Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:26 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Ma¶æ zio³owo-pichtowa goj±ca  (Przeczytany 23721 razy)
Piotrek123
« : 15-05-2010, 21:22 »

Olejek pichtowy – 5 ml

Ma¶æ nagietkowa – 1 ³y¿ka

Ma¶æ arnikowa, np. firmy Elissa – 1 ³y¿ka

Olejek ze s³odkich migda³ów lub olej winogronowy – 5 ml

Ma¶æ Tormentiol – 1 ³y¿ka

Ma¶æ tranowa lub tran ciek³y – 1 ³y¿ka

Sk³adniki wymieszaæ. Bardzo cenna ma¶æ przy¶pieszaj±ca regeneracjê naskórka i skóry w³a¶ciwej (pobudza ziarninowanie i naskórnikowanie), przeciwzapalna , antyseptyczna, przeciwwysiêkowa i od¿ywcza. Chore miejsca smarowaæ kilka razy dz. Mo¿na stosowaæ w opatrunku zamkniêtym.

Wskazania: suche zapalenie skóry, warg i narz±dów p³ciowych, ³uszczenie siê ma³¿owiny usznej, ³uszczenie i obrzêk warg, ³uszczenie siê nosa, spierzchniête i wysuszone stopy oraz d³onie, stan zapalny skóry twarzy, zapalenie mieszków w³osowych, wypryski nieznanego pochodzenia, przewlek³e alergie skórne, owrzodzenia, oparzenia, odparzenia, odle¿yny, rozpadliny skórne, trudno goj±ce siê rany i otarcia skóry. Mo¿na stosowaæ u ma³ych dzieci.


Co my¶licie o takiej ma¶ci ??

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/pichta.htm              znalaz³em na tej stronie smile
Zapisane
Piotrek123
« Odpowiedz #1 : 23-05-2010, 13:17 »

Zrobi³em t± ma¶æ, podzielê siê efektami stosowania za miesi±c smile.
Zapisane
Tarik
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Sk±d: Tarnów
Wiadomo¶ci: 163

« Odpowiedz #2 : 23-05-2010, 15:42 »

 Nie rozumiem jednego: dla mnie "³y¿ka" to ³y¿ka sto³owa, a ta ma w³a¶nie oko³o 5 mililitrów. Dlaczego wiêc rozró¿niasz te miary?
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = s³u¿ba zdrowia
Lu6
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: luty 2010
Sk±d: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 116

« Odpowiedz #3 : 23-05-2010, 17:15 »

Moja ³y¿ka sto³owa ma 10ml msn-wink
« Ostatnia zmiana: 23-05-2010, 18:26 wys³ane przez Lu6 » Zapisane

Lussi

"Je¶li bêdziesz my¶la³ tak jak teraz, to bêdziesz mia³ to, co masz. Je¿eli zmienisz swoje my¶lenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marsza³ek
Piotrek123
« Odpowiedz #4 : 23-05-2010, 19:49 »

No moja ³ycha sto³owa te¿ ma 10ml smile.
Zapisane
Tarik
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Sk±d: Tarnów
Wiadomo¶ci: 163

« Odpowiedz #5 : 23-05-2010, 19:58 »

 Moja pe³na ³y¿ka sto³owa ma 8ml, a taka ³atwa w dozowaniu jakie¶ 7. Wychodzi wiêc na to, ¿e moja rodzina pi³a zawsze po oko³o 45 mililitrów MO, a ja 60 beer.
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = s³u¿ba zdrowia
Fasolek
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 50
MO: 01-12-2008
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 54

« Odpowiedz #6 : 21-06-2010, 10:21 »

Czy kto¶ przetestowa³ t± ma¶æ>?
Zapisane

Fasolek
Fasolek
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 50
MO: 01-12-2008
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 54

« Odpowiedz #7 : 07-07-2010, 19:09 »

