Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 00:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Masło jest do jedzenia a margaryna na sprzedaż  (Przeczytany 34736 razy)
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #20 : 08-04-2010, 11:53 »

My dostaliśmy bardziej rozwinięty rozum a zwierzęta bardziej rozwiniętą intuicję, ale w dzisiejszych czasach kto wie co by było dla pacjentów lepsze. msn-wink  
« Ostatnia zmiana: 08-04-2010, 13:49 wysłane przez Olisha » Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
tomurbanowicz
« Odpowiedz #21 : 08-04-2010, 11:55 »

Czyżby Stwórca znów się pomylił i zapomniał człowiekowi dać możliwość odpowiednio dużej syntezy tej witaminy, zaś w większości zwierzętom taki przywilej dał? - czy też nie było to dziełem pomyłki...
No, ale przez to firmy mają pretekst - jak czegoś organizm nie produkuje, to produkować za niego i sprzedawać prześcigając się w pomysłach reklamowych.
Dla mnie kuriozalne jest nazywanie tego samego produktu, co naturalny, witaminą C. Te sztucznie wytworzone mają inną chiralność, co przecież powoduje, że to nie ten sam związek chemiczny, ale... ludzie i tak się na to łapią, szczególnie jak widzą takie newsy:
http://mediweb.pl/drugs/wyswietl.php?id=1602
http://kopalniawiedzy.pl/witamina-C-kwas-askorbinowy-nowotwor-rak-5394.html
« Ostatnia zmiana: 08-04-2010, 12:02 wysłane przez Tomasz Urbanowicz » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #22 : 08-04-2010, 12:23 »

Warto jednak zaznaczyć, że zdrowe komórki są chronione przed szkodliwym działaniem produktów reakcji dzięki obecności katalazy - enzymu neutralizującego powstające z H2O2 wolne rodniki.
A jeszcze warciej zaznaczyć, że warto mieć zdrowe komórki. W idei Biosłone chodzi właśnie o to, nie o poprawianie natury.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
ixnay
« Odpowiedz #23 : 12-04-2010, 22:30 »

Wracając do artykułu, zauważyłem go na główniej stronie gazeta.pl, było zdjęcie i duży napis o szkodliwości margaryny. To było koło 9:00. Nie mogłem się nadziwić, że tego typu artykuł pojawił się na tak poczytnym portalu i to w eksponowanym miejscu. 2h póżniej artykuł znikł. Jak widać po linku ciągle jest dostępny, ale doszukać się go trudno. Cóż margarynowe lobby działa.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #24 : 13-04-2010, 13:21 »

Wracając do artykułu, zauważyłem go na główniej stronie gazeta.pl, było zdjęcie i duży napis o szkodliwości margaryny. To było koło 9:00. Nie mogłem się nadziwić, że tego typu artykuł pojawił się na tak poczytnym portalu i to w eksponowanym miejscu. 2h póżniej artykuł znikł. Jak widać po linku ciągle jest dostępny, ale doszukać się go trudno. Cóż margarynowe lobby działa.


Nie musi, wystarczy, że duże firmy dają zarobić gazetom łatwy i duży pieniądz. Podobnie robi się z rożnymi innymi niewygodnymi tematami.
« Ostatnia zmiana: 25-03-2011, 07:57 wysłane przez Apollo » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #25 : 23-04-2010, 16:14 »

Jeżeli myślicie, że tylko lekarze produkują pacjentów to jesteście w błędzie. Dzisiaj moja córka (II klasa gimnazjum) wróciła ze szkoły z okrzykiem, że nie je więcej masła, bo pani na biologii powiedziała, że od masła traci się wzrok!Najlepsze do konsumpcji wg pani mgr (sic!) są oleje i margaryna. No normalnie zaraz mnie coś trafi! Ja od kilku lat wiem, że oświata spada na pysk ale żeby aż tak?
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #26 : 23-04-2010, 16:56 »

Ha, niezłe, ale Izo, proszę nie myśl tak o wszystkich belfrach. smile Ja tak nigdy nie uważałam. Z moją koleżanką od przyrody/ biologii też mam o czym rozmawiać. Ma bardzo fajne, normalne, zdroworozsądkowe podejście do odżywiania i nie wymyśla takich głupot. Od jakiegoś czasu widzi jak schudłam, widzi efekty MO, KB i innego odżywiania i mnie wspiera. A najbardziej zdziwiłam się, gdy delikatnie i ostrożnie stwierdziłam, że mleko wcale nie jest tak zdrowe a w szczególności  to ze sklepu, ona się ze mną zgodziła. Ale  na jej opinie może mieć również wpływ fakt, że straciła mamę z powodu raka. Chociaż właściwie myślę, że po prostu ma dobrze poukładane w głowie.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #27 : 23-04-2010, 17:03 »

Niestety Lenko. Ja widzę upadek oświaty od szkoły podstawowej do gimnazjum. Zobaczę, co będzie dalej. Na razie są jaja, bo ja mówię jedno a propos zdrowia a dzieci w szkole uczą się czegoś innego. Schizofrenia im grozi? wacko
Zapisane
ixnay
« Odpowiedz #28 : 23-04-2010, 17:46 »

Nauczyciele to ludzie jak wszyscy inni. Skoro wszystkim, przez całe życie wbijają do głowy, że masło jest be, nauczyciele przekazują to dalej, mało tego myślą, że tak trzeba.
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #29 : 23-04-2010, 21:42 »

