Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Plastikowe opakowania żywności  (Przeczytany 189124 razy)
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #100 : 12-04-2011, 12:49 »

A nie łatwiej po prostu kupić fusiastą? Po co kupować w torebkach skoro się je wyrzuca? Dodam, że według mnie to już graniczy z obsesją..
« Ostatnia zmiana: 12-04-2011, 12:52 wysłane przez Kasial_70 » Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #101 : 12-04-2011, 13:23 »

Co by na ten temat nie mówić, to i tak gdzie się człowiek nie obróci to plastyk/plastik (podobno ta forma jest teraz właściwsza).
Wyczytałem na Forum, że Pan Słonecki jest przeciwnikiem opakowań foliowych. Zgadzam się, że byłoby dla nas zdrowiej. Kłopot w tym, że tworzywa sztuczne nas zalewają i tak jak nie mamy szans na "wściekle" zdrową żywność, tak nie uciekniemy przed tworzywami.  dry
Zapisane
Gosia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 60
MO: 12.02.2011
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #102 : 12-04-2011, 15:54 »

Właśnie ja też wysypuję z torebek, gdyż nie wszystkie zioła czy herbatki owocowe są fusiaste.
Zapisane
metaform
« Odpowiedz #103 : 27-08-2011, 22:53 »

Witam,

jestem nowy na forum. Zainteresowałem się dzisiaj tymi foliowymi i plastikowymi opakowaniami, w sumie to całym tym "plastikiem", który nas otacza i pojawiła się iskierka nadziei, że można to wyeliminować w dużym stopniu, bo od dłuższego czasu działa mi to na nerwy i zaczynam pomału działać. Dlatego kieruję się do Was z pytaniem, czy szklane pojemniki z plastikową pokrywą są okej? W sumie to nie znalazłem innych, które byłyby hermetyczne. Konkretnie chodzi mi o linię pojemników firmy Frigoverre lub Luminarc no chyba, że ktoś może zaproponować coś lepszego?

Luminarc



Frigoverre

« Ostatnia zmiana: 27-08-2011, 22:56 wysłane przez Solan » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #104 : 28-08-2011, 10:59 »

Są ok. Jedzenie leży w szkle.
« Ostatnia zmiana: 28-08-2011, 11:30 wysłane przez Solan » Zapisane
metaform
« Odpowiedz #105 : 28-08-2011, 13:47 »

A co powiecie na temat drewnianej szczoteczki do zębów? Czy ktoś się spotkał z czymś takim, a może jest jakiś inny naturalny surowiec, z którego wykonują szczoteczki, gdzie można coś takiego dostać, bo akurat stoję przed kupnem nowej szczoteczki.

« Ostatnia zmiana: 28-08-2011, 18:07 wysłane przez Apollo » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #106 : 28-08-2011, 13:53 »

Ciekawe z czego mają włosie?
Już wiem- są na EBEY, koszt 6 eur, z drewna bukowego, włosie naturalne.
« Ostatnia zmiana: 28-08-2011, 14:18 wysłane przez Kozaczek » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #107 : 28-08-2011, 14:23 »

Domyślam się, że metaform ma alergię na plastik, albo zdiagnozowaną, albo przynajmniej ideologiczną.

Może coś takiego Cie zainteresuje, a może już to masz.



Nasze hasło reklamowe to wściekle zdrowe przyrządy domowe msn-wink
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
metaform
« Odpowiedz #108 : 28-08-2011, 14:48 »

W żadnym wypadku, po prostu od pewnego czasu zacząłem myśleć na ten temat i przeszkadza mi to odstępstwo od natury, bo wiem, że nie służy to zdrowiu i jeżeli będziemy bierni, to producenci bez najmniejszego problemu osadzą nas w nowych realiach, niekoniecznie korzystnych dla nas, a my szybcy i wściekli będziemy tylko warczeć, że jesteśmy chorzy oraz że to nieuniknione przeznaczenie, bo przecież nie ma nic innego w sklepach. Dlatego jeżeli mam głowę na karku, to co prawda świata nie uchronię, ale mogę zadbać o własny tyłek i choć na początku zderzę się z pustym śmiechem, to kilka osób zwróci na to uwagę i to skopiuje, jak było już nie raz, więc to też jakiś plus. To nie jest tak, że panicznie będę wywalać cały plastik z domu, ale mogę wyeliminować sporą część i po zużyciu kupować rzeczy już pod odpowiednim dla siebie kątem. Szczoteczka do zębów jest ważnym elementem, bo ma bezpośredni kontakt z naszym organizmem i to od wewnątrz, więc nie uważam, aby był to powód do kpin, a wracając do samej szczoteczki, to znalazłem ją w PL, koszt 14,70 bez przesyłki, trochę drogo, no cóż, poszperam jeszcze.
« Ostatnia zmiana: 28-08-2011, 15:14 wysłane przez Apollo » Zapisane
Aisha
Częsty gość
**

