Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy pochówek Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to dobry pomysł?  (Przeczytany 60531 razy)
villah
« Odpowiedz #20 : 14-04-2010, 22:40 »

Kłócą się o 3 metry kwadratowe gleby, to jest rasa ludzka-głupia, głupia, głupia- szczury wiedzą więcej o życiu, niż my.
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #21 : 15-04-2010, 07:59 »

Może i Obama nie zobaczy naszych dziur, ale nie chodziło mi o to, że my jako naród mamy się czegoś wstydzić. Wstydzić mogą się jedynie ci w rządzie, biorą dużą kasę za to, czego nie robią.
Kaczyńskiego z małżonką pochowają gdzie zechcą, nie moja sprawa, ale strasznie szybko została podjęta ta decyzja, a przecież Wawel to nie jest zwykły cmentarz, to nie jest zwykły kawałek gleby. Ale skoro tak widzą go Polacy, to brak mi słów.
« Ostatnia zmiana: 15-04-2010, 18:01 wysłane przez Solan » Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #22 : 15-04-2010, 08:19 »

Kaczorowski zostanie pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej:
http://www.tvn24.pl/-1,1652232,0,1,trumna-kaczorowskiego-przejedzie-do-belwederu,wiadomosc.html
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
michael27
« Odpowiedz #23 : 15-04-2010, 08:44 »

Decyzja zapadła i nikt jej nie zmieni. A te protesty tylko ośmieszają Polskę. Smutny
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #24 : 15-04-2010, 08:46 »

Nie martwmy się o to, że Kraków nie uniesie niedzielnego oblężenia. Mamy tu duże doświadczenia logistyczne. Gdybym mogła podpowiedzieć coś tym, którzy martwią się np. o to czy w Balicach pomieszczą się wszystkie samoloty, to doradziłabym takie rozwiązanie. Niech B. Komorowski siądzie za sterami wrót od stodoły i wraz z rządem przyleci do Krakowa, zostawiając tym samym więcej miejsca w Balicach.  Zwoduje tego rumaka, własnej konstrukcji, na Wiśle u stóp Wawelu. Jeśli zazdroszczą tłumów przed Pałacem, to niech zwodują pod Mostem Dębnickim a tam już na pewno aplauz dostaną (choćby od tych co protestują teraz). Dopłyną wpław do brzegu pod Jubilatem i przejdą na Rynek pieszo ociekając wodą. Powie się wtedy, że przybyli do Krakowa jako ci pątnicy szczerzy a od łez byli mokrzy. Tak więc oszczędności państwowej kasy i PR w jednym.
Zapisane

michael27
« Odpowiedz #25 : 15-04-2010, 08:49 »

Kraków ma doświadczenie, pamiętam jak byłem na mszy naszego Ojca Świętego, gdzie było 2 mln ludzi. Wszystko odbyło się bez korków, bez zamieszania. Organizacja super!
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #26 : 15-04-2010, 10:06 »

Zanim zaczęto zastanawiać się nad pochówkiem Lecha Kaczyńskiego od razu powiedziałem sobie, że najlepsze miejsce to bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Byłem, widziałem to miejsce z grobami prezydentów, prymasów, kardynałów, pisarza Henryka Sienkiewicza trzy miesiące temu. Natychmiast jednak przyszedł mi do głowy Wawel. Dlaczego?

