Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 15:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy pochówek Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to dobry pomysł?  (Przeczytany 60556 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #40 : 15-04-2010, 17:28 »

No ale po co ta gadka, skoro decyzja zapadła? Po to, by pokazać światu, jakie z nas palanty? To wiadomo i bez tego...
A co do chęci rodziny to pozostawiam bez komentarza.
Jak to groźnie zabrzmiało...
« Ostatnia zmiana: 16-04-2010, 08:19 wysłane przez Hajdi » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #41 : 15-04-2010, 17:39 »

Zawsze znajdą się ludzie, którzy mają inne zdanie. Tego się nie uniknie.
Skoro i tak jesteśmy postrzegani przez świat jak palanty, to jedna mała manifestacja niczego nie zmieni.
Decyzja podjęta, więc rozmowa nie ma sensu.
Chociaż Kraków na tym zyska, no i spotkają się głowy różnych państw, które prawdopodobnie nie miałyby okazji się w spotkać, gdyby nie ta tragedia.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #42 : 15-04-2010, 17:43 »

Na marginesie tej pasjonującej dyskusji warto byłoby przytoczyć pewną myśl genialnego poety. Pamiętam tylko ostatni werset: "...Prawda się razem dochodzi i czeka."
Zapisane

I'm going through changes
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #43 : 15-04-2010, 18:18 »

Tak między Bogiem a prawdą, to Kaczyński ma większe prawo do tego szczytnego miejsca, jak ci tam królowie. Przynajmniej nie doprowadził Polski do rozbioru, a jak na nasze standardy, to już coś.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #44 : 15-04-2010, 19:47 »

Dla wyjaśnienia. Wawel to zespół zabytków. Zamek i związane z nim budynki (państwowy) - tam możemy rządzić, w ramach demokracji wszyscy disgust szczególnie w Jamie Smoczej biggrin Na Wawelskim Wzgórzu stoi Katedra Wawelska. Tu znajdują się groby królów a także prochy Mickiewicza, Słowackiego. Piłsudskiego, serce Norwida. Katedra należy do kościoła krakowskiego (od tysiącleci), Zarządza nią i odpowiada za utrzymanie, remonty, bezpieczeństwo itp.. metropolita krakowski (od tysiącleci ). Dlatego tylko metropolita (obecnie jest nim kardynał Dziwisz) w katedrze rządzi.  Tak jak każdy z Was rządzi u siebie w domu i decyduje a nie sąsiedzi ani tym bardziej np. Kowalscy z np. Białegostoku czy Warszawy. Każdy może położyć się na Wawelu i wielu to robi. Ja sama co najmniej 2 razy do roku ( wiosną i jesienią- wtedy jest najpiękniej). Leżenie odbywa się na ławkach na dziedzińcu. No w katedrze też każdy może spróbować. Należy napisać pismo do metropolity krakowskiego a on podanie rozpatrzy. Należy umotywować- niestety.

"We wrześniu 1933 roku obchodzono w Krakowie rocznicę zwycięstwa pod Wiedniem. Po wielkich manifestacjach, odbył się uroczysty obiad u kardynała Sapiehy. Po nim, jak zanotował jeden z księży, Marszałek miał zadać pytanie: Ekscelencjo, a może by jeszcze jedno miejsce na Wawelu się znalazło? Na co usłyszał odpowiedź: Może by się i znalazło, ale to, Panie Marszałku, trzeba się pospieszyć.
Marszałek dotrzymał słowa, dwa lata później zmarł."

