Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy pochówek Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to dobry pomysł?  (Przeczytany 60529 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #60 : 18-04-2010, 21:40 »

Może Mistrz to rozwinąć?

No więc ja teraz tutaj przed wami wszystkimi przysięgam i obiecuję mojej rodaczce Pani Oldze Lipińskiej, Polce jak cholera, że ja krnąbrny prymitywny Polaczek zmienię się.
Czy temu prymitywowi naprawdę się wydaje, że coś obchodzą Olgę Lipińską jego przysięgi? Jeśli to nie jest gówniarzeria, to chyba mu odbiło.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mata
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.08.2005r.
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #61 : 19-04-2010, 00:13 »

"W knajactwie i chamstwie nie mamy z tymi panami żadnych szans" (Jarosław Kaczyński).
Ja także wstydziłam się często za Rodaków (szczególnie w ciągu ostatnich czterech lat). To bardzo przykre uczucie, Laokoon, uwierz mi.
Zapisane

"Nie wiem wszystkiego i nigdy nie będę wiedziała"
ixnay
« Odpowiedz #62 : 19-04-2010, 04:39 »

Cytat
Dzisiaj zobaczyłem prawdziwy Kraków. Wspaniali ludzie kochający Prezydenta i Polskę. To przyćmiło obraz tej grupki oszołomów, która protestowała. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że to była dobra decyzja. Tak jak napisała Grażynka, sam Jan Paweł II nie podjąłby innej.
Moim zdaniem decyzja była zła od samego początku i nie chodzi mi o Krków i Wawel. Chodzi o to, że było jasne, że to podzieli naród. A najgorsze w tym jest to, że z racji sytuacji i żałoby, żaden szanujący się człowiek nie mógł publicznie tego poweidzieć.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #63 : 19-04-2010, 05:02 »

A najgorsze w tym jest to, że z racji sytuacji i żałoby, żaden szanujący się człowiek nie mógł publicznie tego powiedzieć.
No, ale co to pomoże, takie paplanie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
ixnay
« Odpowiedz #64 : 19-04-2010, 05:18 »

A najgorsze w tym jest to, że z racji sytuacji i żałoby, żaden szanujący się człowiek nie mógł publicznie tego powiedzieć.
No, ale co to pomoże, takie paplanie?
No właśnie w tym cały problem, decyzja nie podlegała i nie mogła podlegać dyskusji(chociaż teoretycznie naród powinien zdecydować - Wawel to jednak miejsce wszytskich Polaków, a nie własnośc tego kto nim aktualnie zarządza). Ciekawe, czy jakby podjęli decyzję o natychmiastowej beatyfikacji również by przeszło.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #65 : 19-04-2010, 06:12 »

Tak jest. W sprawie miejsca pochówku powinien być ogłoszony plebiscyt, a decyzja o beatyfikacji musi być podejmowana demokratycznie, a co... Władza w rencach narodu!
« Ostatnia zmiana: 19-04-2010, 07:59 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
tomurbanowicz
« Odpowiedz #66 : 19-04-2010, 07:18 »

Piękny był pogrzeb.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #67 : 19-04-2010, 07:55 »

Piękny był pogrzeb.
Nie wiem, nie oglądałem, ale skoro był naprawdę piękny, to coś czuje, że wielu to zaboli.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #68 : 19-04-2010, 08:29 »

Dlaczego od razu ma boleć. Pogrzeb był jak na prezydenta przystało i bardzo dobrze.
Tutaj chodzi tylko o wybór miejsca pochówku i nic więcej.
A po śmierci należy mówić oczywiście dobrze o człowieku, ale urząd jaki sprawował ten człowiek i tak osądzi historia, czy się to komuś podoba czy nie, bo idąc takim tokiem myślenia, że nie wolno źle mówić o czynach i posunięciach zmarłego władcy, prezydenta należy również same dobre rzeczy mówić o Hitlerze, a tak nie jest, dlaczego? Przecież był wodzem i kanclerzem Rzeszy.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #69 : 19-04-2010, 08:38 »

No, porównanie Kaczyńskiego do Hitlera jest bardzo trafne - obaj zginęli tragicznie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #70 : 19-04-2010, 08:51 »

Władca to władca, szacunek się należy, prawda?
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #71 : 19-04-2010, 09:14 »

Cytat
Popatrzcie na tych piesków rządowo-sejmowych, jacy oni mali, a i dumni zarazem mogąc zasiadać w stallach, gdzie siedzieli wielcy polskiej historii

Grażynko- z ust mi to wyjęłaś! Tusk, to przecież pies po kaszubsku. Kiedyś tak na wszystkie burki wołano!
 Abi! Nie, lepiej tego nie powiem, ale myślałam, że Twoje doświadczenia sprawiły, że jesteś osobą dojrzalszą.
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #72 : 19-04-2010, 12:19 »

Robi się żenująco niesmacznie.
Jeszcze trochę i będzie jak w sejmie - jedni drugich zaczynamy od niedojrzałych "wyzywać", porównywać do zwierząt, przywoływać sławne i niesławne nazwiska...
Zostawmy prosze ten temat.
Ani on zdrowiu ani dobremu samopoczuciu nie służy.
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #73 : 19-04-2010, 13:07 »

