Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Żywność masowego rażenia - artykuł z "Przekroju"  (Przeczytany 35194 razy)
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« : 25-05-2010, 22:40 »

Artykuł w necie już ponad miesiąc ale chyba nikt wcześniej tu nie umieścił.
http://www.przekroj.pl/wydarzenia_swiat_artykul,6546,0.html
O sytuacji na amerykańskim rynku żywieniowym, myślę że wart do przeczytania w wolnym czasie :-)
Zapisane
ixnay
« Odpowiedz #1 : 26-05-2010, 04:35 »

Przerażające.
Zapisane
Maciejko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 15.01.2009 z przerwami
Skąd: Kielce
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #2 : 26-05-2010, 10:34 »

Chyba u nas w PL jeszcze nie jest najgorzej...
Zapisane
krzysiek
« Odpowiedz #3 : 26-05-2010, 11:34 »

Artykuł napisany na podstawie 2 filmów. 'Świat wg Monsanto' i 'Food Inc'. Polecam je - dają do myślenia (chyba są na youtubie).
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #4 : 26-05-2010, 12:35 »

Oglądałem obydwa filmy. Świadomość tego co jedzą bardzo wolno dociera do Amerykanów. Tzw. niezależny rynek właściwie nie istnieje. W dodatku czyni się zakusy żeby nie wolno było sprzedawać np. surowego (niepasteryzowanego ani UHT) mleka. Żeby ominąć te bariery konsumet podpisuje umowę z rolnikiem na sponsorowanie konkretnej krowy a w zamian ma świeże mleko codziennie. To wówczas nie jest sprzedaż ...tylko sponsoring .
Polska NA RAZIE jest na szczęście jeszcze daleko od tego horroru ale to przyjdzie wraz z wdrożeniem Codex alimentarius.  A wówczas ... crybaby
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #5 : 26-05-2010, 21:35 »

To jest przerażające:(
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #6 : 26-05-2010, 22:04 »

Kiedy wody opadną, gospodarka ruszy z kopyta, a i PKB wzrośnie. Bezrobocie zmaleje.
Wszystkiego będzie potrzeba.
    Przemysł spożywczy to dobra zakusa dla różnych Monsantów i im podobnych. Zaczną produkować badziewie.
Ludziska to kupią, bo mają zalane chałupy.
 Nie ma jak gotować, bo trzeba je suszyć. Niektórzy nie mają kasy na wartościowe jedzenie, więc niedrogie gotowce sprzedadzą się jak gorące bułeczki.
GMO trafi do nas prędzej czy później.


 Nie było najgorzej, ale niestety, szybko się to zmieni. W tamtych czasach (PRL) mięso szło na wschód... ale wtedy nawet ochłapy były zdrowsze niż teraz

To prawda. Wtedy produkcja była wg starych receptur, niestety to, co jest teraz sprzedawane, to czasami nawet zwierzęta się za to nie chcą wziąć.

Dlaczego wynikła ta cała afera z dostawami mięsa i wędlin na rosyjski rynek? Bo te wyroby są spaprane modyfikowanymi recepturami, a ich podniebienia przywykły do innych starych smaków.
    Kiedy dostali zapewnienie, że wędliny i mięso będą dostawać wg starych zasad, zaczęli brać na nowo.
 W tym czasie w nasze miejsce eksportowe wskoczyły inne kraje i Rosja teraz bierze od nas niewiele.
« Ostatnia zmiana: 29-05-2010, 18:09 wysłane przez Solan » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #7 : 27-05-2010, 09:24 »

Amerykanom ani całej reszcie ludzkości nie życzę katastrof, ale jeśli już mają się gdzieś dziać klęski, to niechby trafiło to całe nienormalne, pazerne draństwo karmiące świat tekturą z modyfikowanej kukurydzy.

Niestety, złego diabli nie wezmą.
Zapisane

krzysiek
« Odpowiedz #8 : 27-05-2010, 09:30 »

Oni nie są źli... oni są.... schorowani i ułomni  lol

W filmie 'Świat wg Monsanto' widać jak przeciętni farmerzy próbują walczyć z korporacją... ale to walka Dawida z Goliatem. Winne są korporacje a nie narody.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #9 : 27-05-2010, 16:39 »

Cytat
zaraz znajdzie się Monsanto i u nas.
Nie strasz.
 