Kto więc pragnie leżeć na Wawelu to albo ławki albo pisać do metropolity. Zapraszamy.Ale nie spieszcie się. smile
« Ostatnia zmiana: 15-04-2010, 20:09 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #45 : 15-04-2010, 20:34 »

Pan się czegoś obawia?
Tak. Obawiam się, że znowu przyjdzie mi wstydzić się za rodaków.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #46 : 15-04-2010, 21:20 »

Oczywiście, że królewski pogrzeb Lechowi Kaczyńskiemu się należy i to nawet bardziej niż wielu królom, którzy leżą na Wawelu. Ludzie co kiepsko znają historię myślą, że trafiali nam się dobrzy królowie. Otóż prawda jest taka, że nie bardzo… W historii Polski mieliśmy wielu królów zagranicznych. Częstokroć bardziej ich interesowały interesy dynastyczne np. szwedzkie, saskie itd. aniżeli inetres państwa polskiego. Natomiast Kaczyński jest prawdziwym Polakiem. Niewielu polskich władców zginęło w służbie Polsce. Lech Kaczyński oddał swoje życie troszcząc się o interesy ojczyzny. Robił swoje wbrew temu co powiedzą inni, co powiedzą media częstokroć kontrolowane przez zagraniczny kapitał. Był patriotą wbrew modzie na niepolskość, źle pojętą "europejskość", a którą lansowały media niepolskie, choć polskojęzyczne.

To co robił Kaczyński było niewygodne m.in. dla Rosji, dla aparatczyków starego komunistycznego systemu, dla tych co mieli na sumieniu współpracę ze służbami bezpieczeństwa. Przeciwko pochówkowi Kaczyńskiego na Wawelu protestowała m.in. aktorka Dorota Stalińska. Patrząc na nazwisko tej Pani nie dziwi ta jej postawa, jakże zgodna z duchem samego Stalina. Szkoda, że media polskojęzyczne, przedstawiciele tych mediów w osobie niektórych aktorów, aktorek krytykują bezpodstawnie osoby, które odważyły się na patriotyzm.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #47 : 15-04-2010, 23:13 »

Biosłoniki, cały świat dowiedział się o zbrodni katyńskiej, cały świat odwiedzając Wawel przez następne setki lat też o niej usłyszy i to niezależnie od naszej politycznej sympatii dzisiaj.
Oni nie żyją, tragiczna śmierć została wpisana w historię Polski. Dajmy spokój.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #48 : 16-04-2010, 00:29 »

Bio- co? msn-wink

Heniu, królowie byli jacy byli, adekwatni do kondycji Rzeczypospolitej. Tak czy owak, zostawiłbym ich w spokoju. Tak samo spokój należy się wszystkim zmarłym. Ostatnie wydarzenia budzą różne, czasem skrajne emocje. Warto chyba traktować je spokojnie.
Zapisane

I'm going through changes
maist
« Odpowiedz #49 : 16-04-2010, 06:18 »

Pociągnięty do odpowiedzi Norman Davis powiedział między innymi że nie wierzy w coś co jest nazywane "charakterem narodowym" - wszyscy ludzie wszędzie na świecie są do siebie podobni. Ton narodom nadają krzykacze - politycy, dziennikarze, wszyscy Ci którzy wypowiadają się w mediach. Zgadzam się z nim w 100%. Jeżeli chodzi o Kaczyńskiego, media urządzały na Niego polowania i epatowały oglądaczy tekstami jak "spieprzaj dziadu" czy "małpą w czerwonym" Na co dzień w mediach nie było Jego wypowiedzi. Nawet wtedy kiedy dzięki niemu powstało Muzeum Powstania Warszawskiego, media natychmiast zakpiły że Kaczyński uważa się za najważniejszego powstańca. To dzięki tym ludziom zyskujemy coś co wielu uznaje za charakter narodowy. My obywatele mamy czasem wpływ na wyrażenie naszego charakteru narodowego w wyborach - i zrobiliśmy to powierzając stanowiska Prezydenta Lechowi Kaczyńskiemu. Niestety większość mediów uznała że się mylimy i rozpoczęła się nagonka która dla niektórych trwa do dziś poza grób. A to był mój Prezydent bo na niego głosowałem i jeżeli chodzi o mnie może być pochowany nawet w Piramidzie Cheopsa, to i tak nie ma już dziś żadnego znaczenia dla mnie bo On już nie żyje.  
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #50 : 16-04-2010, 18:52 »

Też się jakoś nie wstydzę. Mój bezwstyd ktoś stąd sobie cichutko usunął... ;-)

Laokoonie, sarkastycznie ale dość trafnie pisujesz.

