Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 16:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kapusta kiszona a kapusta kwaszona?  (Przeczytany 51074 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #20 : 09-02-2013, 19:33 »

Porządnie ukiszona kapusta jest kwaśna, miękka i zamknięta w słoiku nie fermentuje. Kupiłam niedawno kwaszoną przez pomyłkę, to strzelała przy otwieraniu słoika.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Helpme
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Skąd: Texa's
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #21 : 11-02-2013, 16:18 »

Ogórki też muszą oddychać?  skład: ogórek, przyprawy, sól. Kapusta dostępna w sklepie ma sorbinian potasu. Ogórki są bez konserwantów. Wszystkie ogórki w woreczku są be?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #22 : 11-02-2013, 19:21 »

Musisz sprawdzić. Zrób rozeznanie i zdaj relację. Poznasz po smaku?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #23 : 25-03-2013, 10:28 »

Nie mogłem nigdzie kupić u siebie w mieście soku z kapusty kiszonej, więc postanowiłem poszukać jej online. Pierwszym tropem, jaki obrałem były sklepy internetowe, lecz cena dość wysoka.

Sprawdziłem na allegro i sprzedaje tam pewna pani w 500ml buteleczkach (plastikowych), z tym, że nalewa ponoć sok przed sama wysyłką. Można sobie później przelać do szklanych wedle uznania. Za butelkę raptem 2zł, więc myślę, że się bardzo opłaca.

Zakupiłem 9szt, czyli razem 4,5L soku za przesyłkę zapłaciłem 13zł i muszę przyznać, że jestem zadowolony, bo sok jest pierwsza liga. Na życzenie pani przelewa od razu w szklane buteleczki, ale wysyłka jest droższa no i mniej jest soku za tą cenę. Myślę, że nie należy popadać zbytnio w skrajności i w plastiku można spokojnie kupować, jeśli sok nalewany jest przed wysyłką.

Allegrowiczka wysyła towar z Częstochowy. Ja mieszkam nie daleko, więc kurierem przyszło mi na 2 dzień. Jak by ktoś chciał zakupić to oczywiście udostępniam link do tej sprzedawczyni

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4232995



« Ostatnia zmiana: 25-03-2013, 10:30 wysłane przez Denver » Zapisane
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #24 : 25-03-2013, 13:15 »

Nie mogłem nigdzie kupić u siebie w mieście soku z kapusty kiszonej, więc postanowiłem poszukać jej online... Myślę, że nie należy popadać zbytnio w skrajności i w plastiku można spokojnie kupować, eśli sok nalewany jest przed wysyłką.
Tak, najmarniej miesiąc przed wysyłką. Na aukcji jeden kupujący a na zdjęciu pół garażu napełnionych butelek z etykietami.
Zapisane
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #25 : 25-03-2013, 20:52 »

To fakt, na słowo w tych czasach nikomu wierzyć nie można.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #26 : 25-03-2013, 20:58 »

Ciekawi mnie, gdzie ta sucha kapusta, bez soku? Coś tani ten sok.
Na swoje potrzeby kiszę kapustę. I logicznie ten sok jest za tani. Czyli, na 100% to kupa.
Zapisane
Helpme
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Skąd: Texa's
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #27 : 26-03-2013, 13:10 »

Przecież soki są nie zdrowe biggrin? Denver, jeżeli butelka przechowywana w dobrym miejscu to nie ma co się bać plastiku.

Najwyżej zwrot ;>
Zapisane
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #28 : 26-03-2013, 14:45 »

To fakt, na słowo w tych czasach nikomu wierzyć nie można.
Na targu można spotkać sprzedaż kiszonej kapusty prosto z beczki. Jak poprosisz, to naleją ci soku do słoika. Rzecz jasna trzeba też kupić trochę kapusty.
Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #29 : 27-03-2013, 09:07 »

Nie mogłem nigdzie kupić u siebie w mieście soku z kapusty kiszonej, więc postanowiłem poszukać jej online... Myślę, że nie należy popadać zbytnio w skrajności i w plastiku można spokojnie kupować, eśli sok nalewany jest przed wysyłką.
Tak, najmarniej miesiąc przed wysyłką. Na aukcji jeden kupujący a na zdjęciu pół garażu napełnionych butelek z etykietami.