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #109 : 28-08-2011, 17:39 »

Podobno szczoteczki do zębów z naturalnego włosia są dużo gorsze niż te z syntetycznego, gdyż na naturalnym szybciej rozmnażają się bakterie i ogólnie jest dla nich lepsze środowisko do rozwoju, czego syntetyczne włosie nie ma. Poza tym - włosie syntetycznie jest wg niektórych korzystniejsze pod tym względem, iż jest miększe niż włosie naturalne, nie rani dziąseł tak bardzo jak naturalne. Drewniana szczoteczka to wg mnie też nie jest genialny pomysł - drewno chłonie wodę i wraz z nią bakterie. Szczoteczka plastikowa jest więc wg mnie bardziej higieniczna. Co nie znaczy, że ekologiczna, gdyż będzie się rozkładać wieki.
Biegu cywilizacji nie da się cofnąć, nie da się wrócić do lepianki i posyłać wiadomości pocztą gołębią. Żyjemy w XXI wieku, erze plastiku i internetu, tel. komórkowych - takie są realia. Nie wiem czy dobrze na siłę się buntować i być przeciw prądowi - w końcu - szczoteczka plastikowa nas nie zabije.

Co to za moda na dwukropek? ;-)//Apollo
« Ostatnia zmiana: 28-08-2011, 18:08 wysłane przez Apollo » Zapisane
metaform
« Odpowiedz #110 : 28-08-2011, 18:08 »

Podobno szczoteczki do zębów z naturalnego włosia są dużo gorsze niż te z syntetycznego, gdyż na naturalnym szybciej rozmnażają się bakterie i ogólnie jest dla nich lepsze środowisko do rozwoju, czego syntetyczne włosie nie ma. Poza tym - włosie syntetycznie jest wg niektórych korzystniejsze pod tym względem, iż jest miększe niż włosie naturalne, nie rani dziąseł tak bardzo jak naturalne. Drewniana szczoteczka to wg mnie też nie jest genialny pomysł - drewno chłonie wodę i .. wraz z nią bakterie. Szczoteczka plastikowa jest więc wg mnie bardziej.. higieniczna. Co nie znaczy, że ekologiczna, gdyż będzie się rozkładać wieki..
Biegu cywilizacji nie da się cofnąć, nie da się wrócić do lepianki i posyłać wiadomości pocztą gołębią. Żyjemy w XXI wieku, erze plastiku i internetu, tel. komórkowych - takie są realia. Nie wiem czy dobrze na siłę się buntować i być przeciw prądowi - w końcu - szczoteczka plastikowa nas nie zabije..

Syntetyczny człowiek też byłby gorszym środowiskiem do rozwoju bakterii. msn-wink Całą higieną szczoteczki jest to, aby ją dobrze wyparzyć i zmieniać częściej niż plastikową, jak co niektórzy używają grubo ponad rok. Kiedyś człowiek żyjący w lepiance był do tego przystosowany, dzisiaj nawet gdyby przemawiało za tym zdrowie i długowieczność, to nie chciałabyś tam mieszkać. Jesteśmy jak te wykastrowane kocury, przyzwyczajani do coraz to nowych wygód, gdzie nawet naturalny włos szczoteczki staje się zagrożeniem i to jest cały problem i odwrotność, kiedyś my przystosowywaliśmy się do warunków, a teraz warunki przystosowują się do nas i jak tu być zahartowanym. blink Oczywiście pisząc w ten sposób, łatwo zyskać miano wściekle zdrowego, tak jak pisał Heniek.
« Ostatnia zmiana: 28-08-2011, 18:10 wysłane przez Apollo » Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #111 : 29-08-2011, 15:02 »