Lech Kaczyński uparcie pokazywał niewygodną polskość, patriotyzm. Pokazywał prawdę historii, chciał przeprosin za zbrodnię na ludziach, których dzieci, wnukowie, prawnukowie żyją. Wystarczy tylko posłuchać starszej osoby, która zaczyna opowiadać tamtą straszną historię, a włos się na głowie jeży. Ci ludzie przecież żyją. Zresztą nie tylko był Katyń, weźcie banderowców na Ukrainie. Nadziewanie małych dzieci na widły i pieczenie nad ogniskiem, wbijanie gwoździa w głowę, odwracanie głowy o 180 stopni, aż pękły kręgi, głowa w imadle, robienie rękawiczek, czyli nacinanie skóry na wysokości łokcia, później skórę się ściągało w stronę palców, ściągali na żywca. Oczywiście to tylko mały procent pomysłów zwyrodnialców. Krótko mówiąc, po Piłsudskim, w czasie drugiej wojny światowej i zaraz po wojnie odebrano nam to, co od 1385 roku stanowiło Polskę, a o co tak po 123 latach niewoli walczył Piłsudski. W kilka lat zniszczono kulturę, całą historię, spuściznę naszych przodków, królów Polski, domy, kościoły zrównano z ziemią. Podkreślam, w kilka lat! I to tradycję mającą ponad pięćset lat historii! Ziemie Litwy, Ukrainy, Białorusi przed nakazem, przed rzezią ze strony Rosji były takie, jak dziś Śląsk, Podhale, Pomorze, stanowiły jeden naród.

Tuż po tych wydarzeniach narzucono Nam reżim, kulturę radziecką, która nigdy w historii Polski nie miała miejsca. Po wojnie za wspomnienie o Polsce, Katyniu, Ukrainie miałeś przeje..ne. Babcia mojego kolegi z dumą pokazuje książkę o Piłsudskim i mówi o nim, że to jest Król Józef Piłsudski. Kobieta ma po dziewięćdziesiątce. Płacze, jak wspomina o tym, co działo się po wojnie. Jak stłamszono ich ból po bliskich zabitych, zamknięto usta.

W wolnej Polsce postsolidarnościowej, (choć ja sam nie wiem, czy dziś jesteśmy Polską, czy UE, bo pewnie gdyby spytać młodsze pokolenie, to dla nich Polska to UE) wreszcie przyszedł prezydent, który zaczął walczyć o to, co wcześniej robili: Józef Antoni Poniatowski, Tadeusz Kościuszko, Gen. Władysław Sikorski, Józef Piłsudski. Wszyscy są pochowani na Wawelu. Obok tych ludzi też było mnóstwo pieniaczy, zdrajców, sprzedawczyków, którzy mieli na uwadze tylko dobro własne, nie narodu.

Mówi się, że czas pokaże, czy dobrą decyzją było pochowanie Kaczyńskich na Wawelu? Jakże neprzewidziane są wyroki losu. Gdyby Lech Kaczyński żył, odnotowalibyśmy tylko wzmiankę o obchodach Katynia. Teraz mówi o Katyniu cały świat, co to jest, a dlaczego Katyń, po co tam lecieli? Co wobec tego miał zrobić Miedwiediew? Przyznał otwarcie, bo nie mógł skłamać i się skompromitować. Swoje buractwo jedynie pokazuje Białoruś. Kaczyński niestety już się nie dowie, jak spektakularny odniósł sukces. Uszanujmy to. Chyba że wolimy sprawdzać kasę na koncie, oglądać rozrywkowy program podjadając czipsami, popijając Colą, bo mamy w dupie politykę, a jedynie, co z niej pamiętamy, to "Spieprzaj dziadu".
« Ostatnia zmiana: 15-04-2010, 10:08 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Iza38K
« Odpowiedz #27 : 15-04-2010, 10:35 »

Znowu jakiś Martix. Tym razem żałobny. Piotr napisał, że Piłsudski był draniem. Może i był... jak każdy z nas. Pewien mędrzec rzekł: "Każdy święty ma swój zły cień i w każdym zbrodniarzu tkwi światło". I taka prawda. Prezydent Lech Kaczyński negocjował i podpisał Traktat Lizboński. Powinien, jako bojownik o wolność, powiedzieć jakie są zapisy tego Traktatu. Może dopiero jak zaczną do Was strzelać w czasie protestów, sobie to uświadomicie. Mnie jest obojętne, gdzie będzie spoczywał, bo zgadzam się, że na Wawelu święci nie spoczywają, tylko prochy ludzkie. A wszystko to marność...
« Ostatnia zmiana: 15-04-2010, 18:03 wysłane przez Solan » Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #28 : 15-04-2010, 10:46 »

Cytat
Mnie jest obojętne, gdzie będzie spoczywał bo zgadzam się, że na Wawelu święci nie spoczywają tylko prochy ludzkie. A wszystko to marność...
Dokładnie, miałam jechać do Krakowa, ale odechciało mi się. W świetle tego chaosu różnie może się tam dziać, a i atmosfery godnej pewnie nie będzie...
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #29 : 15-04-2010, 10:59 »

Cytat od: Machos
Kaczyński niestety już się nie dowie, jak spektakularny odniósł sukces. Uszanujmy to.

