Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 22:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prelekcja Biosłone w Katowicach IV 2010  (Przeczytany 142456 razy)
Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #80 : 18-04-2010, 21:45 »

Cytat
Mistrz nie czerpie korzyści z tego, że ktoś zacznie dbać o swoje zdrowie, więc nie musi być kryształowy na pokaz.
Sądzę, że też jesteś w błędzie. Mistrz po prostu wie, co mu szkodzi a co nie. Jeśli dobrze rozumiem całą ideę, to wszystko jest dla ludzi. Oczywiście dla zdrowych. Jak w byciu zdrowym ma przeszkodzić papieros albo kremówka, czy jedzenie 3 jajek dziennie?
« Ostatnia zmiana: 19-04-2010, 13:56 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #81 : 18-04-2010, 21:49 »

No, coś w tym jest. Praktyka dowodzi, że im lepsze warunki stworzymy swojemu organizmowi, tym jest bardziej mimozowaty.
« Ostatnia zmiana: 19-04-2010, 06:52 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #82 : 18-04-2010, 21:54 »

  Mam zatem mglisto - propagandowe podejście do zdrowia.

Widzę, że mimo moich usilnych starań, wielu ma jeszcze mglisto-propagandowe pojęcie zdrowia.
A Mistrz? Jemu nie zależy na tym żeby ktoś inny posiadł wiedzę o zdrowiu i zaczął o nie dbać we własnym zakresie.
To w końcu Mistrz się stara, żeby inni mieli pojęcie o zdrowiu, czy też mu nie zależy? Bo widzę tu sprzeczności.
Sądze, że też jesteś w błędzie. Mistrz poprostu wie co mu szkodzi a co nie. Jeśli dobrze rozumiem całą ideę to wszystko jest dla ludzi. Oczywiście dla zdrowych. Jak w byciu zdrowym ma przeszkodzić papieros albo kremówka czy jedzenie 3 jajek dziennie?
Porównanie jajek do papierosów?


Zapisane
Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #83 : 18-04-2010, 21:57 »

Cytat
Porównanie jajek do papierosów?
To taki skrót myślowy do unikania przez niektórych cholesterolu smile
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #84 : 18-04-2010, 21:58 »

Rysiek trafnie tę sprawę określił. Nie tak dawno byłem świadkiem świętego oburzenia publiczności z powodu papierosów u pewnego prawdziwego eksperta z dziedziny dobrego smaku msn-wink. Bo przecież trudno wyobrazić sobie palacza czułego na subtelne sygnały płynące z podniebienia albo nosa... Sam nie palę ale ciekaw jestem wrażeń sensorycznych u "zdrowego palacza". W moim biznesie "truję się" innymi niezdrowymi podnietami, więc nie trzeba się przede mną tłumaczyć... msn-wink
Zapisane

I'm going through changes
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #85 : 18-04-2010, 22:05 »

To w końcu Mistrz się stara, żeby inni mieli pojęcie o zdrowiu, czy też mu nie zależy? Bo widzę tu sprzeczności.
A w którym miejscu są te sprzeczności? Ja nie twierdzę, że papierosy są zdrowe, daleki jestem od ich zachwalania, ale moje pytanie brzmi: dlaczego papierosy są szkodliwe? Bo wywołują raka płuc? A kto tak powiedział? Ci sami, co każą obniżać cholesterol, bo jest przyczyną miażdżycy i że przyczyną chorób jest niedobór badań, zabiegów i leków medycznych? A może WHO ze swoją definicją profilaktyki zdrowotnej? Jaki autorytet orzekł, że papierosy są be?