Zrobi³em t± ma¶æ, trochê trudno siê miesza³o i trudno kupiæ wszystko w jednej aptece, ale siê uda³o. Do testu tego specyfiku sk³oni³o mnie ci±g³e swêdzenie i ³uszczenie siê skóry w okolicach nosa i policzków. Wygl±da³o to momentami bardzo ¼le i nic nie pomaga³o ze specyfików polecanych na Forum. Stosujê j± tydzieñ. Poprawa jest jak dla mnie oromna. Nic nie swêdzi , nic nie piecze i nic siê nie ³uszczy (a naprawdê by³y dni ¿e wygl±da³em jakbym mia³ toczeñ.) Szczerze polecam ten specyfik zarówno na uporczywe k³opoty ze skór± jak i na uk±szenia (testowa³em na moim czterolatku) którego co¶ pogryz³o. Po dwóch posmarowaniach wieczorem nie ma ¶ladu po uk±szeniu a te¿ nie najlepiej to wygl±da³o i na pewno nie by³y to komary. Jedna uwaga, przy "produkcji" ma¶ci nale¿y jako ostatni sk³adnik dodaæ olej winogronowy, jak ju¿ siê wszystko wymiesza. Je¿eli doda siê go wcze¶niej ma¶æ wychodzi za mokra i czasem wrêcz siê rozsegregowywuje.
Zapisane

Fasolek
Piotrek123
« Odpowiedz #8 : 12-07-2010, 15:19 »

No ja jak robi³em to da³em olej na pocz±tku i pó¼niej siê to wszystko rozjecha³o. Bardzo siê cieszê, ¿e stosowania ma¶ci pomaga smile.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Sk±d: okolice £odzi
Wiadomo¶ci: 426

« Odpowiedz #9 : 13-10-2012, 10:05 »

Czy wszystkie te sk³adniki kupiê w aptece?

Mam w domu jedynie Tormentiol ale wa¿no¶æ minê³a w czerwcu tego roku - czy jeszcze siê nadaje czy kupiæ now±?
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 10:08 wys³ane przez Fikusowo » Zapisane
Anetak78
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesieñ 2007
Sk±d: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 82

« Odpowiedz #10 : 13-10-2012, 15:35 »

Fikusowo ja wszystkie sk³adniki kupujê w aptece. Ja t± ma¶æ troszkê zmodyfikowa³am. Dajê ca³e opakowanie ma¶ci z nagietka firmy Elissa, ca³e opakowanie ma¶ci z arniki te¿ firmy Elissa, opakowanie ma¶ci tranowej, ca³e opakowanie tormentiolu, 5 ml olejku pichtowego, wszystkie te sk³adniki dok³adnie mieszam a na koñcu dodajê ³y¿kê oleju z pestek winogron. U mnie w domu ta ma¶æ siê bardzo sprawdza bo przede wszystkim likwiduje ¶wi±d i pieczenie np. u dzieci po ugryzieniu komara, odk±d j± zaczê³am robiæ to u¿ywam jej te¿ jako ma¶æ do pupy dla synka. Córce ostatnio od katarku zrobi³a siê ranka w nosie i mówi³a mi ¿e j± boli, posmarowa³am t± ma¶ci± 2 razy i szybko siê zagoi³o.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #11 : 13-10-2012, 18:56 »

Czy wszystkie te sk³adniki kupiê w aptece?
Mam w domu jedynie Tormentiol ale wa¿no¶æ minê³a w czerwcu tego roku - czy jeszcze siê nadaje czy kupiæ now±?
Zdecydowanie kupiæ now±.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 20:37 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Rena26
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 7.01.2008
Sk±d: D±browa Górnicza
Wiadomo¶ci: 19

« Odpowiedz #12 : 17-04-2013, 13:25 »

Zrobi³am dla córki ma¶æ poniewa¿ nie goi³y jej siê rany na rêce po wbiciu kolców z jakiej¶ zasuszonej ró¿y. Trwa³o to oko³o 2 miesiêcy. Na pocz±tku by³a rana tylko tam, gdzie co¶ siê wbi³o, potem pojawi³o siê wiêcej i ona strasznie to drapa³a. Po 2 miesi±cach rana zrobi³a siê na drugiej rêce i wygl±da³a jak po oparzeniu. Gdy zaczê³am smarowaæ ma¶ci± pichtow± zniknê³y strupy, a rana zaczê³a siê goiæ. Teraz jest niewielka plamka, ale zagojona. Dziêkujê za przepis i ¶mia³o polecam innym osobom. Rena26
Zapisane

"¯ycie jest cudowne, wszystko w moim  ¶wiecie jest doskona³e, a ja zawsze zd±¿am w kierunku wiêkszego dobra"
Spokoadam
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Sk±d: ¦wiat
Wiadomo¶ci: 960

« Odpowiedz #13 : 17-04-2013, 13:37 »

Rany same bez powodu nie powstaj±, a na zdrowym cz³owieku rana goi siê szybko.
Córka wymaga oczyszczania.
Zapisane

Dopad³o mnie zdrowie.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!