Cytat
Amerykanom ani całej reszcie ludzkości nie życzę katastrof, ale jeśli już mają się gdzieś dziać klęski, to niechby trafiło to całe nienormalne, pazerne draństwo karmiące świat tekturą z modyfikowanej kukurydzy.
Biję się w pierś i mam wyrzuty sumienia, ale też tak myślę.
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #10 : 28-05-2010, 09:08 »

Oni nie są źli... oni są.... schorowani i ułomni  lol

W filmie 'Świat wg Monsanto' widać jak przeciętni farmerzy próbują walczyć z korporacją... ale to walka Dawida z Goliatem. Winne są korporacje a nie narody.

Wina jest tego, który spowodował brak wiedzy u ludzi o prawidłowym odżywianiu. Firma wie, co produkuje i wypuszcza na rynek. Jeśli to produkt kiepskiej jakości, to cena będzie odpowiednio niższa. Konsumenci nie wiedzą nic o jakości, nie uważają, żeby to było ważne. Powstaje asymetria informacji, która powoduje, że właśnie na te gorsze produkty znajdzie się pobyt. W ten sposób wypiera się z rynku produkty o lepszej jakości. W naturalny sposób rynek się monopolizuje i mamy tyrana-Goliata. Zazdrośnie będzie strzegł swojej pozycji przy użyciu swoich wpływów.
Jeśli wierzymy, że na początku firmy, które produkowały po niższej cenie, dały w łapę komu trzeba, żeby utrzymać ludzi w niewiedzy, to wierzymy w dziejową teorię spiskową.
« Ostatnia zmiana: 29-05-2010, 18:11 wysłane przez Solan » Zapisane
darek
« Odpowiedz #11 : 28-05-2010, 09:21 »

Cytat
zaraz znajdzie się Monsanto i u nas.
Nie strasz.
 
Cytat
Amerykanom ani całej reszcie ludzkości nie życzę katastrof, ale jeśli już mają się gdzieś dziać klęski, to niechby trafiło to całe nienormalne, pazerne draństwo karmiące świat tekturą z modyfikowanej kukurydzy.
Biję się w pierś i mam wyrzuty sumienia, ale też tak myślę.

Monsanto jest w Polsce i ma się coraz lepiej

http://www.monsanto.pl/

Cieszmy się że politycy w Polsce nie są przekupni, więc nic nam nie grozi smile
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #12 : 28-05-2010, 09:32 »

Że Monsanto u nas jest to wiadomo, tylko na razie nie ma opanowanego rynku nasion przez odmany GMO. 
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
krzysiek
« Odpowiedz #13 : 28-05-2010, 09:34 »

Że Monsanto u nas jest to wiadomo, tylko na razie nie ma opanowanego rynku nasion przez odmany GMO. 
A skąd wiesz? Przecież produkty GMO nie wymagają oznakowania.
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #14 : 28-05-2010, 09:35 »

Że Monsanto u nas jest to wiadomo, tylko na razie nie ma opanowanego rynku nasion przez odmany GMO.  
A to ostatnie zdanie o nieprzekupnych politykach jest wybornym żartem na piątek.   msn-wink
« Ostatnia zmiana: 28-05-2010, 09:41 wysłane przez Mrówka » Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #15 : 28-05-2010, 09:40 »

Mówiłem o rynku nasion. Tu nie mają monopolu. Choć tajemnicą poliszynela jest możliwość zakupienia przez rolników nasion odmian kukurydzy GMO z Czech
W sklepach (np. Tesco) jest do kupienia olej z kukurydzy z małymi literkami dopiskiem sugerującym GMO w składzie. O innych nie wiem , Wydaje się jednak że NA RAZIE jest obowiązek umieszczania tej informacji przez producentów żywności W EU.
« Ostatnia zmiana: 28-05-2010, 10:18 wysłane przez Mrówka » Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
darek
« Odpowiedz #16 : 28-05-2010, 11:30 »

http://www.icppc.pl/antygmo/czarna-lista/
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #17 : 28-05-2010, 12:10 »

Dzięki za poszerzenie wiedzy.
A zatem GMO już JEST w menu kurcząt, niosek, i ludzi smażących/robiących surówki na olejach roślinnych. Na razie piszą o tym na nalepkach... I niechby tak zostało.
Ale juz na opakowaniu jaj nie będzie napisane, że kury-nioski karmiono śrutą sojowa z GMO....
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
fiona50
« Odpowiedz #18 : 28-05-2010, 12:49 »

Dobrze, że oliwy z oliwek jeszcze nie zmodyfikowali  msn-wink
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #19 : 28-05-2010, 14:06 »

Polecam stronę o transgenicznych uprawach : http://transgeniczneorganizmy.wordpress.com/
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!