Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 13:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 100% gorzka czekolada  (Przeczytany 124925 razy)
skrzydlata
« : 23-04-2007, 20:33 »

Witam i prosze o opinie

Mieszkam w Anglii i mam okazje kupowac tu 100% gorzka czekolade, jedynym skladnikiem jest kakao, zadnych cukrow konserwantow itp.
Czy taka czekolada jest wogole dopuszczalna w trakcie leczenia candidy?!
Dodam ze przymierzam sie do stosowania tej diety, a poniewaz uwielbiam czekolade gorzka, chcialabym sobie zostawic jakas deske ratunku. Aczkolwiek rozumiem ze slodycze itp. calkowicie odpadaja jako skladnik tej diety, ciekawi mnie opinia na temat mojej ulubionej czekolady.

Pozdrawiam
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #1 : 23-04-2007, 21:35 »

Czekolada o zawartości kakao powyżej 70 % jest dopuszczalna w diecie niskowęglowodanowej.  Takiej 100% jeszcze nie kosztowałam, ciekawe jaki ma smak.
W każdym razie deska ratunku jest OK, możesz sobie pozwolić na smaczne co nieco. Pozdrawiam.
Zapisane
skrzydlata
« Odpowiedz #2 : 23-04-2007, 22:24 »

witam raz jeszcze

dzieki za odpowiedz, jeslichodzi o smak czekolady jest po prostu niezsamowity mocny bogaty z jakby ziolowymi nutami, na dodatek dzieki metodzie produkcji czekolada ma aksamitna kosystencje...na tym koncze moje dywagacje bo ja na temat czekolady moge bez konca lol

 papatki
Zapisane
lomax
« Odpowiedz #3 : 23-04-2007, 22:44 »

Skrzydlata, podaj producenta tej czekolady! Może są w Polsce dystrybutorzy... smile
Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #4 : 24-04-2007, 06:57 »

Też chętnie bym spróbowała tej czekolady.
U nas jest dostępna czekolada Lindta 99% kakao, czasem ją jadam, smakuje jak.....  kakao w kostkach.
Zapisane
skrzydlata
« Odpowiedz #5 : 26-04-2007, 20:48 »

Witam czekoladorzercow:)

Oto adres jaki dostalam w sklepie i stona internetowa , zaznaczam ze obecnie mieszkam w Anglii. Jednak sie fajfokloki potrafia postarac jak chca, bojak sie okazalo firma jest calkowicie angielska, maja wlasna plantacje kako i fabryki czekolady jak zrozumialam ( moj boze kiedy ja sie dorobie wlasnej plantacji hehe tyo mnie bedzie na pewno latwiej przeskoczyc niz obejsc lol )

Dane:
Hotel Chocolat
Mint house
Royston
SG8 5HL

TEL:0870 442 8282
FAX:0870 442 7243
Zapisane
Bombel
« Odpowiedz #6 : 01-05-2007, 16:05 »

Przepis na czekolade. 25g slonecznika lekko podsmazyc na patelni, 25g rodzynek, 25g suszonych sliwek, 4 figi, 25g orzechów wloskich.                                           Wszystkie produkty  zmielic w maszynce do mielenia, do tego dodac 2 lyzki miodu. Wlozyc do foremki na 12 godz  do zamrazalnika .Pokroic nz kostki przechowywac w zamrazalniku.                                                                                                           Ja jak zmiele produkty w maszyncep formuje w rekach i klade na deske do krojenia. Polecam pyszna, zauwazylem ze po jedzeniu tej czekolady lepiej sie wyprózniam
Zapisane
imiriam
« Odpowiedz #7 : 05-05-2007, 19:38 »

A ile jej można zjeść? I czy w pierwszym etapie też można, czy jej smak jest zarezerwowany jest tylko dla ozdrowieńców;)?
Zapisane
lomax
« Odpowiedz #8 : 05-05-2007, 19:55 »

Myślę, że jeśli masz na myśli ozdrowieńców z candidy, to tak. Przecież nie wolno podczas kuracji jeść rodzynek, śliwek i tym bardziej miodu.
Zapisane
imiriam
« Odpowiedz #9 : 05-05-2007, 20:26 »

