Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 21:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Grzybica pochwy  (Przeczytany 211390 razy)
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #180 : 17-10-2012, 10:52 »

1. Jestem na etapie alocitu z citroseptu. Z tego alocitu nasączyłam sobie tampon.
2. Pęcherz coś się odzywa.
3. Noszę majtki bawełniane, jak tylko mogę to zakładam kieckę zamiast spodni.
4. Namawiam mamę na tampony, ma mięśniaki.
5. Jestem na oleju z kukurydzy/pestek winogron/lnianym i waham się co do wrócenia do oliwy, już nie odczuwałam dolegliwości żołądkowych.
6. Mogę zjeść surową paprykę, ale jak się zdenerwuję, to żołądek cierpi. Nie wiem, czy to oznaka że mam wrócić, czy zostawić żołądek na podłożu nerwicy?

1. Tampony nasączamy alocitem z aloesu.
2. Trzeba zastanowić się nad mieszanką na drogi moczowe.
3. Bardzo dobrze, pamiętaj, że w ciągu dnia też trzeba bieliznę zmienić.
4. Wspaniale, czytajcie forum, są osoby, które pozbyły się mięśniaków na macicy.
5. To w końcu którego używasz?
6. Stres to dodatkowe toksyny, może popij sobie melisy i staraj się więcej uśmiechać smile

Czy robiłaś test ciążowy? Jeśli tak, to jak wyszedł?
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #181 : 17-10-2012, 13:10 »

Cytat
Żeby z tym nabłonkiem była taka prosta sprawa, jestem na oleju z kukurydzy/pestek winogron/lnianym i waham się co do wrócenia do oliwy, już nie odczuwałam dolegliwości żołądkowych. Mogę zjeść surową paprykę, ale jak się zdenerwuję, to żołądek cierpi. Nie wiem, czy to oznaka że mam wrócić, czy zostawić żołądek na podłożu nerwicy?
Aniu, jeśli masz jakiekolwiek objawy ze strony żołądka, (pod wpływem stresu również), to wróć do MO na bazie oliwy z oliwek. Możesz raz dziennie zażyć, na pół godzinki przed posiłkiem, 1-2 łyżeczki oleju rokitnikowego (jest w aptekach). Goi wrzody żołądka.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2012, 08:09 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #182 : 17-10-2012, 19:00 »

Czyli MO pół godziny przed posiłkiem, a rokitnik pół przed MO?
Wracałam do oliwy, ale objawów nie było już, więc poszłam dalej, ale jak się zdenerwuję, to jest ciężki żołądek, to wrócę do tej oliwy.

Na mnie melisa nie działa, za słabe smile.

Tampony - w książce piszą, że z alocitu, nie jest napisane z jakiego, jakoś nie odczułam, żeby działał inaczej niż aloes.

Chyba ześwirowałam, zamiast słodyczy jem surowego buraka i marchewkę, które wydają mi się słodkie jak miód. Do chrupania papryka. Nie rozumiem jeszcze jakimi cukrami się żywi dokładnie ta candida, jest napisane, że proste, ale jest ich sporo i w moim rozumieniu złożone są rozkładane na proste, którymi candida może się pożywić, dobrze analizuję?

Test wieczorny negatywny, odczekam jeszcze trochę i zrobię poranny.

Ostatni wątek, bardziej do DP I - czy mogę sobie domowy biszkopt z mąki kukurydzianej bez cukru podjadać?
« Ostatnia zmiana: 17-10-2012, 19:12 wysłane przez Solan » Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #183 : 17-10-2012, 19:44 »

Cytat
Czyli MO pół godziny przed posiłkiem, a rokitnik pół przed MO?
Jeśli jesteś na MO, to olej z rokitnika weź pół godziny przed obiadem (1 łyżeczkę). MO goi aloesem, a rokitnik wspomaga.
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 11:22 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #184 : 17-10-2012, 19:57 »

Ok, dzięki, wypróbuję. A coś takiego jak Melisana polecacie? Nie chce za dużo ziół na raz używać. Cała torba tego. Za niedługo się zamumifikuję. Zakraplam nos wodą, tranem smaruję, oczy zakraplam, smaruję żelem ze świetlikiem, bo już nie wytrzymuję przesuszenia błon. Czy gdy nie ustąpi przesuszenie powietrza - mogę odejść z pracy - to nie ma szans na wyzdrowienie? Nabłonek zaczyna się od nosa, stan zapalny idzie na inne organy. Smutny
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 11:23 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #185 : 17-10-2012, 20:47 »