Rozmawiam z wieloma ludźmi na temat odżywiania. W  moim odczuciu tylko kilka procent z nich jest świadomych świństw upakowanych w produktach, które są reklamowane, a które stanowią podstawę naszych posiłków od ..... no właśnie. Chyba od zawsze. Pranie mózgów jakie nam fundują producenci żywności, opłacane przez nich ekspertyzy robią swoje, więc myślę, że musi upłynąć trochę czasu, żeby prawda przebiła się do ogółu. A Inaxy chyba ma rację, nauczyciel też człowiek i nie zawsze się interesuje tym, co w jedzeniu piszczy.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #30 : 24-04-2010, 10:32 »

Ixnay, Buniu , dzięki za ludzkie podejście. Choć jednak też się trochę zgadzam z Izą. Przecież to nauczyciele właśnie powinni szukać prawdy i pomagać w odpowiednim wychowaniu i rozwoju, nawet zdrowotnym, młodego pokolenia. A niestety przykłady z życia pokazują, że przez pranie mózgów, ogólne przyzwolenie i obojętność ludzi na sposoby produkcji żywności odżywiamy się (ludzkość ogółem)  w zły sposób i nawet nie chcemy szukać odpowiedniej drogi. Czasami śmieję się w duchu z reakcji ludzi w pracy, gdy w delikatny i ostrożny  sposób skomentuję zjadane przez nich np. słodycze. Szczególnie wtedy gdy mnie częstują. Na moje słowa, że gdyby wiedzieli jak to powstało, co jest w środku, jak to się musi u nich w organizmie odkładać i na co szkodliwie działać, nigdy by tego do ust nie wzięli, odpowiadają, że w dzisiejszych czasach wszystko jest tak produkowane i by musieli w ogóle nic nie jadać.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #31 : 24-04-2010, 10:42 »

Cytat
Nauczyciele to ludzie jak wszyscy inni. Skoro wszystkim, przez całe życie wbijają do głowy, że masło jest be, nauczyciele przekazują to dalej, mało tego myślą, że tak trzeba.
Sztuka polega na tym, że przez cale życie trzeba się dokształcać. lol
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #32 : 24-04-2010, 11:05 »

Zgadzam się, choć myślę, że dotyczy to wszystkich grup zawodowych. Przecież takie komentarze jakie przytoczyłam zdarzają się wszędzie.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #33 : 08-05-2010, 21:01 »

Ostanio w radio usłyszałem wypowiedź oburzonego fachowca. Twierdził on, że poglądy o wyższości masła nad margaryną są bzdurą. Dlaczego? Ano dlatego, że np. kanadyjski rząd (!) zaleca Kanadyjczykom spożywanie margaryny, a nie masła. Dlaczego? A dlatego, że podobno choroby układu krążenia generowane są nadmiernym spożyciem masła. Ręce opadają. Z powodu tego typu wypowiedzi ludzie boją się masła.
Zapisane

I'm going through changes
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #34 : 08-05-2010, 21:13 »

Ciekawy jestem, czy powiążą jedzenie margaryny oraz obniżanie cholesterolu statynami z zachorowaniem na m.in. nowotwór wątroby... (rzadko spotykany ale jest, chodzi o ten nowotwór pierwotny, nie wspominając o tych wtórnych, które są często)
« Ostatnia zmiana: 08-05-2010, 21:17 wysłane przez Zibi » Zapisane
Myrna
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 02-02-2011, DP, KB
Wiadomości: 45

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

« Odpowiedz #35 : 16-03-2011, 18:55 »

Szlag trafia gdy się czyta takie sponsorowane artykuły o zdrowym odżywianiu dzieci.

http://parenting.pl/portal/teksty/dlaczego-tluszcze-sa-tak-wazne-diecie-dziecka
Zapisane

Przepraszam nie mam polskich znakow.
eljot
« Odpowiedz #36 : 19-03-2011, 20:41 »

Zdarzają się też artykuły zdroworozsądkowe.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=4441.msg131274#msg131274

Ale my to wiemy.
« Ostatnia zmiana: 19-03-2011, 20:42 wysłane przez Eljot » Zapisane
LoJack
« Odpowiedz #37 : 24-03-2011, 22:07 »

Wracając do artykułu, zauważyłem go na główniej stronie gazeta.pl, było zdjęcie i duży napis o szkodliwości margaryny. To było koło 9:00. Nie mogłem się nadziwić, że tego typu artykuł pojawił się na tak poczytnym portalu i to w eksponowanym miejscu. 2h później artykuł znikł. Jak widać po linku ciągle jest dostępny, ale doszukać się go trudno. Cóż margarynowe lobby działa.


Nie musi, wystarczy, że duże firmy dają zarobić gazetom łatwy i duży pieniądz. Podobnie robi się z rożnymi innymi niewygodnymi tematami.

Normalna rzecz w tej klasy mediach.

Cytat
,a sama zaleca picie mleka. Być może z kolei ona siedzi w kieszeni zakładów mleczarskich?

Też tak to odczytałem. Jest sporo naukowców i sporo książek na ten temat, że mleko jest szkodliwe dla dorosłych i powinno być podawane tylko dzieciom. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale spróbuję sobie przypomnieć źródła i wkleić tu linki na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 25-03-2011, 07:56 wysłane przez Apollo » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!