Niemedyczne forum zdrowia
22-03-2023, 06:40 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Wesprzyj Fundacj Bios這ne --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Ma造 pacjent poszukiwany  (Przeczytany 16885 razy)
Mmagmma

P貫: Kobieta
MO: 01-08-2008
Sk康: ma這polska
Wiadomo軼i: 191

« : 10-04-2010, 15:15 »

Pisz ten post poniewa pewnie wielu rodzic闚 mimo obecno軼i na tym forum jednak odwiedza lekarzy...

Mam 20-miesi璚zne dziecko, kt鏎e wed逝g mnie jest zdrowe jak dzwon. Pije MO od 3 miesi璚y, KB od 10 miesi璚y. Od篡wia si zdrowo, g堯wnie dzi瘯i zaopatrzeniu w jaja, mi瘰o i warzywa u drobnych zaprzyja幡ionych gospodarstwach rolnych.
Wizyt u pediatry postanowi豉m uskuteczni ze wzgl璠u na ko郵awienie jednej n騜ki do wewn徠rz przy chodzeniu. Moje obawy zosta造 rozwiane poprzez zmian bucik闚 /wed逝g producenta okre郵anych mianem idealnych do stawiania pierwszych krok闚/. Chwa豉 Panu doktorowi, 瞠 to wychwyci. Szkoda, 瞠 sama na to nie wpad豉m...
Przy rutynowym badaniu os逝chowym Pan lekarz stwierdzi cytuj: "szmerki w sercu", powiedzia, 瞠 nie ma powod闚 do niepokoju i 瞠 to nie jest wada serca ale nale篡 zrobi badanie morfologiczne.
Skoro nie ma si czym przejmowa po co zleca jakie badania?

Wizyta ta pozwoli豉 mi zrozumie kolejn ods這n "machiny s逝瘺y zdrowia". Przecie w 篡ciu nie zauwa篡豉bym "szmerk闚", no co innego smarki na te ju mo積a zapisa jakie lekarstwo.
Jestem przekonana, 瞠 uwa積a obserwacja rozwoju dziecka pozwoli nam unikn望 spirali chor鏏 jak funduj nam lekarze g堯wnie przez zastraszanie.

Ogromne podzi瘯owania dla Pana J霩efa za otwarcie oczu i Ekspertom za cenne rady i cierpliwo嗆.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2013, 17:47 wys豉ne przez Nieboraczek » Zapisane
Ell_anna

MO: 01.02.2009
Sk康: okolice Warszawy
Wiadomo軼i: 114

« Odpowiedz #1 : 16-04-2010, 21:10 »

Zastraszanie i spirala chor鏏 - to w豉郾ie najwi瘯sza pu豉pka w jak niestety wpadaj rodzice. To nie jest przypadek, 瞠 gdy przesta豉m chodzi do lekarzy to moje dzieci przesta造 chorowa, tzn. choruj, ale nie dostaj ju antybiotyku "bo garde趾o czerwone".
Antonio

P貫: M篹czyzna
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Sk康: Bergamuty
Wiadomo軼i: 988

« Odpowiedz #2 : 05-06-2010, 18:30 »

Moi znajomi maj dwie dziewczynki. Podobno dzieci ci庵le choruj. Starsza 6-latka ma zaplanowan operacj wyci璚ia 3-go migda趾a i naci璚ie pozosta造ch. Za kilka dni. Szczerze nie mog貫m w t informacj uwierzy. My郵a貫m, 瞠 dziecko s豉nia si na nogach, le篡 w 堯磬u, a ono jest pe軟e energii i 篡cia. Rodzice niestety ufaj lekarzom: 瞠 infekcje, jedna za drug, wci捫 leki, antybiotyki. Jeden z tych lekarzy przepisa dziecku bioparox, zreszt tak samo jak i mnie rok temu. C騜 mog貫m zrobi? Opowiedzia貫m rodzicom o idei Bios這ne, wskaza貫m adres. Mam nadziej, 瞠 si powstrzymaj i opami皻aj.

M鎩 brat dawno temu te zosta bez 3-go migda趾a, w podobnym wieku. Nie jest raczej zdrowy...

Z tym bioparoxem to jaka paranoja.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2013, 17:50 wys豉ne przez Nieboraczek » Zapisane

I'm going through changes
Grazyna
« Odpowiedz #3 : 05-06-2010, 19:21 »

Cytat
Z tym bioparoxem to jaka paranoja.
Rzeczywi軼ie, po tym syfie grzybica gard豉 i tchawicy murowana. Obserwuj w rodzinie przypadek: najpierw bioparox, potem serewent, a teraz dopiero bieda, duszno軼i, wysuszone 郵uz闚ki, drapanie w gardle ca造 czas.
Zofia

MO: 26.12.2009
Wiadomo軼i: 123

« Odpowiedz #4 : 05-06-2010, 19:22 »