Właśnie, wyglada mi to na "pranie mózgów". Abi jest nad wyraz dojrzała, bo umie bronić swoich przekonań.
« Ostatnia zmiana: 19-04-2010, 13:11 wysłane przez Hajdi » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #74 : 19-04-2010, 14:19 »

Dlaczego od razu ma boleć. Pogrzeb był jak na prezydenta przystało i bardzo dobrze.
Tutaj chodzi tylko o wybór miejsca pochówku i nic więcej.
A po śmierci należy mówić oczywiście dobrze o człowieku, ale urząd jaki sprawował ten człowiek i tak osądzi historia, czy się to komuś podoba czy nie, bo idąc takim tokiem myślenia, że nie wolno źle mówić o czynach i posunięciach zmarłego władcy, prezydenta należy również same dobre rzeczy mówić o Hitlerze, a tak nie jest, dlaczego? Przecież był wodzem i kanclerzem Rzeszy.

Abi, nie musisz bronić swojego stanowiska, ale należą ci się podziękowania za to, że tak mądrze wypowiadasz się w tak istotnych i, jak się okazuje przez wielu niezrozumiałych, sprawach. Potrzebne to jest jak powietrze.

Tak jest. W sprawie miejsca pochówku powinien być ogłoszony plebiscyt, a decyzja o beatyfikacji musi być podejmowana demokratycznie, a co... Władza w rencach narodu!

Tak, tak władza w rencach Narodu, żeby pan wiedział. I nie ma w tym nic dziwnego. Wolnym Naród musi być, a jak pan nie rozumie tych podstawowych pojęć, że o poczuciu wspólnego interesu nie wspomnę, to nie wiem, co pan tak broni tej Rzeczy Wspólnej - Rzeczypospolitej. To mi wygląda na jaką schizofrenię.

Nie z czasownikami pisze się osobno, razem z rzeczownikami i przymiotnikami, i - nawet w Hyde Parku - trzymaj się tematu, po co nad trumną wspominać kogoś takiego, jak O.L., kim ona jest... //Grażyna

Ja nie wspominam, ja tylko opisuję zaistniałą sytuację. Moja siła oddziaływania jest jednak niczym w porównaniu do siły oddziaływania mediów, szczególnie takich jak TVN, który właśnie takie kwiatki nam sadzi na tożsamości. Po co nam takie kwiatki sadzi, to właśnie jest pytanie. To nie jest też ani pierwszy, ani drugi taki, ani też przypadek.
« Ostatnia zmiana: 19-04-2010, 14:32 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Mariam_38
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-06-2009
Skąd: Kaszuby
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #75 : 19-04-2010, 15:03 »

Wolałabym żeby mnie ktoś do psa porównał niż do Hitlera. Żaden pies nie ma na sumieniu milionów istnień ludzkich. Co do Abi,  miałam na myśli  to, że nie rozumie, dlaczego o Hitlerze mówi się źle po jego śmierci. Jestem ciekawa, kto potrafiłby powiedzieć o nim coś dobrego. Sformułowanie było rzeczywiście nietrafione. Przepraszam. Był to atak z mojej strony, ponieważ postawiła prezydenta, którego szanowałam, obok tak wielkiego zbrodniarza. 
Zapisane

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #76 : 19-04-2010, 21:24 »

I chyba już nikt nie będzie utyskiwał na przemądrą decyzję pochówku na Wawelu.



Ta decyzja już podzieliła Polaków. Jak wielki to będzie podział , to wkrótce się okaże.
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Cytrynka_5
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.12.2009
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #77 : 19-04-2010, 21:46 »

Cytat
Władca to władca, szacunek się należy, prawda?
Idąc tokiem rozumowania Mistrza, prawda. O głowie swojego państwa zawsze należy mówić dobrze, jaka by nie była.
Zapisane
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #78 : 19-04-2010, 21:50 »

Tak między Bogiem a prawdą, to Kaczyński ma większe prawo do tego szczytnego miejsca, jak ci tam królowie. Przynajmniej nie doprowadził Polski do rozbioru,  

A jak to się działo za królów warto zobaczyć "Granice Polski 990 - 2008 rok"
http://www.kciuk.pl/Granice-Polski-990-2008-rok-l8777
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #79 : 19-04-2010, 23:34 »

Każdy z nas ma prawo mieć swoje zdanie, nie jesteśmy przecież klonami.
Szacunek, godny pochówek i owszem się należy głowie państwa.
Ale czy Lech odniósł aż tak spektakularne sukcesy czy tylko zginął w katastrofie? Czas pokaże. Za życia podjął pewne decyzje, podpisał dokumenty, ustawy, pakty, mówicie, że o nim nie można już nic złego powiedzieć (oczywiście tylko w sprawie urzędu jaki sprawował), ale my wciąż tutaj jesteśmy i będziemy ponosić konsekwencje jego decyzji. Zobaczymy czy były słuszne.

Na razie wolę się skupić na tym cyrku jaki zrobił Komorowski (na pogrzebie miał minę jakby się cieszył). Teraz wciska się nam, że ruskie to przyjaciele i wmawia, że to był wypadek. Aż boje się myśleć co będzie z tą Polską.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!