Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy pochówek Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to dobry pomysł?  (Przeczytany 60524 razy)
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« : 14-04-2010, 09:10 »

A co powiedziecie o pochówku na Wawelu?
Dla mnie to już przesada.
Cytat
Pochowanie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to bardzo dobra decyzja. Nie ze względu na dokonania prezydenta, a na jego wielkie marzenie o silnej Polsce i solidarnym społeczeństwie – przekonywała na antenie TVN 24 profesor Jadwiga Staniszkis.
Ja też mam wielkie marzenie o Polsce, ale czy kiedy zginę w katastrofie pochowają mnie na Wawelu?
Niektórzy dobrze piszą, że Wawel powinien być już zamknięty dla pochówków, nawet nie pochowano tam ostatniego króla. Czy nie można pochować ich wszystkich na alei zasłużonych na Powązkach? Zrobić jakiś pomnik ku czci tragicznie zmarłym, Warszawiacy przynajmniej mieliby u siebie prezydenta, nie wspominając już o rodzinie. No i dlaczego kardynał Dziwisz decyduje o tym kto ma być pochowany na naszym Wawelu?

Nakręcanie całej tej tragedii robi się powoli niesmaczne, w szczególności jeśli robią to media, które wcześniej ostro krytykowały prezydenta. Wcześniej był złym prezydentem, teraz po katastrofie nagle stał się najlepszym prezydentem. Co za obłuda.
« Ostatnia zmiana: 14-04-2010, 21:03 wysłane przez Hajdi » Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
tomurbanowicz
« Odpowiedz #1 : 14-04-2010, 09:15 »

Bo ludzi docenia się najczęściej po śmierci - taka natura człowieka...
Ja jestem ZA pochówkiem na Wawelu.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #2 : 14-04-2010, 09:32 »

Nakręcanie całej tej tragedii robi się powoli niesmaczne, w szczególności jeśli robią to media, które wcześniej ostro krytykowały prezydenta. Wcześniej był złym prezydentem, teraz po katastrofie nagle stał się najlepszym prezydentem. Co za obłuda.
Dlatego w moim domu media milczą.
Co do pochówku. Jakie ma znaczenie co my myślimy? Ktoś się nas o coś pyta? Kiedykolwiek się pytał? A jakby się ktoś pytał to odpowiem słowami Mistrza z Nazaretu - "niech umarli grzebią umarłych".
Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #3 : 14-04-2010, 09:52 »

My mamy jakąś dziwną zdolność do robienia podziałów kto jest lepszy, kto gorszy, kto się bardziej zasłużył, kto nie. Doszłam do wniosku, że my się nigdy nie zjednoczymy, nigdy nie będzie między nami dobrze, bo sami chcemy zgrzytów. Zaledwie parę dni po katastrofie a już są sprzeciwy, protesty, już komuś coś nie pasuje. To było do przewidzenia, zważywszy na to jak sytuacja miała się po odejściu Papieża. Wszyscy tacy niby zjednoczeni a potem wszystko wróciło do normy i ludzie zaczęli sobie skakać do gardeł. Tylko nie sądziłam, że tak szybko to nastąpi, wszak Prezydent nie pochowany jeszcze, a już ludzie pokazują rogi.
Dlaczego Prezydent nie ma być pochowany na Wawelu? Dlaczego uważają ludzie, że jemu się nie należy? Przecież każdego człowieka, który przysługuje się dla kraju powinno stawiać się na piedestały. My nie mamy swojej godności, nie potrafimy doceniać siebie, swoich ludzi, których zasługi doceniane są za granicą. Tak było m.in z Wałęsą. Zawsze musi być ta weryfikacja, czy aby uczynek jaki zrobił ktoś dla kraju jest wystarczający dobry. Nie można zastanowić się co przyniesie pochówek głowy państwa w Krakowie? Przecież to wydarzenie będzie mobilizowało ludzi do odwiedzania miejsca, które jest świadectwem naszej historii, naszej siły. Za granicą nas bardziej doceniają niż my sami siebie. To jest przykre. I jedyna rzecz do jakiej mogłabym się przyczepić to to, że nie zapytano ludzi, nas, narodu, gdzie chcemy mieć pochowanego prezydenta. Przecież to nasz głos powinien być decyzyjny, bo to nasz prezydent. Podejmuje się decyzje, bez uwzględnienia zdania narodu.
To, co robią media to ponowna próba manipulacji narodem. Wiemy, że największym opluwaczem prezydenta był TVN i teraz my mamy uwierzyć w smutną minę dziennikarza prowadzącego, który wygląda jakby był na psychotropach, a który wcześniej jeździł po Lechu Kaczyńskim jak po łysej kobyle? Przedstawiano nam obraz kurdupla, który niczego dobrego dla kraju nie robił a teraz nagle jest wystawiany na piedestały. Za co? Ja nie znam takiego prezydenta, jakim go sie przedstawia teraz i jedyny program jaki oglądam do TVP, bo na resztę patrzeć nie mogę. TVP jako jedyna stacja rozmawia z ludźmi na ulicy.
Zapisane
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #4 : 14-04-2010, 09:57 »

