Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 11:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Korzyści z picia ziół  (Przeczytany 20772 razy)
Grazyna
« : 19-05-2010, 09:12 »

Piłam mieszankę na drogi moczowe przez prawie rok. Gdy się dowiedziałam, że jestem w ciąży - odstawiłam ją z uwagi na to, że niektóre zioła mogą doprowadzić do poronienia. Później oczywiście doczytałam, że akurat nie te zioła, których używałam w mieszance, ale i tak nie mogłam jej pić - zaczęły się mdłości. I w sumie okazało się, że dalsze picie nie było mi potrzebne. Od tamtego momentu w ogóle już nie choruję na zapalenie pęcherza. smile

Objawy na początku - po pierwszym dniu picia mieszanki dostałam ostrego stanu zapalnego. Mistrz doradził mi wtedy leki przeciwbólowe i kontynuację. Nie zawiodłam się. Na następny dzień ból ustąpił, a z pęcherzem mam spokój do dnia dzisiejszego. Warto się było przemęczyć z tym termosem. msn-wink
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #1 : 20-05-2010, 09:48 »

Dodam jeszcze tylko, że do ziół trzeba mieć po prostu cierpliwość. To nie są tabletki, które zaczynają działać kilka godzin po połknięciu (z różnym efektem). Zioła leczą powoli, ale skutecznie. smile
Zapisane
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #2 : 20-05-2010, 21:23 »

Temat wątku jest generalizacją, która może prowadzić do niejasnej konstatacji, że picie (jakichkolwiek) ziół jest (zawsze) korzystne, co pokazuje już drugi post pod cytatem z eksperckiego. Domyślnie - zaznajomieni z polecanymi przez Mistrza mieszankami - wiedzą o co chodzi, jednak amatorzy ziołolecznictwa mogą wyciągnąć w konsekwencji wnioski, które przyniosą więcej szkody niż pożytku. Inna rzecz, że zioła nie są niezbędne do uzyskania zdrowia, jak i do bycia zdrowym.
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #3 : 20-05-2010, 22:35 »

Temat wątku jest generalizacją.

Generalizować można wszystko. Picie herbaty też jest piciem ... ziół, i tak samo odnosi się to do picia melisy, rumianku, lipy i innych. Jeżeli to picie jest uzasadnione to nie ma problemu.
Mieszanki mają działanie lecznicze i dlatego są zalecane do picia okresowo.

... amatorzy ziołolecznictwa mogą wyciągnąć w konsekwencji wnioski, które przyniosą więcej szkody niż pożytku.


To nie jest Forum dla amatorów ziołolecznictwa.
To Forum służy ludziom z ugruntowaną już wiedzą, poprzez przeczytane książki Eksperta Józefa Słoneckiego oraz wiedzę z Forum. Żeby zarejestrować się i być użytkownikiem tego Forum należy wykazać się odpowiednią wiedzą i nie ma tu żadnej przypadkowości.
« Ostatnia zmiana: 20-05-2010, 22:42 wysłane przez Fiona50 » Zapisane
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #4 : 21-05-2010, 12:52 »

Fiona50 - generalizować nie można niczego, co dotyczy zdrowia. Zapewniam Cię również, że na to forum trafiają osoby, które o ziołach nie mają żadnego pojęcia, zaś odpowiedź na jedno pytanie podczas rejestracji nie powiązane stricte z tematyką ziół nie czyni z amatora eksperta. Ponadto, aby dostać się na forum nie trzeba przeczytać książek mistrza - wystarczy zapytać Google'a. Innymi słowy w tematyce zielarskiej, jak i każdej innej należy być precyzyjnym i niczego nie uogólniać. Ponadto Twoja wypowiedź również budzi wątpliwości - po co pić okresowo mieszanki, które mają działanie lecznicze, skoro jest się zdrowym?
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #5 : 21-05-2010, 13:34 »


Fiona50 -  Twoja wypowiedź również budzi wątpliwości - po co pić okresowo mieszanki, które mają działanie lecznicze, skoro jest się zdrowym?


To nie jest FORUM ZIOŁOLECZNICZE, lecz dla ludzi już zdrowych i dbających o zdrowie.
Ludzi, którzy przeciwdziałają chorobom nie dopuszczając do ich powstania.
A ci, którzy są chorzy to piją mieszanki ziołowe okresowo tzn do poprawy i ustąpienia objawów oczyszczania wspomagając organizm w pozbywaniu się toksyn.
Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #6 : 21-05-2010, 13:42 »

Cytat
To nie jest FORUM ZIOŁOLECZNICZE, lecz dla ludzi już zdrowych i dbających o zdrowie.

No może i w teorii. Ale w praktyce to pewnie jednak z 90% z nas to chorzy msn-wink
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #7 : 21-05-2010, 13:49 »

Temat wątku jest generalizacją, która może prowadzić do niejasnej konstatacji, że picie (jakichkolwiek) ziół jest (zawsze) korzystne, co pokazuje już drugi post pod cytatem z eksperckiego. Domyślnie - zaznajomieni z polecanymi przez Mistrza mieszankami - wiedzą o co chodzi, jednak amatorzy ziołolecznictwa mogą wyciągnąć w konsekwencji wnioski, które przyniosą więcej szkody niż pożytku. Inna rzecz, że zioła nie są niezbędne do uzyskania zdrowia, jak i do bycia zdrowym.
Być może, bardziej uzasadnione byłoby "podwieszenie" tego (i innych) potwierdzenia skuteczności terapii mieszanką ziołową Mistrza w temacie z przepisem na samą mieszankę oczyszczającą drogi moczowe:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21.0
- jako świadectwa Biosłonejczyków, którzy ją zastosowali w uzasadnionych przypadkach "jako wybór mniejszego zła" podczas zdrowienia?
« Ostatnia zmiana: 21-05-2010, 14:01 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #8 : 21-05-2010, 14:08 »

Powoli zbaczamy z tematu wątku, który - chcąc nie chcąc - dotyczy korzyści z picia ziół. Ja ze swojej strony wyraziłem pewne wątpliwości dotyczące ewentualnego braku ostrożności w kontakcie z ziołami. Niestety one również mogą prowadzić do maskowania objawów chorobowych, a zdaje się że intencją Mistrza jest nie tyle leczenie, co uzdrawianie się organizmu w kontakcie z DP, KB + MO. Po co więc maskować, kombinować, przyspieszać? Nie jestem przeciwnikiem ziół, ale wiem, że nie są niezbędne do bycia zdrowym. Nie są również niezbędne w odzyskaniu zdrowia. Natomiast w przypadku choroby nie wykluczam, że stosowane z należytą wiedzą i ostrożnością (np. dotyczącą okresu stosowania), mogą być na ścieżce nabywania zdrowia pomocne.

Być może, bardziej uzasadnione byłoby "podwieszenie" tego (i innych) potwierdzenia skuteczności terapii mieszanką ziołową Mistrza w temacie z przepisem na samą mieszankę oczyszczającą drogi moczowe:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21.0
- jako świadectwa Biosłonejczyków, którzy ją zastosowali w uzasadnionych przypadkach "jako wybór mniejszego zła" podczas zdrowienia?

Uważam to za właściwą propozycję, choć to eksperci decydują.
« Ostatnia zmiana: 21-05-2010, 14:55 wysłane przez Abir » Zapisane
Tarik
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Skąd: Tarnów
Wiadomości: 163

« Odpowiedz #9 : 21-05-2010, 14:23 »

KaZof: w Twoim linku jest błąd. Mieszanka oczyszczająca drogi moczowe jest tutaj.
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = służba zdrowia
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!