Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 00:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bóle korzonków - jak usunąć.  (Przeczytany 10111 razy)
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« : 26-09-2007, 21:16 »

Mistrzu!

Bardzo proszę coś sensownego doradzić na bóle korzonków.  Znalazłam na Forum Pana podpowiedź, że ulgę w tym schorzeniu przynosi specjalistyczny masaż punktów, które najbardziej bolą. Szkopuł w tym, że mnie ból dokucza najbardziej podczas chodzenia, ostatnio także podczas siedzenia, ale jest jakiś taki rozlany i nie mogę znależć miejsc najbardziej bolących. Boli równomiernie cała okolica lędźwi. Jest palący, zmuszający do natychmiastowego zatrzymania się podczas chodzenia czy zmiany pozycji siedzenia.  :rozpacz: W miarę rozchodzenia się ból sam przechodzi.
Dodam, że ok. 20 lat temu doznałam pęknięcia kręgów lędźwiowych po upadku z konia. Nigdy jednak nie miałam w miejscu urazu dolegliwości bólowych.

Czy rozgrzewanie bolącego miejsca plastrami czy maściami rozgrzewającymi ma sens? Co zastosować, żeby poruszać się znowu energicznie i z werwą?

Kawka
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 26-09-2007, 23:05 »

Rozgrzewanie jakiś tan sens ma, ale jednak najlepiej usunąć przyczynę rozmasowując miejsce zadrażnienia. Należy go poszukać na brzegu miednicy dużej, idąc od kręgosłupa w obydwa boki.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #2 : 27-09-2007, 09:48 »

Mistrzu,

Bolących miejsc szukałam jedynie wzdłuż kręgosłupa. Znalazłam je za Pana radą właśnie na brzegach miednicy dużej, po prawej i lewej stronie kręgosłupa.  Wykonałam już pierwszy masaż. Nie musze mówić, że zabieg był bardzo bolesny aż same łzy spływały z oczu. Teraz czuje w masowanych miejscach jeszcze ból, ale też jakieś przyjemne "ciepełko".

Dziękuję za super trafioną poradę :padam:

Kawka
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!