Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:33 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Ma³y pacjent poszukiwany  (Przeczytany 18724 razy)
Mmagmma
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-08-2008
Sk±d: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 191

« : 10-04-2010, 15:15 »

Piszê ten post poniewa¿ pewnie wielu rodziców mimo obecno¶ci na tym forum jednak odwiedza lekarzy...

Mam 20-miesiêczne dziecko, które wed³ug mnie jest zdrowe jak dzwon. Pije MO od 3 miesiêcy, KB od 10 miesiêcy. Od¿ywia siê zdrowo, g³ównie dziêki zaopatrzeniu w jaja, miêso i warzywa u drobnych zaprzyja¼nionych gospodarstwach rolnych.
Wizytê u pediatry postanowi³am uskuteczniæ ze wzglêdu na ko¶lawienie jednej nó¿ki do wewn±trz przy chodzeniu. Moje obawy zosta³y rozwiane poprzez zmianê bucików /wed³ug producenta okre¶lanych mianem idealnych do stawiania pierwszych kroków/. Chwa³a Panu doktorowi, ¿e to wychwyci³. Szkoda, ¿e sama na to nie wpad³am...
Przy rutynowym badaniu os³uchowym Pan lekarz stwierdzi³ cytujê: "szmerki w sercu", powiedzia³, ¿e nie ma powodów do niepokoju i ¿e to nie jest wada serca ale nale¿y zrobiæ badanie morfologiczne.
Skoro nie ma siê czym przejmowaæ po co zleca jakie¶ badania?

Wizyta ta pozwoli³a mi zrozumieæ kolejn± ods³onê "machiny s³u¿by zdrowia". Przecie¿ w ¿yciu nie zauwa¿y³abym "szmerków", no co innego smarki na te ju¿ mo¿na zapisaæ jakie¶ lekarstwo.
Jestem przekonana, ¿e uwa¿na obserwacja rozwoju dziecka pozwoli nam unikn±æ spirali chorób jak± funduj± nam lekarze g³ównie przez zastraszanie.

Ogromne podziêkowania dla Pana Józefa za otwarcie oczu i Ekspertom za cenne rady i cierpliwo¶æ.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2013, 17:47 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
Ell_anna
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01.02.2009
Sk±d: okolice Warszawy
Wiadomo¶ci: 114

« Odpowiedz #1 : 16-04-2010, 21:10 »

Zastraszanie i spirala chorób - to w³a¶nie najwiêksza pu³apka w jak± niestety wpadaj± rodzice. To nie jest przypadek, ¿e gdy przesta³am chodziæ do lekarzy to moje dzieci przesta³y chorowaæ, tzn. choruj±, ale nie dostaj± ju¿ antybiotyku "bo garde³ko czerwone".
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Sk±d: Bergamuty
Wiadomo¶ci: 990

« Odpowiedz #2 : 05-06-2010, 18:30 »

Moi znajomi maj± dwie dziewczynki. Podobno dzieci ci±gle choruj±. Starsza 6-latka ma zaplanowan± operacjê wyciêcia 3-go migda³ka i naciêcie pozosta³ych. Za kilka dni. Szczerze nie mog³em w tê informacjê uwierzyæ. My¶la³em, ¿e dziecko s³ania siê na nogach, le¿y w ³ó¿ku, a ono jest pe³ne energii i ¿ycia. Rodzice niestety ufaj± lekarzom: ¿e infekcje, jedna za drug±, wci±¿ leki, antybiotyki. Jeden z tych lekarzy przepisa³ dziecku bioparox, zreszt± tak samo jak i mnie rok temu. Có¿ mog³em zrobiæ? Opowiedzia³em rodzicom o idei Bios³one, wskaza³em adres. Mam nadziejê, ¿e siê powstrzymaj± i opamiêtaj±.

Mój brat dawno temu te¿ zosta³ bez 3-go migda³ka, w podobnym wieku. Nie jest raczej zdrowy...