W moim biznesie "truję się" innymi niezdrowymi podnietami, więc nie trzeba się przede mną tłumaczyć... msn-wink
Tutaj nikt się nie zamierza tłumaczyć, ale chyba czas by już obnażyć tę hipokryzję.
« Ostatnia zmiana: 19-04-2010, 06:52 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #86 : 18-04-2010, 22:08 »

Cytat
Praktyka dowodzi, że im lesze warunki stworzymy swojemu organizmowi, tym jest bardziej mimozowaty.
Panie Józefie proszę o rozwinięcie tej myśli.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #87 : 18-04-2010, 22:10 »

Cytat
Praktyka dowodzi, że im lesze warunki stworzymy swojemu organizmowi, tym jest bardziej mimozowaty.
Panie Józefie proszę o rozwinięcie tej myśli.
No a co tutaj rozwijać? Osobom wściekle dbającym o zdrowie potrafi zaszkodzić byle co.
« Ostatnia zmiana: 18-04-2010, 23:25 wysłane przez Heniek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #88 : 18-04-2010, 22:10 »

No właśnie chciałam się tylko upewnić, że trzeba troszkę stymulować organizm do ciągłej gotowości smile
« Ostatnia zmiana: 18-04-2010, 22:12 wysłane przez Mmagmma » Zapisane
Effectus
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.12.2009
Skąd: Władysławowo
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #89 : 18-04-2010, 22:15 »

Sam Pan Panie Józefie jest instruktorem, wymyślił Pan MO i w książkach oraz na forum pokazuje, doradza jak korzystać, dawkować. Co w tym złego że prowadzę wczasy rekreacyjne-odchudzające i pokazuję ludziom jak mają dbać np. o swój kręgosłup.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #90 : 18-04-2010, 22:19 »

No właśnie chciałam się tylko upewnić, że trzeba troszkę stymulować organizm do ciągłej gotowości smile
Też bym tego tak nie nazwał - stymulować. Chodzi o to, by być normalnym, a nie jakimś dziwadłem - łoj, bo mi zaszkodzi, jak zjem 3 śliwki.

Dwie sprawy chcę Wam dać pod rozwagę:
1. Co powiedział Paracelsus o toksynach?
2. Dlaczego wszystkie (sic!) leki ziołowe są pozyskiwane z roślin trujących?
« Ostatnia zmiana: 18-04-2010, 22:24 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #91 : 18-04-2010, 22:23 »

Sam Pan Panie Józefie jest instruktorem, wymyślił Pan MO i w książkach oraz na forum pokazuje, doradza jak korzystać, dawkować. Co w tym złego że prowadzę wczasy rekreacyjne-odchudzające i pokazuję ludziom jak mają dbać np. o swój kręgosłup.
Wyciąga Pan niewłaściwe wnioski. Rzecz w tym, że jeśli nie ma się wiedzy, to jest się zdanym na instruktorów żyjących z prowadzenia wczasów rekreacyjno-odchudzających. Jeśli ma się wiedzę o zdrowiu, to się to zdrowie ma, więc można pojechać na normalne wczasy.
« Ostatnia zmiana: 18-04-2010, 22:25 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #92 : 18-04-2010, 22:26 »

Z papierosami to pewnie jest hipokryzja. Dobrze, że podjął Pan wyzwanie... smile.

A ja zastanawiam się czy jutro rano wyjdę pobiegać na plażę czy może moje ciało będzie znowu tak ciężkie, że się z łóżka nie zwlecze... msn-wink Odrobina ruchu jest chyba do życia potrzebna? Ile bym dał, żeby na rok wyjechać w góry. Pewnie po roku górskiej wędrówki byłbym bez toksyn itp. A tak nie chce mi się po płaskim piachu biegać...
Zapisane

I'm going through changes
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #93 : 18-04-2010, 22:33 »

