Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kombucha  (Przeczytany 29785 razy)
Bombel
« : 28-09-2007, 12:35 »

Czy ktos uprawia gdzyba jadalnego kombucha.Przyrzadza sie z niego napój jest slodkawo-kwasny zawiera kwas glukoronowy, wit. B1, B2, B6, B12, Aminokwasy, enzymy, antybiotykowe substancje. Posiada silnie pobudzajace dzialanie materi, powoduje oczyszczanie krwi totez stosowany jest przez wielu jako uniwersalny srodek leczniczy. Dziala wspomagajaco w leczeniu zabuzen laknienia,  leczy raka. Terapia kombuchowa wspomaga równiez leczenia bezsenosci, zaburzen watrobowych, otylosci,  zatwardenia, biegunki, hemoroidów, zapalenia stawów, wrzodów oraz zacmy i jak dla mnie pyszny w smaku.
Zapisane
puzaiczek
« Odpowiedz #1 : 13-10-2007, 18:08 »

dobre są też grzybki tybetańskie - fermentuje tworząc smaczny kefir/jogurt do tego bardzo zdrowy
Zapisane
Doris
« Odpowiedz #2 : 16-10-2007, 08:42 »

napisz coś wiecej
Zapisane
puzaiczek
« Odpowiedz #3 : 17-10-2007, 02:33 »

zajrzyj na http://grzyby.grzybnia.pl/content/view/11/24

jest też o algach i o pleśni kombucha
Zapisane
iwomis
« Odpowiedz #4 : 24-10-2007, 12:09 »

dostałam kombuchę ... ale jeszcze nie piłam - czy nie wywołuje alergii?
Zapisane
Bombel
« Odpowiedz #5 : 24-10-2007, 12:37 »

Spróbuj zobaczysz.
Zapisane
puzaiczek
« Odpowiedz #6 : 24-10-2007, 13:43 »

a Tobie w czym pomogła? Też mam tego grzybka smile
Zapisane
Bombel
« Odpowiedz #7 : 24-10-2007, 20:17 »

Jak na razie,  to w niczym pije bo mi smakuje. Znajoma pije kombucha dlugo miala problem z trawieniem twierdzi ze po regularnym piciu zniknely i duzo lepiej sie czuje. Dlatego zaczalem go pic. Pozdrowienia
Zapisane
puzaiczek
« Odpowiedz #8 : 25-10-2007, 06:48 »

u mnie na razie bez zmian ale czekam na efekty smile
również pozdrawiam
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #9 : 25-07-2008, 09:12 »

Mam pytanie odnośnie kombuchy.
Niedawno ją zakupiłam, przygotowałam herbatkę, ale chyba za długo trzymałam, bo aż 14 dni. Napój jest bardzo kwaśny, wręcz nie da się wypić. Po tym czasie znikł też zapach alkoholu w kuchni. Kombucha sie rozrosła, teraz wziełam nowy grzyb i zalałam herbatką, ale kiedy można mieć pewność, że jest już gotowa? Napój smakował najpierw bardzo alkoholem, jak wino jabłkowe, potem stawał się już lekko kwaśny, ale wciąż był słodki, teraz jest już kwaśny jak jakiś kwasek cytrynowy, nie czuje w nim nutki słodyczy.
Mam też dylemat jeśli chodzi o ten cukier i alkohol, chciałabym spróbować podać komuche dzieciom.
Może ktoś na forum może mi poradzić?
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
fiona50
« Odpowiedz #10 : 25-07-2008, 10:12 »

Witajcie
Z calym szacunkiem do grzyba kombucha, ale na_pewno nie jest ten napoj wskazany w pierwszym etapie oczyszczania ze wzgledu na zawartosc cukru jakl rowniez czarnej herbaty ktorej dr Janus nie zaleca. Ponadto wydzielajacy sie podzczas fermentacji alkohol absolutnie nie jest wskazany do picia przez  dzieci ( nawet tylko 0,5% )
 Wszystkie dobre bakterie zawarte w tym napoju z powodzeniem mozna zastapic probiotykami.
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #11 : 25-07-2008, 11:39 »

Czarnej herbaty to ja nawet w domu nie mam, do kombuchy dodaje zielona herbatę. Nie chodzi tutaj tylko o bakterie ale też o witaminy (naturalne a nie syntetyczne w kapsułkach, głównie kompleks wit. B) oraz poprawę trawienia. Ja wiem, że zdrowemu takie "ulepszacze" na nic się zdają, ale wierz mi, że w przypadku dzieci z autyzmem sprawa nie jest wcale łatwa.
U młodszego pojawił się regres, niestety muszę coś zrobić aby w miarę zatrzymać chorobę i nie doprowadzić do pogorszenia zdrowia.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
fiona50
« Odpowiedz #12 : 25-07-2008, 15:15 »

To moze porozum sie na ten temat z naszymi Ekspertami na ten temat, bo samemu ordynujac sobie takie wynalazki mozna narobic wiekszej szkody dla organizmu niz mial czlowiek w zalozeniu.  
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #13 : 25-07-2008, 18:10 »

