19 godz. to Pañskie s³owa tak samo jak r±banie ,czy gniazda na drzewach i coraz wiêcej tu kretynów wg. Pana, Olisha, Laookon debil, ja kretyn i szczawik. Zaczyna Pan nie panowaæ nad swoimi emocjami i wygl±da na to ¿e poza  Panem i tymi co boj± siê odezwaæ oraz kretynami, na forum nie pozostanie nikt. Przypomina mi to Jezusa i jego aposto³ów; jeden go zdradzi³ a reszta uciek³a.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #151 : 24-04-2010, 19:43 »

Z tych wszystkich, których Pan wymieni³, ³±cznie z Panem, szacunek nale¿y siê tylko kobiecie. Nie zgadza siê z ide± Bios³one - odesz³a honorowo. Mê¿czy¼ni widaæ honoru nie maj±.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Stañczyk
« Odpowiedz #152 : 24-04-2010, 20:15 »

Przypomina mi to Jezusa i jego aposto³ów; jeden go zdradzi³ a reszta uciek³a.
Ale pierdo³y!
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #153 : 24-04-2010, 20:47 »

Mistrzu, rozwa¿aj±c wspó³pracê z Effectusem (daj±c zezwolenie na stosowanie metod prozdrowotnych - Mikstury oczyszczaj±cej i racjonalnego od¿ywiania wed³ug naszych zasad) wiedzia³ Pan, ¿e jest on instruktorem fitness, a nie intelektualist±.
Ale nie wiedzia³em, ¿e jest on pajacem specjalizuj±cym siê w przekrêcaniu s³ów.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
maist
« Odpowiedz #154 : 24-04-2010, 22:50 »

Pos³u¿ê siê takim starym has³em propagandowym: "A co Ty zrobi³e¶ dla .........(kraju, narodu, organizacji itd * niepotrzebne skre¶liæ). Gdyby ka¿dy z nas zaprosi³ choæ jedn± osobê i gdyby frekwencja siêgnê³a 50% to nie pomie¶ciliby¶my siê w sali prelekcyjnej. Jak zwykle ³atwiej jest narzekaæ ni¿ wzi±æ na siebie choæby odrobinê odpowiedzialno¶ci za organizacjê. Najmocniejsi w gêbie nie byli obecni na spotkaniu. A ja dziêkujê organizatorom ¿e im siê chcia³o, ¿e zrobili to z serca a nie dla korzy¶ci. Zrobili to bo jest wielu ludzi który szukaj± pomocy i u nich tê pomoc znajduj± - ZA DARMO!!!! Nie rozumiem narzekaczy - niech raczej sami zorganizuj± co¶ lepszego albo niech pomog± tym co co¶ staraj± siê zrobiæ. Ja osobi¶cie dziêkujê wszystkim z forum za bezinteresown± pomoc. Wybaczcie ¿e nie bêdê Was wymienia³ imiennie. K³aniam siê.   
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomo¶ci: 853

« Odpowiedz #155 : 24-04-2010, 22:54 »

A ja dziêkujê organizatorom ¿e im siê chcia³o, ¿e zrobili to z serca a nie dla korzy¶ci. Zrobili to bo jest wielu ludzi który szukaj± pomocy i u nich tê pomoc znajduj± - ZA DARMO!!!!

Organizatorzy nie tylko zrobili to za darmo, po¶wiêcili swój czas, ale ponie¶li te¿ ró¿ne dodatkowe koszty zwi±zane z organizacj± prelekcji np. wynajem sali, sprzêtu, dojazd z odleg³ych miejsc kraju, nocleg w hotelu. Wstêp na prelekcjê by³ wolny!
Zapisane

Nadci±ga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz siê z gazety \ Kto prze¿yje swoj± ¶mieræ
andrzejt
« Odpowiedz #156 : 25-04-2010, 17:03 »

Wrzucê swoje dwa s³owa dotycz±ce pytania o pieni±dze i zarabianie na propagowaniu zdrowia. Osobi¶cie jestem zwolennikiem zarabiania pieniêdzy i nie widzê nic z³ego w tym, ¿e kto¶ daje innym to co jest dobre i dostaje za to pieni±dze. W koñcu z czego¶ musimy ¿yæ. Je¿eli za co¶ zap³aci siê godziw± cenê bardziej siê to ceni.
Zapisane
Stañczyk
« Odpowiedz #157 : 25-04-2010, 17:15 »

Osobiście jestem zwolennikiem zarabiania pieniędzy i nie widzę nic złego w tym, że ktoś daje innym to co jest dobre i dostaje za to pieniądze. W końcu z czegoś musimy żyć. Jeżeli za coś zapłaci się godziwą cenę bardziej się to ceni.
Ale do tej prelekcji kadra dołożyła. Nikt nie zarobił na tym kasy. No może Mistrz parę groszy na książkach - to wszystko.
Wszystko to, od poczatku do końca, jest działalnością niedochodową. Wszyscy jesteśmy tutaj na równych prawach.
« Ostatnia zmiana: 25-04-2010, 18:23 wys³ane przez Hajdi » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 31-05-2008
Sk±d: St±d
Wiadomo¶ci: 1.810

« Odpowiedz #158 : 30-04-2010, 19:40 »

Czy ktoś może nagrywał?

Znalazłem wreszcie trochę czasu na zrobienie obszernego skrótu z prelekcji. Jakość wideo nie jest powalająca, było niestety zbyt ciemno na kręcenie filmu, ale obejrzeć się da smile.
Szczegóły w tym wątku http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=13892.0
Zapisane

Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #159 : 06-05-2010, 22:59 »

Czy by³a mowa o tym, kiedy bêd± do kupienia nowe ksi±¿ki Mistrza?
Czekamy na nie z niecierpliwo¶ci± i równie¿ sporo osób, którym pomagamy.
« Ostatnia zmiana: 07-05-2010, 11:09 wys³ane przez Solan » Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!