Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO dla dziecka  (Przeczytany 46255 razy)
sylviapl
« : 11-06-2010, 09:03 »

Czy MO dla dziecka trzeba przygotowywać oddzielnie w odpowiedniej do wieku dawce, czy też można "zaczerpnąć" ze swojej porcji?
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #1 : 11-06-2010, 09:16 »

Zdecydowanie oddzielnie. smile
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 13:55 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
sylviapl
« Odpowiedz #2 : 11-06-2010, 09:28 »

OK. Zaczynam od 1/4 dawki - będę chyba robić w kubeczku od jajek albo w kieliszku.   biggrin
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 13:55 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #3 : 25-06-2010, 01:13 »

Ja robię na łyżeczce, trochę ją wygięłam aby móc ją stabilnie położyć. Jak zwiększasz dawkę to szukasz proporcjonalnej łyżki. smile
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 13:55 wysłane przez Klara27 » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Magdemo
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02.11. 2009
Skąd: Zawiercie
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #4 : 25-06-2010, 08:23 »

Czy wasze dzieci chętnie piją MO? Ja robię z pestek winogron i raz wypije, raz wypluje. Widzę, że największy problem sprawia mu olej (odruch wymiotny), mnie zresztą też. Ja wlewam do pojemniczka wieczorem i piję dopiero rano. Chciałam sobie trochę ułatwić też i wycisnąć sporo cytryn i pomieszać z alocitem i tak trzymać w butelce, ale nie wiem czy można? Niestety wstaję wcześnie i mam mało czasu.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 13:56 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Meagi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 22-01-2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #5 : 25-06-2010, 08:33 »

Moja córka (5 lat) każdorazowo negocjuje ze mną:) I koktajle i MO. Koktajle pije. Z MO teraz robię drugie podejście do podawania jej. Przyznam, że czasami czuję się już zmęczona. Bo codziennie jest to samo.
Jeżeli chodzi o wcześniejsze przygotowywanie MO to i w książkach i na forum Mistrz pisał, że można np. na tydzień przygotować sobie MO i trzymać w lodówce.
Zapisane
anna_bil
« Odpowiedz #6 : 25-06-2010, 21:01 »

Mój Syn (2 lata 8 miesięcy) piję MO już pół roku. Na początku były problemy, plucie, odmowa, marudzenie... Jednak jakiś czas temu dał za wygraną. Zrozumiał chyba, że MO jest jak śmierć i podatki, nie da się jej uniknąć. Teraz pije już bez sprzeciwów i marudzenia.

MO przygotowuję wieczorem dnia poprzedniego i trzymam w ciemnych szklankach. Od samego początku przygotowywałam Synowi w osobnej szklance i na samym początku wlewałam na łyżkę. Teraz pije już ze szklanki. Wiadomo - doświadczenie... smile
Zapisane
Dotka100
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 23.06.2010
Skąd: świętokrzyskie
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #7 : 25-06-2010, 21:18 »

Piję trzeci dzień MO z oleju z pestek winogron, 1/4 dawki, bez cytryny, bo karmię synka 9 m-cy, a córci 7 lat podaję również 1/4 i też bez cytryny z powodu alergii na cytrusy. Przygotowuję w ciemnych szklankach, odmierzam miarką po syropie. Stopniowo będę potem wprowadzać po 1 kropli cytryny. Smakuje mnie i córce, ale trudno nam wytrzymać 30 min bez jedzenia i picia.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5280.0
« Ostatnia zmiana: 26-06-2010, 22:16 wysłane przez Grażyna » Zapisane
anna_bil
« Odpowiedz #8 : 25-06-2010, 21:38 »

odmierzam miarką po syropie

Przerabiałam różne miarki do MO. Najlepiej sprawdziła się jednak miarka dodana do butelki Azulanu - taki mały plastikowy kieliszek z zaznaczonymi mililitrami. Żeby za każdym razem nie nadwyrężać wzroku szukając zaznaczenia oryginalnego (dość słabo widocznego), namalowałam sobie na zewnątrz kieliszka linię czerwonym lakierem do paznokci na wysokości 10 ml. I teraz 4 razy chlup chlup chlup i MO dla domowników gotowa.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #9 : 26-06-2010, 18:42 »

Moja córka pije niechętnie, więc podaję jej miksturkę rozcieńczoną sokiem z butelki, np. Kubusiem lub Bobofrutem. Mam nadziję, że kiedyś przekonam ją do picia samej miksturki.
Zapisane
Monique
« Odpowiedz #10 : 05-01-2011, 14:50 »

Mój 5 letni syn pije miksturę bardzo chętnie (zaczął we wrześniu). Po paru dniach picia był bunt, jednak rzeczowe wytłumaczenie jemu korzyści wypływających z picia mikstury podziałało. Mam wrażenie, że często szczerość wobec dziecka i powołanie się na oczywiste (zauważalne) dla niego fakty mogą zdziałać cuda.

Z kolei moja 2,5 letnia córcia pije miksturę od 4 dni – na początku histeria, bunt, dzisiaj jednak wypiła swoją porcję i nawet udało się odczekać 30 minut z podaniem jej butelki z mlekiem. Awanturowała się dosyć głośno, ale daliśmy radę odczekać te 30 minut. Plan jest taki, że awantury miną, a za tydzień – dwa zaczniemy jej zamiast butelki (od której jest niestety uzależniona) dawać normalne śniadanko.
Zapisane
annazet
« Odpowiedz #11 : 05-01-2011, 23:20 »

Cytat
Po paru dniach picia był bunt, jednak rzeczowe wytłumaczenie jemu korzyści wypływających z picia mikstury podziałało.

