Niemedyczne forum zdrowia
17-09-2019, 14:51 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Sklep Bios這ne --> wejd

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Omdlenia, silny b鏊 g這wy i temperatura  (Przeczytany 4392 razy)
paulinek85
« : 06-05-2010, 00:41 »

Mam pytanie do was co zrobiliby軼ie w takiej sytuacji? Nie znalaz豉m takiego przypadku, wi璚 prosz o wasze opinie. Znajomej m捫 zemdla, jak sie ockn掖 dosta silnego b鏊u g這wy a p騧niej wyst徙i豉 u niego wysoka temperatura. Badania g這wy nic nie wykaza造, jedyne co zauwa篡li lekarze przy prze鈍ietleniu klatki, 瞠 s jakie zalegania na p逝cach i podejrzewaj 瞠 ma zapalenie p逝c. Na pocz徠ku by pod豉czony do tlenu, faszeruj go antybiotykami i m闚i, 瞠 teraz powinno mu si to wszystko odrywa przy mokrym kaszlu, ale niestety kaszel jest suchy.

D鈑iewczyna w stresie w domu z dw鎩k ma造ch dzieci prze篡wa, nie dziwie si jakbym zobaczy豉 m篹a le膨cego na ziemi te bym w strachu by豉. Prosz o wasze opinie na ten temat.

Ja to bym go wypisa豉 ze szpitala, ale co wtedy robi w domu, nic, zupe軟ie nic, nie przeszkadza organizmowi?
« Ostatnia zmiana: 06-05-2010, 01:08 wys豉ne przez Paulinek85 » Zapisane
paulinek85
« Odpowiedz #1 : 06-05-2010, 01:06 »

Musz to napisa, bo to wypowied pediatry na innym forum (tworzymy je ponad 2lata). Kobieta super, ceni j za osob, ale ma niestety du膨 wiedz akademick i tu si r騜nimy bardzo. Tak najcz窷ciej wygl康a walka o s這wa z lekarzami i innymi lud幟i, to jak walka z wiatrakami. 

To moja wypowied w sprawie tego przypadku powy瞠j
"Klaudia z tego co piszesz o swoim m篹u, to nie gniewaj, si ale wydaje mi sie 瞠 tak naprawde lekarze nie wiedz co mu jest i na o郵ep daj antybiotyki- no mo瞠 kt鏎y zadzia豉 w ko鎍u ( tak chyba my郵), ale jakie spustoszenia w organi幟ie b璠.
To moje takie gdybanie, nie ufam lekarzom i par razy si zawiod豉m, dlatego teraz sama podejmuje decyzje co do zdrowia mojej rodziny i d逝uugo analizuje przyczyny skutki i ewentualne zagro瞠nia.  Na szczescie nie mieli鄉y powa積ych chor鏏 wi璚 nie wiem jak bym na nie zareagowa豉 wtedy..."

a to odpowied lekarza
"Paulinek, sorrki, ale my郵, 瞠 nie masz podstaw do takiego stwierdzenia!!! Stan si polepsza z tego co rozumiem, a to 瞠 nie ma zmian os逝chowych nie znaczy 瞠 nie wiedz co mu jest!!! Klaudia jasno napisa豉, 瞠 gor帷zkowa, mia na zdj璚iu klatki piersiowej zmiany zapalne, wymaga poda篡 tlenu... odpowied jest baaaardzo prosta - to zapalenie p逝c!!!!!!!!!! A spustoszenie w organizmie to dopiero by mia, bez leczenia!!!!
Ciesz si, 瞠 nie mieli軼ie powaznych chor鏏, bo nie daj B鏬 jakby co si przytrafi這 to mia豉bys problem..."
Eva

P貫: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomo軼i: 128

« Odpowiedz #2 : 06-05-2010, 21:11 »

Cytat
Ja to bym go wypisa豉 ze szpitala, ale co wtedy robi w domu, nic, zupe軟ie nic, nie przeszkadza organizmowi?

Ja zabra豉bym m篹a  do domu i zaprosi豉 do "romansu" z BIOSLONE.
Z tego wynika, 瞠 lekarze przyczyny omdlenia nie znaj, a NFZ zap豉ci za pacjenta no bo ma zapalenie p逝c, biedak pole篡 na造ka si antybiotyk闚, nastrasz go i wypisz do domu, a co b璠zie dalej ?
paulinek85
« Odpowiedz #3 : 07-05-2010, 14:15 »

Eva widzisz my郵a豉m, 瞠 mo瞠 troch przesadzi豉m z tym wypisem, ciesz, sie 瞠 ty te tak my郵isz, ja za te s這wa zosta豉m zaatakowana ju nie b璠 kopiowa tu tych atak闚, bo jakie to ma znaczenie. Czy jest sens na si喚 u鈍iadamia ludzi, 瞠 lekarze nie mog decydowa o naszym zdrowiu czy 篡ciu, 瞠 powinni鄉y te ruszy g這w a nie zda si zupe軟ie na nich.
paulinek85
« Odpowiedz #4 : 07-05-2010, 14:18 »

Przypomnia這 mi si, 瞠 m鎩 wujek mia podobne sytuacje z omdleniami i wcale lekarze nie stosowali na nim antybiotyk闚. Problem z czasem min掖.
« Ostatnia zmiana: 07-05-2010, 17:07 wys豉ne przez Lilijka » Zapisane
Eva

P貫: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomo軼i: 128

« Odpowiedz #5 : 07-05-2010, 22:33 »

Cytat
Czy jest sens na si喚 u鈍iadamia ludzi, 瞠 lekarze nie mog decydowa o naszym zdrowiu czy 篡ciu, 瞠 powinni鄉y te ruszy g這w a nie zda si zupe軟ie na nich.

Powinno si rozmawia, sugerowa, da do poczytania ksi捫ki (je瞠li delikwent wyra瘸 zainteresowanie), ale ka盥y doros造 cz這wiek powinien sam podejmowa decyzje i bra za nie odpowiedzialno嗆.
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!