Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 00:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kozieradka ziarno  (Przeczytany 20239 razy)
Milosz1984
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.11.2011
Wiadomości: 85

« : 16-10-2011, 19:53 »

Może ktoś się wypowiedzieć o ziarnach kozieradki? Czy nie należy jej traktować jako suplement diety? Wiadomo, że kozieradka ma niesamowite właściwości zdrowotne, reguluje hormony, działa anabolicznie, poprawia przemianę materii, ale czy nie zalicza się do suplementów diety i można ją śmiało stosować?
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #1 : 16-10-2011, 20:25 »

A Ty znowu swoje?
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #2 : 16-10-2011, 21:51 »

Ma kozieradka fajny aromat ;-).
Zapisane

I'm going through changes
Ciekawy_Świata
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: IX-2010
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #3 : 17-10-2011, 07:08 »

Przecież ona jest niesmaczna .... Ile jej zjesz ? Czy próbowałeś ją ?
I raczej to jest niezły anabolik msn-wink - karki sobie ją podjadają.
Ja kiedyś próbowałem leczyć nerwicę żołądka żony kozieradką .... ale zwykły len jest lepszy i smaczniejszy.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #4 : 17-10-2011, 10:10 »

Kozieradka jest przyprawą. Parę ziarenek do zupy zmienia świat.
Zapisane

I'm going through changes
Iza38K
« Odpowiedz #5 : 17-10-2011, 15:53 »

Mnie kozieradka wybitnie nie smakuje.
Zapisane
Milosz1984
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.11.2011
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #6 : 17-10-2011, 19:09 »

Kalina z czym masz problem? Dział Wykaz zdrowych i niezdrowych produktów żywnościowych. Dodałem temat kozieradki, która w mojej opinii jest zdrowym produktem, którą sam stosowałem zachęcony jej działaniem, chciałem porozmawiać z forumowiczami na konkretny temat a Twój post niczego do tematu nie wnosi.
 
    Surowiec ten działa osłabiająco i przeciwzapalnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego[6] oraz (zastosowany zewnętrznie) na skórę[6], w związku z tym jest stosowany w chorobie wrzodowej[6] i w stanach zapalnych skóry
Nasiona kozieradki mogą również obniżać poziom cholesterolu i cukru we krwi. Kozieradce przypisuje się również właściwości przeciwzapalne, żółciopędne, rozkurczowe, poprawiające samopoczucie, żółciotwórcze, pobudzające wydzielanie soku trzustkowego, żołądkowego i jelitowego, wzmacniające, usprawniające wchłanianie pokarmów, regulujące wypróżnienia, pobudzające regenerację wszystkich tkanek, aktywujące hemopoezę (kozieradka to naturalny aktywator procesów wytwarzania krwinek), mlekopędne, moczopędne, przeciwalergiczne, anaboliczne
Kozieradka nie ma super smaku stosowana sama. Lepiej spisuje się pod względem smaku w mieszankach. Jednak ma działanie przyspieszające przemianę materii i zawiera sporo białka roślinnego a także dużo steroli roślinnych. Działa osłaniająco i przeciwzapalnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego.
   Ostatnio ją stosowałem 3 miesiące temu. Zakupiłem 1 kg ziarna. Codziennie przez minimum 12 godzin moczyłem nasiona kozieradki w celu usunięcia inhibitorów co powoduje 100% przyswajalności nasion kozieradki a w formie suchej nasz organizm wchłania ich maksymalnie 60% - dotyczy to wszystkich nasion, pestek, ziaren, orzechów.
Przy stosowaniu kozieradki czułem wzrost energii, lepszy apetyt i metabolizm. Jak od przyszłego tygodnia zacznę MO I KB to wezmę pod uwagę kozieradkę czy można ją dodawać do Kb jako czwarty składnik jako zamiennik ostropestu na zmianę co dwa tygodnie.
   
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #7 : 17-10-2011, 22:02 »

Mnie kozieradka bardzo smakuje ale wystarczy mi garść na cały rok :-).
Zapisane

I'm going through changes
Milosz1984
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.11.2011
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #8 : 18-10-2011, 15:23 »

No to Antonio widzę, że zajadasz się kozieradką:). Dla mnie ma trochę mdły smak jednak spożywałem ją w celu polepszenia przemiany materii co spełniło swoje zadanie a także czułem więcej energii.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #9 : 18-10-2011, 19:00 »

Dla mnie ma trochę mdły smak jednak spożywałem ją w celu polepszenia przemiany materii co spełniło swoje zadanie a także czułem więcej energii.
Czy ta poprawa od kozieradki to nie były efekty placebo? Może chciałeś w to uwierzyć?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #10 : 18-10-2011, 20:02 »

Dla mnie ma trochę mdły smak jednak spożywałem ją w celu polepszenia przemiany materii co spełniło swoje zadanie a także czułem więcej energii.
Czy ta poprawa od kozieradki to nie były efekty placebo? Może chciałeś w to uwierzyć?

Kozieradka posiada owe właściwości i skutków jej działania nie należy kwalifikować jako efektu placebo.

Mnie kozieradka bardzo smakuje ale wystarczy mi garść na cały rok :-).

Dla mnie ma trochę mdły smak

Antonio postępuje prawidłowo, kieruje się smakiem. Używa kozieradki w roli przyprawy, z umiarem i dla smaku. Miłosz wręcz odwrotnie, przesadza z kozieradką, mdli go, spożywa choć mu nie smakuje. Zamiast przyprawy dla smaku kozieradka wystąpiła w roli lekarstwa, które należy przełknąć. Może i była po tym tymczasowa poprawa, jednak takie podejście do problemu własnego zdrowia jest typowo medyczne. Klasyczne łatanie dziur zdrowiu bez rozwiązania problemu tj. usunięcia przyczyny tegoż problemu. Jeśli owa kozieradka jest łykana w celu zablokowania objawów chorobowych, w których my widzimy drogę do zdrowia, to działanie tejże kozieradki, jako leku, jest wymierzone przeciwko zdrowiu.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2011, 21:46 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Milosz1984
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.11.2011
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #11 : 19-10-2011, 14:35 »

Heniek, masz rację. Dobrze przedstawiłeś moje podejście i Antonia na podstawie naszych postów. Jednak czy to coś by zmieniło, jeśli kozieradka by mi bardzo smakowała? Napisałem, że smak jest mdły, jednak nie spożywałem jej z obrzydzeniem. Spożywanie jej w postaci suchej bezpośrednio na łyżkę lub zbyt duża ilość dodana do posiłku, to powodowały, ale umiarkowane ilości nie. Tak samo mdła może być papryka dodana w zbyt dużej ilości do obiadu. Starałem się ją po prostu do wszystkiego dodawać. Do każdego posiłku, sałatek - średnio 2 łyżki dziennie. Każdy posiłek z dodatkiem kozieradki; czułem, że jest szybciej trawiony. Miałem więcej energii a nie stosowałem jej jako ,,suplement diety" tylko dodatek do żywności. Tak sobie myślałem, że skoro ostropest plamisty jest zalecany do KB w początkowej fazie MO, to po jakimś czasie w KB ostropest można zastąpić kozieradką, bo kozieradka oczyszcza jelita.
« Ostatnia zmiana: 19-10-2011, 16:47 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!