Dla mnie to aż niewiarygodne, ponieważ mojemu synkowi (6 lat) przekonanie się do mikstury zajęło ponad 3 lata. Od lipca jednak pije stale i raczej nie ma problemu z połknięciem.

Cytat
Plan jest taki, że awantury miną, a za tydzień – dwa zaczniemy jej zamiast butelki (od której jest niestety uzależniona) dawać normalne śniadanko.

Mój też był uzależniony od rannej butelki mleka, a odzwyczaiłam całkiem przypadkowo. Pewnego dnia dodałam mu do tej butelki czosnek (akurat był przeziębiony) i podziałało natychmiast. Do dnia dzisiejszego na nabiał nawet nie spojrzy.
Zapisane
Monira
« Odpowiedz #12 : 07-01-2011, 14:14 »

Mój najmłodszy syn (2,5 lat) miał najmniej problemów z wypiciem. Od razu pił i nie wybrzydzał, starsi (4 i 7 lat) się krzywili ale piją i nie protestowali. Ja przygotowuję w kieliszkach, jak rano marudzą to pijemy razem, pokazuję im, że mam dużo więcej i nie mam problemów z wypiciem. Jeden pije na trzy-dwa-jeden msn-wink . Najmłodszy bez negocjacji, od razu jak wstanie, najstarszy trochę grymasi ale nie ma wyjścia. Testowałam też krople z alocitu i są rewelacyjne (dla dzieci początkowo stosowałam 5 ml soli fiz., 1 ml alocitu). Żadne dotychczas chemiczne krople tak nie pomagały jak te z alocitu, obecnie stosuję w proporcji podanej na forum. Syn po trzech miesiącach stosowania w końcu oddycha przez nos jak śpi smile. Na początku strasznie dużo z nosa wydmuchiwał, praktycznie cały czas (dobrze, że umiał) ale już teraz sporadycznie raz dziennie, i to na siłę, jak mu coś przeszkadza. Nie mam słów, jakie cuda zdziałały te krople  clap. Oczywiście podziękowania dla Mistrza, mój tato również chce dać nagrodę Nobla za Miksturę, zdziałała u niego bardzo dużo dobra thumbup.
Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #13 : 28-02-2012, 08:44 »

A do którego roku życia dzieci mają być cały czas na oleju winogronowym? Szukam czegoś na ten temat ale nie mogę się doszukać.
« Ostatnia zmiana: 28-02-2012, 09:30 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #14 : 28-02-2012, 09:33 »

Miksturę pijemy całe życie. A tu link, który Cię naprowadzi ile i w jakim wieku ( wagowo ). - http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
Zapisane
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #15 : 28-02-2012, 11:48 »

Wiem, że całe życie, ale chodzi mi o to od kiedy mają np. pić miksturę na oliwie z oliwek, bo z tego co zrozumiałam, to mają pić miksturę na oleju winogronowym, ponieważ mają krótki przewód pokarmowy. Ale kiedy mogą zacząć pić na oliwie  z oliwek. Tego nigdzie nie mogę znaleźć.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 14:00 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #16 : 28-02-2012, 14:34 »

Oliwa z oliwek w takim przypadku ich nie dotyczy. Czyli zaczynają od oleju z pestek winogron i nie ma zmian oleju.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #17 : 28-02-2012, 23:48 »

W części pierwszej Zdrowia na własne życzenie - Oczyszczanie strona 50 jest opisane dokładnie.
Zapisane
Tosia79
« Odpowiedz #18 : 20-03-2012, 00:21 »

Mój syn ma 5'5 roku I zaczęliśmy od oliwy z oliwek. Jesteśmy na MO od styczniu 2012.
Czy powinnam  używać tylko oleju z pestek winogron?
Młodsza córcia ma 2 lata i w żaden sposób nie mogę jej przekonać do MO!
Jak jej pomoc?
« Ostatnia zmiana: 20-03-2012, 08:50 wysłane przez Klara27 » Zapisane
KingaC
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 10 luty 2013
Skąd: Kraków
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #19 : 27-02-2013, 13:32 »

Chciałam się zapytać czy do MO dla dziecka mogę używać tranu? Czy mogę dołączyć do mikstury sok, czy to nie zmienia właściwości mikstury?

Od kilku dni podaję mojemu 4,5 letniemu synkowi MO. Jak dodawałam oliwę z oliwek to przełknięcie mikstury było dla niego trudne. Spróbowałam zastąpić oliwę tranem. I teraz nawet w miarę chętnie ją pije. Dodaję mu jeszcze odrobinę soku malinowego (domowej roboty). Przełknięcie takiej mikstury jest względnie akceptowalne przez niego.
Sok z cytryny dodaję w mniejszej ilości niż pozostałych składników.
Chciałam dodać, że syn miał ostatnio robione badania poziomu wit D3 i wyszła ona na dolnej granicy normy w związku z czym mamy ją uzupełniać tranem.

Podsumowując MO dla niego wygląda tak:
3ml alocitu z aloesu + 3ml tranu + 0,5-1,0 ml soku z cytryny + 0,5-1 ml soku malinowego

Proszę o radę czy tak może wyglądać MO dla 4,5 latka (waga 20kg)

Proszę używaj polskich znaków, bo ciężko się czyta takie posty. Zdanie zaczynamy wielką literą. Powitania i podziękowania są zbędne.//W.
« Ostatnia zmiana: 27-02-2013, 14:10 wysłane przez Whena » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!