Nie rozumiem czego się czepiacie, na zdjęciu jest kilka butelek napełnionych a pod spodem są puste. Poza tym nie wszyscy oszukują i nie zawsze niska cena świadczy o marnej jakości,  ja mam większe zaufanie do małych firm, do ludzi którzy na allegro sprzedają coś ze swojego gospodarstwa i często też za niewygórowaną cenę. Sama kupiłam 10 kg worek kaszy gryczanej od takiej osoby po 3 zł/kg, a niby ekologiczna kosztuje  11 zł/kg. Kasza jest świeża i smaczna.
Sok spod kiszonej kapusty jest bardzo zdrowy i z pewnością lepszy od coca-coli, więc nie rozumiem skąd te docinki i popadanie w skrajność.
Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #30 : 27-03-2013, 10:51 »

... Sama kupiłam 10 kg worek kaszy gryczanej ...
Chyba znowu wojna będzie.
...Sok spod kiszonej kapusty jest bardzo zdrowy i z pewnością lepszy od coca-coli, więc nie rozumiem skąd te docinki i popadanie w skrajność.
Z nad kiszonej kapusty też jest niczego sobie. Coca Cola się chowa rzecz jasna.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #31 : 07-02-2014, 12:52 »

Zapisane

Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #32 : 07-02-2014, 13:09 »

Dzięki Kamil, ja zawsze się gubiłam w odróżnianiu kiszonej kapusty - od kwaszonej, a teraz wszystko jasne, jak słonko!:)
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #33 : 07-02-2014, 13:21 »

Dzięki Kamil, ja zawsze się gubiłam w odróżnianiu kiszonej kapusty - od kwaszonej, a teraz wszystko jasne, jak słonko!:)
Bardzo łatwo odróżnić - wszystko co sprzedają jest kwaszone, co sobie ukusisz jest kiszone...
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #34 : 07-02-2014, 13:27 »

Masz rację Ości - proste jak drut, że też na to nie wpadłam..smile
« Ostatnia zmiana: 07-02-2014, 13:30 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #35 : 07-02-2014, 18:35 »

Wszystko się zgadza. Będziecie w hipermarkecie, to popatrzcie, szczególnie na te w woreczku. Biała, przechodząca w siną.
Swoją można już wcinać po 6 dniach.
Zapisane
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #36 : 16-06-2016, 18:27 »

Kapusta kwaszona a kapusta kiszona to ten sam produkt.

To prawda - patrząc od strony językowej. Potwierdza to fragment artykułu:
Cytat
Zarówno w literaturze fachowej, jak i w polskich dokumentach prawnych (np. w opisach produktów tradycyjnych na stronach Ministerstwa Rolnictwa czy Polskich Normach) jako prawidłowe dla określenia naturalnego procesu utrwalania warzyw z udziałem bakterii kwasu mlekowego, stosowane jest określenie "kwaszenie" a nie "kiszenie". Produkty w ten sposób otrzymane to kwaszonki.

W języku potocznym funkcjonują produkty „kiszone” dla określenia tego typu przetworów i nie wiedzieć czemu uważa się, że są wyższej jakości. Nie powinno się zatem stosować takiego podziału, a dodatkowo zalecam używanie jako prawidłowej formy „kapusta kwaszona”.


W progamie "Wiem co jem" Bosacka mówiła, że kapusta kiszona musi być biała, więc już nic nie wiem teraz.

W tej kwestii absolutnie się nie zgodzę - biała będzie taka, w której składzie znajdziesz ocet. To "dzięki" niemu kapusta kwaszona zbieleje. Taka, która zakwasiła się dzięki bakteriom kwasu mlekowego, będzie bardziej żółta.
Zweryfikowanie tego czy tak jest to prosta sprawa. W dużym markecie, gdzie tych kapust będzie kilka od różnych producentów, wybierz jedną tę najbielszą i tę najbardziej żółtą - i przeczytaj składy na etykietach...

O własnościach kapusty z dodatkiem octu mówi inny fragment wspomnianego artykułu:

Cytat
Kapusta z dodatkiem octu, to nie jest prawdziwy kwaszony produkt. Jeśli chcecie czerpać z kwaszonek korzyści, to takiej kapusty nie kupujcie. Ona tylko udaje kwaszonkę (lub jak kto woli kiszonkę).
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!