Zgadzam się Machos z Tobą w 100%.
Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #30 : 15-04-2010, 11:19 »

"O, kocham Kraków - bo nie od kamieni
przykrościm - doznał - lecz od żywych ludzi,
nie zachwieje się we mnie duch ani się  zmieni,
ani się zapał we mnie nie ostudzi.
Co bowiem z Wiary jest, co mi rumieni
różanym świtem myśl i co mnie budzi.

Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos- - stanę na szczycie."
S. Wyspiański
Zapisane

adam
« Odpowiedz #31 : 15-04-2010, 13:22 »


Cytat
Lech Kaczyński uparcie pokazywał niewygodną polskość, patriotyzm. Pokazywał prawdę historii, chciał przeprosin za zbrodnię na ludziach, których dzieci, wnukowie, prawnukowie żyją. Wystarczy tylko posłuchać starszej osoby, która zaczyna opowiadać tamtą straszną historię, a włos się na głowie jeży. Ci ludzie przecież żyją. Zresztą nie tylko był Katyń, weźcie banderowców na Ukrainie. Nadziewanie małych dzieci na widły i pieczenie nad ogniskiem, wbijanie gwoździa w głowę, odwracanie głowy o 180 stopni, aż pękły kręgi, głowa w imadle, robienie rękawiczek, czyli nacinanie skóry na wysokości łokcia, później skórę się ściągało w stronę palców, ściągali na żywca. Oczywiście to tylko mały procent pomysłów zwyrodnialców.

A Wolacy to niewinne istoty zesłane prosto z nieba ulepione z gliny przez samego stwórce. Żadnych okrutnych czynów ze swej strony nie popełnili. Boże miej ich w opiece.

Cytat
Tuż po tych wydarzeniach narzucono Nam reżim, kulturę radziecką, która nigdy w historii Polski nie miała miejsca. Po wojnie za wspomnienie o Polsce, Katyniu, Ukrainie miałeś przeje..ne. Babcia mojego kolegi z dumą pokazuje książkę o Piłsudskim i mówi o nim, że to jest Król Józef Piłsudski. Kobieta ma po dziewięćdziesiątce. Płacze, jak wspomina o tym, co działo się po wojnie. Jak stłamszono ich ból po bliskich zabitych, zamknięto usta.

A cóż to za kultura radziecka została narzucona?

« Ostatnia zmiana: 15-04-2010, 13:52 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #32 : 15-04-2010, 13:28 »

Na to pytanie odpowie nam za jakiś czas samo życie, kiedy już opadną pierwsze emocje, gdy zapisy czarnych skrzynek będą jawne. Zbyt szybko/pochopnie wyrażamy swoje emocje, opinie, na różne zresztą sprawy. Czas pokaże, bądźmy cierpliwsi.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #33 : 15-04-2010, 14:48 »

O miejscu pochówku decydują rodzina i władze kościelne. Nigdy nie zrozumiem gawiedzi, która swój nos wścibia tam, gdzie nie ma.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
fiona50
« Odpowiedz #34 : 15-04-2010, 15:02 »

Lech Kaczyński uparcie pokazywał niewygodną polskość, patriotyzm. Pokazywał prawdę historii, chciał przeprosin za zbrodnię na ludziach, których dzieci, wnukowie, prawnukowie żyją. Wystarczy tylko posłuchać starszej osoby, która zaczyna opowiadać tamtą straszną historię, a włos się na głowie jeży. Ci ludzie przecież żyją.
   