Ja jeszcze pamiętam moją drewnianą szczoteczkę do zębów i do tej formy już nie wrócę. Wolę jednak syntetyki. 
Zapisane
metaform
« Odpowiedz #112 : 31-08-2011, 20:56 »

Może faktycznie drewniana szczoteczka to nie najlepszy pomysł, aczkolwiek poszukiwanie szczoteczki z materiału innego niż plastik, to bardzo dobra koncepcja ;-) swoją drogą bardzo zainteresował mnie miswak.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2011, 15:57 wysłane przez Apollo » Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #113 : 22-09-2011, 13:17 »

Może faktycznie drewniana szczoteczka to nie najlepszy pomysł, aczkolwiek poszukiwanie szczoteczki z materiału innego niż plastik, to bardzo dobra koncepcja ;-) swoją drogą bardzo zainteresował mnie miswak.
Używałeś patyczków, Miswak?
Ja kupiłem kilka, ale jakoś nie mogę się do nich przekonać - są stosunkowo twarde, no i nie ma piany przy szczotkowaniu. smile
Kupiłem też pastę z wyciągiem z tego drzewa i bardzo ją sobie chwalę! - pasta jest - co najważniejsze - bez fluoru, i jest niesamowicie wydajna!
« Ostatnia zmiana: 25-09-2011, 10:22 wysłane przez Apollo » Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #114 : 22-09-2011, 19:48 »

Dziś żona kupiła Wiedzę i Życie z października 2011, i otwarcie było o plastikach, które zawierają bisfenole A, aspartamie i paru innych ciekawostkach, niestety, nie podają recepty, jak się przed tym bronić. Takie zacne grono redaktorów a nie zerkneli tutaj :-).
« Ostatnia zmiana: 25-09-2011, 10:22 wysłane przez Apollo » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #115 : 22-09-2011, 20:43 »

Najlepsze było, jak miałam hasło do odgadnięcia w krzyżówce - "najbardziej szkodliwe w plastiku?".
« Ostatnia zmiana: 10-10-2012, 18:03 wysłane przez Agata » Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #116 : 14-01-2012, 10:40 »

Jakoś tak zawsze omijałam plastki, gdy inni wybierali pojemniczki plastikowe ja brałam szklane ale nie do końca zdawałam sobie sprawę ze wszystkiego. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi ciarki mnie przeszły większość jedzenia pakowana w plastiki nawet kapustę kiszą w workach foliowych mleko w butelkach z plastiku, kosmetyki, pasty do zębów. Masa pracy przede mną. Ciesze się że trafiłam na to forum.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2012, 10:55 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #117 : 01-08-2012, 20:41 »

Plastiki nas trują - to już pewne
http://www.cyberbaba.pl/zdrowy-dom/1181-trujace-plastiki

Plastik dobry, zły i najgorszy
http://www.cyberbaba.pl/zdrowy-dom/2825-plastiki-dobre-zle-i-najgorsze

Garnek pełen toksyny
http://www.cyberbaba.pl/zdrowy-dom/417-garnek-pelen-toksyny
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #118 : 08-08-2012, 12:59 »

Cytat

Dzisiaj sprawdziłem w firmie i "DAR NATURY" truje nas plastikiem nr 7
Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #119 : 09-10-2012, 18:58 »

Poszukuję bidonu dla moich chłopców, przyda się w szkole jak i w czasie podróży. Niestety w sklepach dostępne są jedynie bidony plastikowe lub aluminiowe. Bidony wykonane z stali nierdzewnej znalazłam jedynie takie:
http://allegro.pl/bidon-stalowy-czerwony-550ml-i2636654714.html
http://www.pinkorblue.pl/Zabawa/Przedszkole-szkola/Butelki-kubeczki/ALFI-Butelka-bidon-isoBottle-ze-stali-nierdzewnej-0-35l-Design-Konie-kolor-nieb-ieski.html
lub termos:
http://allegro.pl/termos-dzieciecy-stalowy-tmf03d-szkola-wycieczka-i2669598288.html
Z czego piją Wasze dzieci podczas podróży i w szkole?
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!