Co do pochówku. Jakie ma znaczenie co my myślimy? Ktoś się nas o coś pyta? Kiedykolwiek się pytał? A jakby się ktoś pytał to odpowiem słowami Mistrza z Nazaretu - "niech umarli grzebią umarłych".

A może ma znaczenie? Tu można się wypowiedzieć i za i przeciw.
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5181
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #5 : 14-04-2010, 09:59 »

Ciesze się, że w Polsce są podzielone zdania, że Polacy nie przytakują jak baranki wszystkiemu co powie władza. Nie wiem czym zasłużył sobie Lech na tak honorowy pochówek. Jako zwykły szaraczek nie odczuwam jego "doskonałej" polityki, jest wręcz przeciwnie. Wciąż pamiętam tą "małpę w czerwonym" i nie rozumiem całego tego wybielania danej osoby po jej śmierci - każdy z nas kiedyś umrze, ale jeszcze żadna śmierć nie zmieniła przeszłości danego człowieka.
Oczywiście pochowają go, gdzie zechcą, ale mam nadzieję, że jeśli już nastąpi to na Wawelu przyszłe pokolenia zweryfikują w obiektywny sposób jego zasługi, bo idąc tokiem myślenia, że należy się, bo był prezydentem należy każdego polskiego prezydenta chować na Wawelu.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #6 : 14-04-2010, 10:25 »

Kocham Kraków, mieszkam tu. Większość prawdziwych Krakowian nie ma nic wspólnego z tym buractwem, które tu dziś próbuje skłócić Naród. Nie udało się skłócić Polaków z Narodem Rosyjskim, to ostatnia okazja,by zamącić w Krakowie. Jest mi wstyd, za każdego Krakowianina, jeśli okazał się zwykłym burakiem. Dlaczego? Kto nam dał prawo do decydowania o tym, kto i gdzie pochowany będzie po śmierci? Jest to prawo rodziny. Zgodziła się obecna władza ( bo chodzi o prezydenta państwa). Ostatecznie zgodę może wydać tylko metropolita krakowski (bo On zarządza tym terenem). Nikt inny. Tak zrobił. Czy więc marzy się buractwu, że będzie  wydawać koncesje na pochówek na Wawelu?
Już Nam mówią, (nie widzicie tego?), co mamy jeść (GMO), jak  chorować (Medycyna, szczepienia), jak żyć (pedofilia, homoseksualizm, manipulacja młodzieżą, rodziną...) a teraz Wam mówią, kiedy i gdzie rodzina może pochować swych bliskich. Jutro, powiedzą Wam kto może żyć a kto powinien umrzeć!
Napisałam dziś w tym duchu trzy posty na forum onet.pl. Żaden nie został opublikowany.
Zapisane

michael27
« Odpowiedz #7 : 14-04-2010, 10:28 »

Klaro przepraszam Cię! Wiem, że ta grupka wyrostków to nie jest Kraków. Gdy rano ich pokazywali w tv było tam może 50-60 osób. W większości dzieci. Co lepsze dało się tam też zauważyć ludzi skośnookich (co im do tego?).
Ja darzę wielkim sentymentem Kraków i wiem, że prawdziwy Krakus nie zrobił by czegoś takiego.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #8 : 14-04-2010, 10:36 »

Klaro przepraszam Cię! Wiem, że ta grupka wyrostków to nie jest Kraków. Gdy rano ich pokazywali w tv było tam może 50-60 osób. W większości dzieci. Co lepsze dało się tam też zauważyć ludzi skośnookich (co im do tego?).
Ja darzę wielkim sentymentem Kraków i wiem, że prawdziwy Krakus nie zrobił by czegoś takiego.
Dziękuję za wsparcie. Nie dajmy się buractwu. Prawdziwy Naród Polski,  tzw. ulica to naprawdę szlachetni i dobrzy ludzie. Widać to było w Krakowie w sobotę 10 kwietnia, kiedy o 17.00 zgromadził się Kraków na mszy żałobnej na Wawelu. Prawdziwe tłumy. Stratowano wszystkie trawniki na dziedzińcu, bo Wawel nie mógł pomieścić ludzi. Wylewali się jak lawa ze wszystkich możliwych dróg na wzgórze. Większość to ludzie młodzi.Serce rosło.
« Ostatnia zmiana: 14-04-2010, 11:03 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #9 : 14-04-2010, 10:48 »

Cytat
Dlaczego Prezydent nie ma być pochowany na Wawelu?