Ile razy można przepraszać? Przeprosił prezydent Jelcyn i przeprosił prezydent Gorbaczow. Nie były to słowa IZWINITIE tylko PRASTITIE, to znaczy nawet więcej niż zwykłe PRZEPRASZAMY

Cytat
... o Katyniu cały świat, co to jest, a dlaczego Katyń, po co tam lecieli? Co wobec tego miał zrobić Miedwiediew? Przyznał otwarcie, bo nie mógł skłamać i się skompromitować.     

To jest właśnie cała kwintesencja tej katastrofy, że świat się dowiedział  o Katyniu, a za sobą pociągnęło to już lawinowo całą niedostępną i zafałszowaną tajemnicę.
Olbrzymi wpływ na to miał też film A. Wajdy, który na festiwalu w Cannes widziało wąskie grono, kiedy był przedstawiony do Oscara a teraz po emisji w Polsce i Rosji jest znany szerszej publiczności i o który zabiegają kina i TV USA, Kanady, Portugalii, Bułgarii, Czech, Słowacji, Republiki Macedonii, Serbii i innych
 
Cytat
Kaczyński niestety już się nie dowie, jak spektakularny odniósł sukces. 

Niestety, nie dowie się, ale potomni się dowiedzą a historia osądzi, bo to że nie cieszył się za życia popularnością to nie znaczy,że nic dla Polski nie zrobił
W historii Polski nie brakowało nigdy kontrowersji.
« Ostatnia zmiana: 15-04-2010, 16:04 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #35 : 15-04-2010, 16:17 »

Martwi mnie to, że śmierć Kaczyńskiego stawia się na piedestale przed innymi ofiarami tej katastrofy, jak czują się te rodziny? Przecież wszystkie te ofiary leciały TU-154, aby zawalczyć o prawdę! Nie wspominając już o osobach, które całe swoje życie walczyły o prawdę zamordowanych ojców.
Ambasador RP w NY powiedział dzisiaj, że aby zażegnać konflikt można zaproponować wystawienie tablicy upamiętniającej razem z parą prezydencką na Wawelu o innych ofiarach katastrofy.
Rzeczywiście o miejscu pochówku decyduje rodzina, ale czy każdy Polak może wedle życzenia rodziny spocząć na Wawelu?
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #36 : 15-04-2010, 16:25 »

Martwi mnie to, że śmierć Kaczyńskiego stawia się na piedestale przed innymi ofiarami tej katastrofy
No, ale tu chodzi o prezydenta Polski, a nie o kupczenie cierpieniem i martyrologią. Ludzie, opamiętajcie się! Ciszej nad ta trumną!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #37 : 15-04-2010, 16:27 »

Rzeczywiście o miejscu pochówku decyduje rodzina, ale czy każdy Polak może wedle życzenia rodziny spocząć na Wawelu?
Jeśli się na to zgodzi rodzina i właściciel cmentarza, to czemu nie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #38 : 15-04-2010, 17:09 »

O miejscu pochówku decydują rodzina i władze kościelne. Nigdy nie zrozumiem gawiedzi, która swój nos wścibia tam, gdzie nie ma.

A kto ma prawo do Wawelu niby i decydowania o tym. Oczywiście, że gawiedź ma prawo zabierania głosu, tym bardziej że wciąż powtarza się o demokracji. Wawel to nie sprawa prywatna księdza, bo nie ksiądz jest właścicielem Wawelu, a raczej jest on namiestnikiem z nadania Watykanu. Wawel należy do Polaków i Polacy mają prawo wyrażać swoje zdanie. A co do chęci rodziny, to pozostawiam bez komentarza.
« Ostatnia zmiana: 15-04-2010, 18:04 wysłane przez Solan » Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #39 : 15-04-2010, 17:25 »

Zawsze będzie nieodpowiedni moment, teraz bo jeszcze nie pochowany, później kiedy Go pochowają, nie będzie już o czym rozmawiać.
Poza tym nie wiedziałam, że Wawel to zwykły cmentarz. Wygląda na to, że to miejsce jest przereklamowane.
« Ostatnia zmiana: 15-04-2010, 17:28 wysłane przez Abi » Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!