Z tym bioparoxem to jaka¶ paranoja.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2013, 17:50 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

I'm going through changes
Grazyna
« Odpowiedz #3 : 05-06-2010, 19:21 »

Cytat
Z tym bioparoxem to jaka¶ paranoja.
Rzeczywi¶cie, po tym syfie grzybica gard³a i tchawicy murowana. Obserwujê w rodzinie przypadek: najpierw bioparox, potem serewent, a teraz dopiero bieda, duszno¶ci, wysuszone ¶luzówki, drapanie w gardle ca³y czas.
Zapisane
Zofia
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 26.12.2009
Wiadomo¶ci: 123

« Odpowiedz #4 : 05-06-2010, 19:22 »

Jak dotrzeæ do Rodziców dziecka, które ma byæ pozbawione 3-go migda³ka? B³agam Ich, za Twoim po¶rednictwem Antonio, by zrezygnowali z tej decyzji. Ja jestem bez tego migda³ka od 14-go roku ¿ycia. Ca³kowity bezsens, nie przynosz±cy ¿adnych korzy¶ci zdrowotnych, jedynie okaleczenie, które nie jest obojêtne dla organizmu.
Zapisane
Zbigniew Osiewa³a (Zibi)
« Odpowiedz #5 : 06-06-2010, 13:49 »

(...) Wizyta ta pozwoli³a mi zrozumieæ kolejn± ods³onê "machiny s³u¿by zdrowia". Przecie¿ w ¿yciu nie zauwa¿y³abym "szmerków", no co innego smarki na te ju¿ mo¿na zapisaæ jakie¶ lekarstwo.
Jestem przekonana, ¿e uwa¿na obserwacja rozwoju dziecka pozwoli nam unikn±æ spirali chorób jak± funduj± nam lekarze g³ównie przez zastraszanie (...)
Fabryka chorób, dalej lito¶ciwie zwana s³u¿b± (tfu!) zdrowia, ju¿ od ko³yski próbuje z du¿ym powodzeniem produkowaæ sobie pacjentów. Ba, ju¿ kobieta ciê¿arna jest przez funkcjonariuszy fabryki chorób odpowiednio ¼le edukowana, aby przekazywaæ patologiê z pokolenia na pokolenie. Toksemia odmedyczna - jest wg mnie na pierwszym miejscu. I bêdê musia³ dokonaæ kolejnej korekty w owym wicu/dowcipie - o czterech rodzajach bia³ej ¶mierci: 1. bia³a m±ka; 2. bia³y cukier; 3. bia³a coca; 4. lekarz pediatra (dla dzieci)/lekarz pierwszego kontaktu (dla doros³ych).
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Sk±d: Italia
Wiadomo¶ci: 612

« Odpowiedz #6 : 07-06-2010, 12:38 »

Wczoraj na spotkaniu rodzinnym dowiedzialam sie ze synowi kuzyna, 5 lat, usunieto trzy dni temu migdaly. Bylam zdziwiona podobnie jak Antonio. Znam to dziecko od urodzenia i kwitnacy okaz. Zapytalam babci tego dziecka, dlaczego jego matka (z wiadomych przyczyn nieobecna) zgodzila sie na wyciecie. A babcia, ze przeciez to gardlo bylo ciagle chore i migdaly zaropniale. Ja jej, ze bym sie w zyciu nie zgodzila, ona ze mam szczescie miec zdrowe dzieci. Ja jej ze pracuje na to szczescie i unikam lekarzy, a ona, ze corka byla nawet u specjalisty prywatnie i jak juz taki kazal wyciac to nie ma mocnych. Rece opadaja!  eek. Oczywiscie nie wspominam ze kazda infekcja leczona byla antybiotykiem. No bo lekarz rodzinny zna to dziecko od urodzenia wiec wie wiecej niz matka. No comment!  bash Wszyscy niby mnie chwala i podziwiaja, a jak im mowie swoje to wychodze na wariatke. Ile razy slyszalam ze mecze dziecko bo nic nie daje na goraczke. Ale nie trzeba czekac na rezultaty. Tyle ze glupi ich nie widza!
Zapisane
Monique
« Odpowiedz #7 : 05-01-2011, 15:06 »

Napiszê jak mi uda³o siê zachêciæ kole¿ankê (te¿ matkê) do zainteresowania siê ide± Bioslone.

Próbowa³am mówiæ jej o miksturze, toksemii, t³umaczyæ sk±d u dziecka bierze siê katar, kaszel, zapalenie ucha (jej córka g³ównie z tym ma problemy). To jednak nie zrobi³o na niej wra¿enia, nie by³a zainteresowana teori±.
Jednak dopiero, gdy opowiedzia³am jej jak poradzili¶my sobie ostatnio z angin± bez leków, o poprzednich infekcjach, o stosowaniu sza³wii (parówek i do p³ukania jamy ustnej), ma¶ci tranowej, kroplach z alocitu, ok³adach z soli – dopiero te KONKRETNE przyk³ady podzia³a³y na ni±.
Ostatni± infekcjê swojej córci znajoma „leczy³a” sama stosuj±c tylko sinupret, dziecko siedzia³o w domu, du¿o le¿a³o i odpoczywa³o. Wczoraj opowiada³a mi o tym z dum± i poprosi³a o informacje dot. suchego kaszlu oraz bol±cego gard³a. Dzisiaj wys³a³am jej linki do w±tków.