Sama znasz granice zdrowego rozsądku. Połóż się do łóżka, jeśli bardzo źle się czujesz.
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 11:24 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #186 : 22-10-2012, 12:18 »

Dziewczyny, zrobiłam sobie test - nie jestem w ciąży. Miałam takie objawy przed okresem. Odkąd odstawiłam MO, "przyszły grzybki" i źle się podziało. Objawy przyszłej miesiączki poczytałam za przedporodowe, ale nic w tym dziwnego, bo mdliło mnie, głowa pękała, omdlewałam, mięśnie bolały, kręgosłup w dole. Jadłam jak szalona, byłam nerwowa.

Przeczytałam trochę forum ostatnio i zaczęłam kojarzyć okres z oczyszczaniem. Wcześniej nie pomyślałabym, że nasilenie spływania kluch po gardle, katar może mieć takie podłoże. Odstawiłam gluten, dalej spływają, rozumiem że przestanie mi spływać jak organizm się oczyści do końca?

Nieciekawe zjawisko jest z użyciem cukru, zjadłam garść jakiś płatków amarantusowych z glukozą i cukrem, po chwili już mnie gardło bolało. Co popycha mnie w stronę DP. Próbuję już od 2 tygodni, ale zdarzają się wpadki i ciągle zaczynam od nowa. Ludzie, zakochałam się w herbatce z selera! Jaka ona słodka.

Wróciłam do MO z olejem lnianym (kupiony na targu, z pierwszej ręki, jeszcze w butelce po wódce biggrin ), szukam oleju z rokitnika w sklepach stacjonarnych.  

Od dziś regularnie piję KB z ostropestem, kupiłam go już pół roku temu.

Pierwsza porcja tamponowania 4 dni za mną, teraz przerwa na okres i potem znowu, myślę że jest dużo do posprzątania, w 1 dzień okresu miałam same brązowe plamienie.

Jako, że nie jestem w ciąży, to nie będę już tworzyć odrębnego tematu.  Nie mniej do ciąży dążę i oby zdążyło mi się oczyścić przed nią. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 22-10-2012, 16:08 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #187 : 23-10-2012, 12:24 »

Cytat
Objawy przyszłej miesiączki poczytałam za przedporodowe

Chyba przedciążowe msn-wink

Cytat
w 1 dzień okresu miałam same brązowe plamienie.

To nie był jeszcze 1 dzień okresu. Okres liczy się od dnia kiedy jest normalne regularne krwawienie.

Cytat
Nieciekawe zjawisko jest z użyciem cukru, zjadłam garść jakiś płatków amarantusowych z glukozą i cukrem

Po co ty jesz taki syf?
Zapisane
Nelmis
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 06.09.2012
Skąd: Południe Polski
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #188 : 24-10-2012, 07:48 »


Proszę o radę. Piję MO od września br. Zauważyłam, że znów przed miesiączką nie dość, że mam dziwny lekko brązowawy śluz, to do tego przyplątała się nawracająca grzybica. Czy ten śluz może być spowodowany tym grzybem?
Strasznie mnie to denerwuje, bo stosuję NPR i z odczytu temperatur widzę, że powinnam dostać okres a z obserwacji śluzu nic (?)...
« Ostatnia zmiana: 24-10-2012, 08:29 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #189 : 24-10-2012, 09:33 »

Ja mam od jakiegoś czasu plamienie przed miesiączką - brązowy śluz. Uważam, że jest to spowodowane  zaburzeniami hormonalnymi. Może masz to samo?
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 11:25 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Nelmis
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 06.09.2012
Skąd: Południe Polski
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #190 : 25-10-2012, 08:59 »