Jak dotrze do Rodzic闚 dziecka, kt鏎e ma by pozbawione 3-go migda趾a? B豉gam Ich, za Twoim po鈔ednictwem Antonio, by zrezygnowali z tej decyzji. Ja jestem bez tego migda趾a od 14-go roku 篡cia. Ca趾owity bezsens, nie przynosz帷y 瘸dnych korzy軼i zdrowotnych, jedynie okaleczenie, kt鏎e nie jest oboj皻ne dla organizmu.
Zbigniew Osiewa豉 (Zibi)
« Odpowiedz #5 : 06-06-2010, 13:49 »

(...) Wizyta ta pozwoli豉 mi zrozumie kolejn ods這n "machiny s逝瘺y zdrowia". Przecie w 篡ciu nie zauwa篡豉bym "szmerk闚", no co innego smarki na te ju mo積a zapisa jakie lekarstwo.
Jestem przekonana, 瞠 uwa積a obserwacja rozwoju dziecka pozwoli nam unikn望 spirali chor鏏 jak funduj nam lekarze g堯wnie przez zastraszanie (...)
Fabryka chor鏏, dalej lito軼iwie zwana s逝瘺 (tfu!) zdrowia, ju od ko造ski pr鏏uje z du篡m powodzeniem produkowa sobie pacjent闚. Ba, ju kobieta ci篹arna jest przez funkcjonariuszy fabryki chor鏏 odpowiednio 幢e edukowana, aby przekazywa patologi z pokolenia na pokolenie. Toksemia odmedyczna - jest wg mnie na pierwszym miejscu. I b璠 musia dokona kolejnej korekty w owym wicu/dowcipie - o czterech rodzajach bia貫j 鄉ierci: 1. bia豉 m彗a; 2. bia造 cukier; 3. bia豉 coca; 4. lekarz pediatra (dla dzieci)/lekarz pierwszego kontaktu (dla doros造ch).
Emisia

MO: 01-12-2006
Sk康: Italia
Wiadomo軼i: 612

« Odpowiedz #6 : 07-06-2010, 12:38 »

Wczoraj na spotkaniu rodzinnym dowiedzialam sie ze synowi kuzyna, 5 lat, usunieto trzy dni temu migdaly. Bylam zdziwiona podobnie jak Antonio. Znam to dziecko od urodzenia i kwitnacy okaz. Zapytalam babci tego dziecka, dlaczego jego matka (z wiadomych przyczyn nieobecna) zgodzila sie na wyciecie. A babcia, ze przeciez to gardlo bylo ciagle chore i migdaly zaropniale. Ja jej, ze bym sie w zyciu nie zgodzila, ona ze mam szczescie miec zdrowe dzieci. Ja jej ze pracuje na to szczescie i unikam lekarzy, a ona, ze corka byla nawet u specjalisty prywatnie i jak juz taki kazal wyciac to nie ma mocnych. Rece opadaja!  eek. Oczywiscie nie wspominam ze kazda infekcja leczona byla antybiotykiem. No bo lekarz rodzinny zna to dziecko od urodzenia wiec wie wiecej niz matka. No comment!  bash Wszyscy niby mnie chwala i podziwiaja, a jak im mowie swoje to wychodze na wariatke. Ile razy slyszalam ze mecze dziecko bo nic nie daje na goraczke. Ale nie trzeba czekac na rezultaty. Tyle ze glupi ich nie widza!
Monique
« Odpowiedz #7 : 05-01-2011, 15:06 »

Napisz jak mi uda這 si zach璚i kole瘸nk (te matk) do zainteresowania si ide Bioslone.

Pr鏏owa豉m m闚i jej o miksturze, toksemii, t逝maczy sk康 u dziecka bierze si katar, kaszel, zapalenie ucha (jej c鏎ka g堯wnie z tym ma problemy). To jednak nie zrobi這 na niej wra瞠nia, nie by豉 zainteresowana teori.
Jednak dopiero, gdy opowiedzia豉m jej jak poradzili鄉y sobie ostatnio z angin bez lek闚, o poprzednich infekcjach, o stosowaniu sza逕ii (par闚ek i do p逝kania jamy ustnej), ma軼i tranowej, kroplach z alocitu, ok豉dach z soli – dopiero te KONKRETNE przyk豉dy podzia豉造 na ni.
Ostatni infekcj swojej c鏎ci znajoma „leczy豉” sama stosuj帷 tylko sinupret, dziecko siedzia這 w domu, du穎 le瘸這 i odpoczywa這. Wczoraj opowiada豉 mi o tym z dum i poprosi豉 o informacje dot. suchego kaszlu oraz bol帷ego gard豉. Dzisiaj wys豉豉m jej linki do w徠k闚.

Ciesz si, bo zawsze to jaki pocz徠ek spotkania z Bioslone.

Bioslone to nazwa w豉sna. Piszemy j du膨 liter. //Apollo

« Ostatnia zmiana: 08-01-2011, 07:52 wys豉ne przez Apollo » Zapisane
Klara

MO: 17.07.2009.
Sk康: 堯dzkie
Wiadomo軼i: 101

« Odpowiedz #8 : 05-01-2011, 17:05 »

Cytat
Ja jej, ze bym sie w zyciu nie zgodzila, ona ze mam szczescie miec zdrowe dzieci.