Jak to sarkastycznie?

Na przykład Walezjusz też nie leży na Wawelu z tego co mi niewstydzącemu się za moich rodaków i ich-nasze gawiedzi niedorozwinięcie przychodzi do głowy.

Tutaj lista miejsc spoczynku władców Polski: http://pl.wikipedia.org/wiki/Miejsca_spoczynku_władców_Polski

A tu groby na Wawelu http://pl.wikipedia.org/wiki/Groby_Królewskie_na_Wawelu

Który więc z królów czy królowych znajdujących się na Wawelu było i jest niegodnych? Może August II Mocny?

Jak widać te niektóre argumenty są miałkie. W taki sposób za chwilę na Wawel powędruje Jaruzelski, za nim Wałęsa i Kwaśniewski. No bo jak to przecież to wielcy Polacy i patrioci. Że w ogóle są w opozycji do tego czym była i jest Polska to nie szkodzi.

Lech Kaczyński moim skromnym zdaniem nie powinien być chowany na Wawelu. Przy całym szacunku dla jego dokonań.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2010, 19:11 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Patronix
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 16-11-2008
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #51 : 16-04-2010, 21:32 »

Jak już rozliczamy historię wikipedią
Tutaj coś o Zygmuncie III Wazie, również pochowanym na Wawelu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obl%C4%99%C5%BCenie_Smole%C5%84ska_1609-1611 (Oblężenie Smoleńska)
 
a tu ciekawsze fragmenty:
"By zjednać sobie opinię szlachecką, król rozpoczął akcję propagandową, w której porównywał wojnę z Moskwą do podboju Indii czy Ameryki. Przekonywano, że Polacy są dziedzicami ziem nad Oką, Wołgą, Donem, gdyż tam rozciągała się Sarmacja."
Ponieważ opinia szlachecka w większości podejrzewała króla o wykorzystywanie sił Rzeczypospolitej do swych prywatnych celów, Zygmunt III przygotowywał się do wojny w tajemnicy przed sejmem. Z tego też powodu o wybuchu wojny na początku 1609 roku zadecydował jedynie król z senatem, przy całkowitym pominięciu izby poselskiej."



« Ostatnia zmiana: 16-04-2010, 21:35 wysłane przez Patronix » Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #52 : 16-04-2010, 22:57 »

Tak czy owak narzucono nam kto jest naszym bohaterem narodowym, w wielkim pośpiechu i pod zasłoną żałoby, aby nikt nie odważył się pisnąć.
A Kaczorowski już nie zasługuje na Wawel?

Kto z Was słyszał o tragedii w Chinach? Dziesiątki informacji o katastrofie w Smoleńsku, ale tylko jedna o Chinach. 1144 śmiertelnych ofiar (informacja z 14:09), czy będzie żałoba światowa?
http://wiadomosci.onet.pl/2156329,12,przerazajacy_kataklizm_w_chinach_setki_ofiar,item.html
Jest śmierć lepszych i gorszych. Lepsi mają wielkie pogrzeby, szlachetne sarkofagi i odszkodowania dla rodziny, o gorszych nawet się nie pisze.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #53 : 17-04-2010, 07:03 »

...mniej są spektakularni, więc się nie pisze. W obliczu śmierci wszyscy są jednak równi.
Zapisane

I'm going through changes
Jerzy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 57
MO: 12.01.2009
Wiadomości: 150

« Odpowiedz #54 : 18-04-2010, 10:44 »

Należy Mu się jak najbardziej a dyskusje na ten temat wywołała oczywiście "niezawodna " Gazeta Wyborcza a część oszołomów za których trzeba się wstydzić poszła za tym. Zgody narodowej nie nie będzie tak jak pojednanie z Sowietami, nie z tą ekipą. To są puste gesty na pokaz.
Zapisane

Koktajl błonnikowy 15.02.2009
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #55 : 18-04-2010, 11:00 »

Nakręcanie całej tej tragedii robi się powoli niesmaczne, w szczególności jeśli robią to media, które wcześniej ostro krytykowały prezydenta. Wcześniej był złym prezydentem, teraz po katastrofie nagle stał się najlepszym prezydentem. Co za obłuda.