Mnie się te plamienia pojawiły od dwóch cykli. W pierwszym miałam 3 dni przed okresem, a w drugim 1 dzień. Może rzeczywiście to hormony...
Dodam, że staramy się o dziecko (Mamy za sobą jedno poronienie w 4 tyg. i jedną ciążę biochemiczną). Przeszliśmy chyba wszystkich lekarzy i nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego nie mogę utrzymać ciąży - tylko zlecają badania. Zrobiłam ich mnóstwo i każde wychodziło dobrze. Ostatnio lekarz zalecił badania genetyczne, po tej wiadomości stwierdziłam, że mam ich wszystkich gdzieś i nie będę już się kłuła.
Jestem strasznie zdołowana psychicznie i każdy reakcja organizmu, tak różna od dotychczasowych napędza mi mnóstwo myśli...
I jeszcze a' propos hormonów, to łykam tabletki na tarczycę, bo niby jak na mój wiek to mam tego hormonu tyle co staruszka (diagnoza endokrynologa na poronienie).
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 11:27 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #191 : 25-10-2012, 10:38 »

Nelmis, z jakiego powodu łykasz hormon tarczycy, czy masz ją niedoczynną?
Jakie miałaś ostatnio TSH?
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 11:29 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Nelmis
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 06.09.2012
Skąd: Południe Polski
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #192 : 25-10-2012, 11:21 »

Ostatnie, o ile dobrze pamiętam było 3,7 a normę miałam do 4,1.
Byłam u trzech endokrynologów. Dwóch opowiedziało się za łykaniem tabletek (niby norma dla kobiety w moim wieku jest inna, a normy, które są powszechnie ustalone, są normami dla ogółu ludzi). Jeden lekarz był przeciw łykaniu (powiedział, że mieszczę się w normie i jest ok).
Zgłupieć można, ale przeważyła większość. W listopadzie muszę znów iść na badania i zobaczymy jaki będzie wynik.
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 11:28 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #193 : 25-10-2012, 11:36 »

Samo TSH (nawet jeśli wynik nie mieści się w normie na + czy -) nie świadczy jeszcze tylko o chorobie tarczycy. Jeżeli jednak TSH, ft3 i ft4 (ft3 i ft4 to ważne normy dla tarczycy) mieszczą się u Ciebie w normie, to ja bym nie brała żadnego hormonu do tarczycy. JJedynie powinnaś spróbować Kelpu (jodu) przez jakiś okres czasu.
Zapytałam się z ciekawości ponieważ napisałaś:
Cytat
nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego nie mogę utrzymać ciąży
Przy niedoczynności tarczycy trudno jest mieć dzidzię, no i wtedy należałoby wyleczyć tarczycę. Jednak kiedy takiej potrzeby nie ma, to po co się truć?
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 11:48 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Nelmis
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 06.09.2012
Skąd: Południe Polski
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #194 : 25-10-2012, 12:47 »

Miałam robione ft3 i ft4 - są prawidłowe. Wiem już teraz że samo TSH nie daje podstawy do stwierdzenia choroby tarczycy. Zanim jednak trafiłam na Bioslone, radziłam się lekarzy uważając ich za specjalistów.

Z tym rzuceniem tabletek, chciałam poczekać do końca opakowania. Chcę jeszcze zrobić badania żeby zobaczyć jakie mam wyniki. No i nie wiem czy mogę przerwać w dowolnym momencie? Boję się, jak zareaguje organizm.
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 14:42 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #195 : 25-10-2012, 14:26 »

Jaką dawkę euthyroxu bierzesz na dzień dzisiejszy?
Zastanawiam się po co i dlaczego w ogóle ten hormon łykasz, kiedy masz dobre wyniki tarczycy. Za chwilę przysadka nie będzie musiała go sama produkować. Jakaś totalna pomyłka.

« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 23:12 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Nelmis
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 06.09.2012
Skąd: Południe Polski
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #196 : 25-10-2012, 14:32 »

Euthyrox 25
Człowiek taki głupi jest, że zaczyna myśleć dopiero jak mu się poważnie zdrowie zaczyna sypać.

Lepiej późno, niż wcale smile //Agnieszka
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 23:13 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #197 : 25-10-2012, 14:36 »

To bardzo mała dawka. Ja bym zrobiła tak: przekrój ją na pół, przez tydzień bierz połówkę, na drugi tydzień po połowie co drugi dzień a następnie zejdź z tego.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Nelmis
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 06.09.2012
Skąd: Południe Polski
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #198 : 25-10-2012, 14:48 »

Dzięki wielkie za pomoc. Tak zrobię. Potem wykonam badania, a potem może za 3 m-ce je powtórzę.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #199 : 25-10-2012, 15:34 »

I obserwuj się.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!