W豉郾ie, szcz窷cie. Ja te si z tym spotykam ze strony rodziny. Gdy zwracam im uwag na to, 瞠 bior coraz wi璚ej lek闚, a mimo to ich zdrowie jest w coraz gorszym stanie, to cz瘰to s造sz: "masz szcz窷cie, 瞠 jeste zdrowa. Gdyby by豉 chora jak my..." itd. Ludzie nie przyjmuj do wiadomo軼i tego, jak wielki wp造w mamy na nasze zdrowie. I wywieramy ten wp造w, czy nam si to podoba, czy nie. Rzecz w tym, 瞠by to by mo磧iwie dobry wp造w, a nie wy陰cznie negatywny. Za篡waj帷 leki pod byle pretekstem, czy jedz帷 鄉ieciowe jedzenie wywieramy, niestety, wp造w negatywny. Szkoda, 瞠 ludzie o mentalno軼i pacjenta nie chc tak oczywistych rzeczy zrozumie...
« Ostatnia zmiana: 08-01-2011, 07:53 wys豉ne przez Apollo » Zapisane
Machos
*

MO: 01-04-2007
Sk康: Skierniewice
Wiadomo軼i: 2.302

« Odpowiedz #9 : 07-01-2013, 13:18 »

Zastraszanie i spirala chor鏏 - to w豉郾ie najwi瘯sza pu豉pka w jak niestety wpadaj rodzice.

W zwi您ku z podejrzeniem u dziecka sepsy, przedszkole, do kt鏎ego chodzi豉 dziewczynka zosta這 zamkni皻e. Sanepid podj掖 r闚nie decyzj, by obj望 dzieci z grupy 3-latki terapi antybiotykow.

Zamiast si bada, lepiej wypi mikstur oczyszczaj帷, najlepsze 鈍iadectwo badania organizmu, kt鏎e w przypadku istniej帷ych chor鏏 wida po objawach. Machos.
xxlilithxx
« Odpowiedz #10 : 07-01-2013, 14:27 »

Profilaktycznie.
Beza

MO: przerwa
Wiedza:
Sk康: 堯dzkie
Wiadomo軼i: 559

« Odpowiedz #11 : 07-01-2013, 22:21 »

Mam przyjaci馧k, kt鏎ej odk康 pami皻am (3-4 lata) opowiadam o Bios這ne, o praktykach jakie tu stosujemy. Tak, wszystko rozumie itd., ale swoje robi kalecz帷 swoj c鏎eczk. Serce mi p瘯a, a szale goryczy przela zabieg wyci璚ia trzeciego migda豉. W tym przypadku ju da豉m sobie spok鎩, bo g這w muru nie przebije. Ale na szcz窷cie wi璚ej mam pozytywnych przyk豉d闚, jak to zaprzyja幡ione mamy dzwoni do mnie i podpytuj, a ja wysy豉m coraz wi璚ej link闚. Ciotki klotki i ich ju doros貫 dzieci r闚nie si璕aj po MO z czego naprawd si bardzo ciesz!

"Niewolnicy wsz璠zie i zawsze niewolnikami b璠 - daj im skrzyd豉 u ramion, a zamiata p鎩d ulice skrzyd豉mi." C.K.Norwid
Poszukuj帷a

MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzgl璠u na ci庵le pogarszaj帷y si stan zdrowia
Wiedza:
Sk康: Ruda 奸御ka
Wiadomo軼i: 546

« Odpowiedz #12 : 08-01-2013, 16:43 »

Mnie te uda這 si wprowadzi pewn rodzink w Bios這ne i jestem szcz窷liwa, pro軼i ludzie, kt鏎zy kumaj najwi璚ej... Mam dobrze wykszta販one przyjaci馧ki, kt鏎e milcz jak zaczynam m闚i o szczepieniach czy lekach, maj mnie za debilk... A 瞠 mam szcz窷cie to te s造sz do嗆 cz瘰to, ale jak tylko opowiadam o trudach karmienia piersi zw豉szcza na pocz徠ku to s造sz: "Masz szcz窷cie, 瞠 masz pokarm, ja nie mia豉m, ma造 by ci庵le g這dny..." I dos這wnie czuj jak mi si w這sy je膨 z irytacji...
« Ostatnia zmiana: 08-01-2013, 19:23 wys豉ne przez K'lara » Zapisane

Poszukuj帷a
Poszukuj帷a

MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzgl璠u na ci庵le pogarszaj帷y si stan zdrowia
Wiedza:
Sk康: Ruda 奸御ka
Wiadomo軼i: 546

« Odpowiedz #13 : 11-01-2013, 09:51 »

Na drzwiach gabinetu pobra krwi w naszej przychodni zawita du篡 kolorowy znaczek z napisem: Punkt szczepie super pacjenta (-: Ci "super" pewnie bior te najdro窺ze...

Poszukuj帷a
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!