Lomax, pytałam o gorzką czekoladę.
Zapisane
asik1
« Odpowiedz #10 : 06-05-2007, 13:05 »

Calkiem przypadkiem kupilam w sklepie ze zdrowa zywnoscia czekolade,ktora zawiera 70% kakao niemieckiej firmy vivani.Czekolada jest organiczna i naprawde wykwintna,z dodatkiem chilii,smakuje niesamowicie!! :razz:
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #11 : 07-04-2010, 14:47 »

Chciałabym kontunować wątek nt.czekolady. Widzę, że dawno nikt tu nie zaglądał. Ja mam tego typu problem, że czekoladę uwielbiam, szczególnie z 90% kakao. Podjadam ją co parę dni, po parę kostek. Myślę sobie, że to ta cudowna serotonina, która się w mojej głowie wytwarza, tak mnie w niej wabi! Jestem praktycznie po DP, czy mogę sobie tak bez straty tę czekoladę podjadać?   
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #12 : 29-04-2010, 09:07 »

To ja też odświeżę czekoladowy temat... Jako, że jestem na terapii odwykowej od chleba, czegoś mi brakuje, a przy kawie ciągnie mnie do czekolady. Podobnie jest u mnie w domu: małżonka nie jada praktycznie chleba od ok. 10 lat (albo lepiej), za to nadrabia czekoladą. Moje dzieci też praktycznie nie jedzą chleba, ale surówek, warzyw nie lubią i zastanawiam się, czy kawałek czekolady (może domowej, wg jakiegoś przepisu), nie byłby błędem? Czekolada nie jest zjadana na pusty żołądek. Chciałbym jeszcze wspomnieć, że w moim przypadku czekolada tylko do kawy (kawy nie słodzę), inaczej nie ciągnie mnie do słodkiego.
« Ostatnia zmiana: 29-04-2010, 09:26 wysłane przez Tomasz Urbanowicz » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 29-04-2010, 09:23 »

Dobra czekolada jest dobra. Najlepiej z orzechami.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
tomurbanowicz
« Odpowiedz #14 : 29-04-2010, 09:56 »

Podbudowały mnie te słowa smile
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #15 : 29-04-2010, 11:57 »

A jakby tak trochę się pobawić rodzinnie i spróbować własnej produkcji? Bez długiego terminu ważności, bez utwardzanych tłuszczów trans-, wszechobecnych w dzisiejszych wyrobach... Na początku lat 80. robiło się czekoladę, jeżyki - ryż dmuchany z czekoladą, a teraz przynajmniej nie ma kłopotu z zakupem masła, kakao, orzechy też są, tylko trzeba sprawdzić, czy dobre w środku, przebrać i do roboty. Tamte przepisy "wojenne" zawierały mleko w proszku - trzeba by to jakoś zastąpić, może po prostu użyć zamiast niego samo kakao.
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #16 : 29-04-2010, 12:00 »

Próbowaliśmy robić czekoladę bez mleka w proszku - kiepsko to wyszło. Kilka wersji takiej czekolady zjedliśmy na siłę, bo szkoda było wywalić smile Może ktoś ma przepis na czekoladę bez tego "mleka"?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #17 : 29-04-2010, 12:06 »

Aaa, czyli próbowaliście. To może podaj skład tej produkcji i napisz, co w niej było kiepskie. Może razem coś wymyślimy.
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #18 : 29-04-2010, 12:11 »

Oj, to było dawno... Pamiętam, że była śmietanka 30%, masło, kakao i orzechy. Jedna wersja była z cukrem, druga nie. Proporcji niestety nie pamiętam... Aha, jeszcze inne wersja była z nasionami dyni.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #19 : 29-04-2010, 12:17 »

Jakby tak rozpuścić pół szklanki cukru w 50ml śmietanki, gotować 10' na wolnym ogniu mieszając, potem lekko ostudzić i dodać pół kostki masła i szklankę kakao... Hm.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!