Z tragedii niewątpliwie media  zrobiły widowisko. Po śmierci  człowieka ponoć nie mówi się o jego wadach tylko o zaletach. Czyli każdy umarły był dobry .
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #56 : 18-04-2010, 13:58 »

Po śmierci  człowieka ponoć nie mówi się o jego wadach tylko o zaletach. Czyli każdy umarły był dobry.
Mnie to zniesmacza z innego powodu. Nie lubię, gdy źle się mówi w dwóch przypadkach: o głowie mojego państwa i o nieboszczyku. W takiej tradycji jestem po prostu wychowany.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #57 : 18-04-2010, 15:38 »

Po śmierci  człowieka ponoć nie mówi się o jego wadach tylko o zaletach. Czyli każdy umarły był dobry.
Mnie to zniesmacza z innego powodu. Nie lubię, gdy źle się mówi w dwóch przypadkach: o głowie mojego państwa i o nieboszczyku. W takiej tradycji jestem po prostu wychowany.

Rewelacja! Sie wie. Nie to co warcholstwo w żupanach.

I dlatego też Rosjanie źle nie mogą powiedzieć o Stalinie, głowie państwa. A my ich teraz do tego zmuszamy.


Tak. Obawiam się, że znowu przyjdzie mi wstydzić się za rodaków.

Dzisiaj chyba nikt nie ma powodu, aby się wstydzić. I chyba już nikt nie będzie utyskiwał na przemądrą decyzję pochówku na Wawelu.

Spoglądałem trochę w media i to co widzę i słyszę mnie nie dziwi. A to zaproszono nie wiedzieć czemu z tej okazji Olgę Lipińską jako eksperta i autorytet od patriotyzmu która nie omieszkała poinformować narodu że jest taki trochę z innej planety bo ma skłonność do czczenia grobów. Te powstania, ta walka, co to ma być w ogóle, wiadomo że Polacy są jacyś " nietacy" i trzeba ich zmienić, oj koniecznie ich trzeba zmienić.

No więc ja teraz tutaj przed wami wszystkimi przysięgam i obiecuję mojej rodaczce Pani Oldze Lipińskiej, Polce jak cholera, że ja krnąbrny prymitywny Polaczek zmienię się. I zrobię to teraz, bo przejąłem się tragedią, za którą czuję się odpowiedzialny. Tak teraz sobie zdaję sprawę, że słowa złego przez te 5 lat na Kaczkę nie powiedziałem, że się z niego nie wyśmiewałem, nie szydziłem, a poważałem i chwaliłem. Pani Olgo! Słyszy Pani? Już więcej nie będę pamiętał o Polakach którzy ginęli i umarli, przeszłości nie ma, nie liczy się, a ja przefarbuję się teraz może na jakiego Hindusa albo Eskimosa, oni przecież nie czczą pamięci o zmarłych i bohaterach.

Nie z czasownikami pisze się osobno, razem z rzeczownikami i przymiotnikami, i - nawet w Hyde Parku - trzymaj się tematu, po co nad trumną wspominać kogoś takiego, jak O.L., kim ona jest... //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 18-04-2010, 16:35 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #58 : 18-04-2010, 20:12 »

Najpierw trzeba dorosnąć.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
michael27
« Odpowiedz #59 : 18-04-2010, 21:37 »

Dzisiaj zobaczyłem prawdziwy Kraków. Wspaniali ludzie kochający Prezydenta i Polskę. To przyćmiło obraz tej grupki oszołomów, która protestowała. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że to była dobra decyzja. Tak jak napisała Grażynka, sam Jan Paweł II nie podjąłby innej.
« Ostatnia zmiana: 18-04-2010, 21:42 wysłane przez Michael27 » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!