Dlatego, bo nie zorganizował powstania, nie zginął na wojnie i nie jeździł na białym koniu. Taka w nas mentalność romantyczna. Sylwetka Kaczyńskiego była bardzo deformowana przez media. Najczęstsze obelgi wynikały moim zdaniem z bezradności. Bo żeby wyśmiewać się ze wzrostu? On nie starał się przypodobać mediom, nie dbał o notowania, o popularność. Na wybrzeżu znany jest jako BARDZO wymagający nauczyciel akademicki i dobry, przykładny fachowiec oddany swoim ideom. Całą swoją młodość ofiarował pracy społecznej, bo wtedy m. in. na szkoleniu robotników nie robiło się pieniędzy. Ciekawe, dlaczego ludzie wylegli na ulice? Bo to był prezydent? A może to prawda do nich dotarła? Czasem trzeba kogoś stracić, żeby go docenić. Ciekawe, kto ze współcześnie żyjących -zdaniem protestujących - zasługuje na takie wyróżnienie czyli pochówek na Wawelu?
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 14-04-2010, 10:49 »

Nie dajmy się buractwu.
I o to chodzi!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #11 : 14-04-2010, 11:50 »

Cytat od: Klara27
Kto nam dał prawo do decydowania o tym, kto i gdzie pochowany będzie po śmierci? Jest to prawo rodziny. Zgodziła się obecna władza ( bo chodzi o prezydenta państwa). Ostatecznie zgodę może wydać tylko metropolita krakowski (bo On zarządza tym terenem).

To jest sedno sprawy i nie ma nad czym dyskutować. Jest taka wola rodziny, jest zgoda metropolity krakowaskiego, koniec tematu. Zawsze natomiast znajdą się tacy co to się im wydaje, że mają prawa o decydowaniu o sprawach innych.
Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #12 : 14-04-2010, 11:59 »

Teraz nikt się nie chce przyznac do autorstwa tego pomysłu. Rodzina mówi, ze to nie ich pomysł, rzecznik Dziwisza, że to nie pomysł Kardynała, Kardynał, ze to była sygestia Komorowskiego i rodziny...

A ja myślę, że ktokolwiek to przeforsował, zrobił to tylko po to, aby podzielić naród.
Ta tragedia bardzo zjednoczyła ludzi. Widocznie dla niektórych za bardzo.
Dziel i rządż Smutny
Zapisane
villah
« Odpowiedz #13 : 14-04-2010, 16:23 »

Wydaje Ci się, że lepiej jest media wybielać? Po co winicie dilera, skoro on sprzedaje narkotyki potrzebującym... Moim zdaniem takie zachowanie należy piętnować, bo to, w jaki sposób i z jaką intensywnością naśmiewano się z głowy naszego państwa było już chore, na skraju jakiejś manii prześladowczej.

Zapisane
Ell_anna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.02.2009
Skąd: okolice Warszawy
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #14 : 14-04-2010, 21:07 »

Muszę Wam powiedzieć, że dyskusje na innych forach są poniżej wszelkiego poziomu. Na naszym forum są osoby o różnych poglądach, ale okazuje się, że dyskusja może toczyć się na argumenty, a nie na wyzwiska.

Po ogłoszeniu miejsca pochówku pary prezydenckiej w pierwszym momencie odczułam lekkie zdziwienie czy to aby nie przesada. Jednak po przemyśleniu całego kontekstu stwierdzam, że to słuszna decyzja. Gdyby Lech Kaczyński zginął, że tak się wyrażę, w prywatnej podróży, nikt nawet nie wspomniałby o pochówku na Wawelu. Ta katastrofa ma wymiar symboliczny. To straszne, że pochłonęła tak wiele ofiar, ale gdy patrzę na to co dzieje się teraz w Europie, w Rosji, na świecie, to uważam, że śmierć tych ludzi była przeogromną ofiarą, aby świat usłyszał bolesną prawdę o Katyniu. Poza tym pamięć o prezydencie Kaczyńskim, pochowanym na Wawelu będzie wieczna, co jest gwarantem upamiętnienia również pozostałych ofiar tej tragedii. Ci ludzie zginęli na służbie, wszyscy, prezydent, członkowie delegacji, BOR, załoga...

