Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 11:03 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Omdlenia, silny ból g³owy i temperatura  (Przeczytany 6431 razy)
paulinek85
« : 05-05-2010, 23:41 »

Mam pytanie do was co zrobiliby¶cie w takiej sytuacji? Nie znalaz³am takiego przypadku, wiêc proszê o wasze opinie. Znajomej m±¿ zemdla³, jak sie ockn±³ dosta³ silnego bólu g³owy a pó¼niej wyst±pi³a u niego wysoka temperatura. Badania g³owy nic nie wykaza³y, jedyne co zauwa¿yli lekarze przy prze¶wietleniu klatki, ¿e s± jakie¶ zalegania na p³ucach i podejrzewaj± ¿e ma zapalenie p³uc. Na pocz±tku by³ pod³aczony do tlenu, faszeruj± go antybiotykami i mówi±, ¿e teraz powinno mu siê to wszystko odrywaæ przy mokrym kaszlu, ale niestety kaszel jest suchy.

D¶ziewczyna w stresie w domu z dwójk± ma³ych dzieci prze¿ywa, nie dziwie siê jakbym zobaczy³a mê¿a le¿±cego na ziemi te¿ bym w strachu by³a. Proszê o wasze opinie na ten temat.

Ja to bym go wypisa³a ze szpitala, ale co wtedy robiæ w domu, nic, zupe³nie nic, nie przeszkadzaæ organizmowi?
« Ostatnia zmiana: 06-05-2010, 00:08 wys³ane przez Paulinek85 » Zapisane
paulinek85
« Odpowiedz #1 : 06-05-2010, 00:06 »

Muszê to napisaæ, bo to wypowied¼ pediatry na innym forum (tworzymy je ponad 2lata). Kobieta super, ceniê j± za osobê, ale ma niestety du¿± wiedzê akademick± i tu siê ró¿nimy bardzo. Tak najczê¶ciej wygl±da walka o s³owa z lekarzami i innymi lud¼mi, to jak walka z wiatrakami. 

To moja wypowied¼ w sprawie tego przypadku powy¿ej
"Klaudia z tego co piszesz o swoim mê¿u, to nie gniewaj, siê ale wydaje mi sie ¿e tak naprawde lekarze nie wiedz± co mu jest i na o¶lep daj± antybiotyki- no mo¿e który¶ zadzia³a w koñcu ( tak chyba my¶l±), ale jakie spustoszenia w organi¼mie bêd±.
To moje takie gdybanie, nie ufam lekarzom i parê razy siê zawiod³am, dlatego teraz sama podejmuje decyzje co do zdrowia mojej rodziny i d³uuugo analizuje przyczyny skutki i ewentualne zagro¿enia.  Na szczescie nie mieli¶my powa¿nych chorób wiêc nie wiem jak bym na nie zareagowa³a wtedy..."

a to odpowied¼ lekarza
"Paulinek, sorrki, ale my¶lê, ¿e nie masz podstaw do takiego stwierdzenia!!! Stan siê polepsza z tego co rozumiem, a to ¿e nie ma zmian os³uchowych nie znaczy ¿e nie wiedz± co mu jest!!! Klaudia jasno napisa³a, ¿e gor±czkowa³, mia³ na zdjêciu klatki piersiowej zmiany zapalne, wymaga³ poda¿y tlenu... odpowied¼ jest baaaardzo prosta - to zapalenie p³uc!!!!!!!!!! A spustoszenie w organizmie to dopiero by mia³, bez leczenia!!!!
Ciesz siê, ¿e nie mieli¶cie powaznych chorób, bo nie daj Bóg jakby co¶ siê przytrafi³o to mia³abys problem..."
Zapisane
Eva
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomo¶ci: 130

« Odpowiedz #2 : 06-05-2010, 20:11 »

Cytat
Ja to bym go wypisa³a ze szpitala, ale co wtedy robiæ w domu, nic, zupe³nie nic, nie przeszkadzaæ organizmowi?

Ja zabra³abym mê¿a  do domu i zaprosi³a do "romansu" z BIOSLONE.
Z tego wynika, ¿e lekarze przyczyny omdlenia nie znaj±, a NFZ zap³aci za pacjenta no bo ma zapalenie p³uc, biedak pole¿y na³yka siê antybiotyków, nastrasz± go i wypisz± do domu, a co bêdzie dalej ?
Zapisane
paulinek85
« Odpowiedz #3 : 07-05-2010, 13:15 »

Eva widzisz my¶la³am, ¿e mo¿e trochê przesadzi³am z tym wypisem, cieszê, sie ¿e ty te¿ tak my¶lisz, ja za te s³owa zosta³am zaatakowana ju¿ nie bêdê kopiowaæ tu tych ataków, bo jakie to ma znaczenie. Czy jest sens na si³ê u¶wiadamiaæ ludzi, ¿e lekarze nie mog± decydowaæ o naszym zdrowiu czy ¿yciu, ¿e powinni¶my te¿ ruszyæ g³ow± a nie zdaæ siê zupe³nie na nich.
Zapisane
paulinek85
« Odpowiedz #4 : 07-05-2010, 13:18 »

Przypomnia³o mi siê, ¿e mój wujek mia³ podobne sytuacje z omdleniami i wcale lekarze nie stosowali na nim antybiotyków. Problem z czasem min±³.
« Ostatnia zmiana: 07-05-2010, 16:07 wys³ane przez Lilijka » Zapisane
Eva
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomo¶ci: 130

« Odpowiedz #5 : 07-05-2010, 21:33 »

Cytat
Czy jest sens na si³ê u¶wiadamiaæ ludzi, ¿e lekarze nie mog± decydowaæ o naszym zdrowiu czy ¿yciu, ¿e powinni¶my te¿ ruszyæ g³ow± a nie zdaæ siê zupe³nie na nich.

Powinno siê rozmawiaæ, sugerowaæ, daæ do poczytania ksi±¿ki (je¿eli delikwent wyra¿a zainteresowanie), ale ka¿dy doros³y cz³owiek powinien sam podejmowaæ decyzje i braæ za nie odpowiedzialno¶æ.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!