Cieszê siê, bo zawsze to jaki¶ pocz±tek spotkania z Bioslone.

Bioslone to nazwa w³asna. Piszemy j± du¿± liter±. //Apollo

« Ostatnia zmiana: 08-01-2011, 07:52 wys³ane przez Apollo » Zapisane
Klara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 17.07.2009.
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 101

« Odpowiedz #8 : 05-01-2011, 17:05 »

Cytat
Ja jej, ze bym sie w zyciu nie zgodzila, ona ze mam szczescie miec zdrowe dzieci.

W³a¶nie, szczê¶cie. Ja te¿ siê z tym spotykam ze strony rodziny. Gdy zwracam im uwagê na to, ¿e bior± coraz wiêcej leków, a mimo to ich zdrowie jest w coraz gorszym stanie, to czêsto s³yszê: "masz szczê¶cie, ¿e jeste¶ zdrowa. Gdyby¶ by³a chora jak my..." itd. Ludzie nie przyjmuj± do wiadomo¶ci tego, jak wielki wp³yw mamy na nasze zdrowie. I wywieramy ten wp³yw, czy nam siê to podoba, czy nie. Rzecz w tym, ¿eby to by³ mo¿liwie dobry wp³yw, a nie wy³±cznie negatywny. Za¿ywaj±c leki pod byle pretekstem, czy jedz±c ¶mieciowe jedzenie wywieramy, niestety, wp³yw negatywny. Szkoda, ¿e ludzie o mentalno¶ci pacjenta nie chc± tak oczywistych rzeczy zrozumieæ...
« Ostatnia zmiana: 08-01-2011, 07:53 wys³ane przez Apollo » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #9 : 07-01-2013, 13:18 »

Zastraszanie i spirala chorób - to w³a¶nie najwiêksza pu³apka w jak± niestety wpadaj± rodzice.

W zwi±zku z podejrzeniem u dziecka sepsy, przedszkole, do którego chodzi³a dziewczynka zosta³o zamkniête. Sanepid podj±³ równie¿ decyzjê, by obj±æ dzieci z grupy 3-latki terapi± antybiotykow±.
Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
xxlilithxx
« Odpowiedz #10 : 07-01-2013, 14:27 »

Profilaktycznie.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #11 : 07-01-2013, 22:21 »

Mam przyjació³kê, której odk±d pamiêtam (3-4 lata) opowiadam o Bios³one, o praktykach jakie tu stosujemy. Tak, wszystko rozumie itd., ale swoje robi kalecz±c swoj± córeczkê. Serce mi pêka, a szale goryczy przela³ zabieg wyciêcia trzeciego migda³a. W tym przypadku ju¿ da³am sobie spokój, bo g³ow± muru nie przebije. Ale na szczê¶cie wiêcej mam pozytywnych przyk³adów, jak to zaprzyja¼nione mamy dzwoni± do mnie i podpytuj±, a ja wysy³am coraz wiêcej linków. Ciotki klotki i ich ju¿ doros³e dzieci równie¿ siêgaj± po MO z czego naprawdê siê bardzo cieszê!
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #12 : 08-01-2013, 16:43 »

Mnie te¿ uda³o siê wprowadziæ pewn± rodzinkê w Bios³one i jestem szczê¶liwa, pro¶ci ludzie, którzy kumaj± najwiêcej... Mam dobrze wykszta³cone przyjació³ki, które milcz± jak zaczynam mówiæ o szczepieniach czy lekach, maj± mnie za debilkê... A ¿e mam szczê¶cie to te¿ s³yszê do¶æ czêsto, ale jak tylko opowiadam o trudach karmienia piersi± zw³aszcza na pocz±tku to s³yszê: "Masz szczê¶cie, ¿e masz pokarm, ja nie mia³am, ma³y by³ ci±gle g³odny..." I dos³ownie czujê jak mi siê w³osy je¿± z irytacji...
« Ostatnia zmiana: 08-01-2013, 19:23 wys³ane przez K'lara » Zapisane

Poszukuj±ca
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #13 : 11-01-2013, 09:51 »

Na drzwiach gabinetu pobrañ krwi w naszej przychodni zawita³ du¿y kolorowy znaczek z napisem: Punkt szczepieñ super pacjenta (-: Ci "super" pewnie bior± te najdro¿sze...
Zapisane

Poszukuj±ca
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!