A tak na marginesie mam pytanie czy wśród żyjących osób jest ktoś, kto według was jest godny pochówku na Wawelu? Ja niestety nie widzę odpowiednich kandydatów...

A propos telewizji, niestety TVN nie może wyzbyć się maniery szukania sensacji i oczywiście protestującym poświęcono prawie 15 minut bezpośredniej relacji. Pytam po co? Gdyby nie media nikt nawet nie zwróciłby uwagi na garstkę protestujących.
« Ostatnia zmiana: 14-04-2010, 21:12 wysłane przez Ell_anna » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #15 : 14-04-2010, 21:34 »

O pochówku na Wawelu decyduje tylko i wyłącznie patriotyzm. Gdyby rozliczać tam leżących, poza biskupami, z innych cech, to prawdopodobnie nikt by na to nie zasłużył. Piłsudski na przykład to był kawał drania, ale to nie ma tu nic do rzeczy.
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #16 : 14-04-2010, 21:37 »

Nikt nie kwestionuje, że to co się stało jest wielką tragedią, że żałoba jest zbędna, możesz wejść również na moją stronę, zmieniłam główne tło na czarny kolor, w końcu mamy żałobę narodową, osobiście nie słucham nawet od soboty muzyki, choć zawsze radio grało codziennie. Czy jestem pieniaczem? Nie rozumiem jedynie tej dziwnej decyzji o pochówku, teraz każdy zwala na innych ten pomysł, nikt nie chce się przyznać. Słyszałam, że przy chowaniu Piłsudskiego również były protesty i podziały, dlaczego Pan Jarosław postanowił podzielić naród?

Kalisz martwi się infrastrukturą w Polsce, przyjedzie na pogrzeb Obama i zobaczy stan naszych dróg, wstyd na cały świat, i dobrze niech się wstydzą. Taki ten rząd i poprzednie co dbali o własne tyłki, teraz nagła sytuacja ich przerasta.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #17 : 14-04-2010, 21:55 »

Abi, nie martwilabym sie stanem drog na przyjazd Obamy! Sa jakie sa i nie jest to jedynie polski problem. Polska ruszyla do przodu wiele pozniej od krajow zachodnich a pomimo to jest duma Europy i moze sie pochwalic w wielu innych dziedzinach. Kopernik, Chopen, Papiez Jan Pawel II i jest wiele wiele znaczacych w swiecie osobistosci. Jest chaos, ale ja naprawde jestem dumna z Polski i taki chaos jest wrecz potrzebny i mysle ze fizjologiczny po tylu przejsciach. Polska powinna pokazac swoje dumy i osoby a nie drogi. Co polskie drogi moga Obama obchodzic?
Cytat
teraz nagła sytuacja ich przerasta.
Mysle ze to warto zostawic do czasu po wizytach. Jestem nastawiona pozytywnie i jako odbiorczyni z boku widze ze wszystko pomimo nieoczekiwanej sytuacji, funkcjonuje doskonale.
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #18 : 14-04-2010, 22:05 »

Cytat od: Abi
dlaczego Pan Jarosław postanowił podzielić naród?

A tam, wydaje mi się, że więcej ten "podział narodu" nakręcają media, niż w rzeczywistości on jest.
Abi, nikt Ci nie broni nie zgadzać się z decyzją pochówku na Wawelu. Ale czy mówienie o tym głośno i powtarzanie tego, że się nie zgadzasz, coś zmieni, komuś to pomoże w tej chwili żałoby?

Oczywiście pisząc "pieniacze" miałam na myśli osoby protestujące w Krakowie pod Wawelem.


« Ostatnia zmiana: 15-04-2010, 18:00 wysłane przez Solan » Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
maist
« Odpowiedz #19 : 14-04-2010, 22:26 »

Panowie od szkiełka są bardzo zatroskani głosami oglądaczy potępiających wawelski pochówek, Pan Wajda raczył wyrazić oburzenie, bo dla niego miejsca nie wystarczy. Pan "profesor" Bartoszewski, zbieracz wszelkich odznaczeń i orderów, również wyraził święte oburzenie. Niektórzy zatroskali się, że teraz każdy prezydent będzie uważał, że należy mu się miejsce na Wawelu. A ja proponuję już teraz miejsce dla Jaruzelskiego i Kwaśniewskiego - Smocza Jama.
« Ostatnia zmiana: 15-04-2010, 18:01 wysłane przez Solan » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!