   Tu nie chodzi o oburzenie (daleko mi od tego), że Mistrz pali papierosy lub robi inne niezdrowe rzeczy (jakie?smile). Już sobie wyobrażam te ataki krytyków. Rzeczywiście, pisząc "szkodzi sobie" miałam na myśli "niezdrowe" - a to są dwie ewidentnie różne sprawy. Powinnam wyrażać się precyzyjniej.
   Inaczej w zdrowiu, inaczej w chorobie. Ponieważ jednak większość tu osób dopiero zdrowieje, szuka odpowiednich mięs (nie chodzi o wściekle zdrową żywność, chodzi o to, że mamy napływ niezdrowej i niekiedy trzeba się wysilić, by zdobyć tę normalną), jajek, wody w szkle, odpowiedniej oliwy, smalcu, masła etc., próbuje jak najmniej wprowadzać w siebie toksyn różnorakich, nie wspierać przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, to zapalenie papierosa w tym zdrowieniu to chyba nie jest najlepszy pomysł, prawda?
  Nie jestem zagorzałą przeciwniczką palenia, gdyż wolność jest moją wartością nadrzędną. Inną sprawą jest to, że po prostu nie lubię smrodu (ręce, włosy, tkaniny).
Ale ja tu nie widzę szkodzenia samemu sobie.
A ja widzę.
 Przyznam, że muszę to przemyśleć; może jutro wraz z pyłem wulkanicznym moje mglisto - propagandowe pojecie zdrowia rozwieje się nieco smile.

(A o sprzecznościach pisałam innych: Mistrz napisał: "mimo usilnych starań", a Rysiek: "Mistrzowi nie zależy".)
« Ostatnia zmiana: 18-04-2010, 22:42 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #94 : 18-04-2010, 22:37 »

Odrobina ruchu jest chyba do życia potrzebna? Ile bym dał, żeby na rok wyjechać w góry. Pewnie po roku górskiej wędrówki byłbym bez toksyn itp. A tak nie chce mi się po płaskim piachu biegać...
No, ale ja ani na prelekcji, ani nigdzie indziej nie powiedziałem, że jestem przeciwnikiem ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Sam uwielbiam wędrówki po moim ulubionym Beskidzie Śląskim. Ale robię to dla własnej przyjemności, a nie dlatego, że jakaś teoria głosi, że człowiek powinien się poruszać według logarytmu - obeżreć się ponad miarę a potem to spalić. O to właśnie pytała Olisza na prelekcji, używając mądrego słowa "pompa mięśniowa". Okazuje się, że człowiek ma jakąś pompę mięśniową, którą trzeba uruchamiać jakimiś dziwnymi ćwiczeniami fizycznymi, bo inaczej stanie się coś strasznego. Reszty należy się domyślić.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Effectus
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.12.2009
Skąd: Władysławowo
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #95 : 18-04-2010, 22:38 »

A gdzie tą wiedzę mamy zdobywać, rodzić się z nią?. Pan czytał, eksperymentował to teraz wie. Gdyby wszyscy to wiedzieli to by Pan ani jednej książki nie sprzedał, gdyby każdy wiedział jak zlikwidować rwę kulszową to w gabinecie asystentkę trzeba by było masować thumbup.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #96 : 18-04-2010, 22:40 »

Gdyby ciocia miała wąsy, to by była dziadkiem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Effectus
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.12.2009
Skąd: Władysławowo
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #97 : 18-04-2010, 22:45 »

19 godz. komputer, 5 na sen, jak na tym forum ktoś powie że to jest normalne życie to albo Panu chce wejść do..., tylko nie wiem po co, albo jest otyły ma zaparcia i jest chory.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #98 : 18-04-2010, 22:49 »

...To wyjęte z kontekstu przecież.
Zapisane

I'm going through changes
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #99 : 18-04-2010, 22:51 »

19 godz. komputer, 5 na sen, jak na tym forum ktoś powie że to jest normalne życie to albo Panu chce wejść do..., tylko nie wiem po co, albo jest otyły ma zaparcia i jest chory.
No widzi Pan, bo Pan ma zupełnie inne pojęcie o zdrowiu ode mnie. Zapewne Pańscy podopieczni to ludzie szczupli i zdrowi, no bo przecież mają takiego dobrego instruktora i wyrabiają stosowną ilość biegogodzin truchtem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!