Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 16:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 45 oddechów na minutę podczas snu i 38 gorączki  (Przeczytany 32805 razy)
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #20 : 26-03-2010, 21:01 »

To już 5 dzień naszych zmagań. Gorączki Jasiek już nie ma. Dopiero wczoraj wieczorem podałam Jaśkowi Borax, nie mogłam go nigdzie dostać. Dziś dostawał 5 kuleczek co godzinę zaś między czasie pleśniawkę smarowałam Aftinem. Czasami "puściłam" kropelkę bezpośrednio na nią, bo jak widział patyczek to bardzo płakał i od razu się chował. Jest lepiej bo powoli zaczyna jeść. Ugotowałam serduszka z warzywami -troszkę je zmiksowałam aby jak najmniej pokarmu miało styczność z pleśniawką, bo jak wcześniej mu próbowałam dać w mniejszych kawałkach to od razu pluł i płakał. Na kolację wypił kubeczek kaszki mleczno-ryżowej i zjadł jajecznicę z dwóch jajek na smalcu.
Jego oddech wydaje mi się być czasem trochę ciężki, jeszcze wczoraj koleżanka go osłuchała uchem i powiedziała, że słyszy jakieś pojedyncze furknięcia. Właściwie nie wiem po co to zrobiła, a ja teraz zaczynam się nakręcać. Może powinnam plecki posmarować np. amolem i poklepać. Przypomnę, że Jasiek nadal nie ma kataru ani nie kaszle, dzisiaj jedynie od czasu do czasu pochrząkiwał. Widać, że jest osłabiony, bo przez kilka dni prawie wcale nie jadł, jedynie pił i to też musiałam mu przypominać. Dziś po pół godzinie pobytu na tarasie stwierdził, że chce się położyć, co nie jest do niego podobne. Oczywiście dalej go wnikliwie obserwuje, ale czy mogę jakoś wspomóc proces oczyszczania? I jak długo ta pleśniawka może się utrzymywać?
« Ostatnia zmiana: 26-03-2010, 21:04 wysłane przez Beza » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Edyta_dkm
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wiadomości: 53

« Odpowiedz #21 : 26-03-2010, 23:15 »

Ja miałam ostatnio takie wyrzuty grzybicze i ropne i trwało to około 1,5 tygodnia. Zaczęło się w środku gardła, póżniej przechodziło na podniebienie, język, dziąsła. Odczucia rzeczywiście fatalne- jakbym miała drut kolczasty w środku. Pojedyńcze znikały po 4 dniach i pojawiały się w innych miejscach.
Chyba półmetek macie za sobą.
Ja po odchorowaniu 5 infekcji bez leków (jedne krótsze, drugie dłuższe) mam spokój z ciągłym bólem gardła.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #22 : 27-03-2010, 00:06 »

...Na kolację wypił kubeczek kaszki mleczno-ryżowej ...

Beza, myślę, że tak długo jak będziesz mu ładować mleko - tak długo on będzie się z niego oczyszczał. Może odstaw mleko i przetwory mleczne. Będziesz wiedziała czy o to chodzi.

Tak było z moją średnią córką. Ciągle problemy z górnymi drogami oddechowymi. Najpierw zamieniłam mleko krowie na kozie. Było trochę lepiej. Po zupełnym odstawieniu mleka zrobiło się zupełnie normalnie. Bywają kaszle i katary ale zapomniałam już co to jest zapalenie płuc, krtani, cieknący ciągle nos czy męczący tygodniami kaszel. Jak jest chora (rzadko) to konkretnie. Teraz to kwestia raczej dni niż tygodni.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #23 : 27-03-2010, 07:06 »

Zosiu też o tym zaczęłam myśleć, że może to właśnie mleko. Tyle, że on nic innego nie tolerował do jedzenia, a właściwie picia. Mam nadzieję, że jak już za chwilę się obudzi to będzie znacznie lepiej. Tylko nie wiem czy kulki podawać dalej co godzinę czy rozłożyć na dłuższe odstępy czasowe. Tylko w naszym przypadku on nie kaszle ani nie ma kataru, no ale przecież to też górne drogi oddechowe i mleko może jednak szkodzić. Odstawię.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Grazyna
« Odpowiedz #24 : 27-03-2010, 22:28 »

Tylko pierwsze 2-3 razy kulki dajemy co godzinę. Potem rozłożyć na 5 - 4 - 3 - 2 razy dziennie, a do tego czasu powinny zniknąć. Jeśli to mleko albo gluten, może tak się ciągnąć z przerwami i ciągnąć. To jest uczulenie na bank.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #25 : 28-03-2010, 08:05 »

Odstawiłam zarówno gluten jak i mleko. Czekam na efekty.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #26 : 28-03-2010, 21:56 »

Cytat
Odstawiłam zarówno gluten jak i mleko. Czekam na efekty.

Beza, pamiętaj jeszcze o czerwonym barwniku (pomidorki, papryka, maliny, truskawki, itd).
« Ostatnia zmiana: 28-03-2010, 22:17 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #27 : 29-03-2010, 08:50 »

Novalijko tego to już dawno nie ma, ale dziękuję za pamięć.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #28 : 31-03-2010, 22:17 »

W tej chwili nie ma śladu po infekcji ani zapaleniu jamy ustnej czy gardła. Niezmiernie się cieszę i jeszcze raz z całego serca dziękuję za wsparcie.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!