Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 15:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rak tarczycy - pomyłka - wycięto organ niedotknięty rakiem  (Przeczytany 24792 razy)
scorupion
« Odpowiedz #20 : 18-06-2010, 10:44 »

A dopiero co ktoś bronił lekarzy i atakował forumowiczów za brak grzeczności.
Zapisane
Martka
« Odpowiedz #21 : 21-06-2010, 12:18 »

Że niby ja broniłam lekarzy? Gdzie i kiedy - konkrety proszę.
Ataki za brak grzeczności? W którym miejscu te ataki? Chętnie poczytam...


Co do tematu. To ja gorąco mamę namawiam na wyciągnięcie całej dokumentacji i walkę, ale mamą nie jestem. Jaką decyzję podejmie na razie nie wiem.
Tłumaczenie patomorfologa jest następujące: kilka procent przypadków daje obraz nowotworu złośliwego pęcherzykowatego o cechach brodawkowatego i oni muszą zakładać opcję pesymistyczną bo większość z tych przypadków później okazuje się faktycznie nowotworami złośliwymi.
Ja bym sprawdziła czy w ogóle faktycznie mogło tu dojść do takiej pomyłki.

Ale jak dla mnie porażką było przede wszystkim to, że lekarz prowadzący nie wspomniał nic o wątpliwościach, a podkreślił jednoznacznie (byłam świadkiem), że tu mamy do czynienia bez wątpienia z rakiem tarczycy brodawkowatym i trzeba dokonać resekcji całej tarczycy.
Niestety to przesądziło. Pisałam o tym.

Gdyby była jakakolwiek informacja o wątpliwościach mama zapewne by się wstrzymała, zwłaszcza, że zielarz twierdził, że to na 100% nie rak.

Więc moim zdaniem nawet jeśli biopsja dała mylny obraz i lekarz mógł tu mieć zagwozdkę to nie powinien był w tak jednoznaczny sposób stwierdzić, że jest rak.
« Ostatnia zmiana: 21-06-2010, 12:24 wysłane przez Martka » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #22 : 21-06-2010, 12:25 »

 Nie ty, ktoś założył osobny wątek gdzie rozpaczał, że atakujemy lekarzy.
Zapisane
Martka
« Odpowiedz #23 : 21-06-2010, 12:35 »

No myślałam, że do mnie pijesz. Staram się zachowywać rozsądek, z naciskiem na "staram" ale zawsze jest ta myśl, że może kiedyś się upiłam i czegoś nie pamiętam. msn-wink

Niestety bezgraniczna wiara w lekarzy czyni wiele zła. Do ludzi nie dociera, że jeśli sami o siebie nie zadbają to służba zdrowia tego za nich nie uczyni.
Po mnie ostatnio strasznie jechano na pewnym forum... A że jestem osobą raczej wyważoną sprowokować się nie dałam, za to całkiem przypadkiem obnażyłam niewiedzę jednej pani doktor, która twierdziła, że za Hipokratesa twierdzono, że ludzie chorzy na epilepsję są opętani.
Z tego co wiem akurat Hipokrates z tym poglądem skutecznie walczył.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!