Dzieciom nie podałam jeszcze kombuchy, wciąż się zastanawiam. Przeczytałam książkę na jej temat i nie wszystko przypadło mi do gustu, okazało się, że trzeba robić przerwy w piciu tegoż napoju bo organizm się przyzwyczaja. Poza tym przypisano jej chyba zbyt wiele "cudownych" właściwości. No cóż, chciałam spróbować czy pomoże.
Wszyscy wiemy jakie są założenia tego forum i jej Twórców, większość ludzi jaka tutaj przybywa, pije miksture i prowadzi dietę głównie w celu wyleczenia się z grzybicy. Grzybica nie jest powodem autyzmu, tylko towarzyszy temu zaburzeniu. Nie każde dziecko autystyczne ma grzybice. Boje się, że moje dotychczasowe kroki będą niewystarczające, a czas leci. Wyleczenie z grzybicy, nie jest równoczesne z wyleczeniem z autyzmu, stan dzieci sie polepsza, ale niestety zaburzenia wciąż pozostają. U Krzysia np. po zakraplaniu nosa alocitem pojawiła się nowa stymulacja i już pozostała, tych świrów będzie nam przybywać wraz z wiekiem. Problem tkwi głębiej niż w jelitach. Z każdym dniem zapadają pewne zmiany w mózgu u dzieci, które mogą się okazać bardzo trudne do odwrócenia. Przykładem jest młodsze dziecko. Oczywiście prowadze diete, podaje MO, czasem jakieś drobne suplementy, mam zamiar spróbować PMO. Ale coś się dzieje z moim młodszym i to mnie przeraża.
To są jednak problemy nie na to forum, przepraszam za zmienianie tematu.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #14 : 25-07-2008, 19:44 »

Cytat od: "Abi"
Ale coś się dzieje z moim młodszym i to mnie przeraża.

 Abi stosowanie na własną rękę dziwnych wynalazków , a w szczególności na dzieciach jest moim zdaniem niezbyt rozsądne. Jeśli masz okropne problemy poproś Mistrza o pomoc. To człowiek o złotym sercu i na bank Ci pomoże, Jego wiedza jest nieogarnięta przez nas zwykłych forumowiczów.
Cytat od: "Abi"
To są jednak problemy nie na to forum

Abi a na jakie forum?
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 25-07-2008, 21:35 »

Ten grzybek jest w porządku, sam go piłem jakiś czas temu, kiedy jeszcze nie znałem MO. Dobrze gasi pragnienie i ma nieco witamin. A ponadto żadnych cudownych właściwości, chyba żeby... W każdym bądź razie można go śmiało podawać dzieciom.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #16 : 26-07-2008, 00:56 »

I wszystko jasne smile
Ślicznie dziękuje za odpowiedź.

Cytat od: "Editho"
Cytat od: "Abi"
To są jednak problemy nie na to forum

Abi a na jakie forum?

Po prostu nie chce tutaj przynudzać Wam i problemach moich dzieci, wiem, że ludziom nie jest znany autyzm, a jedyne co potrafią o nim powiedzieć to to, że takie dzieci żyją w swoim świecie - nic bardziej mylnego (takie pojęcie mają również lekarze). Oczywiście mogłabym tutaj napisać co niepokoi mnie w młodszym synku, ale nie wiem czy ktoś to w ogóle zrozumie. Jestem zarejestrowana również na forum dzieci niepełnosprawnych, a wczoraj rozmawiałam z bardzo doświadczoną mamą i ona uświadomiła mi, że Szymon niestety ma problemy. To są takie drobnostki, ale od tego wszystko się zaczyna, każde zachowanie u dziecka coś oznacza, u dziecka autystycznego może oznaczać coś zupełnie innego niż u dziecka zdrowego.
Ale nie będę się rozpisywać, w końcu to nieodpowiedni wątek.
Dodam tylko, że dzięki forum Biosłone naprawdę dużo się dowiedziałam, dla mnie to podstawa, ale znam niestety mroczniejsze strony choroby moich dzieci, o tym na tym forum się nie piszę, ale to zrozumiałe, np. konsekwencje szczepień - syndrom poszczepienny, zmiana DNA przez szczepionkę DPT, i wiele innych, nawet po próbę odcięcia nam drogi do wyleczenia naszych dzieci przez.... (lepiej nawet nie pisać).
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #17 : 26-07-2008, 07:38 »

Abi bardzo ci współczuję. Pewnie nie uświadamiam sobie z jak wieloma trudnościami musisz sobie radzić. Bioslone jest miejscem gdzie można otrzymać pomoc i zyskać ogromną wiedzę cieszę się ,że i Ty tak uważasz.
Pozdrawiam Cię ciepło.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #18 : 26-07-2008, 16:08 »

Szczególne oddziaływanie kombuchy polega przeważnie na kwasie glukuronowym, który powoduje silne odtrucie organizmu (kwas glukuronowy produkuje też nasza wątroba). Kwas łączy się z substancjami odpadowymi organizmu i truciznami i przygotowuje je przez to do wydzielenia.
Teraz jak jest ciepło na dworze to dobra kwaśno-słodka kombucza robi się w 7-9 dni (trzeba po tygodniu codziennie próbować jeżeli nie chce się przekwasić). Z takiej przekwaszonej lepiej zrobić ocet (przelać do butelek i zostawić aż skwaśnieje maksymalnie).
Abi, jeżeli dzieci są na diecie bezcukrowej to podawaj im po pół łyżeczki takiej przekwaszonej kombuczy.
Dawkowanie dla dzieci (w nawiasie dawka, od której należy zacząć):
6-8 lat _ 50 ml (1 łyżeczka) 3 x dziennie
8-10 lat _ 75 ml (2 łyżeczki) 3 x dziennie
10-14 lat _ 100 ml (1 łyżkę stołową) 3 x dziennie
Zapisane
Magda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: czerwiec 2005
Wiadomości: 64

« Odpowiedz #19 : 21-10-2018, 11:02 »

Czy ocet z kombuchy może zastąpić ocet jabłkowy. Zdecydowanie łatwiej w warunkach domowych robić ocet z kombuchy przez cały rok niż ocet jabłkowy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!