Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 21:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Test buraczkowy w I etapie DP  (Przeczytany 8143 razy)
Volare
« : 24-06-2010, 12:13 »

Jestem w 1 etapie DP. Jako, że jestem jeszcze dość młody i zawsze odżywialem sie zdrowo. Postanowiłem zrobić sobie test buraczkowy juz teraz. Robiłem go 3 razy. Za każdym razem negatywny. Czyli jelita mam szczelne.
Słyszałem o tym, że wszystkie pozostałości w jelitach zalepiają jeszcze dziury. Uważam jednak, że mnie to może nie dotyczyć, gdyż kiedyś moja mama wyczytała już w jakiejś książce, by pic rano szklankę wody z połówką wyciśniętej cytryny i mi to poleciła. Piję to regularnie od około 5 lat, były czasem 2 tygodniowe przerwy, ale rzadko. Czyli ten śluz powinien być odlepiony.
Wychodzi więc na to, że jelita mam szczelne i mogę już jeść np. czerwone warzywa, które były zakazane z racji szkodzenia osobom z nieszczelnością jelit?
Chcę prowadzić dalej dietę prozdrowotną w trochę mniej rygorystycznych zasadach. Dla zdrowia ogólnego, dla wsparcia flory bakteryjnej jelit itp.
Mylę się czy mam rację?

Przede wszystkim, mylisz się pisząc tak bardzo niepoprawnie. Zwróć uwagę na to, proszę. //Lilijka
« Ostatnia zmiana: 24-06-2010, 17:31 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Vanadi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 02.04.2010r.
Skąd: Rzeszów
Wiadomości: 53

« Odpowiedz #1 : 24-06-2010, 16:08 »

Według mnie, powinieneś zrezygnować z diety prozdrowotnej, bo ona jest dla ludzi chorych, a z tego co piszesz, to ty taką osobą nie jesteś, jedynie proponuję ci wdrożenie zasad zdrowego odżywiania.
Ale najlepiej niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony biggrin.


« Ostatnia zmiana: 24-06-2010, 17:32 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Bo najtrudniejsza praca to praca nad samym sobą.
Volare
« Odpowiedz #2 : 24-06-2010, 17:25 »

Niby tak, ale czasem zdarza mi się mieć zaparcia, mam trochę wzdęty brzuch. Czasem słyszę bulgotanie i przelewanie w brzuchu. Dlatego postanowiłem ją wprowadzić.
« Ostatnia zmiana: 24-06-2010, 17:32 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Vanadi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 02.04.2010r.
Skąd: Rzeszów
Wiadomości: 53

« Odpowiedz #3 : 27-06-2010, 14:27 »

Spróbuj wykluczyć gluten z swojej diety też miałem bulgotania i przelewania po wykluczeniu glutenu objawy ustępują chociaż jest to proces powolny.
Zapisane

Bo najtrudniejsza praca to praca nad samym sobą.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!